Teraz jest 24 października 2020, 06:16 - So

• Reklama

Adidas - Sport (Sport Field)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Adidas - Sport (Sport Field) (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
2
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

Bezguscie

Forumowicz

Adidas - Sport (Sport Field)

Post21 stycznia 2016, 00:36 - Cz

.Obrazek

Opis za fragrantica.pl;
Adidas Sport Field marki Adidas to aromatyczno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. Adidas Sport Field został wydany w 1994 roku. Nutami głowy są ananas, mięta, liść pomidora, mandarynka, zielone jabłko, anyż i pieprz.
nutami serca są imbir, lawenda, piżmo, jałowiec, jaśmin, cedr i geranium.
nutami bazy są drzewo sandałowe, kminek i mech dębowy.

Warto tu dodać, że opis jest nieprecyzyjny. Na zdjęciu widać przedostatnią wersję już o nazwie Sport Field. Zapach w 1994 roku debiutował jako Adidas Sport. Na szczęście nawet ostatnia wersja (http://www.fantasyrentals.net/perfumeri ... CF3696.JPG nie zatraciła charakteru zapachu i zdecydowanie wyróżnia się na plus w zestawieniu z obecnymi wypustami marki (i nie tylko). Czasem można je jeszcze upolować w dość przystępnych pieniądzach, a bardzo tanio nawet teraz kupić A/S. Wstrzymam się z oceną, bo raczej nie będę obiektywny. W moim prywatnym rankingu, uważam, że jest to jedna z najlepszych kompozycji tej marki, zaraz za Adventure i Active Bodies.
Osobiście określiłbym je jako dość nietypowe, świeże fougere z bardzo wyraźną nutą liści pomidorowych (od poczatku do końca). Oddane są one tutaj znakomicie. Zapach ma bardzo dobrą trwałość i przyzwoitą projekcję, choć raczej należy go aplikować solidnie. Porównywany do klasycznej Lacosty - zupełnie niesłusznie, bo pachnie klasycznie, ale czuć, że powstał dużo później od wspomnianej Lacosty. Oprócz ostrej zimy, można go stosować całorocznie i w moim odczuciu nadaje się praktycznie dla każdej grupu wiekowej - powiedzmy 20+.
PS. Proszę uprzejmie o dodanie ankiety.
Ostatnio edytowano 21 stycznia 2016, 13:09 - Cz przez Bezguscie, łącznie edytowano 1 raz
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

TWBolek

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Re: Adidas - Sport (Sport Field)

Post21 stycznia 2016, 08:11 - Cz

To nie jest ostatnia wersja. Ostatnia wersja jest z czarną naklejką. Sport Field to następca wcześniejszego Adidasa Sport - kompozycja jest w zasadzie ta sama. Bardzo fajny zapach, trochę zbyt szorstki i nieco chemiczny na początku ale później jest OK. Nad kompozycją nie będę się rozpisywał - w skrócie dla mnie to połączenie świeżości z lekkim słodkim akcentem, zieleni i barbershopu, czuć ducha wczesnych lat 90ych (i bardzo dobrze, że go czuć). Co ciekawe Sport Field jest bardzo trwały i ma niezłą projekcję na mnie.

Bezguscie

Forumowicz

Post21 stycznia 2016, 13:04 - Cz

Masz rację. Właśnie sprawdziłem swoje opakowanie i jest czarne (poprzeczne paski) i czarna etykieta na butelce.
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

Klimt

Forumowicz

Post21 stycznia 2016, 20:39 - Cz

Posiadam nowszą wersję w czarnym opakowaniu. Ogólnie cytrusy, szorstkie zioła i mech. Trwałość i projekcja bardzo dobre. Jeżeli chodzi o podobieństwo do lacosty, to jest ono bardziej w koncepcie woni. Zapachów nie da się pomylić. Lacosta to dziadek a adidas to już bardziej współczesny zapach.

snaut

Aktywny forumowicz

Post21 stycznia 2016, 20:53 - Cz

A ja już swoje butelki tu kiedyś pokazywałem, ale nie było założonego wątku; mam w wersjach oldschoolowych. Ciekawe czy zmienili bardzo formułę od tamtego czasu. Jednego Adaśka wystawiłem na allegro za 15zł to nikt nie chciał, parę wyświetleń było w ciągu dwóch tygodni. I to w lecie! :D

Obrazek

Obrazek

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post21 stycznia 2016, 22:03 - Cz

Fajnie to wygląda 8-) Nostalgia...

Bezguscie

Forumowicz

Post22 stycznia 2016, 12:58 - Pt

Niedługo nawet najnowsza wersja będzie nostalgiczna. Moje "nowe" wypusty są z 2008 roku. W każdym razie, dla mnie to jest powrót do zapachu po kilkunastu latach i jest pęknie. Tym bardziej, że wtedy używałem deo perfumowanego (chyba) i kosztowało to kilka dych - czyli pewne z dwie stówy dziś.

tomcioch

Forumowicz

Post28 listopada 2018, 12:14 - Śr

Może odkopię ten temat, ale właśnie zakupiłem tester Sport oraz produkt Sport Field.
Oba pachną tak samo aczkolwiek Sport Field(czyli najmłodsza wersja i ostatnia) projektuje i utrzymuje się dłużej.
Nasunęło mi się również porównanie z innym zapachem - Geoffrey Beene - Bowling Green.
Jak ktoś szuka substytu Adidas Sport to ja uważam, że Bowling Green idealnie się nadaje.
----
Tomek

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post28 listopada 2018, 17:25 - Śr

U mnie również nowy Sport Field ma trwałość wyższą niż jakakolwiek inna woda Adidasa, którą poznałem.

Powrót do Perfumy męskie