Teraz jest 19 października 2019, 15:46 - So

• Reklama

Chanel - Bleu de Chanel

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Chanel - Bleu de Chanel (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
9
3%
2 - Słaby
13
4%
3 - Przeciętny
49
15%
4 - Dobry
95
29%
5 - Bardzo dobry
123
38%
6 - Genialny
39
12%

Liczba głosów : 328

• Autor
  • Wiadomość

Marcin-PL

Forumowicz

Re: Chanel - Bleu de Chanel

Post19 czerwca 2019, 20:47 - Śr

Zapach przyjemny, ale znam lepsze, gdyby nie magia marki Chanel, pewnie przeszedlby w zapomnienie bez wiekszego echa.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post05 września 2019, 06:10 - Cz

Przy okazji rozbiórki wersji Parfum dzisiaj postanowiłem sobie przypomnieć genialną, tak bardzo uwielbianą przeze mnie kompozycję EDT...
Baardzo dawno jej nie miałem na sobie, i dlatego zamiast zachwytu, skłoniła mnie ona do kilku refleksji, o których mam zamiar naspiać.
Od czasu ostatniej aplikacji poznałem wiele świetnych kompozcyji oraz próbowałem wykończyć resztki flakonu Blue Dylana i dekantu Dior Sauvage, oba te fakty złożyły się na to, że nie potrafię już dostrzec genialności tej kompozcyji :roll:
Po pierwsze: jak do tej pory broniłem rękami i nogmai BdC, że nie jest zupełnie podobny do tak przeciętnego w moich oczach Sauvage, tak teraz wyczuwam spore powinowactwo, toż to są praktycznie takie same odczucia olfaktoryczne! Oczywiście BdC był pionierem i za to należą się wielkie brawa dla marki Chanel, ale mimo wszystko oscylują one w podobnym zakresie zapachowym.
Po drugie: ostatnio miałem okazję poznać wiele świetnych kompozycji, niektóre nawet udało mi się kupić, mówię tutaj np. o nowościach od Zoologist, czy Ithacę, która mnie zachwyciła, wiem, że to zupełnie inne kompozycje ale mimo wszystko są na tyle świetne, że zasługują na większą uwagę niż BdC.

Dochodzę do prostego wniosku, że "genialność" danej kompozycji jest bardzo zmienna w czasie, miałem już przypadki, gdzie z niechęci przechodziłem w linii czasu do miłości (idelanym przykładem jest tutaj Prada L'Homme), natomiast tak mam pierwszy raz, że w perfumowej ankiecie 6-stkę zmieniam na 5-tkę...
Oczywiście nadal kompozycja mi się bardzo podoba i jest godna polecenia, ale nie potrafię już dostrzec jej "geniuszu".
Ostatnio edytowano 05 września 2019, 08:14 - Cz przez supermariobros, łącznie edytowano 1 raz
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post05 września 2019, 08:10 - Cz

Dlatego ja staram się oceniać perfumy w odniesieniu do czasu, w którym wyszły. I dlatego zawszę bardziej doceniam pioniera, mimo że bardziej lubię "klona". ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 września 2019, 09:47 - Cz

To oczywiste kryterium. Można powiedzieć, że elementarz przy ocenianiu zapachów.

psrus

Post15 października 2019, 20:11 - Wt

Próbuję się przekonać, ale nie umiem. Pod tym grejpfrutem cały czas czuję akord przywodzący na myśl zapach farb plakatowych używanych w dzieciństwie w szkole podstawowej...

dawit123

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 4

Chanel - Bleu de Chanel

Post15 października 2019, 20:30 - Wt

A ja wróciłem do tego zapachu. Czytam że jest "prosty" a dla mnie jest w nim jakaś ciekawość i głębia chociaż prawdę mówiąc jest faktycznie prosty :)

Zdecydowanie bardziej z "klasa" niż Sauvage.

(Preferuje wersję EDT)
[S] DEKANTY, FLAKONY - MFK BR540, Nishane, PdM, Creed Aventus + inne

Kontakt ze mna w weekendy może być utrudniony.

kiddi

Forumowicz

Post15 października 2019, 22:35 - Wt

supermariobros napisał(a):Opisałeś zapach przez wielu uznawany za bardzo dobry/genialny jako: "głównie cytrynka i prawie nic więcej".
Pewnie, że każdy może wyrazić opinię ale takie uproszczenia niewiele wnoszą ;)

Wywalmy logo szanela i wielu pisało by że nic specjalnego.Mimo to też uważam że to lepsza opcja niż Dior

Artplum

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post16 października 2019, 01:25 - Śr

Cookie13 napisał(a):To oczywiste kryterium. Można powiedzieć, że elementarz przy ocenianiu zapachów.

Nie dla wszystkich, Danielu. Nie dla wszystkich...
Vide "genialne" dzieła typu L'Aventure, czy La Yukawam...
Artur

kiddi

Forumowicz

Post16 października 2019, 02:05 - Śr

Przeciętny zapach + dobre logo wysokie oceny :twisted: Ja tak to widzę

alpaczino

Forumowicz

Post16 października 2019, 08:55 - Śr

Zgadzam się z powyższymi opiniami i w związku z tym - flakonu nie będzie. :roll:
pozdrawiam

gienadi

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post16 października 2019, 16:41 - Śr

Kompozycja przeciętna jest teraz ale w dniu premiery taka nie była, nadal uwodzi tylko te parametry dyskwalifikują.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post16 października 2019, 18:25 - Śr

zdecydowanie parametry kuleja w edt,szkoda ,moim zdaniem lepiej zainteresowac sie wersja edp choc tutaj tez szalu nie ma a ceny nie ulegaja reformulacji na "-" :lol:

archie.m90

Super Perfumaniak

Post16 października 2019, 21:14 - Śr

ma swoje prawo bytu na rynku... ma prawo się podobać bo nie śmierdzi ... ale porównywać z zapachami artystycznymi typu Zoologist to raczej nie ma co - inny odbiorca, inna "użytkowość". Nigdy na mnie nie robił wrażenia - nawet taki Allure Homme Sport mnie bardziej pociągnął za sobą niż Bleu, taki jakiś szorstki prawie jak odswieżacz powietrza. Nie mój typ. Zresztą chyba ogólnie ta kategoria "blue fragrances" mi nie pasuje - czy to Sauvage, czy YSL Y czy Versace Eros - za żadnym z nich nie przepadam, zużyłem po 10ml i nie tęsknie.
Poprzednia strona

Powrót do Perfumy męskie