Teraz jest 22 października 2020, 02:19 - Cz

• Reklama

Animale - Animale Animale for Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Animale - Animale Animale for Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
4
33%
4 - Dobry
6
50%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
2
17%

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

krystek

Forumowicz

Animale - Animale Animale for Men

Post29 listopada 2011, 07:19 - Wt

Stary jak świat, bo z 1994 roku zapach Animale Animale for men.
Określany jako orientalno-drzewny. W składzie znajdziemy m.in. bergamotka, czekolada, wanilia, drzewo sandałowe.
W Polsce mało znany i niedoceniany, a szkoda, bo „coś w nim jest”. Kupiłem zupełnie przypadkowo, skuszony śmieszną ceną w jednej z internetowych perfumerii, bardziej z ciekawości niż przekonania. Trwałość w moim przypadku to ok. 10 h, ale od początku nie jest agresywny i pozostaje bliżej skóry, z dominującą czekoladą . Biorąc pod uwagę cenę w perfumeriach internetowych ok. 50 zł za 50 ml i 80 zł za 100 ml, to warto, a nawet trzeba spróbować. Na forach można przeczytać, że był inspiracją dla TH w tworzeniu A*men i jest do niego bardzo podobny, ale to trochę przesada. Reasumują warto spróbować.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Animale Animale for men.

Post29 listopada 2011, 08:04 - Wt

Trochę nudny słodziak w tandetnym flakonie, przyjemny, ale szału nie robi. Na zimę może być, choć do A*Mena mu daleko. Kupiłem w komplecie z żelem po goleniu. Żelu używam, woda stoi gdzieś głęboko w szafie...

belor

Re: Animale Animale for men.

Post29 listopada 2011, 08:10 - Wt

Też kupiłem w wiadomej perfumerii zestaw i również się szybko pozbyłem. Zapach nie jest zły, ale ilość słodyczy jest nie do zniesienia nawet dla mnie ;) Porównanie do A*Mana nieuprawnione. Spróbować można, ale trzeba być fanem ultra słodkich zapachów.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Re: Animale - Animale for Men

Post30 listopada 2012, 12:18 - Pt

Kilka osób na forum posiada ten zapach. W związku z tym mam do nich pytanie. Czy podobieństwo do T. Mugler A*Men Pure Malt faktycznie istnieje, tak jak to opisują niektóre osoby na Fragrantica? Jakie macie osobiste odczucia z używania tego zapachu?

yhmmma

Perfumaniak

Odp: Animale - Animale for Men

Post30 listopada 2012, 12:48 - Pt

Jestem ciekawy tego zapachu. Slodycz wieksza niz w Pi, opium i a menie? Bo te zapachy sa dla mnie za slodkie. Czy slodycz bardziej w kierunku rochasa? Mialby ktos jakas malutka odleweczke?

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post21 grudnia 2012, 21:20 - Pt

Przetestowałem go dzisiaj sobie nieco i dziwię się tym wszystkim porównaniom do serii A*Men'ów,a głównie do Pure Havane.Gdyby tak faktycznie było,pewnie skończyłoby się od razu na zakupie flaszki.Jedyny zapach,do którego można go śmiało porównać,to IMO ROCHAS Man..Taka bezpieczna i nie nachalna słodycz.
To tyle z pierwszych wrażeń.

lukesho

Moderator

Post21 grudnia 2012, 23:37 - Pt

Scorrpion napisał(a):Przetestowałem go dzisiaj sobie nieco i dziwię się tym wszystkim porównaniom do serii A*Men'ów,a głównie do Pure Havane.Gdyby tak faktycznie było,pewnie skończyłoby się od razu na zakupie flaszki.

Sam nie wiem, czy się cieszyć z tego czy nie. Z jednej strony miałbym tańszego Pure Havane, a z drugiej Pure Havane przestałby być unikatem ;) Poczekam jeszcze na opinie innych co do tego zapachu, bo sam już parę razy podchodziłem do jego kupna w ciemno i po Twoim poście czuję taką małą ulgę, że jednak tego nie zrobiłem.

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post23 grudnia 2012, 13:41 - N

Wszystkie skojarzenia z Amenami są gruuuuuuuuubo na wyrost. Podpisuję się pod tym co napisał kilka postów wyżej Bendigo. Nudny, choć nieco przyjemny słodziak.

Bonifacy

Aktywny forumowicz

Post21 lutego 2013, 14:36 - Cz

Cena to chyba jeden z większych atutów tego zapachu. Czy jest podobny do serii A*Men ? Podobnie jak koledzy uważam,że nie bardzo. Zapach jest słodki,lubię takie zapachy. Dla mnie największą wadą Animale jest słaba trwałość - do 5 godzin. Wielbicielom słodkich zapachów polecam. Od mnie 4-

snaut

Aktywny forumowicz

Post10 lutego 2014, 17:22 - Pn

Niedawno testowałem, moim zdaniem to bardzo dobry zapach, a szczególnie podoba mi się otwarcie. Trochę taki drzewno-owocowy Angel (mam na myśli damską wersję Muglera). W tym przedziale cenowym (50-100zł) na pewno pozycja godna uwagi.
Edit: po miesiącu użytkowania jestem nim zachwycony - to świetna propozycja dla tych, którzy polubili czekoladowe nuty Muglera i ich trwałość, ale chcieliby dodać świeżości/kwasku i więcej męskości. W Animale Animale Men mimo bogactwa skrajnych składników nic nie koliduje i jest chyba najbardziej męskim zapachem dla "smakoszy czekolady" jaki spotkałem. Zasłużone 5 ode mnie. Odnoszę się wersji z zółtą strzałką na pudełku - prawdiłowa nazwa tych perfum to: Animale - Animale Animale for Men.

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Odp: Animale - Animale for Men

Post15 kwietnia 2014, 17:59 - Wt

Zakup w ciemno, jestem po paru testach, w tej chwili ponownie na nadgarstku.
Pierwsze wrażenie - bardzo bogaty i intensywny zapach. Na początku dość mocno wyczuwalny ananas, potem przechodzi w miodowo-drzewną(?) słodycz. Ogólnie dosyć interesujący zapach o przyzwoitej projekcji i trwałości. Jeśli chodzi o podobieństwo do A*Mena to ja je wyczuwam - mocna słodycz przełamana czymś "pikantnym", nudno nie jest :) myślę że w zimę się sprawdzi, dla miłośników A*Mena wg mnie pozycja obowiązkowa do obadania, taki starszy braciszek.
A teraz bardziej subiektywnie - jak dla mnie zbyt słodki i troche drażniący, nie czuję się w nim zbyt dobrze :/
Obiektywnie oceniłbym go na 4, za ciekawą kompozycję i całkiem niezłe parametry.
Mój flakon idzie w świat - nie moja bajka :)

lukesho

Moderator

Re: Animale - Animale Animale for Men

Post27 czerwca 2014, 14:27 - Pt

Testowałem przez ostatnie 3 dni, i niestety, mam dość mieszane uczucia. Jest słodki, owszem, w klimatach miodowych. Mam skojarzenia z A*Menem Pure Malt, przy otwarciu. Zapach dość linearny, nie zauważyłem jakiejś dużej ewolucji w czasie. Miód jest dość sztuczny i to w ten nieprzyjemny dla mojego nosa sposób. Nie podoba mi się typ projekcji. Mocny przez 2 godziny, a potem jest bliskoskórnie. Po 3-4 godzinach czuć go mocno, lecz tylko po wlepieniu nosa w miejsce aplikacji. Trwałość przy skórze dociąga do 9-10 godzin, ale co z tego, skoro ani ja, ani nikt przy mnie tego poczuje? W ankiecie waham się między 3 a 4.

xentrix

Super Perfumaniak

Post29 czerwca 2014, 20:58 - N

Dałem 3 - dla mnie ten zapach jest za słodki i to jednostajnie , na szczescie miałem go tylko w skromnych ilosciach, pozbyłem sie bez żalu . Na plus mozna zaliczyc cene jak i parametry. Mnie nie zachwycił.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post23 stycznia 2016, 00:28 - So

Nie znałem tego zapachu.
Przy okazji innych zakupów dorzuciłem sobie próbkę.
Słodki, mocny, dość sztuczny.
Nie jest nieprzyjemny, ale jakiś taki papuśny, mało męski.
Nie śmiejcie się, ale skojarzył mi się z czekoladową prezerwatywą ;)
Artur

mam katar

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post09 marca 2016, 01:39 - Śr

Dowód na to, że perfumy nie mają płci. Animale - Animale Animale for Men pachnie bowiem jak słabsza (pod względem parametrów, ale też "ostrości" kompozycji) wersja Angel Thierry Mugler for women. Angela lubię, Animale też. Parametry takie sobie - zapach raczej trzyma się blisko skóry i nie fruwa (jak Angel) na ileś tam metrów. Oceniam na 3, ok na zachętę na słabą 4, ok zapach.
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów noży
i przykazań bożych...

Ile chcesz pan tego amora i psyche?

Mój straganik.
viewtopic.php?f=52&t=29275&p=691142#p691142

mam katar

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post19 marca 2016, 20:56 - So

W ramach przypomnienia sobie wypstrykałem na siebie resztę próbki i leżę lekko zagorączkowany pod kocykiem. Cóż, do zachwytu daleko. Jednak trója będzie bardziej adekwatna. No ok, biorąc pod uwagę cenę mógłbym dać i cztery, ale nie dam. Obiektywizm i profesjonalizm w ocenach musi być! :mrgreen:

EDIT: Jak na pachnidło za tę cenę świetne parametry. Duszę się i krztuszę w tej słodyczy i zaraz chyba oddam treść żołądka. :?

Coś dla zwolenników słodziaków. Przyzwoita jakość za niewielką cenę. To, że mi nie bardzo podchodzi, nie znaczy, że komuś nie podejdzie. A więc - choć tylko 3 wg mnie - warto obadać.
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów noży
i przykazań bożych...

Ile chcesz pan tego amora i psyche?

Mój straganik.
viewtopic.php?f=52&t=29275&p=691142#p691142

Outout

Post02 stycznia 2020, 16:10 - Cz

Potestowałem trochę.
Jest przyjemny, nie do końca jednostajny, ale jednak od początku mocno określony.
I przede wszystkim baaardzo słodki!
Dla mnie troszkę za bardzo, choć pewnie czasami się psiknę ;)

Powrót do Perfumy męskie