Teraz jest 22 października 2020, 07:17 - Cz

• Reklama

Eutopie - No 1

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Eutopie - No 1 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

JayKay

Eutopie - No 1

Post05 sierpnia 2016, 11:33 - Pt

No 1 marki Eutopie to kwiatowo - drzewno - piżmowe (wg mnie kwiatowo - ambrowo - orientalne) perfumy dla kobiet i mężczyzn. No 1 został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Charles Caruso.

Nutami głowy są: egipski jaśmin, róża damasceńska i anyż gwiazdkowaty;
Nutami serca są: drzewo sandałowe, cedr, tytoń i pieprz;
Nutami bazy są: ambra, piżmo i wanilia.

Obrazek

Zapach przede wszystkim kwiatowy z dominacją jaśminu, oraz ambrowy (ambroxan?). Na drugim planie rządzi słodka wanilia oraz anyż, róża i sandał nadają zapachowi kremowości i gładkości, pieprz sprawia, że zapach nie jest lubieżnie soczysty (jak ten poniżej) lecz wprowadza pewną suchość jednak bez pikantności. Tytoń czuć tylko przez chwilę w otwarciu.
Jakieś pół godziny po aplikacji zapach zaczął mi przypominać coś co kiedyś wąchałem i po kilku chwilach zastanowienia mam - Al-Khat od Xerjoff'a. To połączenie jaśminu z wanilią z miejsca ewokuje Al Khat'a pozbawionego zwierzęcego agaru.
Ode mnie 4/6, bo takie słodko-kwiatowe klimaty nie są moimi ulubionymi. Jakość bardzo dobra, choć początek dość kakofoniczny i miałem wrażenie syntetyczny. Projekcja dobra, trwałość bardzo dobra.

wahoo

Perfumaniak

Re: Eutopie - No 1

Post26 listopada 2017, 13:53 - N

Porządkując sample zarzuciłem dziś na siebie No. 1 i odczucia mam dokładnie takie same jak JayKay - delikatny kwiatowy zapach, dość słodki, ale jest tej słodyczy w sam raz i nie jest ona męcząca, a wszystko to osadzone na ambrowej bazie. Niby unisex, ale taki dla kobiet. :)
Trwałość przeciętna, projekcja raczej "intymna".
4-/6

Aneta

Re: Eutopie - No 1

Post27 listopada 2017, 19:06 - Pn

Nie specjalnie kocham kwiatowe zapachy zwłaszcza jeśli dominuje w nich jaśmin, a tu według mnie wybija się najwyrażniej. Nazwałąbym tę kompozycję szlachetną i elegancką. Fanki nut kwiatowych powinny się z zapachem zapoznać. Celowo piszę fanki , bo pomimo iż zapach sklasyfikowano w kategorii unisex -sorry ale jakoś nie wyobrażam sobie tego pachnidła na facecie - nie moim przynajmniej!
Na mojej skórze po jakimś czasie od aplikacji mocno się wysładzą - tak ,że zaczyna mnie zwyczajnie mdlić .

Powrót do Perfumy unisex