Teraz jest 23 listopada 2019, 02:23 - So

• Reklama

Jean Paul Gaultier - Le Male

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Jean Paul Galutier - Le Male (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
4
2%
2 - Słaby
7
4%
3 - Przeciętny
22
12%
4 - Dobry
43
23%
5 - Bardzo dobry
74
40%
6 - Genialny
37
20%

Liczba głosów : 187

• Autor
  • Wiadomość

Mirx

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Jean Paul Gaultier - Le Male

Post19 lutego 2019, 12:09 - Wt

Bzdura jakaś z tą Cubą. Firma Cuba Paris, producent perfum Gold, powstała w 1992 roku. Gold jest oczywistą zrzynką. https://cubaperfume.ie/cuba-perfume-story/

1901

Forumowicz

Post19 lutego 2019, 17:54 - Wt

To nie jedyny brand perfumeryjny ( ;) ) ze słabo wypozycjonowaną stroną. Po wpisaniu cuba paris w google, próżno jej szukać na pierwszych stronach wyników wyszukiwania. Pozostają więc informacje, które widnieją na stronach łatwiej dostępnych.

Designed for mature men, Cuba Gold provides you with an exotically rich fragrance that will turn heads. Featuring a floral-woodsy composition with a moderate sillage, this robust cologne combines the essences of bergamot, vetiver, and lavender with jasmine and woodsy base notes for a sophisticated, masculine scent to give you the confidence you desire when out on the town. Introduced in 1979 by Cuba, Cuba Gold is recommended for romantic wear, with a lasting scent life. ( https://www.fragrancenet.com/fragrances/cuba/cuba-gold i kilka innych)

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post20 lutego 2019, 00:11 - Śr

Nie pamiętam w jakim filmiku, ale Gents Scents (https://www.youtube.com/channel/UC9IImc ... Q/featured) robił dochodzenie rzekomego wcześniejszego pochodzenia cuby i nic nie znalazł. Jest wielce prawdopodobne, że producent sam sobie wymyślił taką historię i puścił ją w net, wiadomo że zwiększyć sprzedaż na kanonie Le Male.
Tak więc wcześniejsza cuba to bzdura.

ale chop

Super Perfumaniak

Post05 marca 2019, 13:57 - Wt

Posiadam najbardziej rozwodnioną wersję, tj. ostatni BPI 2015r... (w 2016r wszedł Puig i podkręcił co trzeba)..

Ten mój 2015r, w porównaniu ze starym Le Male trzeba powiedzieć, że projekcję to ma subtelną (co nie znaczy, że jest niewyczuwalny)...
8 strzałów można zapodać i nikomu nic się nie stanie, a staruszek po trzech potrafił podduszać - ale trwałość za to okrutna...

On sobie tak jednostajnie pyrka wokół nosiciela w nieskończoność...

Czasem po godzinie od aplikacji mam wrażenie, że się ulotnił, a na drugi dzień nagle zaczyna projektować..

Ciekawi mnie jak sprawdzi się w ciepłe dni.
Staruszek odpadał - ewentualnie bardzo skromna aplikacja na wieczór...

Ten wykastrowany może mieć dużo lepszą projekcję w ciepłe dni, a dzięki ogromnej trwałości powinien wytrzymać cały dzień.

Już nie mogę doczekać się testów :D
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

gabriel@dag.pl

Perfumaniak

Post05 marca 2019, 21:59 - Wt

letni Le Male to może yć dobry pomysł :D

patoja

Forumowicz

Post07 marca 2019, 18:44 - Cz

Miłość od pierwszego przypadkowego psiknięcia w drogerii. Na mnie pięknie wybija się mięta z wanilią, dzięki czemu zapach w żadnym wypadku nie jest mdły, czuję się w nim bardzo świeżo i wiosna będzie należeć do niego.

Czarny

Post12 marca 2019, 20:53 - Wt

Użyłem Le Male w SP i zaskoczył mnie piękna lawenda, nigdy tak się nie układał :)

ale chop

Super Perfumaniak

Post12 marca 2019, 21:01 - Wt

Miałem to samo... lawenda w nowej wersji jest pięknie wyeksponowana! :)
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Czarny

Post12 marca 2019, 21:21 - Wt

A do tego piękna świeża mieta i przyprawy, tak chyba zdziałała idealnie czysta skóra po prysznicu na siłowni. Teraz żałuje że nie kupiłem sobie na zimę :roll:

ale chop

Super Perfumaniak

Post12 marca 2019, 21:31 - Wt

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby używać cały rok :)

Czarny

Post12 marca 2019, 21:40 - Wt

Przy takiej projekcji latem może zadusić :)

ale chop

Super Perfumaniak

Post12 marca 2019, 21:59 - Wt

To pewnie testowałeś nową wersję Puig.. ja mam B.P.I. z 2015r i projekcja jest delikatna - na lato będzie jak znalazł :)

mateuszolech

Forumowicz

Post12 marca 2019, 22:19 - Wt

właśnie nabyłem fajny testerek 10ml, zawsze omijałem Le Male szerokim łukiem, jak wiadomo ta Cuba, trochę wiocha, jakiś taki dziwny ten zapach... będę testował, nie wiem czy jestem przekonany. Kampanie reklamowe i cała otoczka robią swoje, piękny flakon, unikatowy. Sam zapach sprawia wrażenie czystego i świeżego, wyraźna mięta i lawenda, natomiast w tym sercu coś mi trąci plastikiem, jakoś tak syntetycznie na skórze, blotter to inna bajka, wyraźnie czuję kwiat pomarańczy, baza to ten sam syntetyczny sandał co w Gucci Envy, nie zdziwiło mnie to w końcu oba zapachy z tej samej epoki :P Chciałbym polubić Le Male, ale nie jestem pewien czy dam radę ?

Czarny

Post12 marca 2019, 22:24 - Wt

ale chop napisał(a):To pewnie testowałeś nową wersję Puig.. ja mam B.P.I. z 2015r i projekcja jest delikatna - na lato będzie jak znalazł :)
]
Wiadomo że PUIG, jakby B.P.I stał to bym się nie sztachnął :D

PS: 3 godziny po aplikacji zalecam iść po prysznic (trwałość na mnie to niestety ok. 4-5 godzin). Zmyjemy wszystkie nuty oprócz lawendy, która nabierze niesamowitego aromatu. Bajka, spróbujcie a nie pożałujecie :)

Popek

Post18 marca 2019, 14:17 - Pn

Czesc
Nowy w temacie :D

Czytałem wasze rozmowy, ponieważ ostatnio przez przypadek znowu powąchałbym Le Małe i się oczarowalem ;)
Od razu wysłałem zapytanie do kilku perfumerii i to co otrzymałem: „Jest to wersja ANTONIO PUIG”

Teraz pozostaje pytanie czy każde puig będzie takie jak wąchałem ostatnio w douglas ;)

ale chop

Super Perfumaniak

Post18 marca 2019, 14:56 - Pn

Tak, każde Puig będzie pachniało tak samo :)

Popek

Post18 marca 2019, 15:17 - Pn

Nie widzialem wszystkich wiadomości wiec może ktoś pisał ale dla tych którzy nie wiedza - Elnino ma tego Puiga

Dzięki za odpowiedz ;)

ale chop

Super Perfumaniak

Post18 marca 2019, 15:40 - Pn

Ale mówisz pewnie o produkcie.

Kupowałem u nich tester i dostałem B.P.I.

maxwell

Forumowicz

Post19 marca 2019, 21:25 - Wt

Zachęcony opiniami o pozytywnej reformulacji po zmianie właściciela marki, jakiś czas temu zrobiłem test hand2hand PUIG vs. BPI i szczerze mówiąc nie widzę wielkiej różnicy. Owszem trochę inny zapach, PUIG taki bardziej słodki, projekcja też podobna, z lekką przewagą PUIG. Ja się spodziewałem powrotu do lat świetności, ale się rozczarowałem. Do klasyka z dawnych lat to oba nie mają podejścia, obie wersje to popłuczyny tego co było kiedyś. Jeśli ktoś nie miał do czynienia ze starą wersją to oczywiście śmiało może kupować i nie będzie zawiedziony, ale jeśli ktoś zna starą wersję, to dalej będzie wspominał jak kurła kiedyś to było ;)

@ale chop, kiedy kupowałeś ten tester? Ja 2-3 tygodnie pytałem o tester Ultra Male i napisali, że mają już PUIG, więc zakładam, że tak samo jest z Le Male.

Czarny

Post19 marca 2019, 21:37 - Wt

Jako osoba co pamięta starego Le Male mimo tego że był totalnie inny, uważam że nowy nadal jest znakomity, pachnie pięknie i mocno. Szkoda tylko tej trwałości.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy męskie