Teraz jest 27 października 2020, 03:51 - Wt

• Reklama

Acqua di Parma - Mandorlo di Sicilia

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Acqua di Parma - Mandorlo di Sicilia (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
40%
4 - Dobry
3
60%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

Prastary_Dziad

Forumowicz

Acqua di Parma - Mandorlo di Sicilia

Post20 grudnia 2015, 23:56 - N

Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Mandorlo di Sicilia marki Acqua di Parma to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Mandorlo di Sicilia został wydany w 1999 roku. Nutami głowy są zielony migdał, anyż gwiazdkowaty, bergamotka i pomarańcza; nutami serca są jaśmin, biała brzoskwinia i ylang-ylang; nutami bazy są wanilia bourbon, cedr, białe piżmo i balsam tolu.

Uniseks z serii Blu Mediterraneo. Bardzo słodki, wręcz ulepkowaty. Ciężki. Nie czuję żadnych cytrusów. Czuję masę migdałowo-waniliowo-anyżową, spod której od czasu do czasu dolatują nuty kwiatowe/owocowe. Jeden z najsłodszych zapachów, z którymi miałem styczność. Według mnie perfumy te jeśli w ogóle ewoluują, to nieznacznie. Trwałość znaczna (6-8 godzin), projekcja początkowo mocna, z czasem słabnie, ale zapach nieprędko staje się bliskoskórny. Jeśli to faktycznie uniseks, to z przechyłem w kobiecą stronę. Nie wyobrażam sobie używania go w upały, ale jeśli ktoś lubi słodziaki, to na jesień, zimę i wiosnę może to być ciekawa alternatywa np. dla Givenchy Pi.

p2501

Forumowicz

Re: Acqua di Parma - Mandorlo di Sicilia

Post20 kwietnia 2017, 21:30 - Cz

Podoba się i mi, i żonie. Nim kupiłem próbkę, starałem się o nim nic nie wiedzieć. Spodziewałem się cytrusów. Nie było ich zbyt wiele. Jest przede wszystkim piżmo. Projekcja chyba średnia plus, zapach jest dość trwały. Pachnie nieco jak świeżo żuta guma 'owocowa' ;) Mimo niewielu cytrusów jest to zapach Południa, ciepły, po czasie nawet dość słodki, śródziemnomorski w wyrazie.

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post21 kwietnia 2017, 18:39 - Pt

A mi strasznie przypomina Givenchy Pi. Kolor butelki i linia do której przynależy może trochę wprowadzać w błąd, gdyż jako jedyny (chyba) z linii moim zdaniem nie nadaje się do noszenia latem.

Lesława

Post21 kwietnia 2017, 20:51 - Pt

Od kilku dni testuję kilka zapachów z serii Blu Mediterraneo. Ten to słodziak, ale nie namolny :) Pierwsze chwile po aplikacji to anyż, wanilia, ylang. Tak pachniało i smakowało mi kiedyś ouzo ;) Jako że lubię słodycze wszelkiej maści to ten zapach nastraja mnie pozytywnie :) Na męskiej skórze skierował się w stronę piżma, u mnie dominuje wanilia.

fanboi

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post06 listopada 2017, 09:39 - Pn

Nie jest zły ale też nic specjalnego, prawdę powiedziawszy liczyłem na więcej, przede wszystkim na dużą ilość migdałów. Na mnie niestety pachnie to przede wszystkim wanilią. Unisex ale moim zdaniem nieco w kierunku damskich perfum.

Powrót do Perfumy unisex