Teraz jest 21 października 2020, 17:07 - Śr

• Reklama

Al Haramain - L'Aventure

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Al Haramain - L'Aventure (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
2%
2 - Słaby
7
3%
3 - Przeciętny
21
10%
4 - Dobry
51
24%
5 - Bardzo dobry
103
48%
6 - Genialny
29
13%

Liczba głosów : 215

• Autor
  • Wiadomość

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Al Haramain - L'Aventure

Post11 października 2016, 14:00 - Wt

Al Haramain - L'Aventure

Obrazek

Rok wydania: 2016

Koncentracja EDP

Flakon 100ml

Nuty:
Głowa - cytryna, elemi, bergamotka
Serce - jaśmin, konwalia, nuty drzew
Podstawa - bursztyn, piżmo, paczuli

link do strony producenta: http://alharamainperfumes.com/product/h ... laventure/

recenzja FragBoy Stewie: https://www.youtube.com/watch?v=-x6PMR72xAE

Zapach rozpatrywany często jako zamiennik Aventusa, czy może funkcjonować w oderwaniu od znakomitego przodka? czy podobieństwo może być przypadkowe? jak u Was parametry i jak się go nosi?

Prosze o ankietę i dodanie do katalogu.

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Re: Al Haramain - L'Aventure

Post11 października 2016, 16:51 - Wt

nosi się bardzo dobrze, powiedziałbym całoroczny, całkiem uniwersalny, parametry świetne, jak będzie ankieta postawię 5
oczywiście jest to zżynka avka, bardzo podobnie do niego pachnie

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post12 października 2016, 13:13 - Śr

Drzewna wersja Aventusa.
Pachnidło fajne ale nic poza tym.
Parametry niestety na mnie niesatysfakcjonujące. Trwałość na poziomie 7h (lewo, ledwo), projekcja po godzinie-dwóch od aplikacji skromna.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post12 października 2016, 13:32 - Śr

z wątku: viewtopic.php?f=38&t=2993&start=2480
American Beauty napisał(a):Al Haramain L'Adventure nie ma tematu, więc wypowiem się tu o nim krótko (proszę o przeniesienie posta później).

Dziś dotarł, pudełko robi na pewno większe wrażenie niż zwykłe kartoniki, obudowa flakonu chyba metalowa, łatwo się rysuje, ale ładna, designerska. Robi na mnie wrażenie.
Zapach absolutnie wart ceny. Jestem jak na razie po teście nadgarstkowym i powiem Wam, że bardzo przypomina Aventusa- nie mam jak teraz zrobić testu 1 vs 1, bo odlewkę sprzedałem.
Raczej nie można rozpatrywać L'Adventure jako osobnej kompozycji, ale sam w sobie jest po prostu bardzo dobry.
Niech żałuje ten, który nie kupił. Value for money na ogromny plus. Nie testowałem innych "kopii" Aviego, bo aż tak mnie nie jara- ten nabyłem z ciekawości i w sumie jak na pierwsze wrażenie to jestem zadowolony. Z Avi podobnych miałem Cedrat Boise (stara wersja), no to w porównaniu z Al Haramain ta Mancera nie stała koło Aventusa :lol:
Reasumując, jeśli ktoś jest Aventusofilem to nie wiem czy mu w 100% przypadnie do gustu, jeśli ktoś szuka czegoś (bardzo mocno) podobnego za 4-5x mniejszą cenę, polecam ;) Czuję, że to będzie bardzo fajny zapach na dzień powszedni.
nie wiem jak parametry jeszcze

PS. mamy ankietę! zapraszam do głosowania, były 2 rozbiórki i ponad 20 flakonów poszło na pniu z i-perfumy, więc jakieś zdanie już pewnie można wyrazić

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post13 października 2016, 11:29 - Cz

Zapach typu "kopia", trwałość 6-10h w zależności od warunków, projekcja -średnia, nie ma tak jak z Creedem gdzie 3 psiki z dekantu powodowały, że jak to ujęła koleżanka "czuć mnie w całym korytarzu", tutaj jest zdecydowanie bardziej dyskretnie przez to może bardziej uniwersalnie.
Zgodność z Aventus oceniam naprawdę baardzo wysoko, spokojnie można pomylić jednego z drugim pod tym względem jest to najlepsza kopia Avika (Armaf się chowa Panowie), jest tak dobra, że nawet sobie przypomniałem dlaczego przestałem go nosić i co mnie w nim drażniło.

Co go odróżnia od Avika ano parametry o których wspomniałem , nie ma tak dobrej trwałości ani projekcji a co do samego zapachu to na pewo nie ma tego boomu anasowego na początku który cechował wersje owocowe Creeda. Po za tym początek jest jakiś taki chaotyczny jakaś nuta słodka się na moment pojawia (jakieś jabłko?!) po czym niknie tak jak by nie do końca "perfumiarz był w stanie zapanować nad tym (takie mam wrażenie). Po godzinie już raczej osiada i się "stabilizuje" tam już nie ma fajerwerków, jest wysoceaventusowo".
Oczywiście to zapach stworzony żeby być kopią nie ma co liczyć na przypadkowe podobieństwo. Flakon fajny, nie wygląda źle jak by można sądzić po zdjęciach.
Aventus to majstersztyk. Sądzę że nigdy nikt się bardziej nie zbliży w większym stopniu niż właśnie Al Haramain.
Jeżeli miałby wybrać najlepszy zapach który służyłby mi nie jako za zamiennik dla Aventusa to mimo, że nie są tak podobne do Creeda to były by to M.Micaleff Royal Vintage (taki "zimowy Avik") oraz na cieplejsze dni Bond no 9 Bleecker Street (który zapachowo nawet jest dla mnie lepszy, został jednak jakiś czas temu niestety ostro przycięty z projekcji nad czym ubolewam).
Jeżeli zaś miałbym wskazać zapach najbardziej podobny, tzw. "klon" to wskazałbym właśnie l'Aventure.
W ankiecie daje 4.

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post15 października 2016, 22:04 - So

A ja mogę się pod recenzją grzegorza01 obiema rękami podpisać :) Dla mnie to również najlepsza z dotychczas poznanych kopia Aventusa.

volcano

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 października 2016, 20:32 - Śr

...co do zapachu no cóż są gusta i guściki ale jestem na nie.. zapach nie jest wart tej ceny jest płytki, rozcieńczony nie jest miarodajny jak Avi ale to nie jest ta półka cenowa co widać i czuć na mnie nie chce wcale siedzieć czuje się tak jak by chciał zwiać ode mnie i wieje a kysz maro nie czysta jak nie to nie .... :)

Novella

Perfumaniak

Post20 października 2016, 19:01 - Cz

według mnie bardziej cytrusowy, mniej "słodko" ananasowy bardzo podobny/
mojemu synowi będzie się podobać i to co mam oddam jemu
a sam od czasu do czau będę używać Aventusa.
co do trwałości niezła

Marx

Forumowicz

Post27 października 2016, 17:00 - Cz

Dzisiaj pierwsze globalne użycie, 4 chmury i zebrałem 2 komplementy jak tylko wszedłem do biura. Trwałość i projekcja na mnie bardzo dobra (projekcja w pierwszej godzinie ogromna), chyba po prostu mam łaskawą skórę. Nie miałem styczności z Aventusem, więc nie będę oceniał podobieństwa.

marxel

Bardzo aktywny forumowicz

Post04 listopada 2016, 23:31 - Pt

ktoś ma porównanie z insurrection pure 2 ?

pemo124

Forumowicz

Post05 listopada 2016, 10:47 - So

Jak on ma się do armafa cdni?

aiai

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post05 listopada 2016, 11:10 - So

Jest wyczuwalna w L'Aventure ta dymowa nuta jak w przypadku aventus?

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post05 listopada 2016, 11:34 - So

^ ^^ ^^^
Panowie, macie odpowiedz powyżej

Psotu

Post09 listopada 2016, 12:37 - Śr

Wczoraj do mnie dotarł. Podobieństwo do Aventusa moim skromnym nosem 90%. L`Aventure jest ostrzejszy w otwarciu i mniej słodki. Im dalej tym różnice się zacierają. To co na pewno te zapachy różni to parametry. L`Aventure jakoś niespecjalnie polubił się ze mną. Projekcja na mnie znikoma, można wręcz powiedzieć że żadna. Trwałość ok 5-6h przy 5 psikach. Dla porównania odlewka Aventusa którą kiedyś dostałem od znajomego siedzi twardo na mnie ok 8-9h z wyraźną 2h projekcją przy skromniejszej aplikacji. Poza tym nie wiem czy to tylko mój egzemplarz czy wszystkie tak mają ale u mnie atomizer zamiast rozpylać pełną chmurkę, tryska tak jakoś dziwnie przez co połowa soku ląduje na flakonie wokół atomizera.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post09 listopada 2016, 12:41 - Śr

u mnie atomizer był ok, psikał normalnie.

Exuberant

Aktywny forumowicz

Post09 listopada 2016, 12:44 - Śr

Muszę jeszcze zrobić dokładne porównanie side-by-side, ale jak dla mnie L'Aventure jest ogólnie lepszy, ta ostrość mi też w miarę odpowiada. Jak chodzi o trwałość, to L'Aventure ma zabójczą na mojej skórze i projektuje też nie najgorzej. Cały czas powstrzymuję się przed flaszką, ale dzisiaj być może przyjdzie CDNI i decyzja zapadnie.

Deco79

Aktywny forumowicz

Post09 listopada 2016, 13:06 - Śr

Moim zdaniem najlepszy klon Aventusa. Bardzo dobre parametry użytkowe. Oceniam go na 5-, do pełni szczęścia brakuje mi nuty ananasa ;)

lukszyk

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post09 listopada 2016, 13:41 - Śr

Deco79 napisał(a):Moim zdaniem najlepszy klon Aventusa. Bardzo dobre parametry użytkowe. Oceniam go na 5-, do pełni szczęścia brakuje mi nuty ananasa ;)

Kup http://www.fragrantica.pl/perfumy/Demet ... -7784.html
Zmieszaj i będziesz miał nutę ananasa :)
Zapraszam na mój bazar viewtopic.php?f=52&t=26041

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post09 listopada 2016, 17:43 - Śr

Deco79 napisał(a):Moim zdaniem najlepszy klon Aventusa. Bardzo dobre parametry użytkowe. Oceniam go na 5-, do pełni szczęścia brakuje mi nuty ananasa ;)

Lepszy niż Armaf Club de Nuit Intense?

Deco79

Aktywny forumowicz

Post09 listopada 2016, 19:03 - Śr

Grzegorz, moim zdaniem lepszy. Projekcja jak i trwałość na mnie lepsze.

Dostałem próbkę od supermariobros, gdy zaniosłem do pracy i dałem powąchać 5 koleżankom to z marszu dostałem zamówienie na 3 flakony bez pytania o cenę.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie