Teraz jest 24 października 2020, 09:04 - So

• Reklama

Davidoff - Leather Blend

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Davidoff - Leather Blend (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
31%
5 - Bardzo dobry
7
54%
6 - Genialny
2
15%

Liczba głosów : 13

• Autor
  • Wiadomość

lunkis

Bardzo aktywny forumowicz

Davidoff - Leather Blend

Post13 września 2016, 19:48 - Wt

Nie ukrywam, że jestem delikatnie zdziwiony brakiem tematu o Laether Blend Davidoff.
Dzięki koledze Cross miałem jakiś czas temu okazję poznać i na początek napiszę, że były to miłe doznania, ale żeby jakoś poukładać to za fragrą cytuję:

Davidoff Leather Blend marki Davidoff to skórzane perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Davidoff Leather Blend został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christophe Raynaud. Nutami głowy są szafran i pieprz; nutami serca są róża i ambra; nutami bazy są skóra i papirus.

Można chyba przyjąć, że podany skład jest właściwy i oddaje charakter zapachu.
Znam troszkę pachnideł Davidoffa i muszę szczerze przyznać, że jak na niedawną nowość, to zapach prezentuje się na prawdę super. Po czasach Zino, Relaks, Good Life czy genialnego Classic, no jeszcze starego Cool Watera nie trafiłem na coś, co by mnie zaintrygowało.
Raczej było jakoś tak nijako i bez entuzjazmu, aż tu nagle pojawia się Leather Blend :D
Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale on ociera się o klimat niszy.
Taka teza jest jakoś tam usprawiedliwiona, bo nie ma chyba zbyt wielu podobnych pachnideł.
Teraz kilka słów na temat samego zapachu, moich doznań, a mam nadzieję, że ktoś się swoimi też podzieli.
Co najbardziej w nim lubię, nie wiem ale chyba akord skóry, która jednak nie jest jakaś szorstka, określiłbym ją mianem delikatnej i nasiąkniętej owocowym aromatem.
Ale nie jest to przyjemny słodziak, to nie tak..pieprz daje znać o sobie dość dosadnie i zapach jest pikantny.
Chyba serce jest tym co mnie przekonuje najbardziej powodując, ze zapach staje się pociągający i aksamitny.
Na ogromny plus zaliczyłbym trwałość i projekcję, wystarczą cztery chmurki i czuję go wyrażnie długi dzień, przy czym ta obecność jest miła, choć zapach przyjemniaczkiem nie jest, ma swój charakter :D
Reasumując uważam, ze z ostatnich zapachów które wyszły od Davidoff Letaher Blend jest tym który warty jest poznania, to kawał dobrego pachnidła.
Podążając tym tropem kupiłem i czekam na przesyłkę Davidoff Silver Shadow Pure Blend.
Trafiła mi się buteleczka od Lancaster z roku premiery 2005 i już jestem ciekaw tego soku, choć oczywiście wiem, ze to inne zapachy. Jak już poznam chętnie kilka słów skrobnę :D
Zapraszam do dyskusji i dzięki Jacku za możliwość poznania ;)

Obrazek
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Re: Davidoff - Leather Blend

Post17 kwietnia 2017, 22:12 - Pn

Naprawdę dziwne, że taka cisza w temacie :shock:
Mnie jakoś te perfumy "uciekły" i nie miałem okazji powąchać, aż dostałem próbkę od Kolegi xentix i już po pierwszym użyciu muszę stwierdzić, że to dobra rzecz jest!
Być może pokuszę się o dłuższą recenzję, a na pewno będę chciał zorganizować sobie większą próbkę.
Po pierwszym teście mam mocno zbliżone odczucia do zamieszczonych przez Fqjciora na blogu:

https://perfumowyblog.com/2016/01/27/da ... koneserow/
Artur

wahoo

Perfumaniak

Post22 kwietnia 2017, 21:10 - So

Mi entuzjazm, który towarzyszył pierwszym testom Leather Blend, z czasem minął. Pamiętam, że z początku dawało się w nim wyczuć (a przynajmniej tak zapamiętałem to wrażenie) wspólną nutę z GPH - pewnie przez tę wspólną nutę papirusa. Dziś wylałem na siebie resztę odlewki, która mi została i stwierdzam, że jednak miłości z tego nie będzie. Leather Blend pachnie na mnie zbyt klocowato i monolitycznie, jest przyciężki i z kolejnymi zużytymi mililitrami jednak nudnawy.
W ankiecie dałem naciąganą 4kę.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post22 kwietnia 2017, 21:17 - So

A ja czekam właśnie na większą próbkę, dzięki której będę mógł się przekonać, jak naprawdę nosi mi się Leather Blend.
Muszę to jednak gdzieś na wyjeździe nosić, bo moja przyjaciółka zapach z próbki oceniła, jako dusiciela
Artur

illusion

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post22 lipca 2017, 15:19 - So

Trochę dziwne, że tam mało opinii bo zapach co najmniej bardzo dobry. Gładka, przybrudzona skóra. Jak na mainstream super jakość. Top 20 na zimę. Jedyna wada to faktycznie to, że czuć ciężkość tego zapachu (nie każdemu może się to spodobać) oraz dosyć lineralny charakter i mało zmienny w czasie. Nie jestem ekspertem w tej tematyce skóry, ale oprócz Cuir Ottoman chyba nie wąchałem nic lepszego.

jaro_

Aktywny forumowicz

Post09 lipca 2019, 10:11 - Wt

Psik i pierwsze skojarzenie z Montale Dark Aoud :shock:. No, to mi przyszło do głowy, a mówią, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jednak to podobieństwo (podobieństwo dla mnie oczywiście, specjalnie to zaznaczam, bo nie spotkałem się z podobną opinią) jest tylko do pewnego stopnia. Czuję tu jeszcze delikatnie pewną owocową nutę (choć w składzie owoców brak) co sprawia, że Davidoff jest ciekawszy od Dark'a (ciekawszy niekoniecznie znaczy lepszy). Ta owocowa nuta przywodzi mi na pamięć tańsze zapachy oudowe (tańsze nie znaczy złe), jak np. Oud Touch Franck Olivier, tylko tutaj jest to zdecydowanie delikatniejsze i przyjemniejsze.

Wychodzi na to, że zapach w moim odczuciu jest bardziej oudowy niż skórzany. Mając nierzadko podobne wrażenia waham się czy samemu opisywać zapachy, ale przecież po to istnieje to forum, żeby dzielić się swoimi spostrzeżeniami a nie tylko, co tutaj robię najczęściej przyznaję, "wyhaczać" okazje i deklarować mililitry w rozbiórkach ;).

Muszę napisać, że przez pierwsze kilka minut zastanawiałem się czy ten niedawny, okazyjny zakup w ciemno z e-g to była dobra decyzja, ale w miarę upływającego czasu podobały mi się one coraz bardziej :) .
To tak na świeżo, przeważnie po dłuższym używaniu odbiór zapachu się zmienia i zaczynam dostrzegać więcej niuansów. Projekcja w punkt, trwałość satysfakcjonująca i bardzo ładny flakon oraz pudełko z odwzorowaną fakturą skóry. Dać 4 czy 5? Na razie daję 4.

Edit: dziś (na drugi dzień po wpisie) użyty globalnie do pracy. Gdzieś tak godzinę po aplikacji czuć, jak wielce przyjemne jest to pachnidło. Jednak 5 :) .
Myrrą, aloe, i kassyją wszystkie szaty twoje pachną...Ps.45

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post11 lipca 2019, 07:35 - Cz

Z uwagi na nieco chłodniejszą aurę, postanowiłem przetestować globalnie bohatera wątku.
Moją pierwszą uwagą niech będzie to, że gdyby ktoś mi dał do powąchania te prfumy to w życiu bym nie wpadł na to, że może być to Davidoff.
Ciekawy jestem pozostałych kompozycji z linii Blend.
Davidoff Leather Blend to bezkompromisowe ujęcie skóry, samczej, szorskiej, ostrej, doprawionej lekko wyczuwalną różą i delikatną dymnością. W późniejszej fazie zapach nieco łagodnieje, wychodzi nieco szafranu i słodkiej, otulającej ambry, jak dla mnie, im dalej tym zapach jest przyjemniejszy.
Parametry naprawdę bardzo dobre, projektuje na kilka cm od skóry, wczoraj po teście nadgarstkowym wytrzymał na mojej skórze ok 9h. Biorąc pod uwagę ostatnią promocję na e-g muszę powiedzieć, że jestem ciężko zdziwony, że tak dobry zapach można kupić za takie grosze (ok. 140zł/ 100ml).
Davidoff Leather Blend może śmiało konkurować z zapachami skórzanymi wycenianymi na kilka stów!
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

BeeGee

Post04 grudnia 2019, 13:22 - Śr

Leather Blend to zapach , który bardzo, ale to bardzo mnie pozytywnie zaskoczył. Pachnie niszą i to jest wyjątkowe. A czym pachnie? pachnie oudem, skórą, tytoniem, ostry i pieprzny. Z czasem się zmienia, staje się lekko słodszy, ambrowy, ale cały czas skórzany, lekko tytoniowy, oud'owy. Zapach piękny, głęboki i nawiązujący do moich 2 z 3 ulubionych zapachów Toma Forda: Oud Wood i Tobacco Oud.
Bardzo ciekawa mieszanka zapachowa...męska , ostra i transformująca w kierunku ciepłej i ambrowej jak już będzie po paru godzinach bliżej przy skórze.
Bardzo trwały, z dość sporym piórem zapachowym i zwracający uwagę płci przeciwnej (cyt. drzewny, tytoniowy i męski). Trwałość -min 10 godzin, wyczuwalność-mocna do 3-4 godzin.
Po próbce którą miałem i po wąchaniach co pewnien czas nadgarstków-znalazłem w super cenie i cieszy mój nos, ale i oko- bardzo fajna butla, nawiązująca do niszowej klasy i eleganckiego wykończenia.
Aha-to 1szy zapach z 4, z kolekcji Blend by Davidoff i moim zdaniem NAJLEPSZY.
Kolejne to AMBER (również bardzo dobry i bardzo podobny do LEATHER ale trochę w nim mniej czuć skórę i bez wyczuwalnego tytoniu), AGAR (baaaardzo fajny, ale słodki oud i moim zdaniem dla kobiet, które lubią nisze- bardzo fajny), WOOD (ciekawy z mieszanką vetyverii, słodyczy, cytrusów, kadzidła i gałki muszkatułowej-niezły miks, dość ostry, dymny, ale i trawiasty i cytrusowy dzięki m.in.vetyveri lekko pobrzmiewającej). Gdybym miał ponownie kupić- to na pewno ponownie LEATHER i AGAR dla kobiety.

Bobbygee

Forumowicz

Post26 stycznia 2020, 10:24 - N

Najlepszy zapach Davidoffa (jak dla mnie). A że świetnie miesza się w nim zapach skóry i tytoniu, nie ma słodkosci i jest bardzo wyrazisty to baardzo duży plus. Trwałość i projekcja gruuubo powyżej średniej . 8 godzin to ma mojej skórze minimum.

edek91

Aktywny forumowicz

Post26 stycznia 2020, 11:30 - N

Kolejny zapach, w którym piękne jest to, jak bardzo różni się jego odbiór poszczególnych osób.
Dla mnie początek to mocna skóra, prawie wręcz guma niczym w Gucci Guilty Absolute, ale jednak w znacznie przyjemniejszym wydaniu. Początkowa moja reakcja to było wow. Wkrótce do skóry dołącza coś lekko dymnego, wraz ze słodyczą. Tu chwilowo zwątpiłem, ponieważ w dziwny sposób działała na mnie ta kombinacja - nie wiedziałem co myśleć, gdyż taka mieszanka lekko mnie mdliła. Zapach potem się nieznacznie zmienia. Zostaje bardzo elegancka skóra podszyta lekko słodyczą i lekko podbite czymś - kwiatem (?).
Trwałość jest dobra, a zapach może podobać się otoczeniu. Nie znam niszy, ale z definicji słowa nisza wydaje mi się, że to dzieło spod szyldu Davidoffa ma jej namiastek.

kermit223

Forumowicz

Post26 stycznia 2020, 13:50 - N

Początek to "szorstka" skóra i jakiś smar, gdy to poczułem w głowie pojawiła mi się myśl: " wow naprawdę nieźle jak na mainstream, tego się nie spodziewałem". Po chwili na drugim planie pojawia się słodycz. Z czasem smar znika a skóra zaczyna się wygładzać i zmienia się w zamsz, nuta bursztynu natomiast zaczyna przybierać na sile i w pewnym momencie zapach "staje na głowie". Skóra (a właściwie to już zamsz) schodzi na drugi plan natomiast główną rolę zaczyna grać bursztyn. W tym momencie czuję się oszukany, miał być Leather Blend, a dostałem Amber Blend.
Zapach jest spoko ale ja nie jestem fanem nuty bursztynu, gdy dopełnia kompozycji jest ok ale gdy wybija się na pierwszy plan to mnie zaczyna nudzić i tak jest w tym przypadku. Nudny bursztyn na przedzie a zamsz w tle. To nie tak miało być, nie to mi obiecywaliście w otwarciu i nazwie, jest za słodko i za grzecznie.
Parametry bardzo dobre, moc raczej stonowana, nie narzucającą się otoczeniu, a przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Trwałość bdb.- 12h +.
Obiektywnie to bardzo dobre perfumy z bardzo dobrymi parametrami ale dla mnie jak na razie jest to coś pomiędzy przeciętnie, a dobrze.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post26 stycznia 2020, 18:15 - N

Jedno jest pewne - LB pachnie tak odmiennie od popularnego mainstreamu, ze pora robić zapasy :D
Artur

Bobbygee

Forumowicz

Post26 stycznia 2020, 21:16 - N

hmmm, ciekawe że wychodzi niektórym słodycz i "bursztyn"- pewnie o ambre chodzi.
Ambra jest baaardzo wyczuwalna u jego siostry Amber Blend i tam zapach jest rzeczywiście słodszy.
A jeśli chodzi o mnie - był moment że nie było ich do dostania. Pojawiały się i znikały, dlatego przy nadążającej okazji - kupiłem drugą butelkę...a niech leży i dojrzewa w chłodzie. ;-)

futureproof

Forumowicz

Post28 stycznia 2020, 10:07 - Wt

Bobbygee orientujesz się, czy gdzieś w naszej stolicy można go spotkać stacjonarnie?

P.S. to chyba unisex, więc raczej od początku pomylone działy ;)
Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie.

plq

Aktywny forumowicz

Post28 stycznia 2020, 11:57 - Wt

Artplum napisał(a):Jedno jest pewne - LB pachnie tak odmiennie od popularnego mainstreamu, ze pora robić zapasy :D

Zapachy jest tak mainsreamowy jak mainsreamowy jest Gucci Guilty Absolutne... ;) Oczywiście nie twierdzę że są podobne kompozycyjnie...Konkretny skórzany zawodnik... :mrgreen:

Lukas32

Post28 stycznia 2020, 12:14 - Wt

Bardzo udany zapach,mam,uzywam i lubie.Na mnie pokazuje duzo szafranu,takiej suchej pylistosci no i oczywiscie fajnej surowej skóry

edek91

Aktywny forumowicz

Post28 stycznia 2020, 12:17 - Wt

W takim razie czas wynieść Al Haramain Leather Oudh do kobiecych.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post28 stycznia 2020, 12:23 - Wt

Na kobiecie również będzie pachniał rewelacyjnie

Bobbygee

Forumowicz

Post28 stycznia 2020, 15:11 - Wt

futureproof napisał(a):Bobbygee orientujesz się, czy gdzieś w naszej stolicy można go spotkać stacjonarnie?

P.S. to chyba unisex, więc raczej od początku pomylone działy ;)

Niestety nie wiem, czy gdzieś jest stacjonarnie. Ja czekałem i pierwszy flakon wyłapałem na allegro, drugi chyba na e-glamour lub na elnino i następnego dnia juz zniknął.
Raczej proponuję szukać w tych właśnie miejscach, chyba że chcesz powąchać jak pachnie- możemy wtedy gdzieś się przeciąć (wezmę go).
A ad. czy jest to unisex, czy dla mężczyzn. Co kto lubi i jak lubi pachnieć. Jest w nim bardzo wyczuwalna nuta tytoniu i skóry. Moim zdaniem lepiej raczej na mężczyźnie. Dla kobiet super jest Agar Blend (przetestowany). Amber za to jest podobny do Leather, nie czuć w nim natomiast tego tytoniu ( a on dla mnie w tym zapachu jest bardzo fajny i wyjątkowy) i mnie czuć zapach skórny-taka cieplejsza i trochę słodsza wersja.

margr

Forumowicz

Post28 stycznia 2020, 19:48 - Wt

Bardzo intrygujące ujęcie skóry, która jest tu pikantna, doprawiona pieprzem i dymna. Ładnie łączy się z szafranem, nutami drzewnymi i lekką bursztynową słodyczą. Muszę pochwalić również świetne parametry (przynajmniej na mojej skórze).

Zapach jest klasyfikowany jako uniseks, ale raczej nie widziałbym go na kobiecie.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie