Teraz jest 25 października 2020, 20:17 - N

• Reklama

Acqua di Parma - Colonia Leather

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Acqua di Parma - Colonia Leather (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
2%
2 - Słaby
2
4%
3 - Przeciętny
3
7%
4 - Dobry
4
9%
5 - Bardzo dobry
18
39%
6 - Genialny
18
39%

Liczba głosów : 46

• Autor
  • Wiadomość

johnx88

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Acqua di Parma - Colonia Leather

Post09 lutego 2016, 15:17 - Wt

Acqua di Parma Colonia Leather został wydany w 2014 roku. Nutami głowy są brazylijska pomarańcza i lima; nutami serca są paragwajski petitgrain i róża; nutami bazy są skóra, drzewo gwajakowe i cedr.
Obrazek
Zapach podobny do TF tuscan Leather z tym, że według mnie bardziej męski i trochę trudniejszy w odbiorze szczególnie na początku, skóra plus pasta do butów. Z biegiem czasu bardziej podobny do pierwowzoru. Trwałość i projekcja bdb. Wysokiej jakości skórzany zapach, ja daję 5 i jednak bardziej wolę TF.

he1885

Aktywny forumowicz

Post09 lutego 2016, 18:48 - Wt

Zachęciłeś mnie! Zwłaszcza tą pastą do butów. :-) A co z otwarciem, jak wypada pomarańcza? Bardziej skóra czy zamsz? W składzie jest róża, na ile jest podobny do Potion Royal Black?

Greg

Aktywny forumowicz

Re: Acqua di Parma - Colonia Leather

Post09 lutego 2016, 19:15 - Wt

Ogólnie cała ta specjalna linia Acqua di Parma - Leather, Oud, Amber jest ciekawa, a Leather jest chyba najtrudniejszym z dotychczasowych trzech. Ja testowałem dwa razy - raz zapach ułożył się intrygująco, a kolejnym razem dość "skórzanie" i nieprzyjemnie. Ale będę jeszcze sprawdzał, bo bez wątpienia wart jest uwagi.

czupakabra

Bardzo aktywny forumowicz

Post09 lutego 2016, 20:09 - Wt

Osobiście bardzo lubię ten zapach w wykonaniu AdP. Jest bardziej "surowy" niż u Toma Forda TL. Jak dla mnie skórę czuć od samego początku, co zupełnie mi nie przeszkadza.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post09 lutego 2016, 20:45 - Wt

Toskańska Skóra Forda jest znacznie bardziej drzewna niż tytułowy zapach, oczywiście wg mnie.

Klasyczne cytrusy na początku, z charakterystycznym sznytem AdP, a potem przepiękna skóra.

Bardzo dobry zapach, ale jego cena jest strasznie wysoka. Nie jest wart aż 6 zł/ml (wzwyż).

Przez to oceniam na 4.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

czupakabra

Bardzo aktywny forumowicz

Post09 lutego 2016, 20:48 - Wt

Bez problemu można dostać za 4,5 zł. za ml.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post10 lutego 2016, 21:31 - Śr

Dzisiaj dostałem dekant i jestem pod wrażeniem tego zapachu.
Oj, dobre to jest!....
Zainspirowanie TL wydaje mi się ewidentne i to mnie trochę :uwiera", ale sam zapach wydaje się naprawdę niezły.
Nasycenie, harmonia i naturalność brzmienia, rozwój na skórze i same parametry wypadają bardzo pozytywnie.
Przede mną testy globalne i porównawcze z TL, RY i innymi skórzakami, ale już wiem, że ocena nie będzie niska.
No i tak przy okazji, na bieżąco reakcja otoczenia. Kolega podszedł z wielkim entuzjazmem i dopiero cena go trochę otrzeźwiła, bo już chciał kupować ;) Natomiast na przyjaciółce zapach nie zrobił specjalnego wrażenia: - "mocny, ostry, masz dużo ładniejszych"

PS. Czemu tego wątku nie ma w bazie zapachów męskich?
Lukesho, byłbyś uprzejmy dodać?
Artur

he1885

Aktywny forumowicz

Post12 lipca 2016, 19:07 - Wt

Moim zdaniem zapach ciekawszy i lepszy niż TF TL, co w żaden sposób nie umniejsza geniuszu Tuscan Leather!
Bardziej męski niż protogon, surowszy. W otwarciu rześki za sprawą cytrusów, później tajemniczy i elegancki.
Mroczniejszy, co bardzo mi odpowiada. Kapitalna jakość. Świetne parametry. Mam słabość do skóry, nut drzewnych, a te zmieszane są chyba najlepszymi jakie znam.

Jeżeli podobnie jak ja nie możecie pozwolić sobie na kupno Maserati, to możecie przynajmniej poczuć zapach wnętrza.
Myślę, że tak właśnie pachnie. :)

Nie tak dawno rozbierałem flaszkę i widziałem na forum, że ktoś odlewa ~3zł/ml.

wahoo

Perfumaniak

Post12 lipca 2016, 20:19 - Wt

Colonia Leather jest fantastyczna! Podchodziłem do tych perfum ze sporą obawą, że nic dobrego nie wyjdzie z połączenia cytrusów ze skórą a'la TL. Zupełnie niepotrzebnie - całość pachnie niesamowicie naturalnie i harmonijnie, pięknie rozwija się na skórze. Co ciekawe, pomimo bardzo wyraźnej nuty skórzanej, CL nie przydusza, nie jest ciężka i męcząca nawet przy wysokich temperaturach. Tu widać, że "colonia" w nazwie jest nie bez powodu. Idealny zapach na lato jeśli ktoś szuka świeżaka z pazurem.
Parametry, mimo że to edc są bardzo dobre, cena spadła do akceptowalnego poziomu, nie pozostaje nic innego jak wystawić "6".

nastymic

Forumowicz

Post15 lipca 2016, 21:43 - Pt

wahoo napisał(a):Colonia Leather jest fantastyczna! Podchodziłem do tych perfum ze sporą obawą, że nic dobrego nie wyjdzie z połączenia cytrusów ze skórą a'la TL. Zupełnie niepotrzebnie - całość pachnie niesamowicie naturalnie i harmonijnie, pięknie rozwija się na skórze. Co ciekawe, pomimo bardzo wyraźnej nuty skórzanej, CL nie przydusza, nie jest ciężka i męcząca nawet przy wysokich temperaturach. Tu widać, że "colonia" w nazwie jest nie bez powodu. Idealny zapach na lato jeśli ktoś szuka świeżaka z pazurem.
Parametry, mimo że to edc są bardzo dobre, cena spadła do akceptowalnego poziomu, nie pozostaje nic innego jak wystawić "6".

+1

Od siebie dodam tylko, że ze znanych mi zapachów skórzanych (TL, Black Saffron, Oud Saphir - każdy z nich uwielbiam!), Colonia Leather wygrywa. Doskonałe, wybornie zmieszane perfumy. Panie Demachy, czapki z głów. 6!

Grzejanek

Forumowicz

Post16 lipca 2016, 18:40 - So

wąchałem, próbowałem "wycenić" ten zapach - cena za 100 ml z kosmosu, wolę za to kupić kurtkę skórzaną. Snobizm musi być karmiony, więc śmiało walić i kupować bo podobno już planowana jest reformulacja :lol:
Celuj w księżyc,
bo nawet jeśli nie trafisz
będziesz między gwiazdami
.

he1885

Aktywny forumowicz

Post16 lipca 2016, 18:51 - So

Cena jest wysoka, ale nadal niższa niż Tuscan Leather. Tester można kupić za ~ 300 zł więc nie jest źle.
A jak sam zapach?

Grzejanek

Forumowicz

Post16 lipca 2016, 18:59 - So

Testy tylko nadgarstkowe, a i nastawienie sceptyczne - taki obuwniczy z tropikalną nutką, wzorowanie na TF bardzo wyraźne - czy jest lepszy - śmiem wątpić czy warto za małą flaszkę dawać 6 setek. Oceniłem na 4, gdyż nadgarstek pachniał 6 godzin - czyli 100 zł/h
Celuj w księżyc,
.

wahoo

Perfumaniak

Post16 lipca 2016, 19:19 - So

Grzejanek napisał(a):Testy tylko nadgarstkowe, a i nastawienie sceptyczne - taki obuwniczy z tropikalną nutką, wzorowanie na TF bardzo wyraźne - czy jest lepszy - śmiem wątpić czy warto za małą flaszkę dawać 6 setek. Oceniłem na 4, gdyż nadgarstek pachniał 6 godzin - czyli 100 zł/h

Naprawdę oceniasz perfumy miarą cena za godzinę trwałości? :shock: Jak pisał he1885, w związku ze spadkiem cen testerów, ten parametr spadł już do 50zł/h, a na mojej skórze nawet do 25zł/h. ;)
Ja podtrzymuję opinię, że Colonia Leather jest świetna i broniłaby się nawet przy słabszych parametrach. Jedno z niewielu pachnideł, które wywołuje banana na twarzy od pierwszych sekund po aplikacji. :)

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post16 lipca 2016, 19:43 - So

dziwne przeliczanie :? powaznie tak przeliczasz?

Grzejanek

Forumowicz

Post16 lipca 2016, 19:54 - So

Oj Panowie - drobny żart, a tak go dosłownie potraktowaliście? Przecież 1 ml zużyty na test nie jest wart 600 zł - spokojniej i z większym luzem. Chodziło o podkreślenie przeszacowania tego pachnidła. A genialności ani odkrycia w nim nie widzę, więc pozostanę przy swoim zdaniu i ocenie.
Celuj w księżyc,
.

nastymic

Forumowicz

Post16 lipca 2016, 21:04 - So

Na mnie zapach trwałością nie przebija TL, który jest jednak "gęstszy", ale spokojnie 9 h + przy każdej aplikacji. Dałbym nawet 600 zł.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post26 maja 2017, 12:57 - Pt

Jest świetny.
Nie rozumiem zachwytów np. nad Rasasi La Yuqawam przy jednoczesnej niemalże totalnej ignorancji AdP Leather.
Parametry bardzo dobre. Nosi się znakomicie. Świetny niemalże owocowo-cytrusowy początek. Potem wysokiej jakosci skóra gdzie niegdzie odzywa się pomarańcza i naprawdę delikatna róża (aż musiałem zobaczyć na fragrantice żeby się upewnić co to tak pachnie).
Czuję się w nim męsko i ekskluzywnie.
Tak jest podobny do Tom Ford Tuscan Leather z tym że jest od niego nieco lżejszy, co mi osobiście odpowiada.
Mój ulubiony z całej serii AdP Ingredients Collection.
Na drugim koncu lubienia jest "Oud", który zdecydowanie za bardzo przypomina mi M7.
Ocena -6
Ostatnio edytowano 27 maja 2017, 14:28 - So przez grzegorz01, łącznie edytowano 1 raz

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post26 maja 2017, 14:43 - Pt

Finezja to określenie, które przychodzi mi do głowy gdy próbuje odróżnić czymś ten zapach od TF czy - zdecydowanie najsurowszego Rasasi. AdP pachnie najbardziej miękko, delikatnie, ale nie słabo. Zapach z odrobiną niedomówienia - takie działają najlepiej. :)

No i ta luksusowa aura... :roll:

he1885

Aktywny forumowicz

Post27 maja 2017, 13:13 - So

Recenzja w jednym słowie. Sprezzatura.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie