Teraz jest 26 października 2020, 02:07 - Pn

• Reklama

Dior - Fahrenheit Cologne

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Fahrenheit Cologne (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
4%
2 - Słaby
4
9%
3 - Przeciętny
1
2%
4 - Dobry
12
26%
5 - Bardzo dobry
25
54%
6 - Genialny
2
4%

Liczba głosów : 46

• Autor
  • Wiadomość

paradox

Forumowicz

Dior - Fahrenheit Cologne

Post04 lutego 2016, 21:51 - Cz

Obrazek

Nuty Górne : Sycylijska mandarynka, Kalabryjska bergamotka, Cytryna
Nuty Środkowe: Paczula, Francuski fiołek
Nuty Dolne: Wetyweria, Cedr Virginia, Gałka muszkatołowa, Kminek

Zapach przez niektórych mocno oczekiwany, pojawił się już w sprzedaży. Dzisiaj miałem okazję przetestować go w perfumerii S. Jak dla mnie jest to bardzo daleki kuzyn klasycznego Fahrenheita. Zapach bardzo świeży, zielony, mocno cytrusowy, praktycznie nie czuć w nim charakterystycznej dla Fahrenheita skórzanej nuty, jest za to ogórkowa nuta znana z Fahrenheit Aqua. Myślę że w upalne dni sprawdzi się świetnie, teraz gdy temperatury na zewnątrz oscylują w granicach 0-5 stopni, nie mogę obiektycznie ocenić tego zapachu. Poczekam do wiosny i na pewno wrócę do testów Fahrenheit Cologne.
Ostatnio edytowano 05 lutego 2016, 22:30 - Pt przez paradox, łącznie edytowano 1 raz

czupakabra

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Dior - Fahrenheit Cologne

Post04 lutego 2016, 22:11 - Cz

Jeżeli faktycznie nie nawiązuje zapachowo do pierwowzoru to chyba pozostanę przy Aqua.
Tak czy inaczej wypada sprawdzić osobiście.

ale chop

Hiper Perfumaniak

Post05 lutego 2016, 09:28 - Pt

Nareszcie, czekałem na niego!

Magiczne słowo "Fahrenheit" zawsze robi na mnie wrażenie, szczególnie w tym wypadku.

Podejrzewam, że mi podejdzie ale obawiam się słabym parametrów.
Obym się mylił!
Ocenianie perfum jedynie po pierwszych nutach jest jak ocenianie książki po okładce...
Często najwspanialsze dzieła odziane są w najbrzydsze szaty...
Szkoda, że dziś największą uwagę przykuwa się do okładki, a nie treści... tak nie powstaje sztuka.

Danziger

Aktywny forumowicz

Post05 lutego 2016, 22:26 - Pt

Nie mogę oprzeć się wrażeniu , że to połączenie Dior Homme Cologne 2013 i Aqua.
Tyle,że Aqua jest dość "płaski" a tu mamy cytrusowe rozwinięcie linii klasycznej.
Naprawdę mnie zaskoczył bo oczekiwałem czegoś cięższego a dostajemy dużo cytrusowego orzeźwienia
na bazie znanej z klasyka po porządnym rozcieńczeniu.
Podoba mi się ,że zapach świetnie odrywa się od skóry i projektuje.

Trwałość niestety gorsza niż DHC 2013 :? po 4 godzinach już nawet nie wyczuwalny (4 chmury kark + 1 na przedramię)
Testy w tych warunkach pogodowych nie są zbyt obiektywne ale odkładam go do maja (co najmniej) do ponownego sprawdzenia.

marcinklin

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 lutego 2016, 23:30 - Pt

Zgadzam się z poprzednikiem. Dla mnie to F Aqua z zamienioną nutą Ogórkowo-rybną (jak kto woli :) na cytrusową. Na prawdę nie jest źle, ale tyłka mi nie urwało. Może i nawet fajnie by się go nosiło latem ;)

Czarny2

Forumowicz

Post07 lutego 2016, 16:32 - N

Zapach wpisujący się poziomem w ostatnie nowości Diora "Sauvage", "Poison Girl", "J'adore Touche". Świeży ogórek, cytrynka - taki odświeżacz na lato. Z fahrenheitem nie ma zupełnie nic wspólnego. Ode mnie jedynie 2, szkoda komentować obecną strategię marki :roll:

paradox

Forumowicz

Post07 lutego 2016, 22:19 - N

Czarny2 napisał(a):Z fahrenheitem nie ma zupełnie nic wspólnego. Ode mnie jedynie 2, szkoda komentować obecną strategię marki :roll:

Dior Homme Cologne też nie ma za wiele wspólnego z Dior Homme, a jest bardzo dobrym świeżakiem na lato. Fahrenheitem Cologne ma więcej wspólnego z Fahrenheitem, niż Dior Homme Cologne ze zwykłym Dior Homme. Jak się można było domyślić po nazwie, Fahrenheit Cologne miał być zapachem świeżym, letnim i cytrusowym i taki właśnie jest.

Czarny2

Forumowicz

Post07 lutego 2016, 23:58 - N

paradox napisał(a):
Czarny2 napisał(a):Z fahrenheitem nie ma zupełnie nic wspólnego. Ode mnie jedynie 2, szkoda komentować obecną strategię marki :roll:

Dior Homme Cologne też nie ma za wiele wspólnego z Dior Homme, a jest bardzo dobrym świeżakiem na lato. Fahrenheitem Cologne ma więcej wspólnego z Fahrenheitem, niż Dior Homme Cologne ze zwykłym Dior Homme. Jak się można było domyślić po nazwie, Fahrenheit Cologne miał być zapachem świeżym, letnim i cytrusowym i taki właśnie jest.

Szczerze to może i tak, ale wyszedł z tego zapach słaby, są o wiele lepsze perfumy na lato, w dodatku za o niebo lepszą cenę,

nastymic

Forumowicz

Post08 lutego 2016, 08:42 - Pn

Czarny2 napisał(a):
paradox napisał(a):

Szczerze to może i tak, ale wyszedł z tego zapach słaby, są o wiele lepsze perfumy na lato, w dodatku za o niebo lepszą cenę,

zdążyłeś już zrobić testy globalne w temperaturze sprzyjającej noszeniu wód kolońskich, czy piszesz na podstawie testu papierkowego w S.?

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post08 lutego 2016, 09:03 - Pn

Pierwszy test za mną. Lekko rozwodniony, doprawiony cytrusami Fahrenheit. Inny od wersji Aqua. Mają ze sobą wspólny pierwiastek, ale śmiało można stwierdzić, że to inne zapachy. Fiołek mocno wyczuwalny, ale w wersji delikatnej. Bardziej kwiatowej. Cytrusów mnóstwo na początku, a po czasie głównie motyw kwiatowy. Na pewno męski, ale nie każdemu musi takie coś przypasować.

Na pewno wart przetestowania.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post08 lutego 2016, 09:27 - Pn

nastymic napisał(a):zdążyłeś już zrobić testy globalne w temperaturze sprzyjającej noszeniu wód kolońskich, czy piszesz na podstawie testu papierkowego w S.?

A jakaż to temperatura sprzyjająca noszeniu wód kolońskich i co jest złego w testach papierkowych? Znowu coś ta Unia wymyśliła czy co?

nastymic

Forumowicz

Post08 lutego 2016, 10:43 - Pn

pknbgr napisał(a):
nastymic napisał(a):zdążyłeś już zrobić testy globalne w temperaturze sprzyjającej noszeniu wód kolońskich, czy piszesz na podstawie testu papierkowego w S.?

A jakaż to temperatura sprzyjająca noszeniu wód kolońskich i co jest złego w testach papierkowych? Znowu coś ta Unia wymyśliła czy co?

Wydaje mi się, że oceniając zapachy (kolega Czarny2 ocenił nowego Diora na 2), przydałoby się sprawdzić perfumy "w boju". Szybki test papierkowy nie jest moim zdaniem wystarczający, aby wystawiać ocenę. Stąd moje pytanie.

Byczku

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post08 lutego 2016, 13:39 - Pn

Po pierwszym skromnym teście zapach podoba mi się. Miałem pewne obawy mając w pamięci traumatyczne przeżycia z ogórem który nosił nazwę Fahrenheit Aqua ale okazało się, że jest dobrze. Jest to bardziej rozwodniony klasyk z cytrusami co daje ciekawą kombinację, oczywiście klasyka nie przebije no ale chyba nie o to chodziło. Dla fanów Fahrenheita jest to dobra opcja na cieplejsze dni.

Greg

Aktywny forumowicz

Post08 lutego 2016, 16:13 - Pn

Czarny2 napisał(a):Zapach wpisujący się poziomem w ostatnie nowości Diora "Sauvage", "Poison Girl", "J'adore Touche". Świeży ogórek, cytrynka - taki odświeżacz na lato. Z fahrenheitem nie ma zupełnie nic wspólnego. Ode mnie jedynie 2, szkoda komentować obecną strategię marki :roll:

Może jak będzie w podróbie, to będzie lepszy :lol:

Moim zdaniem całkiem dobry zapach. Jest to faktycznie rozwodniony Fahrenheit, wzbogacony o cytrusy, całość sprawia wrażenie lekkiej, przemyślanej i dobrze zmieszanej. Przystępniejszy niż wersja Aqua, jestem niezmiernie ciekaw jak ułoży się w ciepłe dni.

EDIT:
Po 5-6 godzinach ciągle wybrzmiewa bardzo ładna fahrenheitowa baza.
Ostatnio edytowano 08 lutego 2016, 19:20 - Pn przez Greg, łącznie edytowano 1 raz

Czarny2

Forumowicz

Post08 lutego 2016, 17:06 - Pn

nastymic napisał(a):
pknbgr napisał(a):

Wydaje mi się, że oceniając zapachy (kolega Czarny2 ocenił nowego Diora na 2), przydałoby się sprawdzić perfumy "w boju". Szybki test papierkowy nie jest moim zdaniem wystarczający, aby wystawiać ocenę. Stąd moje pytanie.

Mogę ci uspokoić test nadgarstkowy wzbogacony o blotter, dla odmiany z D :D

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post08 lutego 2016, 19:33 - Pn

Przetestowałem.

Jeżeli to ma zastąpić Aqua Fahrenheit....

Na pewno kupię niedługo butelkę 125 ml AF. Tytułowy zapach jest dla mnie słaby. Limonka, skóra, ogórek. Benzyny brak.

Jako zapach na lato - może być. Jako nowy Dior na lato - wypada słabo. Jako następca Aqua Fahrenheit - nie ma o czym gadać, nie nadaje się.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Meister

Super Perfumaniak

Post08 lutego 2016, 19:58 - Pn

Jestem po teście nadgarstkowym i muszę powiedzieć, że zapowiada się fajnie. Dla mnie to cytryna i neroli na lekkim benzynowym podkładzie. Naprawdę solidna premiera.

nastymic

Forumowicz

Post08 lutego 2016, 20:21 - Pn

Czarny2 napisał(a):
nastymic napisał(a):
pknbgr napisał(a):

Mogę ci uspokoić test nadgarstkowy wzbogacony o blotter, dla odmiany z D :D

czuję się uspokojony :)

dragosteadintei

Aktywny forumowicz

Post09 lutego 2016, 09:01 - Wt

A mi nie przypadł do gustu czuje czyste pranie wyjęte prosto z pralki jeszcze wilgotne.Ja nie chce tak pachnieć.

Światłocień

Post13 lutego 2016, 15:14 - So

Czy tylko mi otwarcie pachnie identycznie jak otwarcie pierwowzoru? :(
"Always smell nice. Remember, the first hole you penetrate is her nostril."
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie