Teraz jest 22 października 2020, 12:28 - Cz

• Reklama

Hermes - Equipage Geranium

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Hermes - Equipage Geranium (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
25%
4 - Dobry
1
25%
5 - Bardzo dobry
1
25%
6 - Genialny
1
25%

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

Raw

Aktywny forumowicz

Hermes - Equipage Geranium

Post14 września 2016, 20:34 - Śr

Hermes - Equipage Geranium.
Perfumy aromatyczno - drzewne.

Skład:
geranium, przyprawy i drzewo sandałowe.

01.jpg

Kupiłem próbkę.
Wstępnie powiedzieć mogę, że spodziewałem się czegoś innego.
Hermes - Equipage Geranium pachnie niczym stary, dobry Equipage z 1970r.
Różnice pomiędzy tymi zapachami są naprawdę niewielkie.
Wydaje mi się, że Equipage Geranium jest odrobinę lżejszy, posiada też delikatny akcent, który może kojarzyć się z luksusowym mydłem. Myślę, że to sprawka geranium.
Equipage Geranium - wyśmienita jakość, nie dla każdego. Zapach ten posiada specyficzny "sznyt", nie każdemu to podpasuje.
Rzecz wyłącznie do garnituru (przynajmniej ja tak uważam).
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Raw

Aktywny forumowicz

Re: Hermes - Equipage Geranium

Post11 października 2016, 17:51 - Wt

Jak na daną chwilę i czas wolę klasyczne Equipage.
Uważam, że wprowadzenie tutaj akcentu geranium zaburzyło konstrukcję.
Stary Equipage to zapach suchy i drzewny. Bardzo mi się to podoba.
Tutaj czuje coś mydlanego. Różnica pomiędzy tymi zapachami nie jest znaczna.
Z drugiej jednak strony nie kupię flakonu Equipage Geranium, a jeśli chodzi o pierwowzór, czas pokaże...

Nie jest to zapach nieudany. Po prostu nie trafia w mój gust.
Jeśli miałbym go ocenić, to dostał by ode mnie 4,5. Ten pierwszy (z 1970r.) zasługuje na 5,5.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post31 lipca 2017, 20:49 - Pn

Kupiłem jakiś czas temu próbkę i muszę powiedziec, że EG zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie.
Gdybym nie wiedział, co wącham, to pewnie nie wpadłbym na nawiązanie do klasycznego Equipage, a w każdym razie na pewno nie w początkowych fazach rozwoju.
Klasyk to w moim odczuciu spora dawka goździków na mszysto-skórzanym tle z dodatkiem wielu pobocznych nutek, które jednak nie powodują jakiejś spektakularnej ewolucji.
Equipage Geranium z kolei, to - zgodnie z nazwą - duża porcja geranium na tle drzewno-przyprawowym. Brzmi lżej od klasycznego Equipage, jest świeższy, bardziej wibrujący i ma leciutko mydlany sznyt. Jest w nim coś, co daje efekt "skórzastości", ale znacznie delikatniejszy, niż protoplasta.
W późniejszych fazach rozwoju pachnidła zbliżają się do siebie i rzeczywiście można dopatrywać się pokrewieństwa.
Gdybym nie wiedział, co wącham, pomyliłbym się też srodze co do czasu powstania EG, który utrzymany jest w mocno klasycznej estetyce, kojarzącej się raczej z latami 80-tymi, niż ze współczesnym pachnidłem z massmarketu.
To zdecydowanie męski, nieco oldskulowy, elegancki zapach. Kojarzy się z dojrzałym, poważnym, elegancko ubranym panem.
Artur

BlueJeans

Moderator

Post31 lipca 2017, 21:22 - Pn

Muszę przetestować bohatera wątku ponieważ Bel Ami z tej serii również bardzo ale to bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Po Twojej wypowiedzi Artur śmiem twierdzić, że Hermes bardzo dobrze zadbał o swoje klasyki i tego samego życzę Gentlemanowi od Givenchiego.

Powrót do Perfumy męskie