Teraz jest 27 października 2020, 04:54 - Wt

• Reklama

Escada - Magnetism for Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Escada - Magnetism for Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
10
37%
5 - Bardzo dobry
13
48%
6 - Genialny
4
15%

Liczba głosów : 27

• Autor
  • Wiadomość

maniek69

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Escada - Magnetism for Men

Post17 listopada 2011, 07:55 - Cz

Mocny 'winny' zapach. Ciekawe otwarcie, w które trzeba sie mocno wwąchać bo kryje w sobie bardzo ładna woń cedru, który wymieniony jest w bazie, ale ja czuje na poczatku. Jest nieco przydymiony i oblany winem, do tego dosyć słodki. No cóż takie skojarzenia :P Podoba sie mojej dziewczynie, która powiedziała że uzyje go dzisiaj :shock: W sumie to można powiedzieć że to unisex bo ma w sobie cos z damskich pachnideł, raczej tych mocnych. Ogólnie Magnetism jest bardzo ciężkim zapachem. Teraz pasuje jak ulał.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Escada - Magnetism for Men

Post17 listopada 2011, 07:56 - Cz

Mnie Magnetism Man się podoba, chociaż ciarki po plecach mi nie chodzą jak go czuję. Inna sprawa, że dawno już go nie wąchałem, bo niespodziewanie zniknął z rzeszowskich perfumerii. Słyszałem, że firma Escada była na skraju bankructwa, więc może jedno z drugim jest powiązane. Maniuś, pamiętasz kiedy i gdzie nabyłeś tę Escadę ?

domurst

Perfumaniak

Post17 listopada 2011, 07:56 - Cz

Jako, że sprawy giełdy, finansów itp. żywotnie mnie interesują - uprzejmie informuję - Escada BYŁA na skraju bankructwa, ale przejął ją jeden z najbogatszych przemysłowców na świecie Lakshmi Mittal. Firma jest restrukturyzowana i zaczyna wychodzić na prostą. W programie na TVN CNBC, który był poświęcony tej firmie fachowcy mówili, że dzięki tej operacji ma przed sobą naprawdę niezłe perspektywy.
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

maniek69

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post17 listopada 2011, 07:57 - Cz

Oczywiście zakupiona była w sklepie internetowym :P

Biral

Perfumaniak

Post17 listopada 2011, 07:58 - Cz

Dzisiaj, dzięki uprzejmości Flapjacka, testuję Escadę Magnetism. Na razie fajerwerków nie ma. Słodycz, która przypomina mi trochę Burberry Brit, tyle że bez pudrowych nut. Z pewnością miły zapach, ale ja już chyba nie lubię miłych perfum :-) Ponoszę przez kilka dni i zobaczymy, czy mnie zaczaruje.
(p.s. na drugiej ręce zapach Tut Ankh Amnon -arabskie perfumy bazujące na olejku, które znajoma przyniosła do pracy po wczorajszej dyskusji na temat perfumiarstwa.. Jest cytrusowo- skórka grejpfruta oraz przebijające się piżmo (?) Całkiem orzeźwiający zapach, nie spodziewałem się tego po arabskich perfumach, które jednak kojarzą się z ciężkimi, zawiesistymi zapachami)

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post17 listopada 2011, 07:58 - Cz

Dzisiaj, w piękny letni dzień - Escada Magnetism. Zadziwił mnie ten zapach swoją trwałością. Rzadko zdarza się, aby na mojej skórze jakikolwiek zapach utrzymywał się powyżej 8 godzin. Escadę czułem na sobie ponad... 10 godzin. Przyczyną tego mogło być to, iż podczas aplikacji na szyję, część chmurki mogła znaleźć się na kołnierzyku koszuli. Mimo wszystko, to wielki sukces jeżeli chodzi o trwałość. Projekcja również na bardzo wysokim poziomie, zapach niezmiernie intensywny. Przez długi okres czułem go bardzo wyraźnie na sobie. Kompozycja przyjemna, elegancka, w której bardzo wyraźnie wyczuwalna jest nutka cedru. Osobiście, miałem skojarzenia z miętą (?).

lolek

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 listopada 2011, 11:20 - Cz

dla mnie zapach jest jedyny w swoim rodzaju, cieszę się że zakupiłem na wiosnę w cenie koło 100 zł
słodki, chociaż nie trzyma na mnie się dość długo, lubie go nosić, szczególnie wieczorami:) aż zapodam sobie na drugi nadgarstek do zirha :D

RoQ

Super Perfumaniak

Post17 listopada 2011, 13:02 - Cz

Kiedyś dość popularny, sympatyczny zapach, choć nie powalił mnie na kolana.
Przez to, że wycofany z obrotu, na ebay osiąga niezasłużenie wysokie, kretyńskie ceny.

Krzysztof M.

Post28 stycznia 2012, 14:14 - So

Eee..no wyśmienite to cherry w zimowy wieczór. 5.

charliefrown

Forumowicz

Post28 stycznia 2012, 14:52 - So

to było moje zapachowe odkrycie roku 2007. Bardzo przyjemny zapach, jednak tak naprawdę powalił mnie pierwiastek nostalgii lat 80, który dla mnie wiąże się z tym zapachem. Co poczułem w Escadzie? Grafit, drewno, metaliczna nuta, czyli kredki ołówkowe Staedtler w blaszanym pudełku z ciekawą ornamentyką na opakowaniu.

Obrazek

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

Post16 lipca 2012, 12:22 - Pn

Początek jak marker, a potem... wanilia.
Kilka sekund od psiknięcia czuję smród markera, potem faktycznie jest coś jak Cherry Coke, ale dość szybko się ulatnia. Następnie dominuje wanilia, która zagłusza pozostałe składniki i powoduje, że robi się ciepło, słodko i zmysłowo. Zapach dalej nie ewoluuje na mnie, jedynie moc wanilii słabnie, inne składniki nie są w stanie się wybić.
Sam zapach podoba mi się, ale nie jest w moim stylu.
Kompozycja jest wyrazista i mocna dlatego najlepiej nadaje się na wieczory i chłodniejsze dni. Latem to byłby dusiciel większy niż A*Men.
Nie zdziwiłbym się jakby kobiety używały tych perfum, ale pewnie miłośniczki wanilii znają ciekawsze zapachy.
Trwałość jest niezła, 6-8 godzin.
Dam 4 choć nie wiem czy na tyle zasługuje ;)
Mój stragan

Buena suerte, porque yo me voy a California.

xif

Forumowicz

Post16 lipca 2012, 15:28 - Pn

Moim zdaniem to nie Cherry Coke, bardziej jakiś wytrawny likier wiśniowy ;-)

Projekcja świetna, chyba najbardziej ogoniasty zapach, z jak miałem styczność.

Ogólnie jest słodko, ciepło, przytulnie - idealny na zimę, ośmielę się stwierdzić, że potrafi zastąpić kobietę, gdy ta nie może w danej chwili/danym miejscu rozgrzewać swego mężczyzny. Czy unisex? Moim zdaniem w żadnym wypadku.

Trwałość odpowiednia dla jego przeznaczenia - zapachu raczej wieczorowego - do nocy spokojnie utrzymywał się na skórze, swego czasu udawało mu się zostawić nawet pachnący ślad po sobie na poduszce w domu znajomej :lol:

Szkoda, że wycofywany osiąga w internetcie horrendalne ceny - niegdyś 50ml można było wyłapać za stosunkowo nieduże pieniądze, obecnie - niestety zakup totalnie nieopłacalny, jedynie dla prawdziwych fanów tego zapachu...

HMR

Aktywny forumowicz

Post17 lipca 2012, 08:06 - Wt

Ja natomiast na początku wyczuwam lekką nutę wiśni lub wina wiśniowego.
Później zaczyna robić się coraz bardziej słodko, przyduszająco, ciężko, i niestety coraz bardziej "kobieco";)
Trwałość na mojej skórze spokojnie do 5 godzin.
Zapach raczej na chłodniejsze wieczory.

Krzysztof M.

Post17 lipca 2012, 23:00 - Wt

Z nim to mam tak dziwnie że są dni kiedy po prostu mi się podoba ale zdarza się, że jak mam na niego niebywałą ochotę to mnie powala. Szkoda, że zaprzestano produkcji.
Jest niesamowity. Ceny już windują !

gurlen87

Perfumaniak

Post19 lipca 2012, 19:48 - Cz

Na pewno Escadę Magnetism można zaliczyc do jednych z najbardziej wyróżniających się zapachów ostatniej dekady.
Otwarcie jest mocne i przywodzi na myśl jakby wisienkę zanurzoną w aloholu, która w miarę upływu czasu karmelizuje się po, to by wydobyc z siebie nieziemską winno-słodką woń. Zapach jest smaczny i "pazurzasty", wart przynajmniej spróbowania.

maciuch2

Aktywny forumowicz

Post19 lipca 2012, 20:03 - Cz

Całe szczęście, że zostało mi jeszcze pół butli, bo ceny faktycznie lekko zwariowały. Zapach świetny cherry coke na bogato :D , jesienią na wyjście do knajpki jak najbardziej, dla mnie zamiennie z A-menem.

Biral

Perfumaniak

Post19 lipca 2012, 22:19 - Cz

Ja zaś nadal nie wiem jak taki chemiczny ulepek może się podobać. Nie widzę w nich nic wyróżniającego z dziesiątek innych słodziaków. Chyba już wolę ponosić Brita.

gurlen87

Perfumaniak

Post20 lipca 2012, 08:10 - Pt

Wg mnie nabiera fajnej tonacji gdzieś po godzinie. Wtedy czuję miłą dla nosa słodką wiśniówkę. Początki rzeczywiście są trudne. Dysponowałem jedynie odlewką, także do końca nie zbadałem trwałości ale wydawała się być przyzwoita..

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post20 lipca 2012, 11:13 - Pt

testowałem jedynie próbkowo, lecz ani troche mnie nie zaciekawiła ta kompozycja,
nie moja para kaloszy, średnio przepadam za słodyczą w perfumach,
jak juz jest zapach słodki to musi mieć to coś w sobie czego według mojego nosa
Magnetism nie ma, no właśnie nie ma tego magnesu ;)

Biral

Perfumaniak

Post20 lipca 2012, 16:59 - Pt

kwiatek napisał(a):testowałem jedynie próbkowo, lecz ani troche mnie nie zaciekawiła ta kompozycja,
nie moja para kaloszy, średnio przepadam za słodyczą w perfumach,
jak juz jest zapach słodki to musi mieć to coś w sobie czego według mojego nosa
Magnetism nie ma, no właśnie nie ma tego magnesu ;)

Takie same wrażenia.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie