Teraz jest 29 października 2020, 00:42 - Cz

• Reklama

Giorgio Armani - Eau de Nuit Oud

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Giorgio Armani - Eau de Nuit Oud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
9%
3 - Przeciętny
1
9%
4 - Dobry
4
36%
5 - Bardzo dobry
4
36%
6 - Genialny
1
9%

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Giorgio Armani - Eau de Nuit Oud

Post13 września 2016, 20:45 - Wt

Armani Eau de Nuit Oud marki Giorgio Armani to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Armani Eau de Nuit Oud został wydany w 2016 roku.

Nutami głowy są kardamon, różowy pieprz i bergamotka;
nutami serca są geranium, irys i róża;
nutami bazy są agar (oud), fasolka tonka i szafran.

Obrazek

Jestem dopiero po pierwszych testach nadgarstkowych, ale już te wystarczyły, żeby stwierdzić, że jest dobrze a nawet bardzo dobrze.
Na mojej skórze, zamiast róży, na pierwszy plan wyszła zielono-drzewno-oudowa nuta, która lekko przypomina charakterem Timbuktu.
Zapach bardzo ciekawy i warty dokładniejszych testów.

paradox

Forumowicz

Re: Giorgio Armani - Eau de Nuit Oud

Post14 września 2016, 19:29 - Śr

Jest dobry. Zapach mocno różany, oud gra tu drugie skrzypce, jest przyjemny, bezpieczny, trochę orientalny i uniseksowy. Jak dla mnie może być używany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. Warto poznać go bliżej.

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post23 września 2016, 19:18 - Pt

Ekspedientka w S. zapodała mi na łapę.

Sporo emseptowych klimatów, szczególnie w otwarciu.

Agar wyraźny i syropowy.

Poznałem kilka nowości (Jimmy Choo Intense, Azzarro Wanted ...) i ten Armani był najciekawszy.

Ponowię testy na "pusty nos"...
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

tornado

Bardzo aktywny forumowicz

Post23 września 2016, 21:58 - Pt

Ja po pierwszym kontakcie mam mieszane odczucia. "Coś" mi w nich nie leży, w szczególności baza.
Na dziś oceniam je jako "średnie". Muszę zrobic jeszcze jedno podejście. Przy okazji porównac z innym "oudowcem" Boss'em Bottled Oud. Ciekaw jestem tej oudowej mainstreamowej konfrontacji.

Władimir

Forumowicz

Post08 listopada 2016, 01:07 - Wt

Nie podoba mi się. Niby czuję tą różę, ale ciągle też wyczuwam jakiś syrop wiśniowy. A wiśni w perfumach nie lubię.
TOP 3
1. Tom Ford Grey Vetiver
2. Dior Homme
3. Azzaro Pour Homme

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post08 listopada 2016, 01:42 - Wt

Też nie lubię wiśni w perfumach, tylko że czasami może to być fikcja naszego nosa i mózgu.
Bardzo jestem ciekaw tego zapachu i eksponacji tej róży, testy wkrótce.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post09 listopada 2016, 22:51 - Śr

Dobra premiera. Przystępny dla każdego oud. Nic odkrywczego, bo to duet oud-róża, ale jest naprawdę ok. Trwałość bardzo dobra, projekcja z początku też, by po czasie otulić noszącego. Na pewno ponowię testy.

Arkadiusz

Forumowicz

Post19 listopada 2016, 23:56 - So

Ja dzisiaj testowałem na nadgarstek i rękę w Sephorze. Mnie się podobał ale baza ma jakiś draźniacy składnik. Moja córka stwierdziła, ze czuje toaletę. A dla mnie po ok godzinie zaczęło być wyczuwalne cos pudrowego , od razu kojarzyło mi się z Midnight in Paris albo Dior homme. Dziwny zapach w sumie. Ale fajne zdarzenie bo rano użyłem Toma Forda Oud Wood ( brałem udział w rozbiórce a miałem resztkę próbki i chciałem sobie go przypomnieć ) . Po powrocie do domu poranna koszula pachniała Tomkiem Fordem . I powiem wam, źe ten oud to ma klasę, poczułem róźnice. Nie jestem fanem TF ale Grey vetiver i oud wood dla mnie są ostrymi zawodnikami.

Jarson

Forumowicz

Post23 grudnia 2016, 08:09 - Pt

Od dłuższego czasu Armaniego omijałem szerokim łukiem, gdyż nic nadzwyczajnego nie produkował. Profumo i Eau de Cedre mocno rozczarowały. Mimo to sprawdziłem nowość jakim jest Armani eau de nuit oud w perfumerii. Sama butelka z odległości wygląda dobrze i zachęca do sprawdzenia, złote motywy przywołują mi osobiście oud i czas świąteczny. Zgadzam się że zapach jest bardzo syropowy, róża wyczuwalna, która jako pierwsza mnie nie irytuje, całość przywołuje syrop wiśniowy. Jest to moje pierwsze spotkanie z wiśnią i jak najbardziej na dzisiejszą aurę pięknie projektuje. Jak na mainstream jest to udana kompozycja i nietuzinkowa, która z pewnością wyróżni posiadacza. Zapach jak na dzisiejsze standardy utrzymuję się bardzo długo na skórze i zostawia pudrową bazę. Zachęcam do testowania.

BlueJeans

Moderator

Post23 grudnia 2016, 10:24 - Pt

dla mnie to sama chemia... nic fajnego. Oud nie pachnie jak oud a całość kompozycji można porównać do zapachu gaibnetu stomatologicznego.

wahoo

Perfumaniak

Post23 grudnia 2016, 10:58 - Pt

BlueJeans napisał(a):dla mnie to sama chemia... nic fajnego. Oud nie pachnie jak oud a całość kompozycji można porównać do zapachu gaibnetu stomatologicznego.

Zdecydowanie muszę ponowić testy, bo czytam Wasze wrażenia i nijak nie pasują mi do tego jak sam zapamiętałem Eau de Nuit Oud. :)

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post02 marca 2017, 21:24 - Cz

Po dokładniejszych testach muszę stwierdzić, że perfumy rozczarowują. Początek jest niezły, przyprawy fajnie świdrują w nosie. Po kilkudziesięciu minutach zapach jednak skręca w stronę sztucznego agaru i robi się liniowy. Pod koniec wychodzą jeszcze lekko pudrowe tony i to by było na tyle. Słabo to wyszło. Nawet parametry kuleją. Kilka godzin i koniec. Najgorszy z całej serii Eau.

Kenzo

Post03 marca 2017, 07:49 - Pt

Jak z początku bardzo mi się spodobał, tak teraz wyczuwam jedynie różane nadzienie z pączka, co nie do końca mi odpowiada. Oud niestety szybko się ulatnia, a szkoda.

paradox

Forumowicz

Post04 marca 2017, 00:07 - So

Kenzo napisał(a):Jak z początku bardzo mi się spodobał, tak teraz wyczuwam jedynie różane nadzienie z pączka, co nie do końca mi odpowiada. Oud niestety szybko się ulatnia, a szkoda.

To fakt sporo tu róży, jest ona podana tu w sposób bardzo agresywny, co może męczyć po jakimś czasie. Nie jest to zapach zły, ale szybko się nudzi, więcej tu kwiatów niż Oudu, niestety...

siwy

Aktywny forumowicz

Post04 marca 2017, 18:43 - So

Jeśli oud, to jest ta taka dentystyczna nutka, to ja ją tam czuję bardzo długo, czego bardzo żałuję. ;)

Chavez

Forumowicz

Post02 sierpnia 2017, 11:45 - Śr

Jestem w trakcie pierwszego testu tego zapachu dzięki uprzejmości kolegi paradox.
Od razu mówię, że to pierwszy oud'owy zapach jaki przyszło mi testować. Początek bardzo mnie zaciekawił, pierwsze kilka minut to wibrująca w nozdrzach woń, która kojarzy mi się z z jakimś lekarstwem... (ale nie jest to odrzucająca woń). Potem robi się bardziej kwiatowo jest coś intrygującego w tym zapachu, coś co każe mi go bliżej poznać.

gienadi

Post02 sierpnia 2017, 12:35 - Śr

Pierwsze 30 min jest ciekawe potem dla mnie jest to coś pomiędzy Bruberry London a Fan di Fendi pour Homme

Powrót do Perfumy męskie