Teraz jest 26 października 2020, 19:38 - Pn

• Reklama

Geoffrey Beene - Eau de Grey Flannel

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Geoffrey Beene - Eau de Grey Flannel (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
3
18%
3 - Przeciętny
1
6%
4 - Dobry
8
47%
5 - Bardzo dobry
3
18%
6 - Genialny
2
12%

Liczba głosów : 17

• Autor
  • Wiadomość

ale chop

Hiper Perfumaniak

Geoffrey Beene - Eau de Grey Flannel

Post31 marca 2016, 12:32 - Cz

Nie no bez jaj Panowie.

Zamówiłem właśnie na e-g 30ml za 17zł - no grzech nie wziąć.
Zapachu nie znam ale ryzyko żadne.

Chciałem poczytać o tym flankerze wielkiego klasyka, a tu cisza :shock:

Nawet nie ma tematu - a więc zakładam.

Szukałem czegoś na lato - znajomy podrzucił mi kilka propozycji, a w tym tytułowego bohatera.
Jak zobaczyłem cenę to długo się nie zastanawiałem.

Kocham podstawową wersję i wiem, że ten flanker poza nazwą i flakonem nie ma z nią nic wspólnego ale z samego sentymentu do klasyka i ceny no po prostu nie można nie nabyć.

Co Wy o nim sądzicie?
Ja dopiero coś skrobnę jak do mnie dotrze.

Suche fakty z fragry:
Eau de Grey Flannel marki Geoffrey Beene to drzewne perfumy dla mężczyzn. Eau de Grey Flannel został wydany w 1997 roku. Nutami głowy są cyprys, mandarynka, anyż gwiazdkowaty, kminek, cedr i cytryna; nutami serca są eukaliptus, paczula, lawenda i szałwia muszkatołowa; nutami bazy są drzewo sandałowe, piżmo i wetyweria.

Obrazek
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: Geoffrey Beene - Eau de Grey Flannel

Post31 marca 2016, 12:44 - Cz

Widzę na alledrogo za 18zł + 6zł wysyłka, sam się nad nim zastanawiam :)
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post31 marca 2016, 12:47 - Cz

supermariobros napisał(a):Widzę na alledrogo za 18zł + 6zł wysyłka, sam się nad nim zastanawiam :)

No to na e-g masz 17,20zł + 6zł wysyłka :D

Jakbym nie kupił to bym chyba nie dostał rozgrzeszenia :lol: Cena jak za paczkę fajek.

Jak nie przypasuje to będzie fajny odświeżacz do auta albo komuś oddam.
Ponoć nawet na kobietach fajnie się układa.
Ostatnio edytowano 31 marca 2016, 12:49 - Cz przez ale chop, łącznie edytowano 1 raz
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Marks

Aktywny forumowicz

Post31 marca 2016, 12:49 - Cz

Najbardziej wspołczesny meski zapach ze stajni Geoffrey Beene :) Nie ma nic wspolnego z "flanela" ale i z Bowling Green tez nie. Zdecydowanie na sezon wiosenno/letni - sporo lawendy i eukaliptusa, troche zioł i cytrusow, odrobina nut drzewnych i mamy lżejsza wersje Platinum Egoiste bez "metalicznej" nuty ;) Niestety parametry na mojej skorze sa tragiczne, 2-3 godzinna trwalośc i trudno mowic o jakiejkolwiek projekcji.

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post31 marca 2016, 12:59 - Cz

Marks napisał(a):Najbardziej wspołczesny meski zapach ze stajni Geoffrey Beene :) Nie ma nic wspolnego z "flanela" ale i z Bowling Green tez nie. Zdecydowanie na sezon wiosenno/letni - sporo lawendy i eukaliptusa, troche zioł i cytrusow, odrobina nut drzewnych i mamy lżejsza wersje Platinum Egoiste bez "metalicznej" nuty ;) Niestety parametry na mojej skorze sa tragiczne, 2-3 godzinna trwalośc i trudno mowic o jakiejkolwiek projekcji.

I to mnie zniechęca, na fragrze podobne opinie.
Ale mimo wszystko, warto chyba odmówić sobie tej paczki fajek i kupić jako chociażby odświeżacz ;)
Foliowy Ranger

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post31 marca 2016, 13:13 - Cz

No ja właśnie też myślę, że warto - poza tym mój znajomy uważa, że na nim parametry są ok... więc jest szansa, że dla naszej skóry też będzie łaskawy, a jak nie to 30ml do kieszeni i można się co chwilę dopsikiwać :D

Piotr.

Aktywny forumowicz

Post31 marca 2016, 13:34 - Cz

Pachnie jak wygląda - świeżo, ale dość transparentnie, dobre psikadło na lato.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post31 marca 2016, 13:37 - Cz

na lato bardzo fajne pachnidlo ;) a jak pachnie?jak lzejsza wersja platinum egoiste..parametry troche slabiutkie.ale za to jak pachnie :P

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post31 marca 2016, 14:23 - Cz

Mój znajomy bardzo wyraźnie wyczuwa nutę cyprysu, która kojarzy mu się z ciepłymi wieczorami nad Adriatykiem.
Wtedy po całym dniu nagrzane słońcem, rosnące blisko morza cyprysy zaczynają wydzielać piękną woń.

Pięknie uchwycili tu ten klimat :)

A wie co mówi, bo ma zarówno starą wersję (końcówka lat '90) i nową.

Już nie mogę doczekać się testów!

Czarny2

Forumowicz

Post31 marca 2016, 15:47 - Cz

Świetny zapach o bardzo dobrych parametrach jak na mojej skórze. Pachnie prawie identycznie jak Chanel Platinum Egoiste. Jak dla mnie to Platynowy w wersji cologne.

Pilecki

Perfumaniak

Post31 marca 2016, 15:59 - Cz

ale mnie zaciekawiliście :-) no i zamówiłem ;)

BlueJeans

Moderator

Post31 marca 2016, 16:58 - Cz

teraz i mi to chodzi po glowie... Cena naprawde powala

adasdadas

Aktywny forumowicz

Post31 marca 2016, 17:19 - Cz

Radzę wypróbować, dużo do stracenia nie macie. Zapach bardzo fajny, podobny do Francka Olivera Eau de Passion (więc zapewne do PE też, nie miałem okazji wąchać :D), tyle że lżejszy i niestety na mojej skórze wyjątkowo nietrwały.

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post31 marca 2016, 21:16 - Cz

Jeżeli okaże się naprawdę dobrym pachnidłem to będę musiał zgodzić się z opinią mojego znajomego, który stwierdził, że niesłusznie ten zapach jest jednym z najbardziej niedocenianych zapachów na naszym rynku.

Ludzie chyba oceniają go przez pryzmat ceny i na starcie skreślają... bo dobre perfumy to szanele i djory po 300zł, a nie jakieś EdGF w cenie paczki mocnych.

Apropo defacto ceny to jakbym miał kupować dużą flachę to w tej chwili wole kupić 4 flaszki po 30ml niż jedną 120ml.
Jedną sobie odpalam, a reszta stoi nieśmigana i czeka :)

Obecnie taki zestaw wychodzi cenowo praktycznie tyle samo co za pojedynczą dużą flachę...

ósmy_krasnoludek

Forumowicz

Post31 marca 2016, 21:30 - Cz

Mi dziś przyszły próbki GF i Eau GF. Muszę stwierdzić, że ta druga po 4 godzinach przypomina mi mężczyznę kupującego drinka w barze na plaży położonej nad oceanem. Co ciekawe zapach utrzymuje się na mnie już ponad 5 godzin!

OT: Na drugiej ręce mam zaaplikowaną próbkę GH, ale chyba sobie odpuszczę chociaż zapach trochę mnie intryguje. Mam tylko 21 lat :(

Z pewnością zamówię sobie Eau Grey Flannel :)

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post31 marca 2016, 22:09 - Cz

Cześć ósmy_krasnoludek!

fajny nick :)

Zapraszamy do działu, w którym możesz się z nami przywitać i powiedzieć dwa słowa o sobie:
viewforum.php?f=24

Powiem Ci, że jestem niewiele starszy od Ciebie, a podstawowy Grey Flannel to jeden z moich ulubionych zapachów i używam go bez żadnych obawień (jak mawia klasyk).

Musisz dać mu więcej szans i więcej czasu jak coś Ci w nim nie pasuje, choć sam stwierdziłeś, że intrygujący.
To bardzo zmienny zapach, który jednego zauroczy od razu, a drugiego dopiero przy 73 podejściu :)

Nie sugeruj się wiekiem tylko używaj tego co Ci się podoba... nie wiem ile zapachów w życiu przewąchałeś ale z nami nabierzesz zapachowego doświadczenia i inaczej będziesz spoglądał na wydawać by się mogło dziwne zapachy hehe

Co do EdGF to masz chłopie wyobraźnię skoro doświadczasz takich bogatych wizji zapachowych :D

Chyba, że masz dobrą pamięć zapachową i będąc kiedyś nad oceanem spotkałeś faceta przy barze na plaży, który zamawiał drinka i akurat miał na sobie Eau de Grey Flannel'a :D

ósmy_krasnoludek

Forumowicz

Post31 marca 2016, 22:59 - Cz

Chyba tak zrobię, bo w tym zapachu coś jest... Co prawda odczułem to po 4 godzinach, no ale jest!

A więc robię zamówienie na GF i EdGF. No i do tego jakieś próbki :twisted:

Przyznam, że wyobraźnie mam bujną. Ten facet na prawdę tu pasuje :D

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post31 marca 2016, 23:31 - Cz

No i gratuluję, świetny wybór :)

Mnie to GF wywalił z butów po pierwszym psiku - każdy odbiera zapachy subiektywnie -> mnie trafił prosto w serce :)
Jest absolutnie wyjątkowy!

madmax88

Forumowicz

Post31 marca 2016, 23:58 - Cz

Mam ten zapach od jakichś może dwóch miesięcy. Generalnie jestem bardzo zadowolony. Tani a bardzo przyzwoity zapach. To jak koledzy napisali rozwodniona wersja platynowego. Na pewno zapach bardzo bezpieczny przez co powinien się podobać otoczeniu. Co do trwałości i projekcji to gigantem na pewno on nie jest. Dobija tych 5 góra 6 godzin z trudem - na ubraniach trzyma dużo dłużej, ale to marna pociecha. Głównie czuję w nim eukaliptus, którego w tym wydaniu bardzo mi się podoba. Tanie, dobre psikadło. Aaa bym zapomniał... Bardzo dobrze się sprawdza na siłowni.

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post01 kwietnia 2016, 06:13 - Pt

I zamówione.
Widzę, że zapach szybko doczeka się kilku recenzji :D
From zero to hero :lol:
Foliowy Ranger

Następna strona

Powrót do Perfumy męskie