Teraz jest 24 października 2020, 12:13 - So

• Reklama

Cartier - Declaration Fraiche

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Cartier - Declaration Fraiche (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
33%
5 - Bardzo dobry
2
67%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Cartier - Declaration Fraiche

Post12 lipca 2016, 20:38 - Wt

Declaration Fraiche marki Cartier to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Declaration Fraiche został wydany w 2016 roku. Nutę głowy stanowi bergamotka; nutą serca jest kardamon; nutą bazy jest cedr. (za polską fragrą, nuty z dupy raczej).

Obrazek

W D pojawił się już najnowszy flanker deklaracji i jestem po pierwszych testach nadgarstkowych. Moja ocena będzie stronnicza bo bezkrytycznie wielbię Deklarację w każdej odsłonie i tak też jest z Fraiche. ;)
Starając się natomiast być obiektywnym: przyrostek "Fraiche" jest trochę na wyrost, nowy flanker pachnie bardzo podobnie do klasyka. Różnica jest mniej więcej tego samego rzędu co między klasykiem a Essence - wyczuwalna, ale od początku do końca wiadomo, że to Deklaracja. Fraiche rzeczywiście jest odrobinę lżejsze i świeższe, ale nie jest to bynajmniej klasyczny świeżak na lato. Być może powinni dać mu szansę ci, którzy w klasyku czują ten niesławny pot, a nuż okaże się, że Fraiche układa się lepiej.
Ja flaszkę na pewno kupię, ale spokojnie poczekam na przystępniejszą cenę. Póki co 389zł za setkę w D.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Re: Cartier - Declaration Fraiche

Post12 lipca 2016, 22:48 - Wt

Też jestem fanem Deklaracji, więc z przyjemnością przetestuję DF.
Czy nie za dużo jednak tych flankerów? :?
Jak się ma Fraiche do L'Eau?
Artur

wahoo

Perfumaniak

Post13 lipca 2016, 10:29 - Śr

Artplum napisał(a):Też jestem fanem Deklaracji, więc z przyjemnością przetestuję DF.
Czy nie za dużo jednak tych flankerów? :?
Jak się ma Fraiche do L'Eau?

Rzeczywiście, jest tych flankerów trochę, niektóre zrobione trochę na siłę, ale jako że Deklaracji na półce nigdy za wiele... ;)

Fraiche ma się do L'Eau w zasadzie nijak, różnią się znacznie - L'Eau to cytrusowe wcielenie Deklaracji, Fraiche natomiast odbieram po prostu jako lżejszą, mniej intensywną wersją klasyka. Wygląda to trochę tak jakby Cartier chciał stworzyć nowocześniejszą, bardziej wpadającą w dzisiejsze mainstreamowe gusta i bardziej noszalną wersję.

marxel

Bardzo aktywny forumowicz

Post20 lipca 2016, 21:58 - Śr

Artplum napisał(a):Jak się ma Fraiche do L'Eau?

Nijak, to zdecydowanie bliźniak i nastepca wersji Essence, która dośc prawdopodobne ze jest właśnie wycofywana z D.

janka11

Post22 lipca 2016, 22:12 - Pt

Uwielbiam te perfumy. Są świetne :)
Zamów piękny film ze ślubu z ujęciami z drona. Sprawdź ofertę na stronie www.welldrone.pl

MHW

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 lipca 2016, 22:13 - Pt

Słabsza wersja mocniejszej wersji deklaracji. Trochę to się kupy nie trzyma. Mimo wszystko zapach świetny, ale w zasadzie z lekka bezsensu.
Kocham Perfuforum!

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post27 lipca 2016, 09:46 - Śr

Dla mnie pachnie jak połączenie Essence i Cologne.

Mam nadzieję, że nie wycofają Essence.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Powrót do Perfumy męskie