Teraz jest 17 grudnia 2018, 20:20 - Pn

• Reklama

Próchnik - Grom

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Próchnik - Grom (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
3%
2 - Słaby
1
3%
3 - Przeciętny
4
10%
4 - Dobry
7
18%
5 - Bardzo dobry
26
65%
6 - Genialny
1
3%

Liczba głosów : 40

• Autor
  • Wiadomość

vitavision

Re: Próchnik - Grom

Post27 marca 2018, 19:27 - Wt

Zgadzam się. Jeden z moich ulubionych wyjściowców ;)
Intrygująco świdrujący i za regularną-promocyjną cenę nie ma się co zastanawiać jeśli tylko nuty grają przyjemną melodię.

Mikâil

Forumowicz

Post28 marca 2018, 14:23 - Śr

Kupujcie póki można bo jest prawdopodobieństwo, że za jakiś czas perfumy Próchnika znikną z oferty. Próchnik złożył wniosek o postępowanie senacyjne. Będą restrukturyzować spółkę aby uchronić przed upadłością. Perfumy nie są ich podstawową ofertą więc mogą nie przetrwać cięć ;)
Kod: Zaznacz cały

Retronaut

Post26 kwietnia 2018, 12:01 - Cz

Podzielę się tutaj moją recenzją "Gromu";

„Grom- gniew Peruna”

(Perfumy nazwane od imienia niszczyciela marynarki wojennej II RP)

We wrocławskim Parku Szczytnickim, tuż przy Hali Stulecia, ukryty między drzewami na uboczu stoi stary drewniany kościółek. W 1913 roku został on przeniesiony na Wystawę Stulecia ze Starego Koźla. Obecnie pełni funkcję muzeum/galerii, trafiają tam czasowe wystawy malarskie i fotograficzne. Ma archaiczną, zakładkowo-czopową konstrukcję niemal bez użycia metalu. Pociemniałe od upływu czasu drewno wydziela specyficzny aromat, aurę odczuwalną natychmiast gdy stanie się w pobliżu. To jedno ze wspomnień mojego dzieciństwa. Przyszło mi ono na myśl, gdy tylko otworzyłem zamkniętą potężnym drewnianym korkiem buteleczkę EDT „Grom” od firmy Adam Feliks Próchnik. Zapach starego drewna, mchu, kadzidła. Tak mógł pachnieć ten kościół wewnątrz podczas mszy, gdy jeszce był miejscem sakralnym. Ale pierwsze wrażenie nuty czołowej to swąd zwęglonego, żywicznego drewna, głębiej zaś nawet palony bursztyn. Mam wizję pogańskich kapłanów odprawiających w głęboko ukrytym w puszczy świętym gaju swoje obrzędy, palących na ołtarzyku cenny bursztyn na ofiarę bogom... Nocą nadciąga burza- piorun, gniewny cios Peruna trafia w świerk, rozszczepia go aż do rdzenia i spala żywym ogniem. Ciepła ulewa gasi pożar oraz resztki wotywnych ogni. Nad uroczyskiem unosi się para nasycona nutą żywicy, mchu, osmalonej kory, bursztynu. Taki jest Grom- gorący, mistyczny, kadzidlany.
Wiele męskich zapachów ma samczą, uwodzicielską nutę i nawet tak są reklamowane. Grom jednak wydaje się być zdystansowany, nieco ascetyczny, gardzący zmysłowymi pokusami. Tym bardziej że odczuwany bardzo intymnie, blisko ciała, przy skórze nawet. Ma dobrą, nawet bardzo dobrą trwałość, ale dyskretną projekcję. Postrzegam go więc jako elegancję renesansowego księcia w pełnej płytowej zbroi, udekorowanego jedynie czernią i srebrem arystokraty z obrazów El Greco. To diuk Alba, nie Don Juan. To wychodzący z oficerskiego kasyna lub dyplomatycznego rautu nasz Wieniawa- Długoszowski,w wyglansowanych cholewach i lśniących ostrogach. Mężczyzna 100%-towy, ale Mars- nie Adonis. Z małą kropelką uduchowionego mistyka...
Toteż wydawałoby się, że wybór idealny na oficjalne spotkania, lunche businessowe etc. ale nie na randkę. Tymczasem jak czują „Grom” damy? Ja testowałem na dwóch. Siostra pod wrażeniem, skomplementowała, ale prawdziwym zaskoczeniem była moja przyjaciółka. Panna w typie wybrednej księżniczki, nie lubiąca estetycznych eksperymentów. Byłem przekonany że „Grom” ją odrzuci na kilometr „Bueueueue, co to za spalenizna” :D etc. Tymczasem ku memu absolutnemu zdumieniu zaaplikowała sobie na oba przedramiona (!) po czym wcierała nosek w moją koszulę jak kotka znarkotyzowana kocimiętką. "Och to jest cudowneeee!" Grom- asceta czy rycerz, Perun czy …Dzeus uwodziciel? ;)

TOLEK

Post14 maja 2018, 11:20 - Pn

Perfumy są rewelacyjne. Szkoda, że nie mogę ich kupić, a te które mam są na wykończeniu.

Retronaut

Post30 czerwca 2018, 18:01 - So

Uwaga, "Grom" znów w ofercie! Dostałem powiadomienie. Swoją drogą, nie żałuję już że nie kupiłem niedawno z alledrogo flakonu za 220 zł :D
Załączniki
Zrzut ekranu 2018-06-30 o 18.54.28.png
Zrzut ekranu 2018-06-30 o 18.54.28.png (107.58 KiB) Przeglądane 762 razy

Bazyli

Aktywny forumowicz

Odp: Próchnik - Grom

Post30 czerwca 2018, 18:35 - So

Na stronie nie ma :?

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino - mój mały świat zamknięty w butelce...

Retronaut

Post30 czerwca 2018, 19:01 - So

Zadzwonię do nich w poniedziałek, sam jestem ciekaw..

7ukasz

Post15 sierpnia 2018, 09:24 - Śr

Nie dajcie się nabrać. To typowy chwyt marketingowy i jedna z metod manipulacji. Te metoda polega na wmówieniu ludziom, że produkt jest niedostępny i go nie ma, a jest taki wspaniały. Wielu wtedy chce go zdobyć i nie patrzy na cenę. GROM to podróbka Gucci pour homme 1, który został wycofany. Dlaczego został wycofany? To był super zapach i na czarnym rynku sprzedawany jest nawet za 1450 zł. Każdy wie,że mimo jego świetności nie jest tyle warty. Próchnik zrobił żałosną podróbę GUCCI POUR HOMME 1 i równie żałośnie została wprowadzona kampania, że jest niedostępny, a banda cwaniaków próbuje go sprzedawać nawet po 270 zł. 50 zł to jest realna wartość. Nie dawajcie więcej niż 99 zł, bo będziecie jeleniami nabijającymi kabzy cwaniakom, którzy mają tony tych perfum i będą Wam je dawkować i się śmiać z Was.

turbosnail

Hiper Perfumaniak

Post15 sierpnia 2018, 09:29 - Śr

zgadzam się

eduardo

Aktywny forumowicz

Post15 sierpnia 2018, 09:34 - Śr

Wniosek o upadłość firmy uprawomocnił się jakoś w lipcu więc nie spodziewałbym się spadku cen za perfumy. Zapewne wyprzedają co mają, a na necie ceny skoczą.

Bazyli

Aktywny forumowicz

Próchnik - Grom

Post15 sierpnia 2018, 09:38 - Śr

7ukasz napisał(a):Nie dawajcie więcej niż 99 zł, bo będziecie jeleniami nabijającymi kabzy cwaniakom, którzy mają tony tych perfum i będą Wam je dawkować i się śmiać z Was.

Sprzedasz mi za stówkę? Chętnie kupię :-).

Bazyli nadaje mobilnie...
Good Life, Xeryus Rouge, Kouros, Zino - mój mały świat zamknięty w butelce...

7ukasz

Post15 sierpnia 2018, 09:57 - Śr

Czyli dałeś się w to wciągnąć. Jest tyle podobnych zapachów, że na pewno coś znajdziesz. Próchnik to nie jest żadna marka jeśli chodzi o perfumy i jak widać ledwo zaczęli, a już padli. Widocznie tak miało być.

eduardo napisał(a):Wniosek o upadłość firmy uprawomocnił się jakoś w lipcu więc nie spodziewałbym się spadku cen za perfumy. Zapewne wyprzedają co mają, a na necie ceny skoczą.

Trzeba to olać i cwaniaki, które zaplanowali tą akcję niech piją te perfumy. Za jakiś czas znów powstanie zapach na bazie GUCCI POUR HOMME 1 i cała zabawa zacznie się od nowa. Cwane.

panpoker

Forumowicz

Post15 sierpnia 2018, 10:38 - Śr

Tak, wszystko to zaplanowana akcja za którą stoją jaszczuroludzie z Próchnika.

Mnie akurat z GPH1-wannabe Grom podpasował najbardziej, i nie ze względu na bliskość/dalekość od oryginału.
Jest dużo bardziej suchy niż Bentley Absolute i bardziej drzewny niż np. Avon Classic. Takie wióry :)
I o ile zgadzam się, że ceny które dyktuje mu w tej chwili rynek (albo cwaniaki z olx/allegro) to przesada, o tyle pisanie, że to słaby zapach to dla mnie jakieś nieporozumienie.

7ukasz

Post21 sierpnia 2018, 14:36 - Wt

Nie ma już Groma, nie ma Gucciego ale jest Bentley Absolute. Teraz go używam. Pewnie za jakiś czas zniknie też z półek. :)

biaggi0303

Bardzo aktywny forumowicz

Post21 sierpnia 2018, 14:41 - Wt

w mojej ocenie Gromowi blizej do Montale Greyland niz do GPH, co nie zmienia faktu, ze spoko pachnidlo ;)

maciejb1986

• Ostrzeżenia: 1

Post05 września 2018, 08:13 - Śr

Bardzo mocno czuć biały pieprz i laur. Nuty Swoją świdrującą intensywnością i suchością dominują kompozycje. Czuć też dobrze suchą bazę drzewną. Jest to ciekawy element dopełniający mniej wyróżniające się zapachy, na zasadzie jeden psik Groma pod koszulę i fundujesz sobie niezłą inhalację, która nie koliduje z delikatnymi zapachami opartymi np. na cedrze lub wetiwerii pod warunkiem, że nie mają gryzącej się z pieprzem/laurem nuty. Taka malizia vetyver/moschino uomo lub jakiś inny wietrzny świeżak plus próchnik Grom to ciekawe połączenie- jeżeli chcesz sobie zafundować drzewno-ziołową inhalację ;). Noszenia samego zapachu Grom nie zaryzykowałbym, no chyba że chcesz przez cały dzień czuc się jak stolarz jedzący mocno przepieprzony rosół. Na plus w tym zapachu oceniam naturalność składników nie ma tutaj cienia syntetyków - że się tak wyrażę prawdziwy pieprz w oczy a wióry sypią się też gęsto jak idziesz.
Zapach traktuję jako dosyć odważne dziwadło.
Świetnie nadaje się też prawdopodobnie do deratyzacji pomieszczeń.
Poprzednia strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie