Teraz jest 14 grudnia 2018, 16:14 - Pt

• Reklama

Giorgio Armani - Acqua di Gio Profumo

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Giorgio Armani - Acqua di Gio Profumo (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
1%
2 - Słaby
2
2%
3 - Przeciętny
15
16%
4 - Dobry
19
20%
5 - Bardzo dobry
52
54%
6 - Genialny
7
7%

Liczba głosów : 96

• Autor
  • Wiadomość

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Giorgio Armani - Acqua di Gio Profumo

Post12 czerwca 2016, 22:57 - N

Obrazek

Armani zaprezentował swój ulubiony zapach męski wodnego Acqua di Gio w roku 1996.
Prawie 20 lat później, nowa wersja zapachu jest wydaje nową wersję Acqua di Gio-Profumo.
Zapach symbolizuje łączenie fal morskich z czarnymi skałami.

Twarzą kampani jest Jason Morgan.
Pojemności dostępne to 40, 75 and 125 ml.

Nos: Alberto Morillas

Rok wydania: 2015

Nuty głowy: bergamotka, akordy wodne
Serce: geranium, szałwia, rozmaryn
Baza: paczuła, kadzidło

No cóż, jeżeli o mnie chodzi jest to pierwszy z całej serii AdG na który się skusiłem ;)

Pierwsze wrażenia można było poznać tutaj: viewtopic.php?f=43&t=9472
Proszę o ankietę.
Ostatnio edytowano 13 czerwca 2016, 07:39 - Pn przez grzegorz01, łącznie edytowano 2 razy

Danziger

Forumowicz

Re: Giorgio Armani - Acqua di Gio Profumo

Post12 czerwca 2016, 23:19 - N

Cały czas zastanawiam się nad flakonem.. 8-)
Bardzo dobry zapach. O niebo lepszy niż ojciec i syn :)

Uwaga na bezczelne i dobrze wyglądające podróby na OLX (100ml za 120 - 150 zł )

mehiel

Forumowicz

Post13 czerwca 2016, 06:23 - Pn

Bardzo dobry zapach. Trwałość na poziomie 8-9 h (zależnie od ilości psiknięć). Lep na baby ;)

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post13 czerwca 2016, 08:20 - Pn

A ja mam z tymi perfumami problem. Otwarcie jest świetne. Rześkie i ciekawe. Przez kolejne 2 godziny zapach ładni się na mnie układa. Czuć nawiązanie do pierwowzoru, ale z pazurem. I nagle zapach osiada, przeistacza się w klasyka i nie chce pachnąć. Trwałość na mnie też nie za bardzo, bo o ile z początku jest fajnie, to po 5-6 godzinach już nic nie czuję.

Chciałbym ocenić je wysoko ze względu na początek, ale nie potrafię. Mocna 3 to max.

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post20 czerwca 2016, 14:11 - Pn

Więc tak w jednym zdaniu: "zapach jest świetny"

To uwspółcześniony oryginalny Acqua di Gio z dodanym czymś co sprawia, że jest bardziej przestrzenny, powietrzny, nie potrafię tego lepiej określić. Ma fantastyczną nutę głowy i bardzo dobrą bazę, "serce" mi się najmniej podoba jednak wciąż jest to najwyższa półka mainstremowa.

Alberto Morillas zrobił niesamowitą rzecz. Mam teorię, że Essenzzę kazało mu zrobić Loreal, po klapie jaką zaliczyła decydenci zadzwonili do Alberta i powiedzieli "słuchaj stary, miałeś rację, sorry, tym razem zrób to tak jak chcesz". I Alberto zrobił ;) Essenzę zrobił dla kasy a Profumo z miłości. Tak to odbieram.

Profumo są naturalne (!), męskie i seksowne (nie wierzę, że mogą się nie podobać jekiejś kobiecie. Wczoraj poprosiłem moją zonę żeby zdecyzdował które perfumy chce na mnie czuć do wyboru dałem La nuit i AdG Profumo, no i powiem Wam, że długo się nie zastanawiała. Wybrała AdG P.

Kompozycja: 9/10 klasyczny AdG + paczula + kadzidło
Trwałość: 7/10 ok. 7h
Projekcja: 7/10 dobra przez ok. 3h potem osiada bliżej ciała lecz wciąż wyczuwalny.
Uniwersalność: 8/10 w sumie nada się chyba wszędzie, no może nie tam gdzie potrzebujemy całodniowej trwałości, na zimę to też może nie najlepszy wybór.

Ocena końcowa (średnia): 7,75/10

Reasumując: Naprawdę świetna odsłona klasycznego AdG, bardzo naturalna, uwspółcześniona, czuć klase w tych perfumach.
Najlepszy zapach Morillasa od dawna.
Żeby nie było za słodko to oczywiście parametry też są "uwspółcześnione", ale dzięki temu można go używać "do tańca i do różańca". używając go rano, spokojnie na wieczór można użyć czegoś innego, bo po tym Armiani do wieczora już nic nie zostanie. No cóż ponoć ideałów nie ma.

kondimybondi

Post20 czerwca 2016, 18:26 - Pn

Witajcie Koledzy,

Jestem tutaj nowy, i akurat zastanawiam się nad tym zapachem.

Chcę go kupić, ale w sieciowych perfumeriach jest dla mnie za drogo, a boję się kupić podróbkę (np. na allegro).

Czy można być pewnym kupując perfumy , czy coś jest podróbką czy nie?

Proszę o informacje ws. wody z tematu ACQUA DI GIO i jeszcze interesuje mnie SAUVAGE

Belial Lord

Ultra Perfumaniak

Post20 czerwca 2016, 18:28 - Pn

szukaj w zaufanych przez forum perfumeriach inernetowych,

paradox

Forumowicz

Post20 czerwca 2016, 22:44 - Pn

Podzielam zdanie kolegi grzegorz01. Zapach bardzo dobry. Oczywiście ma coś z pierwowzoru, ale mamy tu bardziej mroczny, dymny, kadzidłowo-orientalny klimat. Uwielbiam nosić go zarówno w zimie jak i w lecie przy wyższych temperaturach, nie męczy mnie w upały jak większość zapachów z dopiskiem parfum, lub eau de parfum. Ludzie dobrze na niego reagują, zapach podoba się kobietom, ma niezłe parametry i brzmi całkiem naturalnie, więc czego chcieć więcej? Jedyny minus to cena która oscyluje w granicach od 230 do 270zł za 75ml w perfumeriach internetowych. Ode mnie 5.

kameleon

Forumowicz

Post24 czerwca 2016, 14:25 - Pt

Jestem zszokowany waszymi reakcjami ludzi na ten zapach :o serio .Jak użyłem go z dekantu to po 4 godzinach usłyszałem od koleżanki że pachnę jak zdechła mysz...

Mi osobiście bardzo podoba się w pierwszej fazie zupełnie inny od zwykłego AdG lekko słodkawy ciut cięższy ale przyjemny.
O wiele lepszy od podstawowego.
Później jest trochę gorzej wychodzą z niego nie znane wcześniej mi nuty i osobiście nie użyłbym go na 30C+
Wieczorem faktycznie wyczuwałem mroczną zakurzoną i zawilgociałą piwnice.

Plus jest taki że trzyma się do 7-8 godzin projekcja w pierwszej fazie dobra, ale po godzinie wyraźnie słabnie.
Atomizery w testerach to osobny temat zamiast robić mgiełki to sikają :roll:

grzegorz01

Hiper Perfumaniak

Post24 czerwca 2016, 16:03 - Pt

A czemu tu się dziwić ? Nawet król Aventus ma całkiem sporą opozycję, która go szczerze nienawidzi.
Nie ma chyba zapachu który by się wszystkim podobał.

kameleon

Forumowicz

Post24 czerwca 2016, 16:25 - Pt

Czytając reakcje myślałem że jest to letni odpowiednik la nuit, ale tak jak piszesz wszystkim się nie dogodzi, jedni lubią zapachy świeże a inni kadzidlane.

xentrix

Super Perfumaniak

Post24 czerwca 2016, 20:47 - Pt

kameleon napisał(a):Atomizery w testerach to osobny temat zamiast robić mgiełki to sikają :roll:

proponowałbym najpierw sprawdzić czy twój flakon to oryginał , bo producenci nie montują innych atomizerów do testerów a innych do produktów
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

kameleon

Forumowicz

Post24 czerwca 2016, 21:00 - Pt

Flakonu AdG profumo nie posiadam testowałem zapach z dekantu a miałem na myśli atomizery w testerach które są na wystawach w S. które zamiast robić mgiełkę to po większości sikają płynem.

supermariobros

Ultra Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post04 sierpnia 2016, 19:11 - Cz

Piękny!
Miłość od pierwszego niuchnięcia. Dawno już tak nie miałem, do większości zapachów ostatnimi czasy musiałem się przekonywać kilkoma aplikacjami, ten zapach mnie oczarował, psiknąłem z sampelka- od razu chciałem dorwać dekant 10ml, mam dekant- chcę cały flakon :D
Super morska świeżość, lekkość z delikatnym dymkiem!
Określiłbym go jako uszlachetnianą wersję AdG.
W ankiecie dałem 5, ale cały czas się zastanawiam, czy nie za mało...
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Maark

Bardzo aktywny forumowicz

Post06 października 2016, 20:16 - Cz

Po pierwszych testach nie podzielam entuzjazmu części kolegów wyżej. Zapach jest duszący i "chemiczny", przytłacza swoją projekcją i powoduje u mnie ból głowy. Trwałość również jest na wysokim poziomie. Nie doświadczyłem tego od dawna, ale być może to nie był jego dzień. Według mnie nie są to perfumy, które można kupować w ciemno. Tu zdecydowanie lepiej sprawdzi się oklepany klasyk Di Gio wolę oraz wersja Essenza.

Nie poddaję się i jeszcze do niego kiedyś wrócę. ;)

tornado

Aktywny forumowicz

Post12 października 2016, 22:16 - Śr

Jestem po teście papierowym vel blotterowym. Towarzyszy mi delikatne, pozytywne zaskoczenie. Zapach bez wątpienia letni, z lekką dozą niebanalności, udanie nawiązujący do protoplasty. Choć nie jestem zwolennikiem Aqua di Gio, to w wydaniu Profumo dobrze znana kompozycja, przeszła intrygującą, przy najmniej na pierwszy rzut oka, a w zasadzie nosa , przemianę. Pokuszę się o dalsze testy.

BlueJeans

Moderator

Post13 października 2016, 06:50 - Cz

Jak dla mnie jest po prostu dobry. Smialo mozna smigac w nim do pracy na uczelnie, w wolne dni. Bez inwazyjny, caloroczny, nawiazujacy do wersji klasycznej. Ode mnie ocena 4

abisal

Forumowicz

Post13 października 2016, 07:26 - Cz

Rozczarowanie. Dobrze pamiętam pierwowzór. Być może z upływem lat, obrósł on w mojej głowie w legendę. Ta wersja ADG jej nie sprostała. Trwałość w porządku, natomiast sam zapach jest przeciętny. 3.

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post13 listopada 2016, 15:19 - N

Mnie zaskoczyła projekcja. Kolega z pracy go używa i dokładnie lokalizuję przez cały dzień miejsca gdzie się pojawił, a rzeki nie wylewa. Ogon niesamowity.

krzycho18

Post20 listopada 2016, 12:10 - N

Jeden z moich ulubionych zapachów. Gdyby tylko utrzymywał się dłużej.. (na mnie niestety "tylko" ok. 6h). Najbardziej oczarowało mnie otwarcie, mogłoby trwać wieczność :)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie