Teraz jest 27 października 2020, 10:05 - Wt

• Reklama

Dunhill - Icon Absolute

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dunhill - Icon Absolute (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
8%
3 - Przeciętny
3
23%
4 - Dobry
2
15%
5 - Bardzo dobry
7
54%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 13

• Autor
  • Wiadomość

BlueJeans

Moderator

Dunhill - Icon Absolute

Post10 marca 2016, 07:25 - Cz

Hej,
Czy wiadomo cos na temat tego zapachu ? Poki co spotkalem go tylko w Niemczech i na strefie bezclowej w Londynie. Jestem szczesliwym posiadaczem tego oudowego zapachu lecz z tego co mi wiadomo malo kto o nim slyszlal.

Skład:

Głowa:
bergamotka sycylijska

Serce:
szafran, jaśmin, róża

Podstawa:
skóra, tytoń, agar

Obrazek

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Re: Dunhill - Icon Absolute

Post18 lipca 2016, 20:24 - Pn

Nabyłem dekant, psiknąłem na nadgarstek i.... Konsternacja!...
Czyżby się ktoś pomylił i nalał mi jakiegoś całkiem innego pachnidła?
Miała być przecież jakaś wariacja na temat "Terrepodobnego" Icona, a mnie zdzielił w nos pieprzny i skórzasty agarowiec, który raczej skojarzył mi się z montalowskimi oudowcami (Dark, Leather), może z Orłem Zwycięstwa, może nawet z CCC, albo po prostu z tysiącem innych oudów, ale na pewno nie z Iconem!!!
A jednak pomyłki nie było.
Absolute pachnie tak samo podobnie do podstawowego Icona, jak struś do "kunia" w starym dowcipie.
Trzon tego pachnidła to szczodrze popieprzony agar, skóra i tytoń.
Róża jest obecna, ale bardzo delikatna.
Jednak to dzięki niej zapach nabiera nieco subtelności i nie jest monolitycznym klocem.
Podoba mi się Absolute, chociaż jawi mi się, jako kolejny agarowiec, a oudy ciut mi się przejadły.
Owszem, jest poprawny, naturalnie brzmiący i niezły jakosciowo, ale trudny do wyróżnienia spośród dziesiątków innych owoców oudomanii.
A czemu te perfumy nazwano Icon, to chyba tylko Dunhill wie ;)
Artur

BlueJeans

Moderator

Post18 lipca 2016, 22:32 - Pn

Ten zapach to jest TOP 1 wg mojej zony. Sam go bardzo polubilem i w okresie zimowym uzywalem dosc czesto. Teraz uzywam go tylko jako asa w rekawie na jakies ciekawsze okazje pod koszule ;).

Artplum

Sensei Perfuforum

Post18 lipca 2016, 23:09 - Pn

Dla mojej przyjaciółki to raczej antytop ;)
Uznała go za wyjątkowo drażniący, nieprzyjemny i migrenogenny. ...
Artur

Mikâil

Forumowicz

Post02 października 2016, 20:52 - N

Sprawdziłem i poczułem coś bardzo znajomego, jednocześnie coś co bardzo lubię.
Otwarcie tego Dunhilla to 90% podobieństwa do Montale Dark Aoud w środkowo-końcowej fazie. Świetny zapach, nie wiem czy zastąpiłby mi Montala, gdyż polubiłem te mroczne otwarcie, ale muszę przyznać, że Dunhill jest bardziej okrzesany i łatwiejszy w odbiorze. Dla fanów Dark Aoud warty przetestowania.
Kod: Zaznacz cały

Artplum

Sensei Perfuforum

Post09 listopada 2016, 12:43 - Śr

Noszę IA dzisiaj i stwierdzam, że to odpowiednia pora na ten zapach.
Latem wydawał mi się ciężki, nieco męczący nawet. Teraz, kiedy temperatura oscyluje w okolicach zera, Icon pięknie mnie otulił ciepłą, oudowo-skórzano-przyprawową kołderką...
Miło i komfortowo mi się go nosi.
Artur

Ruben

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post08 marca 2017, 15:00 - Śr

Dla mnie natomiast ten zapach idzie w klimaty Oud Wood'a od Tomka. Świetny cena do jakości, naprawdę bardzo dobry zapach. Dunhill zaczyna stawiać na jakość i to czuć :)

bmatt

Forumowicz

Post09 marca 2017, 16:39 - Cz

Oud Wood to mój ulubiony Private Blend i jedne z ulubionych perfum w ogóle, dlatego nie mogłem sobie odmówić sprawdzenia tego Dunhilla. Jakkolwiek rozumiem skąd te skojarzenia z klimatami Toma Forda, to jednocześnie uważam, że są to jednak dosyć odmienne zapachy i Absolute nie może być traktowany jako tańszy zamiennik OW.
Istnieją natomiast perfumy, które momentalnie przyszły mi na myśl po powąchaniu Icona Absolute. Chodzi mi o Black Afgano. Oud w afgańczyku jest podany w bardzo roślinny sposób, kojarzy mi się z gęstem parnym lasem i korzeniami agaru w wilgotnej ziemi. Tę samą nutę, choć nie tak głęboką i złożoną jak w BA, wyczuwam w Iconie. Nie ma tutaj tej orzechowo-kawowej słodkawej kremowości, jednak wszystkim miłośnikom Black Afgano polecałbym przynajmniej sprawdzenie tej pozycji.

Aa, parametry niestety takie sobie - tutaj pewne podobieństwo z Oud Wood Forda :D

BlueJeans

Moderator

Post09 marca 2017, 17:39 - Cz

Myślę, że skojarzenie do Black Afgano masz nie tylko ze względu na dobrej jakościu Oud podany w Dunhillu. Lecz na połączeniu oudu z szafranemm który to nadaje szorstkości, ciężkości tej kompozycji i zarazem oddala Icona od Oud Wooda, który nie jest tak drapieżny.

Shagrath

Forumowicz

Post11 listopada 2017, 22:53 - So

Przetestowałem i sam nie wiem co myśleć, więc powiem tylko tyle że na mnie bardzo trwały, czuć go bardzo bliskoskornie nawet następnego dnia, ale ogólnie projekcja jest słaba.

Panowie, czy polecicie coś podobnego do końcowej fazy tego zapachu? Czuję w niej głównie pieprz. Otwarcia Dunhilla nie lubię, chodzi mi raczej o sam koniec :) (Bentley Absolute znam ;))

jugend

Forumowicz

Post10 grudnia 2018, 12:23 - Pn

Właśnie przyszła paczka (zamówiłem zestaw dla brata) i nie mogłem się powstrzymać, żeby nie sprawdzić.

Według mnie zapach cięższy, ale również ciekawszy niż Bentley Absolute. Bardzo fajny, ciekawy, na wieczorną, ciemniejszą porę. Do kolorowej/ciemnej koszuli.

Plus za fajny, ciężki flakon!

Powrót do Perfumy męskie