Teraz jest 30 października 2020, 07:43 - Pt

• Reklama

Amouage - Silver Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Silver Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
3
8%
3 - Przeciętny
4
10%
4 - Dobry
7
18%
5 - Bardzo dobry
15
38%
6 - Genialny
10
26%

Liczba głosów : 39

• Autor
  • Wiadomość

Tomek

Forumowicz

Amouage - Silver Man

Post22 listopada 2011, 12:00 - Wt

Otwiera się czymś dziwnym, trochę plastikowym. Przypomina takie samo plastikowe otwarcie w Reflection. Na szczęście to „coś” szybko się ulatnia. Zapach jest kwiatowo-pudrowy, przebija się przez to świeża nuta. Sądzę że ta świeżość to połączenie cytrusów i śliwki. Wyraźnie czuję kwiaty pomarańczy. Papierowy, pudrowy, kojarzy mi się z białym kolorem, białymi kwiatami i migdałami. Za sprawą tych migdałów kojarzy mi się z L’eau d’hiver, a raczej tym czym mógłby być gdyby perfumiarz-tandeciarz Ellena go nie zepsuł :roll: Chwilami robi się odrobinę mdły, ale po kilku minutach znowu jest ok. To jest jedynym jego minusem według mnie. Niby męski ale pachnie bardzo uniseksowo. Trochę taki Dia Men w wersji kwiatowej, bo te zapachy mają coś wspólnego - może za sprawą wspólnej śliwki i ylang-ylang? Podobnie jak tamten wydaje się bardzo uniwersalny, ale mnie kojarzy się z wiosną. Osobiście uważam że to dobry zapach. Coś dla ludzi eleganckich, ale nie staromodnych.

honoris causa

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Amouage Silver Man

Post22 listopada 2011, 14:43 - Wt

Jak dla mnie to wszystkie męskie zapachy Amouage są mniej lub bardziej uniseksowe. Ten to moim zdaniem jeden z lepszych. IMO naturalny w odbiorze, owocowy, rześki, ale nie mainstreamowy; pudrowość pojawia się, to fakt, ale można ją odebrać w sposób mydlany, jak u Prady, i wtedy nie wydaje się kobieco. ;) Bardzo trwały, polecam.
Ostatnio edytowano 06 listopada 2012, 15:48 - Wt przez honoris causa, łącznie edytowano 1 raz
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

kamolskee

Perfumaniak

Re: Amouage - Silver Man

Post05 kwietnia 2012, 17:56 - Cz

Ma dużo wspólnego z damskim Jubilation 25 - ta mydlana nuta w tle, o której pisze honoris. Wyczuwam również trochę róży, tej znanej z Amouage Gold. Zapach bardzo świeży, naprawdę mi się podoba. Początek to taka guma balonowa Donald (pamięta ktoś ten zapach?) + mydełko prada/gold :D Co do trwałości to na razie się nie wypowiem, ale wierzę, że będzie dobrze - w końcu to Amłaż.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post11 października 2012, 21:40 - Cz

Spokojnie mogłaby używać tego moja kobitka.
Ma coś w sobie siankowatego, co o ile mnie pamięć nie zawodzi,
znalazłem w Coriolan'ie Guerlain'a.

honoris causa

Post06 listopada 2012, 15:50 - Wt

kwiatek napisał(a):Spokojnie mogłaby używać tego moja kobitka.

Coriolan to zamiennik Gold'a, IMO.

Podbijam topic, by Ray (jeśli już przetestował), przypomniał sobie, by wypowiedzieć się o Silver i porównać go do Acteur. ;)
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post06 listopada 2012, 17:02 - Wt

honoris causa napisał(a):
kwiatek napisał(a):Spokojnie mogłaby używać tego moja kobitka.

Coriolan to zamiennik Gold'a, IMO.

Słaby z niego zamiennik skoro już wycofany
i dosyć trudny do zdobycia.

honoris causa

Post06 listopada 2012, 17:29 - Wt

Zamiennik kompozycyjnie, niekoniecznie w ujęciu funkcjonalnym ;)
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be

RayFlash

Super Perfumaniak

Post08 listopada 2012, 02:15 - Cz

honoris causa napisał(a):(...)
Podbijam topic, by Ray (jeśli już przetestował), przypomniał sobie, by wypowiedzieć się o Silver i porównać go do Acteur. ;)

Pamiętam o tym. Potrzebuję trochę czasu na skompletowanie zamówienia, ale gdy już Silver trafi w moje ręce, postaram się skrobnąć słówko. :)

xisio

Perfumaniak

Post05 października 2014, 10:20 - N

Ja powiem tylko tyle, jeżeli ktoś lubi Lyric, Gold jest zbyt pudrowy, a Reflection zbyt damski to Silver będzie idealny, mam wrażenie że zebrano najlepsze cechy w/w zapachów i zrobiono SIlver.
Super zapach, jeden z bardziej ciekawych Amouage, twałość 8-10h, projekcja 3-4h, potem 20cm

agat1969

Post05 października 2014, 13:43 - N

xisio napisał(a):Ja powiem tylko tyle, jeżeli ktoś lubi Lyric, Gold jest zbyt pudrowy, a Reflection zbyt damski to Silver będzie idealny, mam wrażenie że zebrano najlepsze cechy w/w zapachów i zrobiono SIlver.
Super zapach, jeden z bardziej ciekawych Amouage, twałość 8-10h, projekcja 3-4h, potem 20cm

+1,
i dlatego wziąłem od Ciebie odlewke 30 ml, na rozbiorce tego zapachu
Mente et Malleo

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post11 października 2014, 15:04 - So

To jest zapach przypominający mydło, coś ma wspólnego z Pradą infusion

srG

Perfumaniak

Post11 października 2014, 15:52 - So

kudzior napisał(a):To jest zapach przypominający mydło, coś ma wspólnego z Pradą infusion

Mam bardzo zbliżone odczucia.

maruz

Perfumaniak

Post11 października 2014, 16:08 - So

srG napisał(a):
kudzior napisał(a):To jest zapach przypominający mydło, coś ma wspólnego z Pradą infusion

Mam bardzo zbliżone odczucia.

Moje wrazenia sa identyczne. W pelni podzielam Wasze zdanie. Mydlany ten zapach...

baphomet

Post11 października 2014, 18:17 - So

Tez dołączę do Panów, którzy czują mydło w Silverze. Generalnie zapach nie porywa.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post21 października 2014, 21:43 - Wt

Dzisiaj w sposób niezamierzony przypomniałem sobie o Silver Man, którego kiedyś przelotnie wąchałem, ale jakoś mnie nie porwał.
Dziś zamiast zamówionego Memoir dostarczono mi omyłkowo Silver, a ja (cały podniecony) otworzyłem pudełko i psik na nadgarstek.... Chwila konsternacji... Wtf? :shock: Przecie to nie Memoir...
Tym sposobem trafiło się drugie spotkanie z tym zapachem.
Silver otwiera się dość świeżo, przy czym "świeżość" u Amouage to nie to samo, co zwykle się przez świeżość rozumie. ;) Wyczuwa się w otwarciu bergamotkę i cytrusy, ale wcale nie rześkie i świdrujące, ale mocno przypudrowane, zmieszane z jakimiś innymi nutami. Ale jak na Amouage, to dość lekko.
Wkrótce do tych "świeżych" nut dołączają kwiaty. Z pewnością jest sporo jaśminu i odrobina róży. Innych nie potrafię zidentyfikować.
Niemal jednocześnie z kwiatami zjawiają się również nuty słodkawe - sandałowiec, ambra i z pewnością sporo innych, ale (jak to u Amouage) tak to wszystko ze sobą pomieszane, że nie jest łatwo analizować.
Ogólnie to taki orientalno-drzewny zapach z dużym dodatkiem kwiatów i cytrusów. Wszystko to przez cały czas trwania podane "na pudrowo".
Perfumy bogate, harmonijne, jak na "amłaża" to stosunkowo lekkie. Projekcja raczej dyskretna, trwałość - co najmniej dobra. Zapach dość uniwersalny, elegancki, ocierający się o uniseks.
Pirath na swoim blogu nazwał Silver "Goldem w wersji light". Jest w tym sporo racji - gdyby Gold trochę "odchudzić", nieco "rozwodnić", odebrać mu cywet i mech, a dołożyć cytrusy, to otrzymalibyśmy coś na podobieństwo Silver.
Osobiście Gold stawiam zdecydowanie wyżej niż Silver (w końcu złoto z reguły stoi wyżej, niż srebro).
Niemniej Silver to zdecydowanie warty poznania zapach, choć "efektu wow!" u mnie nie wywołuje
Artur

Blejd

Forumowicz

Post19 stycznia 2015, 20:27 - Pn

Dzięki uprzejmości kolegi Xisia, któremu bardzo dziękuję, od dwóch godzin na jednym ręku silvr, na drugim epic.
Póki co silver pachnie jak dobrej jakości mydło z różą. I koniec końców pierwszy amłaż w którym nie czuję kadzidła:)
(rzecz jasna pierwszy z mi poznanych)
Some men just want to watch the world burn...

tornado

Post12 grudnia 2015, 01:54 - So

Użytkuję Silver'a, obok Memoir'a oraz OPUS'a VI. Jestem w pełni usatysfakcjonowany projekcją i trwałością. W tym względzie, na mojej skórze jest lepiej niż w przypadku Memoir'a, o czym wspominałem w wątku jemu poświęconym. Jest bardziej lekki niż OPUS VI, którego uwielbiam. Jest to dla mnie - z tejże trójki - najbardziej uniwersalny "amłaż", o najszerszym potencjale zastosowania. Spokojnie można obronić się nim za dnia, jak i na wieczór. Ponieważ pomimo zwiewności, wspomnianej lekkości, dobrze daje sobie radę z innymi konkurentami. Przy czym nie jest natarczywy. Z tych powodów świetnie się go nosi.

Zgadzam się, że zapach może być odbierany jako "mydlany". Dla mnie daje poczucie ciągłej świeżości, jakby wyszło się dopiero spod prysznica. Ma się wrażenie "czystości". Trwa to dobrych kilka godzin, co sprawia olbrzymią frajdę. Z tego też powodu świetnie się sprawdza na długich "nasiadówkach", konferencjach etc., gdzie nie ma jak wyjść i się odświeżyć ;)

Uważam, że zapach zachowuje klasę, elegancję i sznyt, do samego końca. I tak docieramy do bazy. Z początku może być odebrany jako unisex, lecz właśnie wspomniana baza ma jak najbardziej charakter masculina. Dlatego twierdzę, że jest to zapach męski.

baphomet napisał(a):Pirath na swoim blogu nazwał Silver "Goldem w wersji light". Jest w tym sporo racji - gdyby Gold trochę "odchudzić", nieco "rozwodnić", odebrać mu cywet i mech, a dołożyć cytrusy, to otrzymalibyśmy coś na podobieństwo Silver.

Z tym również się zgadzam. Silver rzeczywiście, może być odbierany jako wersja light Gold'a. Zresztą tak go traktuję. Gold zapachem jest świetnym, lecz bardzo skrajnym w moim odczuciu. Natomiast "srebro" jest ugrzecznione, "utemperowane".

baphomet

Post12 grudnia 2015, 20:42 - So

tornado napisał(a):
baphomet napisał(a):Pirath na swoim blogu nazwał Silver "Goldem w wersji light". Jest w tym sporo racji - gdyby Gold trochę "odchudzić", nieco "rozwodnić", odebrać mu cywet i mech, a dołożyć cytrusy, to otrzymalibyśmy coś na podobieństwo Silver.

To jakaś prowokacja ? :lol:

tornado

Post12 grudnia 2015, 21:50 - So

Prowokacja ? Tylko trochę ;)

Srebrne kadzidło rządzi !

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post13 grudnia 2015, 11:12 - N

baphomet napisał(a):
tornado napisał(a):

To jakaś prowokacja ? :lol:

Kolega Cię wkręca :lol:
Artur
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie