Teraz jest 24 października 2020, 10:22 - So

• Reklama

Bvlgari - Pour Homme

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bvlgari - Pour Homme (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
2%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
5
9%
4 - Dobry
13
24%
5 - Bardzo dobry
24
44%
6 - Genialny
12
22%

Liczba głosów : 55

• Autor
  • Wiadomość

RoQ

Super Perfumaniak

Bvlgari - Pour Homme

Post29 listopada 2011, 00:58 - Wt

Prawdopodobnie od tego flakonu zacząłem moją przygodę z zapachami.
Przeleciałem oczywiście najpierw te najbardziej dostojne "flachy", ale żaden zapach nie wytargał mnie za mosznę.
Dopiero pod koniec pobytu w Sephorze, zauważyłem niepozorny, jakby wstydliwie schowany flakonik Bvlgari Pour Homme.
Powiem szczerze - zakochałem się w tym zapachu bez pamięci. Nie rozwodząc się nad moimi emocjami, zapach wydał mi się nad wyraz elegancki i subtelny.
Miał w sobie coś, czego nie znalazłem w żadnej testowanej wodzie.
Nuta herbaciana, wetiwer, cedr i wiele innych nut, o których wtedy nie miałem pojęcia, a które wytworzyły przepiękny klimat,
który z każdą godziną zaskakiwał mnie bardziej i bardziej.
Dobrze, że trwałość tego "spektaklu" nie była zbyt długa, bo pewnie umarłbym od wielokrotnego orgazmu olfaktorycznego.
Do dziś Bvlgari Pour Homme jest i będzie na mojej liście najlepszych inwestycji w zapach.
Nie zestarzał się ani trochę i mimo, że jego panu ze starości zmieniła się pewnie skóra, on nadal wygrywa na niej przepiękne melodie.
Bvlgari Pour Homme to po prostu czysta jak kryształ przyjemność. To lekarstwo na chamstwo i prostactwo tego świata. Definicja klasy.
Mam w kolekcji wszystkie trzy mutacje Bvlgari Pour Homme.
Zarówno Extreme (którą kupiłem omyłkowo jako BPH i Soir, ale żadna z nich nie dostąpiła zaszczytu bycia lepszą od protoplasty.
Czy gdyby Bvlgari Pour Homme miał trwałość i moc rażenia Paco Rabanne 1Million byłby jeszcze lepszym? Nie sądzę. Motyle już tak mają, że są lekkie...
Lubię siedzieć w fotelu czytając książkę, lekko rozchełstany, i uwielbiam te subtelne "dymki", które Bvlgari emituje z mojej klaty...
Boże... Jak ja to kurna kocham! :mrgreen:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 14 maja 2012, 23:46 - Pn przez RoQ, łącznie edytowano 1 raz

hanka

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Bvlgari Pour Homme

Post29 listopada 2011, 01:41 - Wt

Posiadam, ale na razie bez orgazmow. Może muszę mu się jeszcze raz przypatrzyc, wnikliwie bardziej....?
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

RoQ

Super Perfumaniak

Re: Bvlgari Pour Homme

Post29 listopada 2011, 02:32 - Wt

A może na kobiecie pachnie jednak trochę inaczej?

LaFleur

Forumowicz

Re: Bvlgari - Pour Homme

Post30 listopada 2011, 12:49 - Śr

Uwielbiam BPH. Nigdy mnie nie męczy i nie nudzi. Też uważam, że PH jest najlepszy z całej trójki.
Mam w związku z nim pewną ciekawostkę - nie jest wyczuwany przez wszystkich. Np. moja mama czuje go cały dzień na mnie, nawet po 12 godzinach, zresztą ja też. Natomiast znajomi na uczelni, albo mówiąc dokładniej - kumple - nic nie czują. Na taki Allure czy Instant zwrócili uwagę. Być może stąd wiele krzywdzących opinii o rzekomej kiepskiej trwałości? W sumie dobrze, lepiej żeby faceci się do mnie nie przytulali. :twisted: Najbliższym się podoba i mnie samemu, czego chcieć więcej? :D

domurst

Perfumaniak

Post30 listopada 2011, 13:02 - Śr

No bo to raczej subtelny garniturowiec niż klubowy mocarz
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

Krzysztof M.

Post10 lutego 2012, 20:10 - Pt

W kwestii tej mikstury statystyk chyba nie podniosę. Niczego bardzo ujmującego w nim nie znalazłem. Rzetelny, grzeczny i dobrze ułożony. Żadnych awantur. Mrowisko nut, a wydaję się prosty. Około przeciętny i trochę na górkę.
Trwałość więcej niż zadowalająca. Na nadgarstku intensywnie do tej pory (4h), na wierzchu dłoni też nieco słabiej, a to miejsce najtrudniejsze, na przedramieniu dalej trwa w najlepsze. Jeszcze mu się przyjrzę odważniej. Bywało, że trzeba dojrzeć.
Za typowego garniturowca bym nie uznał. Ma potencjał wakacyjny, biurowy i randkowy.

gilbert

Perfumaniak

Post10 lutego 2012, 20:18 - Pt

W mojej opinii ten zapach jest trochę nijaki, bez charakteru. Nie mówię, że jest zły, ale zupełnie brak tu czegoś, co by mnie urzekło w nim. Prosty, bezpieczny, myślę, że byłby dobry dla osoby która nie interesuję się perfumami, ale chcącej 'ładnie' pachnieć, nie narzucając się otoczeniu.

