Teraz jest 24 października 2020, 12:12 - So

• Reklama

Ermenegildo Zegna - Acqua di Bergamotto

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Ermenegildo Zegna - Acqua di Bergamotto (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
4%
2 - Słaby
1
4%
3 - Przeciętny
1
4%
4 - Dobry
13
54%
5 - Bardzo dobry
7
29%
6 - Genialny
1
4%

Liczba głosów : 24

• Autor
  • Wiadomość

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Ermenegildo Zegna - Acqua di Bergamotto

Post18 kwietnia 2016, 05:42 - Pn

Opis za Fragrantica.pl:
"Acqua di Bergamotto marki Ermenegildo Zegna to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Acqua di Bergamotto został wydany w 2015 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak bergamotka, cytrusy, nuty kwiatowe i nuty morskie".

Bardzo dobry zapach, nazwa oddaje całkowicie charakter tej kompozycji.
Ocena ode mnie 5.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mente et Malleo

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: Ermenegildo Zegna-Acqua di Bergamotto

Post18 kwietnia 2016, 07:32 - Pn

Mi po pierwszym teście bardzo się spodobał. Bardzo ładne ujęcie cytrusów. Tak jak zostało wyżej napisane, głównie czuć bergamotkę i chyba neroli. Na pewno ponowię testy, ale już teraz wiem, że zapach co najmniej dobry.

Edit.
Po dokładniejszych testach mogę stwierdzić, że to dobry zapach. Ni mniej i ni więcej. Pachnie ładnie, naturalnie. Bergamotka w czystej postaci. Wadą jest trwałość, ale tak to bywa z tego typu perfumami. Polecam.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Re: Ermenegildo Zegna - Acqua di Bergamotto

Post14 sierpnia 2016, 20:53 - N

Przelotny test dzisiaj w perfumerii.
Bergamotka oczywista, ale w składzie nie ma neroli, które ewidentnie w zapachu występuje.
Mocno klasyczny ten zapach. Powiedziałbym, że wręcz oldskulowy, ale mogę zmienić zdanie po kolejnych testach.
Ważne, że mnie do kolejnych testów zachęcił ;)
Artur

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post14 sierpnia 2016, 21:01 - N

Zapach odbieram jako Cologne od Muglera wzbogacony o tytułową bergamotkę. Jest świeżo, czysto i przyjemnie i wszystko byłoby super gdyby nie tragiczne parametry. Niestety zapach ze mnie znika po godzinie. Ogólnie moja skóra jest dość łaskawa dla perfum więc tym bardziej jestem zawiedziony. Szkoda, bo to jeden z tych zapachów które świetnie by się nosiło w lato, jednak brak projekcji i tragiczna trwałość dyskwalifikują te perfumy jak dla mnie.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post14 sierpnia 2016, 21:12 - N

Na mnie zaś utrzymuje się zupełnie nieźle.
Psiknięty na nadgarstek około 16.00 wyraźnie jest wyczuwalny obecnie, po sześciu godzinach.
Biorąc pod uwagę charakter zapachu i mycie rąk, to bardzo przyzwoity wynik.
Kojarzy mi się trochę z Acqua di Parma - Colonia Essenza. Przy okazji zrobię test porównawczy.
Artur

BlueJeans

Moderator

Post14 sierpnia 2016, 21:34 - N

Przechodzac po Douglasie ze 2 miesiace temu testowalem go i kompozycja pamietam, ze mie sie bardzo spodobala. Tez na pewien sposob przypominal mi ten zapach Cologne od Muglera. Z tego co pamietam to testy nadgarstkowe nie sugerowaly aby zapach ten mial na mnie kolosalna trwalosc. Podsumowujac mocna 4 ode mnie.

marso

Forumowicz

Post03 marca 2017, 13:55 - Pt

Otwarcie to zapach kremu do golenia Wars. Potem jest już dużo lepiej ale zapach bardzo nietrwały. 2-3h i trzeba psikać następna porcję.Ode mnie 4.

Major Tom

Aktywny forumowicz

Post19 marca 2017, 19:39 - N

Ależ to pięknie pachnie. Oldskulowo, tradycyjnie, w typie klasycznych wód kolońskich ale bez dziada. Czuć cytrusy, bergamotę. Użyty po bieganiu i prysznicu działa bardzo orzeźwiająco, odświeżająco. Czuć wysoką jakość użytych składników.
I wszystko byłoby cycuś - glancuś gdyby nie parametry, które są poniżej wszelkiej krytyki. Po dwóch godzinach ledwie wyczuwalny na nadgarstku.
Dałbym może nawet 6 ale za parametry należy mu się max 4 z plusem.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post19 marca 2017, 19:54 - N

Nie przekonała mnie ta bergamotka. Parametry też nie specjalnie u mnie 3-4h i nie wiele już czuć.
Z zapachem niby wszystko ok ale jakoś nie znajduje powodu do posiadania flakonu.
Wolę zarówno tańszego Mugler Cologne jak o droższe i trwalsze Eau de New York.
Ode mnie 4-

Major Tom

Aktywny forumowicz

Post19 marca 2017, 21:08 - N

Nie poznałem jeszcze ani jednego ani drugiego ale jeśli kompozycja jest podobna a trwałość lepsza to wpisuje je oba na swoją listę Must Test :) Bardzo lubię takie klimaty.

JKJ

Aktywny forumowicz

Post19 marca 2017, 21:15 - N

A ja ma to szczęście mieć Acqua di Bergamotto i Eau de New York na półce. Idę psikną na łapki, wąchać i coś skrobnę jak wypada to zestawienie.

JKJ

Aktywny forumowicz

Post20 marca 2017, 21:07 - Pn

Zgodnie z obietnicą

Acqua di Bergamotto to zapachowa mieszczanka cytrusów, bergamotki, zdaje się że trochę neroli też gdzieś przemyka. Te cytrus trochę takie jeszcze niedojrzałe, delikatnie cierpkie i wytrawne. Czuć dużą naturalność składników i odrobinę oldschool’u. Zachowany w iście kolońskiej stylistyce i choć nie chciał bym go kategoryzować w ten sposób, trochę taki „Italian Look” . Kwiaty ze składu jak dla mnie słabo wyczuwalne, może po prostu dodają tylko aromatycznego charakteru. Z całej trójki wziętej do konfrontacji, najbardziej klasyczny i elegancki, i oczywiście najbardziej męski. Na mojej skórze trwałość ok. 6-7 godzin ale to każdy sam musi sprawdzić, bo wiele osób narzekało.

Zdaje się że nie bardzo powinienem pisać w tym wątku, a w odpowiednich, ale może się przyda takie zestawienie tu.
Grzegorz wspomniał o porównaniu do Eau de New York i Mugler Cologne

W moim odczuciu wygląda to tak:

Eau de New York, więcej ma w sobie kwiatów, na mojej skórze jednak nie dominują jakoś specjalnie całej kompozycji. Zapach rozpoczyna się pięknym neroli, które jest tu nutą przewodzącą i może się mocno kojarzyć z Neroli Portofino TF. Dużą zaletą jest to, że w żaden sposób zapach się nie wysładza, nie wymydla (jeśli jest takie słowo), do samego końca zachowuje swój świeży charakter. Zaskakująco dobra trwałość u mnie 10h spokojnie wyczuwalny i nie zła projekcja, jak na kategorię świeżakową.

Mugler Cologne, zdecydowanie najradośniejszy zapach z całej trójki. Najmniej cytrusowy, niestety też i trochę mydlany. Doskonale oddaje poczucie czystości, świeżego prania na sznurze. Szkoda że trwałość, a w zasadzie jej brak, całkowicie dyskwalifikująca go w codziennym użytkowaniu.

Reasumując:
Jeśli ktoś szuka fajnego ujęcia wody kolońskiej to Acqua di Bergamotto będzie godną propozycją. Jeśli ktoś nie boi się kwiatów w męskiej kompozycji, szuka alternatywy do Neroli Portofino to Eau de New York zapewni to przez cały dzień. Jeśli natomiast ktoś chce po prostu sprawić sobie uśmiech na twarzy to Mugler Cologne jest do tego stworzony.

BlueJeans

Moderator

Post23 kwietnia 2017, 19:27 - N

Z kolejnymi podejściami zapach ten co raz bardziej zyskuję u mnie i kompozycja ta wydaję się być tym czego szukam na lato. Jedyny problem jest taki, że w żadnej perfumerii online nie widzę go a na allegro ceny d**y nie urywają również.

Wiecie może gdzie można kupić ten zapach w przyzwoitej cenie?

Maurier

Post07 stycznia 2018, 13:30 - N

Miałem okazję testować ten zapach ostatniego lata i generalnie zrobił na mnie dobre wrażenie. Nie są to perfumy szczególnie skomplikowane - moim zdaniem składają się w 90% z bergamotki, pozostałe 10% to rozmaryn, który nadaje kompozycji lekko kolońskiego sznytu (ale nie trąci dziadem). Mój początkujący nos został zaskoczony jakością składników, bergamotka pachnie tutaj wybitnie naturalnie - jestem w stanie wręcz uwierzyć w obietnice Zegni, że firma dbając o najwyższą jakość składników ma swoją własną plantację bergamotek bodajże w Kalabrii... Nie wyczuwam na szczęście żadnych nut wodnych, na które jestem wyczulony (od takich zapachów zbiera mi się na mdłości, Acqua di Bergamotto nie wywołała takich reakcji). Jeśli chodzi o trwałość - u mnie ok. 4-5 godzin przy umiarkowanej projekcji. Gdybym był fanem cytrusowych zapachów na lato, to na pewno bym postawił na Acqua di Bergamotto (w sumie może się kiedyś skuszę). Ode mnie ocena 4, bo mógłby być ciut trwalszy.

Adrianaline

Post09 lutego 2018, 20:16 - Pt

Artplum napisał(a):Kojarzy mi się trochę z Acqua di Parma - Colonia Essenza.

Zarówno w Colonia Essenza jak i AdB wyczuwam motyw, który kojarzy mi się z prasowaniem koszuli. Strzelam że chodzi o combo bergamotka - neroli. Przez pierwsze dwie godziny zapachy są bardzo podobne, z tym że AdP CE jest bardziej soczysta, czuć w niej rozmaite cytrusy. Po tym czasie Colonia Essenza staje się mocno projektującą piękną pianką do golenia, a Zegna nie zmienia się praktycznie wcale i osiada bardzo blisko skóry.
Gdyby nie parametry użytkowe to Zegna dostałaby 6, bo to naprawdę świetne liniowe pachnidło o średniej trwałości i umiarkowanie słabej projekcji. Dlatego " tylko " 5 w ankiecie :) .
marso napisał(a):Otwarcie to zapach kremu do golenia Wars.

Też mi przypomina krem do golenia - zielony Lider xD
Ostatnio edytowano 06 kwietnia 2018, 08:05 - Pt przez Adrianaline, łącznie edytowano 1 raz

fanboi

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post09 lutego 2018, 21:45 - Pt

Jeśli przeszkadza Ci trwałość polecam sprobować Italian Bergamot Zegny,

Adrianaline

Post09 lutego 2018, 21:52 - Pt

Właśnie zastanawiam się jak wypada IB na tle AdB. Mam nadzieję że pachnie identycznie, ale trzyma mocniej i dłużej że względu na swoją koncentrację :)

Brazzi

Forumowicz

Post06 kwietnia 2018, 07:28 - Pt

Z uwagi na sprzyjającą porę roku dla bohaterki wątku postanowiłem ją przetestować. Otwarcie i pierwsze 2 godziny bardzo dobre. Begamotka naturalna. Pomimo prostoty zapachu czuć dużą naturalność i klasę. Wyróżnia się również bardzo pozytywnie na tle pozostałych świeżaków. Na bloterze była nieskazitelna, na mojej skórze nabrała lekko mydlanego charakteru, ale wciąż była urzekająca. Czar prysł po ok 2/2,5h kiedy się "ubrudziła" i zaczęła gwałtownie gasnąć. Oceny nie wystawię, sam zapach jest bardzo dobry, ale trwałość poniżej normy.

Adrianaline

Post06 kwietnia 2018, 07:52 - Pt

Jako posiadacz mogę z czystym sumieniem polecić Ci Italian Bergamot. Jest to niemalże ten sam zapach co bohater wątku + dużo dużo lepsza trwałość.

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post29 maja 2018, 09:21 - Wt

mam podobne odczucia co Brazzi - początek bardzo przyjemny, soczyście naturalny, potem osadza się, robi się troszkę mydlano-"brudnawo". cały czas z klasą.
parametry raczej poniżej średniej, aczkolwiek temu zapachowi potrzebne są: gorąc i jakiś ruch (nasz lub wiatru), a także obfitsza aplikacja (u mnie w dzisiejszy upał poszło 12 psików).

w cenie internetowej imo nie warto
natomiast w ostatniej e-g ok. 130 zł/100 ml produkt naprawdę warto

oceny jeszcze nie wystawiam, muszę go dłużej potestować (coś między 4+ a 5-, więc będzie albo 4 albo 5)
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie