Teraz jest 21 października 2020, 03:15 - Śr

• Reklama

Brut Parfums Prestige - Brut

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Brut Parfums Prestige - Brut (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
67%
5 - Bardzo dobry
1
33%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Brut Parfums Prestige - Brut

Post07 kwietnia 2016, 09:18 - Cz

Opis za Fragrantica.pl:
"Brut marki Brut Parfums Prestige to aromatyczno - fougere perfumy dla mężczyzn. Brut został wydany w 1964 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Karl Mann. Nutami głowy są bergamotka, cytryna, anyż, bazylia, lawenda i kwiat pomarańczy; nutami serca są jaśmin, geranium i ylang-ylang; nutami bazy są drzewo sandałowe, wetyweria, paczula, mech dębowy, fasolka tonka, wanilia, piżmo i kumaryna".
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mente et Malleo

xentrix

Super Perfumaniak

Re: Brut Parfums Prestige -Brut

Post07 kwietnia 2016, 17:27 - Cz

mam ten zapach w wersji A/S i uważam ,ze stosunek jakosc /cena jak na A/S to rewelacja , Bardzo bogaty zapach z wyrózniającą sie nutka lawendowo-anyżową na mojej skórze. Zapach b.przyjemny. Cóż ...polecam.

ps. dziś sie nim chlapne po goleniu :mrgreen:
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

agat1969

Post07 kwietnia 2016, 17:49 - Cz

xentrix napisał(a):mam ten zapach w wersji A/S i uważam ,ze stosunek jakosc /cena jak na A/S to rewelacja , Bardzo bogaty zapach z wyrózniającą sie nutka lawendowo-anyżową na mojej skórze. Zapach b.przyjemny. Cóż ...polecam.

czy jest podobny do Sartorial Penhaligons?
Mente et Malleo

NGL7

Post07 kwietnia 2016, 20:04 - Cz

Świetny zapach.
Podoba mi się takie ukazanie lawendy. Jak go używam mam wrażenie bardzo przyjemnego otulenia zapachem. Na mojej skórze bardzo zmienny, zdarzało mi się że wydawało mi się , że poczułem od kogoś innego fajne perfumy, a przy przystawieniu nosa no nadgarstka, szok, bo to brut tak postanowił wybrzmieć danego dnia :D
Bardzo mu służy deszczowa aura, wtedy odbieram go jako bardzo ciepły i jeszcze bardziej otulający zapach, trochę taki poprawiacz humoru jak dla mnie .
był czas, ze używałem go codziennie.
nie ma wątpliwości, że są to męskie perfumy.

Raw

Aktywny forumowicz

Post07 kwietnia 2016, 21:15 - Cz

Jak to się ma do tego: ?
viewtopic.php?f=9&t=1036

Ja również posiadam taką wodę po goleniu.
Zupełnie nie przypomina Sartorial.
Czuję tutaj sporą ilość bazylii, lawendy i anyżu.
Ogólnie powiedzieć można, że zapach jest zielony.

xentrix

Super Perfumaniak

Post07 kwietnia 2016, 22:37 - Cz

agat1969 napisał(a):
xentrix napisał(a):mam ten zapach w wersji A/S i uważam ,ze stosunek jakosc /cena jak na A/S to rewelacja , Bardzo bogaty zapach z wyrózniającą sie nutka lawendowo-anyżową na mojej skórze. Zapach b.przyjemny. Cóż ...polecam.

czy jest podobny do Sartorial Penhaligons?

niestety nie znam Sartoriala , dodatkowo nie kojarzy mi sie z niczym co znam
jest to zapach w sumie aromatyczny dosyć naturalnie wybrzmiewający , ja tutaj chemii nie czuje , jest dosyc otulajacy ale nie jest słodki , sam jestem ciekaw jakby EDT wypadała .
Dodam jeszcze , ze zapach niby wydany w 1964 roku ale zupełnie tego nie czuć ("dziada brak")
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

NGL7

Post07 kwietnia 2016, 23:10 - Cz

nie napisałem wcześniej, moje spostrzeżenia dotyczyły EDT
oprócz podanych przez Was nut ja jeszcze dość wyraźnie czuje jaśmin, który fajnie mi współbrzmi z wspomnianą już lawendą
xentrix napisał(a):Dodam jeszcze , ze zapach niby wydany w 1964 roku ale zupełnie tego nie czuć ("dziada brak")

Lubie to kryterium dziad/brak dziada :D Staram się wybierać perfumy z opcją dziad obecny :D

agat1969

Post08 kwietnia 2016, 05:27 - Pt

Raw napisał(a):Jak to się ma do tego: ?
viewtopic.php?f=9&t=1036

Ja również posiadam taką wodę po goleniu.
Zupełnie nie przypomina Sartorial.
Czuję tutaj sporą ilość bazylii, lawendy i anyżu.
Ogólnie powiedzieć można, że zapach jest zielony.

to chyba to samo...?

P.S Prośba w takim razie do administratora o przeniesienie tego wątku do starego wątku o tym zapachu...
Mente et Malleo

Aries

Forumowicz

Re: Brut Parfums Prestige - Brut

Post28 sierpnia 2020, 09:21 - Pt

Aromat „stary, ale jary” (piszę o koncentracji EDT). Od przeszło 50 lat w nieustającym obiegu. Jeden z najbardziej „noszalnych” zapachów dla mężczyzn, jakie stworzono i od zawsze tani. Z pewnością nie jest, nie był i nigdy nie będzie obiektem pożądania zdeklarowanych niszowców oraz współczesnych dandysów, lecz niezaprzeczalnie - żelazny klasyk, grający od dekad w lidze takich tuzów jak np. Old Spice, olfaktoryczna legenda.
Dla mnie to wyjątkowa ekspozycja lawendy w kolażu z wanilią i drzewnymi niuansami. Zielony, przyjemnie ziołowy i rzekłbym bezczelnie (ale nie chamsko) męski.
Już zawsze będzie mi się kojarzył z dyrektorem mojego ogólniaka. Porządny, „Stary Komuch” był ostatnio na obchodach 100-lecia Naszej Budy, w której „panował” przez lat 20. W ogólnym zamęcie nie udało mi się do niego dopchać i zamienić choć kilku zdań, ale założę się, że wciąż używa Brut'a, tak jak w połowie lat 80-tych, kiedy wkroczył do mojej klasy podczas lekcji jęz. polskiego. Stanął wyprostowany, w tym swoim szarym, służbowo-dyrektorskim garniturze i lekko się kołysząc zaintonował:
- ZSMP to masowa organizacja młodzieżowa. Uznałem, że powinniście to potwierdzić. W przyszłym tygodniu przynieście po jednym zdjęciu. Odbiór legitymacji w sekretariacie po uregulowaniu opłaty członkowskiej.
Zapanowała cisza, zaiste magiczna. Słyszałem tupanie muchy spacerującej po tablicy.
Nie czekając na reakcję społeczności uczniowskiej, dyro wykonał w prawo zwrot i pomaszerował do drzwi. Tu przed wyjściem z klasy zatrzymał się raptownie i unosząc w teatralnym geście rękę do góry (wyglądał zupełnie jak serialowy porucznik Columbo), dodał z niewinnie sadystycznym uśmiechem:
- Aha, przypominam, że za rok matura. Przemyślcie to sobie.
I wyszedł, pozostawiając po sobie smugę czarującej woni.
Pomimo pewnych „ideologicznych rozbieżności” zachowałem Go w dobrej pamięci, pachnidło też.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Re: Brut Parfums Prestige - Brut

Post28 sierpnia 2020, 13:39 - Pt

Znowu fajne wspomnienie ;)
A tak w ogóle, to temat zdublowany (o czym już pisano wcześniej.
Co prawda Bruty występują w różnych butelkach i różnią się nieco samym zapachem, ale wypadałoby to jakoś uporządkować.
Artur

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie