Teraz jest 26 października 2020, 16:07 - Pn

• Reklama

Armaf - Derby Club House Blanche

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Armaf - Derby Club House Blanche (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
15%
4 - Dobry
5
38%
5 - Bardzo dobry
5
38%
6 - Genialny
1
8%

Liczba głosów : 13

• Autor
  • Wiadomość

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Armaf - Derby Club House Blanche

Post07 lipca 2016, 20:44 - Cz

Derby Club House Blanche marki Armaf to aromatyczno - wodne perfumy dla mężczyzn. Nutami głowy są nuty wodne, pomarańcza i bergamotka; nutami serca są czarna porzeczka i zielona herbata; nutami bazy są galbanum, drzewo sandałowe i piżmo.

o.27693.jpg

Mmmmm!!
Na początku myślałem, że dostałem w sampelku Creed'a SMW. Zapach bardzo dobrze naśladuje Creeda. W sumie nie ma się co wiecej rozpisywać, kto kocha SMW (JA!) ten pokocha Armafa.
Porównując rękę w rękę- Armaf jest nieco bardziej owocowy, soczysty, Creed ma więcej w sobie zielono-herbacianych akcentów. Jakość skladników na plus dla Creeda, jest szlachetniejszy, Armaf jest mało skomplikowany ale oba pachnidła sa naprawdę cudne!
Wybitnym nosem nie jestem ale podobieństwo śmiało mogę określić na 90%. O ile w otwarciu są do odróżnienia, później ciężko mi wyłapać różnce.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Grzejanek

Forumowicz

Re: Armaf - Derby Club House Blanche

Post17 lipca 2016, 16:34 - N

Właśnie pisze jedną ręką - drugiej z Armafem nie mogę oderwać od nosa.... jest świetnie, bogato i zmysłowo.
Celuj w księżyc,
bo nawet jeśli nie trafisz
będziesz między gwiazdami
.

SantaCruz

Forumowicz

Post17 lipca 2016, 16:58 - N

Lepszy od Rasasi Al Wisam Day?

Grzejanek

Forumowicz

Post17 lipca 2016, 17:08 - N

Niestety nie znam Al. Wisam. Natomiast zapach Armafa jest naturalny i bogaty, czuć podlewane anyżem fiołki, nutkę porzeczki i piżma - dalej wwąchuję się :)
Celuj w księżyc,
.

Marx

Forumowicz

Post25 sierpnia 2016, 16:19 - Cz

Dzięki uprzejmości użytkownika supermariobros mam okazję poznać ten zapach.

Powiem tak: nie znam SMW od Creeda, natomiast testując nadgarstkowo Derby Club House Blanche pomyślałem, że perfumy o nazwie Silver Mountain Water mogłyby pachnieć właśnie tak: świeżo, lekko, krystalicznie czysto, trochę chłodno. Nie jestem w stanie określić procentowego podobieństwa do oryginału, bo nie miałem styczności z SMW (po teście zapragnołem to nadrobić), ale póki co zapach uważam za bardzo bardzo przyjemny. Z całą pewnością wart jest poznania.

kamolskee

Perfumaniak

Post25 sierpnia 2016, 16:22 - Cz

A jak z trwałością, a dokładnie z projekcją?
Jeśli jest to więcej niz 3h to chętnie kupiłbym od kogoś dekancik. Jakby co czekam na ofertę ale to już na priva:)

Marx

Forumowicz

Post01 września 2016, 17:49 - Cz

Dzisiaj miałem okazję porównać orgyginał z klonem (dzięki supermariobros!) i powiem, że... przez kilka pierwszych minut ciężko mówić o podobieństwie zapachów. Po tym lichym początku, który trwa tylko chwilę, oba zapachy wyraźnie się do siebie zbliżają. O zapachu Creeda można powiedzieć kilka oczywistości: naturalniejszy, bogatszy, pełniejszy, ewidentnie czuć jakość, jednak mimo to nadal można mówić o podobieństwie. Za wcześnie żebym wskazywał procentowe podobieństwo, jak zrobił to wyżej supermariobros, ale sądzę, że najpewniej na takim wyniku się skończy, tj. podobienstwie w graniach 90%.

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post03 września 2016, 10:01 - So

Wszystko ładnie pięknie ale jest coś co odrzuca mnie w tym zapachu. Teraz już wiem - to ta metaliczność w bazie.
Nie mógł bym go nosić, po testach stwierdzam że jak do tej pory to chyba zapach który skojarzył mi się z najdziwaczniej.
Otóż metaliczność o której wspominałem sprawia że Derby Club House Blanche kojarzy mi się z posmakiem takiej "metalicznej krwi" którą czujemy w ustach przy ekstremalnym, długotrwałym wysiłku.

he1885

Aktywny forumowicz

Post03 września 2016, 11:43 - So

@Southpaw
Ten posmak metalicznej krwi to jedno z lepszych uczuć jakie znam! :twisted:
Szkoda, że na mnie Armaf nie pachnie w ten sposób.

Mi w tym zapachu nie pasuje otwarcie, które jest plastikowe jak Tata Nano. Później jest dużo lepiej, ale punkt odniesienia jest nisko.
Wystawiam w ankiecie "3", bo zapach wtórny, sztuczny - zwłaszcza w otwarciu, parametry średnie.

Rasasi lepiej zrobiło Creeda. :D Jeżeli chodzi o parametry, to nawet lepiej niż sam Creed.

SantaCruz napisał(a):Lepszy od Rasasi Al Wisam Day?

Absolutnie nie. Al Wisam Day jest naturalniejszy, gładki. Parametry również na jego korzyść.

Grzejanek

Forumowicz

Post09 września 2016, 06:09 - Pt

Zapach jest mocny i naturalny, nie ma sensu szukanie na siłę podobieństwa do Creeda, DCHB to świetna kompozycja która jest trwała i elegancka.
Celuj w księżyc,
.

lukasz1987

Forumowicz

Post04 marca 2017, 18:16 - So

Bedzie ktos zamawial w najblizszym czasie dla siebie flakonik?

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post30 września 2017, 19:08 - So

dzieki uprzejmosci SuperMaria :P poznalem kolejnego klona SMW..tak zdecydownanie jest kolejnym klonem po al wisam day i l'aventure blanche.metaliczno owocowy,swiezy zapach o srednich parametrach(na mnie)z poczatku 2-3 h daje znac o sobie potem cichnie i wuczuwalny jest z bardzo bliskiej odleglosci.ostatnio porownywalem sobie w/w klony i dla mnie osobiscie najlepiej wypada rasasi al wisam day.jesli mialbym wypunktowac to 1.rasasi 2.armaf.3.l'aventure blanche..wielbiciele SMW test musowy.jest dobrze ale rasasi nie pobil :lol: ale pozycja solidna

mmichal3987

Post09 marca 2018, 17:43 - Pt

Wykonanie flakonu kiepskiej jakości.
Sam zapach to świeże otwarcie, później robi się metalicznie-porzeczkowo.
Na ciepłe dni może być fajny.

sulek

Aktywny forumowicz

Post13 czerwca 2018, 08:30 - Śr

Siedzi sobie na mnie przyjemnie. Bez ekstrawagancji, bez krzykliwości.
Delikatnie, subtelnie.
Właściwie to można zapomnieć o tym, że mam na sobie jakikolwiek zapach.

Zapach zaczyna się ozonowo, metalicznie i owocowo. Po kilkunastu minutach owoce ustępują miejsca kwiatom. Dochodzi też delikatna pudrowa nuta i bez większych zmian pozostaje do końca.

A skoro już o końcu mowa.
Zapach po godzinie bardzo mocno zbliża się do skóry, po 3-4 godzinach *puff* i go nie ma.

Z całą pewnością jest to unisex pełną gębą. Świeży, czysty, bezpieczny być może w tym wszystkim wydać się nudny.

Dam czwórkę.

gienadi

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 czerwca 2018, 08:59 - Śr

Oprócz cdmi i tag wszystkie armaf maja słabe parametry. Kompozycja całkiem udana. Zgadzam się z przedmówcą i też daje 4

sulek

Aktywny forumowicz

Post13 czerwca 2018, 09:10 - Śr

A z tymi parametrami to się nie zgodzę. Jednym z moich ulubionych zapachów jest Armaf Craze. Parametry być może nie tytaniczne, ale na pewno bardzo dobre.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post13 czerwca 2018, 15:05 - Śr

DB ma srednie parametry,tag him rowniez jakims mocarzem tez nie jest,jedynie CDNIM ma naprawde bdb,a szkoda bo to naprawde swietne zapachy ;) DB po godzinie mocno wtula sie w szyje

jugend

Forumowicz

Post24 stycznia 2019, 09:02 - Cz

Jeden z moich bardziej udanych zakupów w ciemno. Nie znam oryginału Creeda, ale dla mnie zapach od Armafa to wow!

Zapach ten kojarzy mi się z Carolina Herrera 212 NYC, ponieważ jest to świeżość w tym samym stylu, przełamana mocno intensywną zieloną herbatą. Bardzo mi się to podoba. Otwarcie co prawda jest mocno alkoholowe, ale trwa to kilka sekund. Nie wiem, czy jest to wina może mojego atomizera (podejrzewam, że może jest uszkodzony?), czy też faktycznie czuć ten alkohol na początku w każdym przypadku. Projekcja i trwałość nie najgorsze, nie mogę złego słowa powiedzieć.

Flaszka ciężka, dość ładna, aczkolwiek napisy szybciej się ścierają. No bardziej kiczowata niż Tag Him być nie może. Kształt ładny.

Ogólnie to polecam.

Altetende Skaper

Forumowicz

Post26 kwietnia 2019, 21:36 - Pt

Ciekawa sprawa z Derby Club House Blanche na moim znajomym po godzinie nic nie czuć na mnie projektuje dobre 8 godzin. Radzę w miarę możliwości zamówić pierw próbkę/odlewkę i nie brać w ciemno;)

P.S. mowa o tym samym flakonie.

Molier

Aktywny forumowicz

Post27 grudnia 2019, 16:33 - Pt

Zakupiłem kiedyś próbkę tego zapachu i długi czas go nie sprawdzałem, bo chciałem to zrobić dopiero w cieplejsze dni wiosny. Koniec końców nie wytrzymałem i zrobiłem test nadgarstkowy jeszcze jesienią w jakiś cieplejszy dzień. Cóż, zdziwiłem się, że zdecydowałem się na zakup tego zapachu, bo zawsze unikałem unisexów. Wchodzę na fragrę zobaczyć opinie o nim i ze zdziwieniem dowiaduję się, że ten zapach unisexem nie jest.
W moim przypadku zawiniła na pewno porzeczka. Mało jest zapachów, w których mi ona nie przeszkadza, bo za każdym razem bardzo słodzi zapach i upodabnia go do damskiego w moim odczuciu. Mam jeszcze parę ml, więc dam mu szansę wiosną i latem, ale cały flakon raczej nie zagości na mojej półce.
https://www.fragrantica.com/member/1220898

Perfumes I Have - moje flakony
Perfumes I Want - moje dekanty
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie