Teraz jest 28 października 2020, 15:03 - Śr

• Reklama

Royal Crown - Upper Class

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Royal Crown - Upper Class (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
17%
5 - Bardzo dobry
5
83%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Royal Crown - Upper Class

Post28 stycznia 2016, 18:43 - Cz

Obrazek

Upper Class - Royal Crown
Premiera; 2015
Twórca; Antonio Martino Visconti
Rodzina; szyprowo-skórzana

Nuty
N.G.; akord skóry, kolendra, malina, różowy pieprz, czarny pieprz
N.S.; cedr, birmański oud, irys florencki, złote kadzidło z Omanu
N.B.; mech dębowy, absolut wanilii, szara ambra, labdanum, mirra, szare piżmo

Jak wskazuje już sama nazwa, Upper Class ma być arystokracją wśród męskich pachnideł. Inspiracją dla jego stworzenia był niejaki Archibald Alec Leach, szerokiej publiczności znany jako Cary Grant, uznawany za jednego z najwybitniejszych aktorów XX wieku i prawdziwą ikonę kina. Cary Grant uchodził także za arbitra elegancji, uosobienie męskiego czaru, oraz niepodważalnej klasy ( czego dowiódł między innymi tym, że był pięciokrotnie żonaty ;) ). Jednak brzmienie Upper Class dalekie jest od wszelakich skojarzeń z tamtą skądinąd magiczną epoką kina XX wieku. Innymi słowy, Upper Class ani trochę nie jest zapachem retro. Przywodzi za to na myśl takie oto obrazki;

Obrazek

Upper Class wydaje się być zapachem wprost stworzonym dla mężczyzny, dla którego stylizacje à la współczesny dandys to chleb powszedni, a dzięki pozycji społecznej oraz za sprawą odpowiednich apanaży, w pełni oddaje się życiu bon vivanta i lwa salonowego. Upper Class jest pachnidłem bardzo ekskluzywnym, ale jednocześnie niekrzykliwym i odległym o lata świetlne od pretensjonalności. Dlatego nie znajdzie poklasku pośród obwieszonych złotem nuworyszy. Ciekawe jest w nim to, że pomimo znakomitego wysycenia, Upper Class nie jest zapachem jakoś specjalnie ciężkim, a chociaż bogactwo nut w tej kompozycji jest ewidentne, sprawia wrażenie nieomal transparentnego. Upper Class eksploruje podobną tematykę co C for Men czy Tuscan Leather, ale czyni to na swój własny, oryginalny sposób. Słodkawe przyprawy przeciągają linę z subtelnymi nutami gorzkimi, ale zapach nie przychyla się na żadną ze stron, trwając w idealnej równowadze. Akord skóry wyartykułowany jest z największą maestrią, w najmniejszy nawet sposób nie zakłócając niezwykle eleganckiego oraz zrównoważonego charakteru tej kompozycji. Tutaj nie ma miejsca na dysonanse, szokowanie czy epatowanie zwierzęcością. Jest za to harmonia i podziwu godne unisono nut, które współtworzą tę przyprawowo-skórzano-drzewną olfaktoryczną mozaikę. Bowiem Upper Class jest kompozycją bardzo złożoną, ale jednocześnie nieprzytłaczającą swoim bogactwem. Może w tym właśnie tkwi inteligentna ironia w stylu Cary Granta przemycona w tym zapachu ? Kto wie.
Parametry użytkowe na bardzo dobrym poziomie, ale tego właśnie trzeba oczekiwać od pachnideł z tej półki cenowej. Trwałość wynosi nieco ponad 12 godzin, plus dodatkowe kilkanaście zapachowego śladu na skórze. Projekcja dobra, ale nienachalna, chciałoby się powiedzieć, że godna dżentelmena.
Moja ocena; mocne "5".
Ostatnio edytowano 31 stycznia 2020, 17:55 - Pt przez Cookie13, łącznie edytowano 3 razy

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Royal Crown - Upper Class

Post28 stycznia 2016, 19:25 - Cz

Dziękuję srG za solidną próbkę Upper Class :) .

srG

Perfumaniak

Post28 stycznia 2016, 19:58 - Cz

Świetna recenzja Cookie!
Dla mnie Upper Class to wariacja toskańskiej skóry podana w stylu Puredistance.
Ode mnie również 5

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post29 stycznia 2016, 11:47 - Pt

W tej rodzince, to jednak C for Men jest capo di tutti capi ;) .

srG

Perfumaniak

Post29 stycznia 2016, 11:54 - Pt

Muszę się zgodzić. Wprawdzie przy pierwszej styczności z Upper Class miałem wrażenie, że może zostać on nowym #1, ale przy porównaniu bezpośrednim z C, ten drugi zdecydowanie zwyciężył.
Nawet Nishane swoim Suede et Safran nie udało się, moim zdaniem, przebić C.

Niemniej, Upper Class zrobił na mnie spore wrażenie. Można jednak zrobić coś w klimacie Tuscana, co nie będzie tak oczywistym naśladownictwem.
Na pewno jest wart przetestowania.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post08 lutego 2016, 15:38 - Pn

srG napisał(a):Niemniej, Upper Class zrobił na mnie spore wrażenie. Można jednak zrobić coś w klimacie Tuscana, co nie będzie tak oczywistym naśladownictwem.
Na pewno jest wart przetestowania.

Przede wszystkim Upper Class jest zapachem dużo bardziej złożonym, a co za tym idzie ciekawszym. Nomen omen, wielka klasa.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post30 maja 2016, 18:37 - Pn

Ostatnio testowałem trochę Upper Class i nasuwają się dwa wnioski.
Pierwszy; to pachnidło wyróżnia nieprawdopodobna wręcz jakość.
Drugi; powyższy fakt mimo wszystko nie usprawiedliwia w żaden sposób horrendalnej ceny.

Miał ktoś jeszcze przyjemność ?

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post30 maja 2016, 23:28 - Pn

Cookie13 napisał(a):Ostatnio testowałem trochę Upper Class i nasuwają się dwa wnioski.
Drugi; powyższy fakt mimo wszystko nie usprawiedliwia w żaden sposób horrendalnej ceny.

ja nie miałem , ale łycha jest zajebi......a :P

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post31 maja 2016, 07:41 - Wt

Kudzior, a co to ta łycha :) ?

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 października 2017, 14:18 - N

Na razie tylko po nadgarstkowym:

Z jednej strony to chyba jeden z lepszych Royali jakie dane mi było wąchać (Tabac Royal, Habanos, Musc Ubar). Niemniej jakoś nie mogę podzielić powyższych zachwytów... Od otwarcia wydaje mi się przeładowany składnikami. Tzn. takie bogactwo jest nawet na miejscu w perfumach, które za korek mają koronę i wyceniane są na 2k zł, ale mi brakuje tu zdecydowanie przestrzenności. Chociaż ta całość nawet mi odpowiada - balsamiczno-malinowo-skórzana podbita pięknie zwierzęcym akcentem piżma z labdanum. Kompletnie moje klimaty. :D
Niestety po około 4 godzinach strasznie wysładza się na mojej skórze, staje się jeszcze bardziej zbity i w sumie wydaje mi się w takiej bazie dość nijaki i kompletnie odmienny od przesyconego woniami początku.

W sumie pasuje mi bardzo do obrazu, który wstawił Cookie powyżej. Z tym, że ja tam na nim widzę własnie nuworysza w strasznie pretensjonalnym stroju, który bardziej przypomina mi modela z katalogu "mody ślubnej", niż współczesnego dandysa. ;)

Może taki styl (chociaż po przewąchaniu 4 Royali jakoś nie mogę znaleźć wspólnego mianownika w dziełach Antonio), może tak reaguje z moją skórą. W każdym razie pomimo dobrych parametrów i ciekawego tematu, realizacja mi nijak nie leży na razie. Zobaczymy jak będzie po globalnym użyciu.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post01 października 2017, 14:56 - N

Bardziej uginam się pod ciężarem składników jak czytam ich wykaz, niż jak Upper Class wącham. Nie wydał mi się przeładowany w najmniejszym stopniu. A jakość ma znakomitą, chociaż nie usprawiedliwia ona aż tak wysokiej ceny.

srG

Perfumaniak

Post01 października 2017, 16:35 - N

Zgadzam się Ciastku, UC w ogóle nie wydaje mi się przeładowany. Bardzo ułożony, świetnie zbalansowany zapach.
Na tle wszystkich toskańsko-podobnych skór (a jest ich mnóstwo), UC wypada świetnie i co ważne - na tyle ile to możliwe - oryginalnie.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post01 października 2017, 16:48 - N

Jest w nim pewnego rodzaju przestrzeń, nie jest zbity.

srG

Perfumaniak

Post01 października 2017, 16:56 - N

Zdecydowanie. Już C czy TL są dużo bardziej zbite.

Machiavelli

Post01 października 2017, 17:16 - N

Oryginalności jak i jakości odmówić zdecydowanie Upper Class nie mogę (tak samo jak doskonałej trwałości powyżej 12h). Natomiast z tym balansem i przestrzennością... sorry, ale nijak tego nie czuję. :(

U mnie podczas nadgarstkowego było mniej więcej tak:
1. Otwarcie - wszystko na raz - skóra, żywice, malina, kwiaty, nawet czystek z piżmem, które według spisu miały być w bazie. :lol: I był to dla mnie mix subtelnie słodki, nieco zwierzęcy i dość zwarty (myślę, że równie zwarty jak w C, TL jeszcze nie miałem okazji poznać, więc się nie wypowiadam), ale dało się z niego powyławiać konkretne wonie.
2. Serce - wszystko to z otwarcia zaczyna się zlewać + wysładzać się (zapewne od wanilii).
3. Baza - zostaje słodka woń składników, których nie jestem w stanie w ogóle identyfikować.

*oczywiście te fazy tak umownie, bo jakiegoś dokładnego podziału nie zauważyłem - po prostu z czasem wszystko coraz bardziej się zlewało i wysładzało.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post02 października 2017, 16:04 - Pn

Problemy pierwszego świata normalnie jak czytam ten wątek.

Machiavelli

Post02 października 2017, 16:12 - Pn

Ot to żaden problem, po prostu pójdę szukać lepiej "utkanych" (moim zdaniem) pachnideł gdzie indziej. Ale nie odmówię sobie pierw "globala" :D

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post02 października 2017, 19:22 - Pn

Ten właśnie jest utkany. Bardzo dobrze obrazuje to moim zdaniem jego fakturę. Jak widać subiektywna to kwestia.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post23 września 2020, 20:47 - Śr

kudzior napisał(a):
Cookie13 napisał(a):Ostatnio testowałem trochę Upper Class i nasuwają się dwa wnioski.

ja nie miałem , ale łycha jest zajebi......a :P

kudzior - też w pierwszej chwili pomyślałem, że chodzi o kanadyjski single malt :D
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post24 września 2020, 09:21 - Cz

Wy już tyle nie pijcie, tylko zapachy testujcie ;) .

Powrót do Perfumy męskie