Teraz jest 22 października 2020, 15:36 - Cz

• Reklama

Acqua di Parma - Mirto di Panarea

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Acqua di Parma - Mirto di Panarea (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
25%
3 - Przeciętny
1
25%
4 - Dobry
1
25%
5 - Bardzo dobry
1
25%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

Prastary_Dziad

Forumowicz

Acqua di Parma - Mirto di Panarea

Post28 grudnia 2015, 23:28 - Pn

Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea marki Acqua di Parma to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Acqua di parma Blue Mediterraneo - Mirto di Panarea został wydany w 2008 roku. Nutami głowy są mirt, bazylia, cytryna i bergamotka; nutami serca są nuty morskie, jaśmin i róża; nutami bazy są mastyks, jałowiec, cedr i Żywica bursztynowa.

Obrazek

Na początku silne uderzenie zieloności (może to rzeczywiście zapach mirtu), której akompaniują w tle cytrusy i zioła (bazylia?, rozmaryn?). Po kilkunastu minutach do zieleniny dołączają nuty wodne/morskie. Na koniec ta nadbrzeżna woń przechodzi w bardzo delikatne, bliskoskórne aromaty drzewno-przyprawowo-żywiczne (cyprys? jałowiec?). Projekcja umiarkowana, trwałość 3-5 godzin, przy czym zapach dość szybko słabnie i staje się bliskoskórny. Ciekawa alternatywa dla świeżaków z dominantą cytrusową, choć moim zdaniem niestety może dość szybko się znudzić – tak było w moim przypadku. Z jakichś względów po pewnym czasie te morskie nuty zaczęły przywodzić mi na myśl wonie „morskich” odświeżaczy do toalet.

tornado

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Acqua di Parma - Mirto di Panarea

Post17 grudnia 2016, 22:25 - So

Ostatnio testowałem kilka pozycji Acqua di Parma, w tym tematyczne Mirto.
Jest to kompozycja mocno kwiatowa, bez konotacji "kolońskich". Delikatna bazowa smuga a la sosna tego nie zmieni.
Unisex? Moim zdaniem bardziej dla kobiet. W składzie podany jest mirt, ale kwiatów czuć jakby więcej. Gdzieś przewija się jaśmin oraz ogólne odczucie obecności konwalii, choć nie ma jej wymienionej przez producenta. Majaczy się, w szczególności w otwarciu nuta eukaliptusa. Ogólnie kompozycja może się podobać, lecz w żaden sposób nie jest odkrywcza. Zresztą jak wszystkie poznane przeze mnie Acqua'y. Ot, perfumy mające się podobać każdemu, bez niszowego zacięcia.
Niestety trwałość nie jest mocną stroną. W moim odczuciu samo otwarcie brzmi mało naturalnie, żeby nie powiedzieć sztucznie. Chemicznie, proszkowo, kłująco w nos. Później zapach się układa, a tym samym łagodnieje.
Mimo wszystko będę starał się wypróbować latem.

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Post14 września 2017, 12:56 - Cz

Testowałem z nadzieją, że znajdę w nim dużo mirtu (i w sumie tylko na tym mi zależało).

Niestety to jeden z tych przypadków, gdzie nie ma jakichś wybijających się akcentów, lecz coś na kształt jednego kwiatowo-zielonego akordu. Jednostajnie ziołowo-słodkawy. Brak akcentów cytrusowych, czy kamforowych. Dla mnie pachnie to bardzo sztucznie i zazdroszczę każdemu, kto jest w stanie zidentyfikować w tym jakieś konkretne roślinki. :D

Kolejna AdP, z którą się nie polubię...
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Jethon

Forumowicz

Post25 stycznia 2020, 18:01 - So

Zielone, cytrusowe (dużo cytryny i bergamotki), do tego trochę bazylii i jałowca, po kilkunatu minutach od aplikacji dochodzą delikatne nuty morskie - na papierze wygląda to nieźle, ale czuć tutaj lekką sztuczność, co trochę psuje odbiór zapachu. Kolejne zastrzeżenie to parametry, są one bardzo liche, projekcji właściwie nie ma, trwałość w porywach do 4h.

maaatinb2

Forumowicz

Post14 czerwca 2020, 20:57 - N

Po pierwszej aplikacji totalnie mnie odrzuciły, w otwarciu dużo białych, sztucznych, słodkawych kwiatów. Dzisiaj spróbowałem jeszcze raz, jakoś lepiej mi podszedł - kwiaty mnie tak nie drażniły. Kwiaty znikają po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach i jest dalej nijako. Ani nie jest specjalnie orzeźwiający, nie jest też jakiś odkrywczy. IMO może się podobać, ale kobietom. Nie jest to stricte męski zapach. Nie wyobrażam sobie noszenia go na codzień.

3/6

Powrót do Perfumy unisex