Teraz jest 28 października 2020, 11:59 - Śr

• Reklama

Humiecki & Graef - Askew

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Humiecki & Graef - Askew (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
11%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
5
56%
6 - Genialny
3
33%

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Humiecki & Graef - Askew

Post24 lutego 2016, 09:11 - Śr

Opis za Fragrantica.pl:
"Askew marki Humiecki & Graef to skórzane perfumy dla mężczyzn. Askew został wydany w 2009 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak wetyweria, brzoza, imbir, grejpfrut, skóra, mimoza i kardamon".

Podobieństwo do Gucci Envy for man jest i to spore.
Według mnie Askew bije na łeb i szyję Guciego.
Posiada lepiej skonstruowaną kompozycję.Parametry użytkowe są najmniej 2 razy lepsze.

Raczej tego zapachu nie uznałbym za skórzany, dla mnie to kompozycja korzenno- aromatyczna.
Zapach nie jest zapachem narzucającym się ani otoczeniu ani nosicielowi co czyni z niego idealne pachnidło do pracy wśród ludzi.
Jeśli chcesz pachnieć w miarę subtelnie, a jednocześnie oryginalnie oraz długo ponad 8 godzin to polecam ten zapach.

Zapach znakomicie również sprawdzi się u Pań, to typowy nowoczesny uniseks.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Mente et Malleo

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Re: Humiecki & Graef - Askew

Post02 maja 2016, 00:33 - Pn

Askew uniseks?
Askew dla pań? :?
No way!
Dla mnie to zapach ewidentnie męski, a biorąc pod uwagę, że to stosunkowo młody zapach, to powiedziałbym, że to jedno z najbardziej męskich współczesnych pachnideł.
Bardzo go polubiłem i od dłuższego czasu zbieram się do recenzji.
Chyba w końcu się zmobilizuje ;)
Artur

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Post02 maja 2016, 05:56 - Pn

1. i o to chodzi w tym, że pięknie się różnimy... ;)

2. a dla mnie z ostatnich zapachów niszowych, jakie poznałem najbardziej męski wydaje się, Land Of Warriors The Vagabond Prince
Mente et Malleo

Artplum

Sensei Perfuforum

Post02 maja 2016, 09:35 - Pn

Ad. 1. Dopóki nie uważamy się nawzajem za gorszy sort, wszystko jest ok ;)

Ad. 2. Krainy Wojowników nie dane mi było poznać - mam nadzieję nadrobić.

A wracając do Askew - specjalnie dzisiaj go "założyłem".
Jak tylko wyszedłem z domu, to rottweiler sąsiada podkulił ogon, spuścił łeb i wlazł do budy .........
Artur

Artplum

Sensei Perfuforum

Post02 maja 2016, 22:33 - Pn

Obiecałem skrobnąć jakąś recenzję Askew i po głębszym namyśle stwierdziłem, że nie napiszę niczego więcej, niż uczynił to Szef na swoim blogu.
Pozwolę sobie przytoczyć tutaj Jego opinię, gdyż niemal w całości się z nią zgadzam i na pewno nie wyraziłbym tego lepiej.

Wypada zacząć od tego, że Askew pachnie inaczej niż wszystko, co dotąd testowałem, a jednocześnie jest od pierwszej od ostatniej minuty jakoś dziwnie mi znane, komfortowe i przyjemne w noszeniu mimo swej niewątpliwej oryginalności. Oto zapach nowoczesny, sygnaturowy, owocowo-drzewny z subtelnym akcentem skórzanym. Cytrusowo-wetiwerowa kolońskość zmieszana tu została ze szorstką słodyczą imbiru, subtelnie owocową nutą kardamonu i subtelną kwiatowością mimozy. Niecodzienny charakter daje użyta z umiarem i wyczuciem smoła brzozowa. Efekt jest zaiste fantastyczny, wręcz hipnotyzujący. Sami autorzy opisują Askew jako efekt zdemolowania klasycznego męskiego zapachu i zbudowania go od nowa na powstałych zgliszczach. Faktycznie umyka on wszystkim znanym mi kliszom.

Askew pachnie współcześnie, męsko, wyraźnie i długo, tracąc z czasem akcenty owocowe na rzecz drzewno-skórzanego finiszu. Nie spodziewajmy się tu jednak mocne nuty skórzanej. To raczej subtelna, pozostająca w tle nutka, funkcjonująca w podobny sposób, jak to jest w przypadku Dzonghka L’Artisan Parfumeur. Wiele osób nie czuje w nim skóry. Trzeba jakby „unieść się nad zapachem” i poczuć go z większego dystansu, wówczas można zauważyć, że z tej misternej układanki rozmaitych molekuł wyłania się skórzana aura, choć gdy skupimy się na szczegółach, tej aury nie poczujemy. Podobnie jest w przypadku Askew.

Panowie – jeżeli szukacie czegoś współcześnie męskiego, niebanalnego i jednocześnie niedziwacznego, co będzie pachnieć na Was wyraźnie i długo (ponad 10 godzin), szczerze sugeruję testy Askew. Fantastyczne i godne ze wszech miar uwagi pachnidło, które z pewnością „narazi” Was na dociekliwe pytania zaintrygowanego Waszym zapachem otoczenia.

Fragmenty, z którymi szczególnie się identyfikuję, pogrubiłem.
W gruncie rzeczy mogę tylko dodać, że na mojej skórze i dla mojego nosa, nuta skóry jest jednak dość wyraźna. Skóra nie dominuje tego zapachu, ale jest jego bardzo istotnym elementem, współtworząc go wraz z cytrusami, wetiwerem, kardamonem i imbirem.
Przed mim nosem dość skutecznie ukrywa się natomiast nuta kwiatowa - gdzieś, cos, ale bardzo delikatnie, na granicy wyczuwalności.

Jeśli chodzi o podobieństwo z Envy, o którym parę razy czytałem, to ja go nie potwierdzam.
Owszem, zapachy te grają na paru wspólnych nutach, takich jak imbir, kardamon, wetyweria i skóra, ale to baaardzo dalekie pokrewieństwo i raczej luźne skojarzenie.
Envy jest bardziej złożony, cieplejszy, słodszy i po prostu pachnie inaczej. To perfumy, w których bardzo ważną rolę gra kadzidło w powiązaniu z wanilią, tytoniem i drewnem sandałowym, czego w Askew zwyczajnie nie ma.
Natomiast nie mogę się oprzeć wrażeniu, że Askew jest do czegoś mi znanego podobny, tylko nie potrafię tego namierzyć. Myślałem o Deklaracji, o testowanym niedawno Iquitosie, nawet przez myśl mi przebiegł Sauvage Cologne, ale to wszystko nie to. Może to zresztą jakiś efekt poplątania sie różnych zapachów w pamięci?
Jeśli wpadnę na trop, to na pewno napiszę, a tymczasem nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Kolegów do testów i dzielenia się opiniami.
Artur

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post02 maja 2016, 22:48 - Pn

Zgadzam się z recenzją Artpluma. Askew to zapach absolutnie unikatowy, jednak osobie, która sporo już przewąchała, może z czymś się skojarzyć. Mam ten sam efekt, ale nie potrafię do dziś sprecyzować, co też Askew się mi przypomina. Niemniej ten zapach to taki silent winner. Mało kto o nim mówi/pisze, większość sięga po głośne marki, także te nniszowe. A Tu taki oryginał, siedzi sobie na półeczce tylko dla wtajemniczonych. ;-)

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post17 listopada 2016, 21:03 - Cz

To teraz kilka słów od laika :D
Pierwsze testy: mydło z domieszką jakiegoś fryzjerskiego specyfiku. Rozczarowanie.
Zupełnie inne wrażenia miałem przy globalnym użyciu. Tutaj spisuje się świetnie, bardzo dobrze się go nosi, nie męczy, nie nudzi się ani przez chwilę, jest... elegancki.
Niemniej, po wcześniejszym przeczytaniu kilku recenzji spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Dodam, że nie wąchałem wcześniej Gucci Envy.

Jeszcze go nie oceniłem, wstrzymam się jeszcze, ale gdybym miał głosować dzisiaj, dałbym 5.
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"
Julian Tuwim

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post19 listopada 2016, 22:31 - So

Porównanie do Envy to subiektywny błąd. Nie sugerować się tym bo Askew jest inny niż wszystko. Wachajac ma się skojarzenia ale nie ma konkretnego kandydata do porównania.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post27 lutego 2017, 20:10 - Pn

Po dłuższym testowaniu daję 6. Zapach jest doskonały. Przy pierwszym kontakcie nie powala na kolana, ale z czasem docenia się jego klasę, noszalność i oryginalność. Wybitnie męski, choć nie jest to zapach samca alfa.
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"
Julian Tuwim

Artplum

Sensei Perfuforum

Post28 lutego 2017, 00:41 - Wt

Fajnie, że doceniles i polubiles ;)
Artur

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post28 lutego 2017, 09:12 - Wt

Początki były trudne, a moja opinia na jego temat zmieniała się od początkowej "Ale lipa, na co ja wydaję pieniądze?" do "Zapach jest doskonały" ;) Dopiero po czasie dostrzegłem to, o czym napisał Fqjcior na blogu, tzn. ten ich skórzany wydźwięk. Muszę je porównać "ręka w rękę" z Memo Irish Leather, bo wydaje mi się, że estetyka obu tych zapachów jest podobna.
Czy inne zapach tej marki są równie dobre? Trudno znaleźć jakieś opinie na ich temat, a jest dużo polskobrzmiących pozycji, jak "Blask" czy "Skarb". Warto?
Julian Tuwim

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post28 lutego 2017, 10:21 - Wt

foxdojcz napisał(a):Czy inne zapach tej marki są równie dobre? Trudno znaleźć jakieś opinie na ich temat, a jest dużo polskobrzmiących pozycji, jak "Blask" czy "Skarb". Warto?

Dobre, ale nie aż tak dobre, jak Askew. Polecam zapoznać się z Eau Radieuse ( zapach z niespodzianką ).

P.S. W ankiecie dałem "6".

srG

Perfumaniak

Post28 lutego 2017, 15:19 - Wt

Według mnie Bosque i Blask trzymają podobny poziom. Radieuse, tak jak pisze Cookie, również warto poznać, ze względu na jego nietypowy efekt.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post07 sierpnia 2017, 07:32 - Pn

Askew ponoć odchodzi, podobnie jak cała marka. Szkoda.
Julian Tuwim

Exuberant

Aktywny forumowicz

Post07 sierpnia 2017, 08:35 - Pn

Właśnie też to zauważyłem, i aż boli, że z fqjcior'a straganu zgarnięty został... Bo zapach jest na prawdę świetny.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post07 sierpnia 2017, 10:35 - Pn

Zapach jest rzeczywiście unikatowy i inny niż wszystko. Udał się Laudamielowi. Sam zużyłem niemal połowę mojego flakonu i mimo sympatii do niego, postanowiłem się z nim rozstać. Nie używałem go już od dawna. Stał w szafce i się kurzył (tzn nie kurzył się , ale tak się mówi ;-)) Niech się kto inny teraz nim cieszy. ;)

Kiszonyogor95

Super Perfumaniak

Post10 sierpnia 2017, 08:55 - Cz

Baza Askew nie przypomina Wam trochę Gucci PH II?
Ja czuję wręcz dość wyraźne konotacje i zaczynam się zastanawiać czy wszystko z moim nosem w porządku :D

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post18 listopada 2018, 11:18 - N

Świetna kompozycja! Aż dziwi mnie, że zapach pomimo tego, że wydany już tak dawno temu ma zaledwie jedna stronę recenzji na forum! Od samego rana wbijam nos w rękę, na którą zaaplikowalem dwie chmurki z sampla. Zapach jest soczyście zielono-cytrusowy, radosny, ale zdecydowanie z eleganckim sznytem. Kolońskość jest bardzo przystępna i łatwa. Mój jeden z ulubionych składników- grejpfrut nadaje kompozycji jasności i pozytywnego vibu. Trudno mi wyczuć tutaj skórę. Do tego imbir który delikatnie musuje w nosie- naprawdę pięknie to wszystko gra.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post19 listopada 2018, 14:54 - Pn

supermariobros napisał(a):Świetna kompozycja! Aż dziwi mnie, że zapach pomimo tego, że wydany już tak dawno temu ma zaledwie jedna stronę recenzji na forum! .

A to dlatego, że są drogie i dostępność słaba.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post28 listopada 2018, 17:11 - Śr

U mnie dyskretna skórzana nutka przebija się cały czas ;) . Narkotyzujący zapach , nie spotkałem się z niczym podobnym - tak pachnie facet w nowym Mustangu , którym niebawem będę jeżdził .

Otwarcie podobne do Radiusza : rześkie , inhalacyjne , chłodzące. Pachnidło dużej klasy - piąteczka z plusem
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie