Teraz jest 20 października 2020, 17:22 - Wt

• Reklama

Cartier - L`Envol de Cartier Eau de Parfum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Cartier - L`Envol de Cartier Eau de Parfum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
8%
3 - Przeciętny
4
17%
4 - Dobry
5
21%
5 - Bardzo dobry
10
42%
6 - Genialny
3
13%

Liczba głosów : 24

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Cartier - L`Envol de Cartier Eau de Parfum

Post04 października 2016, 20:10 - Wt

Za polską Fragrą :arrow: L`Envol de Cartier Eau de Parfum marki Cartier to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn wydane w 2016 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Mathilde Laurent. Nutami głowy są dzięgiel, lawenda i szałwia; nutami serca są pieprz i liść fiołka; nutami bazy są drzewo bursztynowe, cedr, paczula, drzewo gwajakowe, piżmo, irys, miód i wetyweria.
Obrazek

Jak Wasze wrażenia po nowym Cartierze? Mnie urzekł już od pierwszych testów nadgarstkowych i flaszka jest już w drodze. :)
Wydawałoby się, że irys, miód i paczula to nic nowego, ale tu jest to wszystko tak fantastycznie harmonijnie połączone, że nie mogę oderwać nosa od nadgarstka. Irys w wersji lekkiej, świeżej i niepudrowej, słodyczy miodu w sam raz, tyle żeby zapach podkreślić, ale go nie zdominować.
Po paru godzinach L'Envol nabiera lekko drzewno-zielonego charakteru, ale zapach diametralnie się nie zmienia, rozwija się na skórze raczej liniowo.

Pewnym rozczarowaniem był dla mnie wygląd flakonu - tester 100tka sprawiał wrażenie pękatego i niezgrabnego. Mam podejrzenie, że te piękne zdjęcia smukłego flakonu, którymi raczył nas Cartier przed premierą, mogły dotyczyć nienapełnialnej 80tki, ale nie było jak w D się do niej dobrać, żeby to sprawdzić.

Mimo to, warto było czekać 8 lat na nowy męski zapach od Cartiera. :)

Mikâil

Forumowicz

Re: Cartier - L'Envol

Post04 października 2016, 20:47 - Wt

Mi się również spodobał ale na ocenę jeszcze za wcześnie. Może ktoś będzie rozbierał to dekancik na testy chętnie bym przygarnął :)
Kod: Zaznacz cały

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post05 października 2016, 07:13 - Śr

czemu 8 lat? cartier wydaje coś każdego roku

wahoo

Perfumaniak

Post05 października 2016, 08:40 - Śr

"Nowy" w sensie nie jest to kolejny flanker. Poprzednim nie-flankerem był Roadster.

Spasticink

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 października 2016, 09:47 - Śr

Okropna woń. Ostatnio się tym testowo zlałem (globalnie) i usłyszałem że "śmierdzę szpitalem" :lol:
Czyżbym nie tolerował zapachu miodu ? :?

Ruben

• Ostrzeżenia: 1

Post05 października 2016, 14:21 - Śr

Dla mnie osobiście od czasu "deklaracji" Cartier nie wypuścił na rynek nic ciekawego. Te całe flankiery idące w unisex to dla mnie nieporozumienie. Roadster też nic wielkiego. A o obecnej mizerii tej firmy świadczy ten L'Envol. Zapach bardzo słaby i o dość słąbych parametrach. Szkoda na niego pieniędzy.

wahoo

Perfumaniak

Post05 października 2016, 20:27 - Śr

Moim zdaniem Cartier ma się nieźle, a ich męskie perfumy, nawet jeśli są to kolejne flankery, nie schodzą poniżej co najmniej dobrego poziomu.
Siła L'Envol tkwi m.in. w tym, że w przypadku perfum często mniej znaczy więcej. To nie są perfumy, które oszałamiają skomplikowanym składem, tylko tym jak z kilku, teoretycznie oklepanych, składników wyczarować coś nowego. To się Mathilde Laurent udało świetnie.
Nie mogę też potwierdzić słabych parametrów - u mnie 10-12h przy każdym teście. Projekcje ma stonowaną, ale to edp więc trudno się temu dziwić.

Ruben

• Ostrzeżenia: 1

Post05 października 2016, 22:18 - Śr

Wahoo...zauważyłem, że jesteś fanem pachnideł Cartiera ;) I bardzo dobrze! Każdemu podoba się coś innego. Ja lubie i miałem kiedyś tylko podstawową "deklarację" i podoba mi się do dziś. Ale to rasowe, męskie pachnidło a nie jakieś wersje d'Un Soir, które moim zdaniem powinny stać na półce damskiej ;) Ale teraz takie czasy, że wielu podoba się np. Dior Homme Intense, który z zapachem męskim nie ma kompletnie nic wspólnego. No ale wystarczy spojrzeć na ulicę ile biega "biberów w rurkach", więc takie zapachy się podobają. Bez obrazy jeśli też jesteś ich fanem ;) Co do L'Envola to szczerze Ci gratuluję, że tak długo siedzi na Twojej skórze. Na pewno mają ładny flakon, taki cieszący oko.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post17 października 2016, 19:55 - Pn

Zapach jest nijaki. Flakon - tandeta, plastik.
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"
Julian Tuwim

BlueJeans

Moderator

Post18 października 2016, 11:49 - Wt

Mnie rowniez ten zapach nie powalil... Dostalem 2 probki przy ostatnich zakupach w D. i pozowlilem sobie na przetestowanie go. Co najwyzej w moim odczuciu ten zapach jest przecietny i taka tez wystawilem mu ocene.

wahoo

Perfumaniak

Post18 października 2016, 14:58 - Wt

C'mon, tylko przeciętny? :) Przeciętne to są te wszystkie słodkie ulepy, którymi ostatnio obrodziło. ;)
L'Envol bije je na głowe pod względem jakości, pomysłu, balansu nut i ogólnie finalnego rezultatu.
Dostałeś dwie próbki, więc daj L'Envol drugą szansę. :)

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post20 października 2016, 18:20 - Cz

Wahoo staje się powoli orędownikiem dobrej nowiny Cartiera :lol: - ja dałem 5 po dwóch globalnych testach... W taką pogodę jak teraz bardzo miło się go nosi , jest subtelny a zapachy z klasą z definicji powinny takie być . Faktycznie ma liniowy przebieg ale to według mnie dobrze - można nasycić się połączenie tych akurat składników. Jak na chwilę obecną może mało doceniany , nie jest to awangarda jak Declaration ale u mnie konieczność niuchania nadgarstka co chwilę występuje :D

Dla mnie mainstream'owa premiera roku i po 10 ml z odlewki Kudziora szykuję się na pełną 80 - tkę...

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post27 października 2016, 09:29 - Cz

Bardzo udana, miła i przyjemna w noszeniu kompozycja. Rozpoczyna się ładnie ujętą nutą irysa, która ewoluuje w kierunku miodu, ale nie słodkiego. Później piżmo dochodzi do głosu, ale w łagodnym wydaniu. Zapach słodkawy, ale zimny jednocześnie. Nie tego się po rozkładzie nut spodziewałem. Rzadko kiedy słodkie perfumy mi się podobają, a tu takie miłe zaskoczenie.

Dobre perfumy. Testy ponowię, bo warto.

nowy48

Forumowicz

Post29 października 2016, 23:08 - So

Mam wrażenie ze włożono mnóstwo zachodu w wygląd flakonu. Rzeczywiście zwraca uwagę oka-przyciaga i zachęca do zakupu. Gdyby stało za szyba i nie można by było tego dotknac-biore w ciemno ale po kontakcie fizycznym z flakonem. .... beznadzieja tandeta plastikowa. Po teście praktycznie zapach bez wyrazu. Nie intryguje juz tak jak to robił wygladem. Wręcz przeciwnie-odstrasza. Skojarzenia zapachowe w moim odczuciu są mocno fizjologiczne i to z tej mniej przyjemnej strony. Miód w połączeniu z całą resztą składników porostu w tej kompozycji brzydko pachnie. Na tyle brzydko aby wypłukać z nadgarstka resztki tego co pozostało po teście. Nigdy więcej testow- kiepsko oj kiepsko i to pod względem parametrów, samej kompozycji jak i trwałości.
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

Vogue

Forumowicz

Cartier - L'Envol

Post30 października 2016, 11:24 - N

Ruben napisał(a):Wahoo...zauważyłem, że jesteś fanem pachnideł Cartiera ;) I bardzo dobrze! Każdemu podoba się coś innego. Ja lubie i miałem kiedyś tylko podstawową "deklarację" i podoba mi się do dziś. Ale to rasowe, męskie pachnidło a nie jakieś wersje d'Un Soir, które moim zdaniem powinny stać na półce damskiej ;) Ale teraz takie czasy, że wielu podoba się np. Dior Homme Intense, który z zapachem męskim nie ma kompletnie nic wspólnego. No ale wystarczy spojrzeć na ulicę ile biega "biberów w rurkach", więc takie zapachy się podobają. Bez obrazy jeśli też jesteś ich fanem ;) Co do L'Envola to szczerze Ci gratuluję, że tak długo siedzi na Twojej skórze. Na pewno mają ładny flakon, taki cieszący oko.

No, dobrze że przynajmniej Ty jesteś wzorcem męskości i nie chodzisz w rurkach. :)

Zapach wydaje mi się, po spisie nut sądząc, interesujący. Na pewno sprawdzę w najbliższym czasie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mikâil

Forumowicz

Post02 listopada 2016, 13:34 - Śr

Myślę, że gdyby ten zapach wyszedł spod innej stajni miałby większe powodzenie. Cartier trochę obrywa za swoją nieudolną politykę. Tworzy zapach który jest zapoczątkowaniem pewnej linii zapachów, następnie wypuszcza do niego 10 flankerów, niestety zazwyczaj nieudanych.

Po tylu niewypałach ciężko spodziewać się czegoś dobrego. L'Envol jednak im wyszedł. Kto nie próbował polecam sprawdzić. Zapach warty co najmniej dłuższego przetestowania.
Kod: Zaznacz cały

Sonicwro

Post06 listopada 2016, 10:31 - N

Zastanawia mnie czego dotykali Ci, którzy mówią, że flakon tych perfum jest plastikowy. On jest szklany! Chyba że podróbki są w plastikowych flakonach.

Co do tego że jest to delikatny zapach to mogę się zgodzić. Co rozczarowuje zwłaszcza, że to wersja eau de perfum.

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post06 listopada 2016, 12:08 - N

W środku może szklany, ale ta zewnętrzna obudowa to plastik. Całość tworzy wrażenie lekko tandetnego opakowania.

nowy48

Forumowicz

Post07 listopada 2016, 09:24 - Pn

Jasna sprawa ze plastik i to powoduje wrażenie tandety. Rzeczywiście wygląd ciekawy ale już ogólnie calosc wypada bardzo zle i tu zawód bo to Cartier a nie Armani:(.
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

piczon

Post07 listopada 2016, 12:36 - Pn

2 x testowalem nadgarstkowo bo szukam nerwowo jakiejs nowosci, niestety.. zapach nawet i ciekawy ale ulatnia sie szybciej niz moja gotowka w portfelu. Flakon po macanku traci, ale zanim nie pomacalem bylem zachwycony (plastik jak po jakims szamponie)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie