Teraz jest 28 października 2020, 08:33 - Śr

• Reklama

Azzaro - Wanted

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Azzaro - Wanted (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
3
7%
2 - Słaby
2
5%
3 - Przeciętny
7
17%
4 - Dobry
11
27%
5 - Bardzo dobry
18
44%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 41

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Azzaro - Wanted

Post02 sierpnia 2016, 12:58 - Wt

Obrazek

Wanted - Azzaro
Premiera; 2016
Twórca; Fabrice Pellegrin
Rodzina; drzewno-przyprawowa

Nuty
N.G.; cytryna, imbir
N.S.; gwatemalski kardamon, jałowiec
N.B.; wetiwer z Haiti, bób tonka

" Quo Vadis, mainstreamie ? ", chciałoby się zapytać. Odpowiedź na tak zadane pytanie nie jest prosta, ale bez wątpienia jednym z najczęściej obieranych kierunków, jest szlak przetarty już przez inne kompozycje, które odniosły spektakularny rynkowy sukces. Najnowsza propozycja sygnowana przez Azzaro, zdaje się powielać ten schemat, bowiem Wanted wpisuje się w estetykę zapoczątkowaną przez zapach, który od momentu swojej premiery praktycznie nie opuszcza list bestsellerów sieci D. i S., czyli Invictusa - Paco Rabanne. Nie są to zapachy bliźniacze, ale Wanted w ogólnym zarysie jest pachnidłem podobnym do sławnego/niesławnego ( w zależności od preferencji i punktu widzenia ) poprzednika. Podobnym, ale w moim odczuciu wykonanym z większą dbałością o szczegóły. Przede wszystkim Wanted nie sprawia wrażenia kompozycji w tak znaczącym stopniu syntetycznej, a przez to dla wielu bardziej wyrobionych odbiorców, męczącej. Wanted pozbawiony jest tego charakterystycznego akordu morskiego, który jest jednym z dominujących elementów w Invictusie. Za to niezaprzeczalnie wspólnym elementem obydwu zapachów są landrynki, aczkolwiek różniące się kolorem i smakiem. W Invictusie mamy landrynki szare, natomiast w Wanted landrynki żółte o smaku cytrynowym. Imbir przydaje temu landrynkowemu akordowi nieco musującego charakteru, co sprawia iż jest o znacznie bardziej znośny, a przy okazji zmniejsza się ryzyko mdłości. Generalnie zaś Wanted w przeciwieństwa do Invictusa nie jest kompozycją aż tak monotonną, bo najnowszy Azzaro zmienia się na skórze, błyskając tu i ówdzie niuansem. Mamy zatem muśnięcie kardamonowej przyprawowości, a w gęstym tonkowym sosie pływają także przydające męskiego pierwiastka cząsteczki wetiweru. Całość pachnie bardzo przyjemnie, ale o jakimkolwiek zaskoczeniu oczywiście nie może być mowy. To bezpieczny zapach obliczony na komercyjny sukces wedle recepty, która już raz doskonale się sprawdziła. Wanted ma spore zadatki na bestseller, czy jednak wykorzysta swoją szansę w głównej mierze zależy od intensywności reklam w mediach. Sam zapach niewątpliwie wpisuje się w estetykę, która przemawia do szerokiej grupy potencjalnej klienteli. Parametry użytkowe Wanted stoją na dobrym poziomie, bo trwałość wynosi ok. 8 godzin, przy niezłej projekcji.
Moja ocena; słabe "4".

tornado

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Azzaro - Wanted

Post02 sierpnia 2016, 19:55 - Wt

Dla mnie stanowią spore rozczarowanie, gdyż cenię Azzaro (w szczególności za Pour Homme). Zgadzam się z jednym - totalnie odpłynęli w mainstream. Ale, ale nic dwa razy się nie zdarza. Wiec efekt finansowy wcale nie jest taki pewny.
Swoja drogą podziwiam "rozbieranie" tak miernego i sztucznego zapachu na składniki pierwsze - pora sztuka i umiejętność. Odbieram go jako słodziaka, bez charakteru, chcącego się przymilić możliwie jak największej ilości osób. Nie ma charakteru, "zęba", po prostu politycznie poprawny, aż do zemdlenia.
Katastrofy dopełnia butelka, która jest koszmarnie tandetna.

siwy

Aktywny forumowicz

Post02 sierpnia 2016, 21:18 - Wt

Mnie się ta butelka podoba. Na żywo wygląda całkiem ok i nawiązuje do stylistyki innych butli Azzaro takich jak Twin, Duo, Decibel.
Pour Homme, Acteur, Silver itd. to też był mainstream swoich czasów. Mój ojciec powtarza, że kiedyś to niebo było bardziej błękitne i coś w tym jest.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post03 sierpnia 2016, 10:48 - Śr

tornado napisał(a):Dla mnie stanowią spore rozczarowanie, gdyż cenię Azzaro (w szczególności za Pour Homme). Zgadzam się z jednym - totalnie odpłynęli w mainstream. Ale, ale nic dwa razy się nie zdarza. Wiec efekt finansowy wcale nie jest taki pewny.
Swoja drogą podziwiam "rozbieranie" tak miernego i sztucznego zapachu na składniki pierwsze - pora sztuka i umiejętność. Odbieram go jako słodziaka, bez charakteru, chcącego się przymilić możliwie jak największej ilości osób. Nie ma charakteru, "zęba", po prostu politycznie poprawny, aż do zemdlenia.

Dla mnie rozczarowania nie stanowią, bo wygórowanych oczekiwań nie miałem, wręcz przeciwnie - spodziewałem się czegoś gorszego. Po prostu do dzisiejszego mainstreamu należy przykładać odpowiednią miarę ( poza dosłownie kilkoma markami, od których niejako z założenia wymaga się więcej ). Wanted jest dokładnie taki, jak piszesz; mainstreamowy aż do bólu. Ale taki właśnie musi być, żeby zawalczyć o kawałek rynkowego tortu z Invictusem oraz pozostałą konkurencją. Oto realia, nic na to nie poradzimy. Wanted to po prostu ładny zapach, który ma spore szanse wpasować się w gusta szerokiej klienteli przybytków S. i D. A przy okazji - w moim odczuciu przynajmniej - jest to całkiem zgrabna kompozycja, w której uniknięto mankamentów Invictusa ( monotonia i to coś mdlącego ). Subiektywnie zaś Wanted jest dla mnie znacznie bardzo akceptowalny niż Invictus, a nawet One Million, bo tego typu słodyczy reprezentowanej przez obydwa Paco Rabanne nie jestem w stanie zdzierżyć. Wanted jest zapachem nie tak gęstym, bardziej transparentnym i po prostu więcej się w nim dzieje. A flakon - o zgrozo - uważam za całkiem fajny i pasujący do konceptu :) .

tornado

Post03 sierpnia 2016, 11:52 - Śr

Co do flakonu - projekt podobał mi się na zdjęciach. Natomiast na żywo sprawił fatalne wrażenie - tandeta i odpust. Najwyraźniej fotografik spisał się na "szóstkę".

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post03 sierpnia 2016, 12:12 - Śr

Nie oszukujmy się; flakony prawie zawsze lepiej wyglądają na zdjęciach. Oczywiście istnieją chlubne wyjątki od tej reguły. Pozostając przy mainstreamie, warto przy tej okazji wymienić np. Gentlemen Only Intense - Givenchy, czy L'Eau Bleue D'Issey Pour Homme - Issey Miyake.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post04 sierpnia 2016, 12:10 - Cz

Tak się składa, że wpadły mi w ręce oryginalne próbki zarówno Wanted ( stąd pomysł założenia tematu ), jak i Invictusa. Zapachy najbardziej podobne są do siebie w początkowej fazie, chociaż - o czym była mowa w pierwszym poście tematu - nie jest to podobieństwo bliźniacze, a raczej bardzo zbliżony charakter aromatu. Invictus jednak od początku tkwi w okowach tej specyficznej dla niego syntetyczności, natomiast Wanted - przynajmniej na tym tle - zdaje się być zapachem bardziej naturalnym, a przede wszystkim zmiennym w funkcji czasu. Pozbawiony jest także tej mdlącej, plastikowej nuty Invictusa. Wszystkie te różnice najlepiej wychodzą w teście hand-to-hand. W każdym razie Invictus ma konkurenta.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 sierpnia 2016, 10:10 - N

tornado napisał(a):Swoja drogą podziwiam "rozbieranie" tak miernego i sztucznego zapachu na składniki pierwsze - pora sztuka i umiejętność. Odbieram go jako słodziaka, bez charakteru, chcącego się przymilić możliwie jak największej ilości osób. Nie ma charakteru, "zęba", po prostu politycznie poprawny, aż do zemdlenia.

Mierny to ostatnie określenie, na jakie Wanted zasługuje. Porównywałem go wczoraj hand-to-hand z Invictusem i jedynie przez kilkanaście minut są naprawdę podobne, potem kompozycje się rozjeżdżają. To znaczy Invictus pozostaje taki sam niemal już do samego końca, podczas gdy Wanted ewoluuje w stronę trochę drzewną, trochę przyprawową. Jest przy tym cieplejszy i nie ma tak zwartej faktury. Swoją ocenę podtrzymuję.

wahoo

Perfumaniak

Post08 sierpnia 2016, 20:41 - Pn

Cookie13 napisał(a):
tornado napisał(a):Swoja drogą podziwiam "rozbieranie" tak miernego i sztucznego zapachu na składniki pierwsze - pora sztuka i umiejętność. Odbieram go jako słodziaka, bez charakteru, chcącego się przymilić możliwie jak największej ilości osób. Nie ma charakteru, "zęba", po prostu politycznie poprawny, aż do zemdlenia.

Mierny to ostatnie określenie, na jakie Wanted zasługuje. Porównywałem go wczoraj hand-to-hand z Invictusem i jedynie przez kilkanaście minut są naprawdę podobne, potem kompozycje się rozjeżdżają. To znaczy Invictus pozostaje taki sam niemal już do samego końca, podczas gdy Wanted ewoluuje w stronę trochę drzewną, trochę przyprawową. Jest przy tym cieplejszy i nie ma tak zwartej faktury. Swoją ocenę podtrzymuję.

Ja natomiast przychylam się do zdania tornado - jest słabo: słodko, syntetycznie oraz, z powodu bardzo dobrych parametrów, duszno. Faktycznie, tak jak pisze Cookie13, Wanted z czasem staje się bardziej drzewny a przy tym mniej słodki i daje się go wtedy już nosić. Ale ile najpierw trzeba wycierpieć... ;)

W ankiecie dałem "3". Podejrzewam za to, że to kolejny zapach, który na forum zbierze słabe oceny a nie będzie schodził z top10 listy sprzedaży w D/S.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post08 sierpnia 2016, 21:03 - Pn

Szczerze mówiąc jakiegoś wielkiego cierpienia Wanted u mnie nie wywołuje - wręcz przeciwnie. Zresztą gdyby miał zastąpić na liście bestsellerów sieci D. i S. zapachy permanentnie je okupujące ( One Million, Invictus, Aqua Di Gio Pour Homme itd. ), to uznałbym to za wielce pożądaną odmianę. Wanted ma ku temu potencjał, ale wszystko zależy od " zapalnika " tego procesu, to znaczy od odpowiednio skutecznej reklamy w mediach i promocji w samych sklepach. Chociaż marka Azzaro funkcjonuje w świadomości klienteli za sprawą niezmiennie dobrze się sprzedającego Chrome, więc szanse na dobry sprzedażowy wynik Wanted są jak najbardziej realne.

andrearan

Forumowicz

Post09 sierpnia 2016, 01:24 - Wt

Pisałem już na temat tego zapachu w wątku w dziale z nowościami. Od tego czasu tylko urósł w moich oczach. Jedna z najlepszych premier tego roku w mainstreamie jak do tej pory obok m.in. YSL l'homme ultime czy Davidoff Horizon. Wtedy dałbym mu 4 natomiast teraz jak na złość hejterom dam 5 :P. Niech się sprzedaje, bo ja w tym zapachu widze sporo większy potencjał niż np. PR Invictus, do którego jest porównywany, co jest moim skromnym zdaniem jakimś nieporozumieniem, bo te zapachy są do siebie delikatnie podobne przez pierwszych kilka minut w nucie głowy, później ich drogi permanentnie się rozchodzą.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post09 sierpnia 2016, 10:11 - Wt

andrearan napisał(a):Pisałem już na temat tego zapachu w wątku w dziale z nowościami. Od tego czasu tylko urósł w moich oczach. Jedna z najlepszych premier tego roku w mainstreamie jak do tej pory obok m.in. YSL l'homme ultime czy Davidoff Horizon. Wtedy dałbym mu 4 natomiast teraz jak na złość hejterom dam 5 :P. Niech się sprzedaje, bo ja w tym zapachu widze sporo większy potencjał niż np. PR Invictus, do którego jest porównywany, co jest moim skromnym zdaniem jakimś nieporozumieniem, bo te zapachy są do siebie delikatnie podobne przez pierwszych kilka minut w nucie głowy, później ich drogi permanentnie się rozchodzą.

Póki co żadnego hejtu nie odnotowano. Zresztą byłoby to dziwne zjawisko w kontekście tego zapachu - są znaczni odpowiedniejsi " chłopcy do bicia " ;) .
Gdybyśmy żyli w świecie idealnym, to Wanted byłby bestsellerem przez długi czas. Ale że niestety tak nie jest, to zdetronizowanie - nomen omen - niepokonanego Invictusa będzie bardzo, ale to bardzo trudne. A najprawdopodobniej niemożliwe.

Bestsellery sieci S.;
http://www.sephora.pl/Najczesciej-kupow ... 0017/SC310

tornado

Post09 sierpnia 2016, 21:36 - Wt

Delikatnie w offtopie - w idealnym świecie to hitem tegorocznego sezonu letniego w mianstreamie winien być Lanvin (Eclate d'arpege). Nie zmienia to faktu, że akurat na mojej skórze słabo się trzyma.
Natomiast tematyczne Azzaro zupełnie mnie nie przekonuje. Nie chce mi się poszukiwać niuansów.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post10 sierpnia 2016, 06:34 - Śr

tornado napisał(a):Delikatnie w offtopie - w idealnym świecie to hitem tegorocznego sezonu letniego w mianstreamie winien być Lanvin (Eclate d'arpege). Nie zmienia to faktu, że akurat na mojej skórze słabo się trzyma.
Natomiast tematyczne Azzaro zupełnie mnie nie przekonuje. Nie chce mi się poszukiwać niuansów.

Bo aż tak wiele, to w Wanted ich nie ma. Ale przechodzi przynajmniej przez poszczególne fazy, nie jest tak statyczny, jak Invictus. No i można w nim wytropić dane składniki.

jor

Forumowicz

Post10 sierpnia 2016, 09:02 - Śr

Cookie13 napisał(a):Bestsellery sieci S.;

Loewe 7 w pierwszej 30tce? Łał, szczerze mówiąc jestem pozytywnie zaskoczony.

Ciekawa dyskusja, chętnie przy najbliższej okazji sprawdzę Wanted i się opowiem po którejś stronie (albo założę własny obóz ;) ).
Mam sentyment do Azzaro bo trafiłem na forum jako użytkownik chroma (ja jakże) przez ponad 10 lat chyba :)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post10 sierpnia 2016, 10:36 - Śr

jor napisał(a):
Cookie13 napisał(a):Bestsellery sieci S.;

Loewe 7 w pierwszej 30tce? Łał, szczerze mówiąc jestem pozytywnie zaskoczony.

Ciekawa dyskusja, chętnie przy najbliższej okazji sprawdzę Wanted i się opowiem po którejś stronie (albo założę własny obóz ;) ).
Mam sentyment do Azzaro bo trafiłem na forum jako użytkownik chroma (ja jakże) przez ponad 10 lat chyba :)

Wobec tego masz moralny obowiązek wypowiedzenia się w sprawie Wanted ;) .

jor

Forumowicz

Post10 sierpnia 2016, 20:58 - Śr

jak tylko mnie zagna do jakiegoś S albo D to stestuję i się wypowiem :)
*ja jakże = a jakże 8-)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post10 sierpnia 2016, 21:40 - Śr

jor napisał(a):jak tylko mnie zagna do jakiegoś S albo D to stestuję i się wypowiem :)
*ja jakże = a jakże 8-)

Póki co dostępny chyba tylko w sieci S. Chyba, że się mylę i konkurencja już także ma.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post17 sierpnia 2016, 13:20 - Śr

Zaprezentowałem Wanted z resztek próbek osobom, które nie siedzą w temacie jakoś szczególnie głęboko, ale na jakieś tam pojęcie majo i perfum używajo ;) :) . Najnowszy Azzaro wzbudził bardzo pozytywny odzew. Nawet plan zakupowy pojawił się u - i tu uwaga - bardziej obeznanego od nich zioma, który potrzebuje przyjemniaka np. na spotkania z klientami firmy. Ten styl mu się nadał.

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post17 sierpnia 2016, 13:42 - Śr

Przeciętniak jakich wiele.
Popieram tornado, Lanvin (Eclate d'arpege) jest o wiele lepszym zapachem i zasługuje na czołowe miejsce w mainstremie, niestety jest mało znany i często pomijany.
Wanted jest taki sobie, gdyby go nie było, perfumiarstwo by nie ucierpiało.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie