Teraz jest 19 października 2019, 03:24 - So

• Reklama

Chanel - Platinum Egoiste

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Chanel-Platinum Egoiste (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
1%
2 - Słaby
4
1%
3 - Przeciętny
19
6%
4 - Dobry
35
11%
5 - Bardzo dobry
136
44%
6 - Genialny
110
36%

Liczba głosów : 306

• Autor
  • Wiadomość

Mikâil

Forumowicz

Re: Chanel - Platinum Egoiste

Post04 lutego 2019, 11:37 - Pn

Zdjęcie przedstawia starą wersję, natomiast jak zakupisz to otrzymasz nową, tą kwadratową o której wspominasz. Ja kupiłem swojego PE za 265 zł - tester z e-glamour ;) Polecam bardzo :D
Kod: Zaznacz cały

marshall91

Forumowicz

Post12 lutego 2019, 11:14 - Wt

Sprzedałem flaszkę dwa lata temu. Koniec końców wróciłem do niego z podkulonym ogonem w zeszłym tygodniu... przyszedł świeży flakon. Piękny zapach. Nie byłem w stanie od niego uciec, i teraz już nie popełnię drugi raz tego samego błędu. Nie jestem fanem kwiatowych zapachów, ale ten jest w zupełnie innej galaktyce. Świeżości jaką daje nie da się porównać z niczym innym.

Spasticink

Bardzo aktywny forumowicz

Post12 lutego 2019, 12:41 - Wt

Nie czuję w tym zapachu nic głębokiego, ani wybitnego. Ot, prosty jak konstrukcja cepa świeżak, łączący w sobie kiblowe nuty których nie trawię: lawendę, geranium i mchowo-wetiwerowe niuanse. Cena jest wybitnie nieadekwatna i zawyżona w stosunku do zawartości flakonu. Ponoć bardzo komplementowany, a moją żonę wręcz odrzucił i kazała sprzedać, co też uczyniłem bo sam się w nim męczyłem.
Bardzo możliwe, że niestety jestem jeszcze na ten zapach za młody, co mnie cieszy ;)

everlasting

Forumowicz

Post12 lutego 2019, 12:45 - Wt

Moja żona z kolei zapytała czy nie mogę kupować więcej zapachów w takich klimatach ;)

Spasticink

Post12 lutego 2019, 12:53 - Wt

Ech te żony :D

Patryk33

• Ostrzeżenia: 1

Post12 lutego 2019, 13:35 - Wt

Spasticink napisał(a):Nie czuję w tym zapachu nic głębokiego, ani wybitnego. Ot, prosty jak konstrukcja cepa świeżak, łączący w sobie kiblowe nuty których nie trawię: lawendę, geranium i mchowo-wetiwerowe niuanse. Cena jest wybitnie nieadekwatna i zawyżona w stosunku do zawartości flakonu. Ponoć bardzo komplementowany, a moją żonę wręcz odrzucił i kazała sprzedać, co też uczyniłem bo sam się w nim męczyłem.
Bardzo możliwe, że niestety jestem jeszcze na ten zapach za młody, co mnie cieszy ;)

bluźnisz :mrgreen:

Jest to najlepszy świeżak ever, obok Gita ;)

Mirx

Post12 lutego 2019, 13:50 - Wt

Spasticink napisał(a):Bardzo możliwe, że niestety jestem jeszcze na ten zapach za młody, co mnie cieszy ;)

Raczej „niedojrzały”, „niewyrobiony”. Wiek ma tu niewiele do rzeczy, zakładając że masz przynajmniej 22-23 lata. Są na forum naprawdę młodzi koledzy, którzy idą w Kourosy, Lapidusy i podobne, naprawdę dojrzałe perfumy. Chanel Platinum Egoiste jest lekkim i łatwym do noszenia zapachem.

Spasticink

Post12 lutego 2019, 14:50 - Wt

Cóż począć :( Mój nos nie trawi po prostu zapachów na bazie geranium, lawendy oraz dziadów na bazie mchu. Lawenda i geranium są na pierwszym planie w Platynowym.
Robiłem do PE kilka podchodów, miałem w sumie 2 flaszki, które koniec końców poszły na handel na przestrzeni ostatniego roku. Za każdym razem, niezależnie od pogody męczył mnie i "wysuszał" swoją metalicznością. Do tego sama kompozycja jest na mnie linearna, banalnie świeża wręcz (nie znam wersji przedreformulacyjnej). Zdecydowanie nie warta w mojej opinii tak dużych pieniędzy.

Z drugiej strony absolutnie rozumiem dlaczego ten zapach jest tak bardzo wychwalany, no właśnie za tą prostotę i uniwersalność :) To samo tyczy się GiTa i innych Cool Wasserowych proszkowców. Po prostu czysto i świeżo, bez żadnych głębszych i wymagających doznań :)

Szczerze to b.żałuję że PE na mnie nie gra i nie odbieram go tak jak reszta. Dla mnie to jeden z tych zapachów, którego z chęcią poczuję na kimś, ale sam nie chcę tak pachnieć.

Co do awersji na niektóre nuty w zapachach to mam znajomego co nienawidzi np. cynamonu... i to pod każdą postacią. Ma nawet takie hasło do Wi-Fi :lol:

@Mirx: jeśli chodzi o mainstream jestem aż nadto "wyrobiony i dojrzały", Kourosa którego wymieniłeś znam i lubię 8-) Niszy znam mało.

Czarny

Post12 lutego 2019, 14:53 - Wt

Też tak PE odbieram, prostu świeży metaliczny zapach, bez żadnych wybijających się nut, jednolita świeża masa. Za to go bardzo lubię i z chęcią używam ale no właśnie czy wart swojej ceny ? To już niech każdy sam oceni. Dla mnie lepszy stosunek jakości do ceny ma zwykły Egoista.

alt

Post12 lutego 2019, 15:27 - Wt

Spasticink napisał(a):Co do awersji na niektóre nuty w zapachach to mam znajomego co nienawidzi np. cynamonu... i to pod każdą postacią. Ma nawet takie hasło do Wi-Fi :lol:

Nawet na prawdziwy cynamon czyli cejloński który pachnie i smakuje inaczej?

Mirx

Post12 lutego 2019, 15:34 - Wt

Spasticink napisał(a): (...) jeśli chodzi o mainstream jestem aż nadto "wyrobiony i dojrzały", Kourosa którego wymieniłeś znam i lubię 8-) Niszy znam mało.

W takim razie przepraszam i obawiam się, że wiek tu niewiele zmieni. Jak się jakichś zapachów nie lubi, to nie i koniec. Dotychczas „platynowy” wydawał mi się mało kontrowersyjny. No ale człowiek uczy się całe życie. :-)

pasqual

Post14 lutego 2019, 04:03 - Cz

Kupiony za smieszne money 50 ml. z 2008.
A poniewaz wczesniej miałem pozniejsze wersje ,jedna "jechała" metalicznie, nie wiedziałem ze Platyna tak moze pachniec..na plus

kylos

Forumowicz

Post14 lutego 2019, 06:04 - Cz

tak jak od większości zapachów, lubię od niego odpocząć jakiś czas a potem znowu zachęca do noszenia :) tak jak koledzy piszą nie jest jakoś specjalnie wyrafinowany, urzekający czy obłędny, jest po prostu fajny:)

Rafal_Chow

Forumowicz

Post14 lutego 2019, 08:15 - Cz

kylos

Mam tak samo. Właśnie wczoraj odkurzyłem odlewkę Platynowego, a dziś mam go na sobie.
Miło go sobie przypomnieć, niby szału nie robi (w sensie sam w nim nic specjalnego nie wyczuwam), ale otoczenie go bardzo lubi moim zdaniem ;)
Tak jak napisałeś jest zwyczajnie "fajny" i nikomu nim krzywdy nie zrobisz :)
Mnie osobiście uspokaja :)

Don Pedro

Post14 lutego 2019, 20:43 - Cz

Ostatnio testowałem stacjonarnie w D. spryskałem dłoń popołudniu a na następny dzień rano jeszcze go czułem. Wspomnę tylko, że kilka razy tą rękę myłem.

kylos

Forumowicz

Post18 lutego 2019, 17:12 - Pn

ilekroć wącham atomizery różnych moich flaszek przed wyborem którą tu dzisiaj użyć, jedną po drugiej i przychodzi kolej na platynowego egoiste to dochodze do wniosku, że to jeden z najlepszych zapachów jakie miałem, mam i chyba bede miał :)
niestety moj nos szybko sie do tego zapachu przyzwyczaja, a chciałbym go czuć cały dzień na sobie na nie tylko przez pierwsza godzine może dwie :D

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post18 lutego 2019, 20:57 - Pn

Poważnie zastanawiam się nad ponownym zakupem tego zapachu. Rozważałem nabycie w zastępstwie Franck Olivier Eau de Passion, lecz różnice pomiędzy nimi, pomimo nie dającego się ukryć podobieństwa, są naprawdę spore. Chodzi głównie o jakość składników i niuanse, które można wychwycić w Platynowym. Porównując oba te zapachy z jednej strony mamy nieokrzesanego FO, z drugiej dystyngowanego PE od Chanela. Trudno się mówi i ciuła kasę za zakup tego drugiego.

beziex

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post19 lutego 2019, 00:29 - Wt

Jeżeli szukasz czegoś podobnego to możesz spróbować PdM Percival jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś ;) Dla mnie mają ten sam vibe, są bliźniaczo podobne - do Fierce w otwarciu z resztą też :?
Perfumy to nie nałóg, to styl życia

STRAGAN
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=22941

Czarny

Post19 lutego 2019, 17:15 - Wt

W IP poszły 3 chmury na bloter Platynowego i zero zapachu, potem na rękę i to jakaś mgiełka :shock: Batch code zaklejony to nie wiadomo z kiedy flacha ale zaniepokoiło mnie to. Ciecz była swoją drogą ciemniejsza niż to co widywałem wcześniej. Zwietrzał im tester ? Był prawie pełny.

siwy

Aktywny forumowicz

Post20 lutego 2019, 01:43 - Śr

Skoro zero zapachu to pewnie zwietrzał, miałem tak kiedyś z Versace Eau Fraiche - jakby wodą się spryskać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy męskie