Krzysztof M.

Post11 lutego 2012, 05:55 - So

Osoby interesujące się perfumami, no wiesz, też chcą ładnie pachnieć ;) .
Z tej ochoty i wrażliwości biorą się takie fora, blogi, kolekcje.
I jeszcze na 100% tu obecni byliby/są świetnymi kucharzami, bo ten nos z jęzorem jest w komitywie.
Bvlgari prawdopodobnie to świetny zapach i wyczuwam jego potencjał, natomiast może nie wywołać euforii.
Niektórzy wolą brunetki, ja wolę rude i tyle :lol:

domurst

Perfumaniak

Post11 lutego 2012, 10:00 - So

Może dlatego, że jest stonowany i raczej "elegancki" niż "wystrzałowy". Nic nie zmienia faktu, że lepszej herbaty w perfumach mainstreamowych nie ma i basta!

cortezthekiller

Forumowicz

Post11 lutego 2012, 11:07 - So

A Gucci PH II ?

domurst

Perfumaniak

Post11 lutego 2012, 11:52 - So

Ja zdecydowanie wolę herbatę w wydaniu BPH, tym bardziej że jest dużo łatwiej wyczuwalna niż w Gutku Mniejszym no i bliższa aromatowi niedoprawionej czarnej ekspresowej :)

cortezthekiller

Forumowicz

Post11 lutego 2012, 12:27 - So

W takim razie muszę koniecznie spróbować tego Bvlgari PH.

LaFleur

Forumowicz

Post11 lutego 2012, 13:28 - So

BPH to nie woda do "zdejmowania majtek". Przy niej można się poprzytulać i odpocząć od ciężkich, słodkich czy mydlanych zapachów. Chociaż są kobiety, na które działa jak afrodyzjak.

RoQ

Super Perfumaniak

Post11 lutego 2012, 13:39 - So

Bezczelnie ośmielam się potwierdzić ostatnie zdanie :mrgreen:

Krzysztof M.

Post11 lutego 2012, 14:54 - So

Z tym afrodyzjakiem to nie jest jakis kit ? :lol: Zaraz mnie przekonacie!
Jasne, że nie należy do perfumiarskich krzykaczy, bo po co od razu zakładać różowe buty.
BPH to dobry przykład na dopełnienie stylu i podkreślenie poziomu nosiciela, a subtelność jest w takim przypadku jego zaletą. Towarzyszy długo, nigdy nachalnie. Może nie zatrybić przy pierwszym teście.
Życie pokaże i może trafi do 'mój najnowszy nabytek' .

RoQ

Super Perfumaniak

Post11 lutego 2012, 14:58 - So

Bo Bvlgari, to tylko kropka nad "i" Twojej atrakcyjności.
Mają delikatnie dopalać, nie dominować.
Takie zapachy kocham, a w szczególności YSL L'Homme i Bvlgari.

LaFleur

Forumowicz

Post11 lutego 2012, 15:04 - So

Krzysztof M. napisał(a):Z tym afrodyzjakiem to nie jest jakis kit ? :lol: Zaraz mnie przekonacie!

My faceci inaczej odbieramy zapachy. Takie delikatne jak BPH potrafimy uznać za mało trwałe i nieciekawe. Ale kobiety czują inaczej. Mnie po całym dniu mówiły (ponad 8 godzin od aplikacji), że ślicznie pachnę, podczas gdy ja musiałem "gryźć" nosem nadgarstek, aby cokolwiek poczuć (a czułem bazę, bardzo przyjemna).

Krzysztof M.

Post11 lutego 2012, 15:10 - So

Normalnie czyli, ja od siebie nie czuję, a mówią, że na całym korytarzu mnie czuć. Ten narząd nas oszukuje czasem.

LaFleur

Forumowicz

Post11 lutego 2012, 15:25 - So

I nie tylko ten jeden narząd.

krzysiekk

Aktywny forumowicz

Post11 lutego 2012, 15:44 - So

Myślę, że komentarz z fragrantica`i spodoba się entuzjastom tych perfum ;-) Może nawet RoQ doceni :mrgreen:
"To me, this is the quintessential refined scent. So many men want loud fragrances or at least those with good projection and sillage...and most of all, compliments. I can't tell you many times I hear, well I get a lot of compliments with it, it's great. I remember those days, age 15-22, when I depended on those around me to tell me I was OK, or I was attractive. It seems insecure to me now, to have to scream so loud to be noticed (though there are those that are very secure and don't care that others around them may not like the scent they're wearing).
I am over 40, pretty secure, and have no need of compliments or even to be noticed. I wear the scents mostly for me or as an accessory, to help draw a picture. People judge each other very quickly at first, and there are no other chances to make a first impression. If I'm wearing the right amount, usually the scent I'm wearing won't even cross into other's conscious awareness.
This is a perfect scent for that. Very quiet, yet interesting. Full of contradictions and paradox. 10 hours later, and it's still very noticeable close to my skin. Fragrances don't need to be strong or even consciously noticed to make a statement...just a little piece to the complete picture.

As for this fragrance, I don't get most of the notes listed (at least not consciously, anyway XD). I get a wet earthy scent, at the same time very clean and fresh. The dry down is reminiscent of how it smells when you walk by a dryer vent with the machine tumbling with fresh linen, with maybe a flower or two. Wonderful. Very light and airy. And those are the contradictions I'm taking about, earthy, wet, and airy...all at the same time. Magnifi-scent."
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie