Teraz jest 18 lutego 2019, 15:35 - Pn

• Reklama

Próchnik - Grom

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Próchnik - Grom (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
2%
2 - Słaby
1
2%
3 - Przeciętny
4
10%
4 - Dobry
8
20%
5 - Bardzo dobry
26
63%
6 - Genialny
1
2%

Liczba głosów : 41

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Próchnik - Grom

Post07 października 2016, 21:02 - Pt

"Kompozycja zapachowa przeznaczona dla mężczyzn którzy potrafią stawić czoła wszelkim przeciwnościom losu. Silna korzenna aura stanowić będzie doskonały dodatek do wieczorowych stylizacji. Ten uwodzicielski zapach tworzy wyrafinowana gra nut korzennych, drzewnych połączonych z ambrą i skórą. Biały pieprz, kadzidło oraz woń irysa sprawiają, że noszący perfumy GROM otoczony jest mgiełką tajemniczości, wzbudzającą zainteresowanie w towarzystwie. Różowy laur wprowadza element łagodności, a drzewo papirusowe dodaje całości dynamiki." (opis za sklepem Próchnika)

Nuty zapachowe: Biały pieprz, różowy laur, imbir, drzewo papirusa, irys, wetiwer, ambra, białe kadzidło, skóra

Obrazek

Grom okazał się być oGROMnym zaskoczeniem, i to na plus. Już od pierwszych chwil budzi jednoznaczne skojarzenia z GPH, choć może z racji mocno wyczuwalnego pieprzu bliżej mu do Montale Greyland, ale nie mam akurat próbki tego drugiego, żeby się upewnić. Nie jest to na szczęście kopia żadnego z tych zapachów, Grom raczej podąża własną, popielato pylistą i wyjątkowo suchą ścieżką, zręcznie lawirując między wspomnianymi GPH, Greyland czy CdG Black i Black Tourmaline.
To naprawdę świetne perfumy, o b. dobrych parametrach (12h, w tym 8h wyczuwalnej projekcji) i śmiesznie niskiej, jak na pachnidło tej jakości, cenie.

agat1969

Re: Próchnik - Grom

Post08 października 2016, 11:03 - So

Na dziś ocena tylko 3
Kiepskie parametry
Kompozycja nie podoba mi się
Słaba jakość
Mente et Malleo

Lucjan

Moderator

Post08 października 2016, 11:40 - So

@wahoo- zanim przeczytałem to co napisałeś to pierwszą rzeczą jaka mi się rzuciła w oczy , to flakon - wypisz wymaluj GPH1...

Ciekaw jestem tego zapachu , ale po opisie , bardzo mocno PR -owym to raczej zniechęca :?

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post08 października 2016, 12:06 - So

wahoo i agat Wy tego Groma mieliście z jednej rozbiórki?
Ostatnio edytowano 09 października 2016, 07:16 - N przez grzegorz01, łącznie edytowano 1 raz

xentrix

Super Perfumaniak

Post08 października 2016, 22:44 - So

Opinia wstępna.
Kompletnie nie zgodze się z drastycznie zaniżoną oceną kolegi agat1969.Ten zapach na tak niską ocene kompletnie nie zasługuje. Wstępnie podzielam z kolei w dużej mierze zdanie wahoo. Jak ktos lubi Gucci PH I [edit :)] , Montale Greyland i Bentleya Absolute to jest to pozycja obowiązkowa przynajmniej do testów. Grom to właśnie te klimaty ale na pewno nie jest kopią żadnego z nich. Drzewno kadzidlany zapach o charakterystycznej suchości. Po wstępnych testach śmiem twierdzić ,że zapach jakosciowo jest całkiem niezły i mógłby kosztować nawet i 200 zł i nie byłaby to cena przesadzona. Problemem jest natomiast to, że wydany jest jako Próchnik i tak też będzie postrzegany a nie Dior,Chanel czy tez Guerlain. Dodam,ze spośród testowanych ostatnio przeze mnie zapachów wywarł na mnie chyba największe wrażenie i juz po pierwszym psiku w głowie zaświtało troszkę z niedowierzaniem coś w stylu "wow" :shock:
POLECAM !
Ostatnio edytowano 09 października 2016, 21:46 - N przez xentrix, łącznie edytowano 1 raz
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Rossi

Aktywny forumowicz

Post09 października 2016, 12:55 - N

Właśnie zamówiłem. Zobaczymy. Cena niska, myślę a co mi tam...

wahoo

Post09 października 2016, 19:49 - N

grzegorz01 napisał(a):wahoo i agat Wy tego Groma mieliście z jednej rozbiórki?

Wygląda na to, że tak.
Po kolejnych dwóch testach globalnych zostaję przy swoim zdaniu odnośnie parametrów i jakości Groma. Moim zdaniem w pełni zasługuje na "5" w ankiecie.
Gdyby nie fakt, że przesadziłem ostatnio z zakupami to flaszka już by była w drodze do mnie. :)

Artplum

Mega Perfumaniak

Post09 października 2016, 20:01 - N

xentrix napisał(a): Jak ktos lubi Gucci PH II , Montale Greyland i Bentleya Absolute to jest to pozycja obowiązkowa przynajmniej do testów. Grom to właśnie te klimaty ale na pewno nie jest kopią żadnego z nich. Drzewno kadzidlany zapach o charakterystycznej suchości. Po wstępnych testach śmiem twierdzić ,że zapach jakosciowo jest całkiem niezły i mógłby kosztować nawet i 200 zł i nie byłaby to cena przesadzona. Problemem jest natomiast to, że wydany jest jako Próchnik i tak też będzie postrzegany a nie Dior,Chanel czy tez Guerlain.

Zgadzam się z powyższą opinią Xentrixa, przy czym jest w niej oczywista pomyłka - zapewne miało być Gucci PH I, a nie GPH II.
Moim zdaniem źródło inspiracji jest oczywiste, co nie zmienia faktu, że ogólnie zapach wydaje mi się całkiem dobry po pierwszych testach.
Może pokuszę się o testy porównawcze z wyżej wymienionymi, jeśli czas pozwoli.
Ciekawe, jak inne zapachy Próchnika
Artur

rysiek

Forumowicz

Post09 października 2016, 20:28 - N

Na blogu Piratha jest recenzja wszystkich próchników
Richie

Artplum

Mega Perfumaniak

Post09 października 2016, 20:35 - N

rysiek napisał(a):Na blogu Piratha jest recenzja wszystkich próchników

Wiem ;)
Ale wolę sam sobie zdanie wyrobić ;)
Poza tym dosyć często moje odczucia nie są kompatybilne z Pirathowymi.
Artur

xentrix

Super Perfumaniak

Post09 października 2016, 21:49 - N

Artplum napisał(a):
xentrix napisał(a): Jak ktos lubi Gucci PH II , Montale Greyland i Bentleya Absolute to jest to pozycja obowiązkowa przynajmniej do testów. Grom to właśnie te klimaty ale na pewno nie jest kopią żadnego z nich. Drzewno kadzidlany zapach o charakterystycznej suchości. Po wstępnych testach śmiem twierdzić ,że zapach jakosciowo jest całkiem niezły i mógłby kosztować nawet i 200 zł i nie byłaby to cena przesadzona. Problemem jest natomiast to, że wydany jest jako Próchnik i tak też będzie postrzegany a nie Dior,Chanel czy tez Guerlain.

Zgadzam się z powyższą opinią Xentrixa, przy czym jest w niej oczywista pomyłka - zapewne miało być Gucci PH I, a nie GPH II.

oczywiście , ze chodziło mi o Gucci PH I (brązowy) :)
Poprawiono juz i przepraszam za błąd.

luxus

Post13 października 2016, 05:37 - Cz

Bardzo dobre pachnidło, ta suchość drewnianych wiórów (trocin) i lekko kadzidlano-słodkawy zapach rozbraja mnie - szkoda że projekcja blisko skórna, gdyby nie to to dałbym 6. Jak ktoś lubi Bentley Absolute to dobrze się zaopatrzyć, bo zapach naprawę dobry a cena korzystna. Co do flakonu (korka) to jest całkiem ładny tylko ten drewniany korek trochę luźny na atomizerze przez co trochę wylata ;)
Nie wiem czemu ale trochę przypomina mi dior homme edt :D może dlatego że kolor soku herbaciany i kwadratowy, kanciasty flakon :D takie subiektywne odczucie ...

Rossi

Aktywny forumowicz

Post14 października 2016, 12:57 - Pt

Przyszedł no i co? Czuję kadzidło, pieprz, wszystko takie suche,wyraziste, jakby ktoś był w starym drewnianym kościele z kadzidłem w tle. Pachnie tak samo o początku do chwili obecnej, czyli 3 godziny i to wyraźnie, nie zmienia się dla mnie, zapach liniowy. Wstrzymam się z oceną, zobaczymy ile to potrwa na mojej skórze. Wg mnie stoi blisko Ikona, Bentleya Absolute, takie klimaty dla mnie są ok, absolutnie nie dla tych co lubią tylko świeże tematy. Jesień to dobra pora roku dla niego.
Flakon, ciężki, kwadratowy. Korek drewniany, ale tutaj jest "ale". Luźno wchodzi na butelkę, trzeba spasować jednak jest mimo to dalej lekki luz, sam atomizer to marnej jakości plastik, który jednak solidnie psika.
Ps. Zdjęcie flakonu w temacie o Nowych nabytkach.
Ostatnio edytowano 14 października 2016, 13:08 - Pt przez Rossi, łącznie edytowano 3 razy

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post14 października 2016, 13:05 - Pt

Był już Gutek, potem przybył Benek. Teraz pora na Gromka ;) ?

Koneser

Forumowicz

Post14 października 2016, 13:11 - Pt

Jak wiadomo na tym Forum zawsze panowała i panuję i panować będzie taka moda,że jeśli perfumy są drogie i tworzone przez jakiś wybitny nos to muszą być super i tyle! a jak widać po niektórych wpisach wcale to nie musi być regułą czasami nawet zapach z kiosku może zaprzeczać,że jak tanie to do dupy :mrgreen:
A z tych wszystkich i tak AVON OUD jest najlepszy i cenowo i zapachowo to idealny klon GUCCI :D

supermariobros

Ultra Perfumaniak

Post14 października 2016, 13:20 - Pt

Ale się zrobił hype na tego Groma. Niech go jasny grom...
Testował ktoś Gryfa i Grota?
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Artplum

Mega Perfumaniak

Post14 października 2016, 15:20 - Pt

supermariobros napisał(a):Ale się zrobił hype na tego Groma. Niech go jasny grom...
Testował ktoś Gryfa i Grota?

Hype?
E, raptem parę wpisów ;)
Wszystko, co gucio, albo aventusopodobne budzi tu zainteresowanie.
Porównywałem Groma z Guciem - z całą pewnoscią Grom nie powstał przypadkowo ;)
Może nie jest to klon, ale na pewnych etapach rozwoju zapachy są naprawdę podobne.
Ogólnie Groma odbieram jako pachnidło prostsze, nieco ciemniejsze, ciut słodsze (choć nie jest słodki) i bardziej wilgotne, chwilami trochę ziemiste.
Trochę mu brakuje wibracji i pylistości, no i ewolucji. Taki Gucci jakby trochę ubłocony i uproszczony ;)
Za to przypakowany, bo kiedy Gucci znikł z mojej skóry, Grom trwał tam w najlepsze, choć ciągle się trzymał blisko rzeczonej skóry.
Artur

Rossi

Aktywny forumowicz

Post15 października 2016, 08:51 - So

Daję 5. Trwałość 10h+ (!). Projekcja wiadomo mniejsza, ale również na przyzwoitym poziomie. Z czasem zaczyna przypominać Azzaro Visit. Zdecydowanie moje klimaty. Za te pieniądze bardzo dobry zapach.

ananas

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post15 października 2016, 12:18 - So

Naprawdę niezły zapach, zdecydowanie czuje drewno i to takie świeżo ociosane jak i lekko osuszone, korek tych perfum bardzo dobrze odzwierciedla te perfumy.
Bardzo dobre jakościowo ( twórcą jest Polak? -gratulacje :) )

xentrix

Super Perfumaniak

Post15 października 2016, 20:58 - So

a skąd wiesz kto jest twórcą ?

Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie