Teraz jest 24 października 2020, 09:30 - So

• Reklama

Acqua di Parma - Quercia

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Acqua di Parma - Quercia (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
7%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
7%
5 - Bardzo dobry
8
57%
6 - Genialny
4
29%

Liczba głosów : 14

• Autor
  • Wiadomość

b737

Forumowicz

Acqua di Parma - Quercia

Post11 października 2016, 10:33 - Wt

Obrazek

Za polską fragranticą:

Colonia Quercia marki Acqua di Parma to orientalno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Colonia Quercia został wydany w 2016 roku. Nutami głowy są petitgrain, bergamotka, cytryna i różowy pieprz; nutami serca są kardamon, geranium i cedr; nutami bazy są fasolka tonka, paczula i mech dębowy.

Miałem okazję testować ten zapach we Włoszech i jestem nim absolutnie zachwycony - bardzo dobra projekcja (jeden strzał testowo na nadgarstek i byłem go w stanie wyczuć po 4 godzinach samemu, co właściwie mi się nie zdarza z innymi zapachami) i całkiem niezła trwałość - utrzymał się od ok. 10:00 do wieczora, kiedy zniknął po kąpieli.

Acqua di Parma wysoko pozycjonuje się z tym zapachem, zwłaszcza cenowo - cena za 100 ml w perfumerii w Bolonii to 220€. Pudełko w jakim sprzedawany jest zapach jest dużo większe od pozostałych zapachów Acquy.

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Re: Acqua di Parma - Quercia

Post11 października 2016, 10:56 - Wt

to jest tak jakby linia butikowa, tak samo leather czy oud

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 października 2016, 12:54 - Wt

właśnie leci do mnie flakon...bardzo mnie ciekawi...
Mente et Malleo

czupakabra

Post11 października 2016, 15:32 - Wt

Też spoglądam na ten flakon, ale poczekam jak cena osiągnie pułap pozostałych zapachów z "serii".

b737

Forumowicz

Post11 października 2016, 17:23 - Wt

A jaka jest pozostała cena zapachów z serii? ok. 650 PLN? Taką widzę za Colonia Leather na iperfumy.

agat1969, nie chcesz się pozbyć odlewki? :mrgreen:

agat1969

Post11 października 2016, 17:31 - Wt

Jeszcze nie wiem
Mente et Malleo

czupakabra

Post11 października 2016, 18:11 - Wt

Testery można kupić za ok. 400-450 zł., a od czasu do czasu nawet taniej np. na testeryperfum.

b737

Forumowicz

Post13 października 2016, 23:05 - Cz

Jeśli ktoś ma ochotę potestować, to na Allegro pojawiły się próbki 1,5 ml. Ciekaw jestem Waszego zdania.

wahoo

Perfumaniak

Post09 grudnia 2016, 07:09 - Pt

Quercia na mojej skórze, po intensywnie cytrusowym i podbitym jeszcze pieprzem otwarciu, szybko ewoluuje za sprawą geranium w kierunku Xeryus Rouge. Z czasem nabiera intensywnie drzewnego charakteru (do tego stopnia, iż zastanawiałem się czy nie ma w tych perfumach choćby szczypty kadzidła) i chyba bliżej jej w tym momencie do Azzaro PH Elixir. Niestety gdy geranium już ucichnie pozostaje baza, w której czuję już tylko mech i trochę nut drzewnych. AdP dwoiła sie i troiła, żeby w opisie perfum podkreślić fakt wykorzystania absolutu mchu dębowego, ale mi słoń na nos nadepnął i jakoś nie podzielam tych zachwytów. W bazie Quercia może nie pachnie syntetycznie, ale coś mnie w niej uwiera i pachnie "nie tak jak powinno".
4/6

fanboi

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post06 listopada 2017, 09:52 - Pn

Sam zapach może nie jest podobny do Xeryusa ale jest tam coś co go przypomina. Nie wiem czy to geranium sugerowane przez "wahoo" czy coś innego, ale zdecydowanie nie jest to dobre. Ogólnie Quercia pachnie strasznie syntetycznie. Po przetestowaniu niemal wszystkich męskich i unisexowych zapachów AdP ten jako jedyny jest dla mnie nie strawny. Podchodziłem do niego parę razy ale za każdym razem ostatecznie go zmywałem.

Wakabaya

Aktywny forumowicz

Post17 marca 2019, 14:01 - N

Bardzo piękny, wielowymiarowy zapach. Najpierw cytrusy, później wchodzi geranium z przyprawami i mchem dębowym. Tonka uzupełnia tę woń, ale nie narzuca się, stoi z boku i odrobinę wysładza.

Auriga

Forumowicz

Post19 sierpnia 2019, 12:27 - Pn

Acqua di Parma Colonia Quercia EDC Concentree – Dębowy Arystokrata – mój pierwszy skład, drużyna zapachów na wiosnę / jesień.

Quercia jest najładniejszym zapachem męskim z ekskluzywnej linii Ingredient Collection, jaki do tej pory miałem przyjemność poznać, to znaczy - Colonia Oud, Sandalo, Ambra, Mirra oraz Colonia Ebano. Od początku do końca pierwsze skrzypce gra tutaj naturalny ekstrakt mchu dębowego (łac. Evernia prunastri) lekko osłodzony fasolką tonka, podany w przyprawach korzennych z delikatną paczulą. Całość pachnie bardzo ładnie – niezwykle dostojnie, świeżo, gładko, kremowo - niezwykle elegancko. Wprawdzie Quercia nie ma pazura, charakterystycznego dla innych zapachów tej linii i może nie jest przełomowa, ale od początku do końca czuć tu najwyższą półkę składników, to takie - Serie A - świata perfum. W zapachu bez problemu wyczuwam też ducha starej Colonii, ale bez tego jej charakterystycznego, ostrego sznytu.

Otwarcie jest delikatnie cytrusowe ze wsparciem przypraw. Na pierwszy plan od razu wysuwa się kremowy absolut mchu dębowego. Sam zapach jest raczej liniowy, ale nie nudzi się, nie męczy właściciela w trakcie wielogodzinnego noszenia. Przez cały czas w tle daję się też wyczuć geranium i zielone liście gorzkiej pomarańczy.

Zapach przeznaczony do noszenia na wiosnę i jesienią, sprawdzi się też w chłodniejsze letnie wieczory, jest bezpieczny dla otoczenia, podoba się ludziom - tym starym i tym młodym. Quercia pasuje do smokingu, do garnituru, pójdzie w parze z marynarką klubową oraz koszulą casualową. Przeznaczenie - biuro, potkania biznesowe, teatr, opera, filharmonia, itp.; raczej nie sprawdzi się w klubie nocnym, na siłowni oraz na plaży. To jest niezwykle wyrafinowany zapach męski, dla gościa z klasą w wiek od lat 18 do 118.

Trwałość perfum jest bardzo dobra, do 8 godzin przy standardowej aplikacji (2x kark, 2x klatka, 2x kołnierzyk) z atomizera podróżnego; projekcja umiarkowana przez pierwsze 3 godziny. W ostatniej fazie zapach mocno przysiada, ale jest wyczuwalny do końca, dając znać o sobie od czasu do czasu. Tworzy przyjemną sferę / bańkę wokół właściciela, wyczuwalną przez innych w jego bezpośrednim pobliżu.

Wodę mam zlewaną z firmowych próbek producenta, więc nie wiem, jak pompują atomizery w oryginalnych butlach. Polecam testy via próbka 2 ml, a nóż / widelec zapach przypadnie do gustu :-)
Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie

Wakabaya

Aktywny forumowicz

Post19 sierpnia 2019, 13:12 - Pn

Oryginalne atomizery mają świetną dystrybucję. Dają potężną chmurę, może nawet większą od Chanel.

Norda

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post29 lutego 2020, 22:14 - So

Flakon ciut używany własnie dotarł do mnie..świetny zapach, a osoby które twierdza na tym forum,że to zapach dla facetów +50 , są w błędzie..srogim :)
Nienawidzę słodkości, lukru, rurek i unisexu

FaFa

Post31 marca 2020, 14:08 - Wt

Witam,
mam właśnie "reklamówkę" z Quercią edcc i podoba mi się, nawet parametry nie najgorsze tj. nie odstają od typowych wód toaletowych. Zauważyłem jednak, że jest jeszcze inna wersja Quercii tj. EDP. Czy ktoś z Was miał z nią jakieś doświadczenia? Przyznam, że kusi teoretycznie wyższe stężenie i lepsze parametry, ale właśnie tu różnie bywa z wersjami wzmacnianymi...

Powrót do Perfumy męskie