Teraz jest 20 października 2020, 20:57 - Wt

• Reklama

Amouage - Epic Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Epic Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
3
2%
2 - Słaby
4
3%
3 - Przeciętny
6
4%
4 - Dobry
9
6%
5 - Bardzo dobry
53
38%
6 - Genialny
65
46%

Liczba głosów : 140

• Autor
  • Wiadomość

honoris causa

Bardzo aktywny forumowicz

Amouage - Epic Man

Post03 listopada 2011, 21:35 - Cz

Obrazek

Kilka słów na temat tegoż pachnidła. Jest to niewątpliwie zapach najwyższej jakości, to po prostu czuć. Czuć klasę, bogactwo i przepych, czuć naturalność składników, trwałość jest iście nieprawdopodobna, a projekcja zadowoli nawet wiecznie zakatarzonych alergików. Kontakt z tym zapachem sprawia wrażenie obcowania z esencją, czystymi perfumami, a nie EDP. Cena ~900zł za 100ml jest w tym przypadku w pełni uzasadniona.

Kompozycja oparta jest przede wszystkim o naturalny wyciąg z mirtu - kwiatka doniczkowego:

Obrazek

Czuć go przez cały długi okres trwania zapachu. Wyodrębnione wyraźnie natomiast są 3 fazy, gdzie pierwsza to ukłon w stronę pieprzu (esencja naturalna) i przypraw, druga to duet szlachetnego olibanum (które w gruncie rzeczy da się wyczuć do samego końca) i mirry, trzecia zaś jest bardzo zwierzęca, bowiem dry-down to domena kastoreum i piżma. Zapachu tego nie można porównać do niczego innego, jest niepowtarzalny. Polecam!!!

Nuty początkowe: różowy pieprz, kadzidło (olibanum), kmin, kardamon, szafran, gałka muszkatołowa, mirt
Nuty serca: geranium, mirra
Nuty bazy: oud, drewno sandałowe, paczula, skóra, olibanum, cedr, piżmo, kastoreum

Obrazek
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

kamolskee

Perfumaniak

Re: Amouage - Epic Men

Post05 kwietnia 2012, 16:32 - Cz

Hmmm początkowe kilkadziesiąt sekund to prawie prawie Black Cube :) Później faktycznie czuć mirrę. Wyczuwam również palone ognisko, coś podobnego jak w nieco syntetycznym Ikonie. Zapach przyjemny, nie dorównuje wg mnie Jubilation XXV, ale zdecydowanie lepszy niż np. taki Honour Man. Na razie mam go na sobie dobrą godzine i nut zwierzęcych nie wyczuwam i mam nadzieję, że nie wyczuję, bo jutro chcę użyć zapachu do pracy ;) Do ludzi :)
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 kwietnia 2012, 16:42 - Cz

Nuty animalne pojawią się po dobrych kilku godzinach, o czym mogę Cię zapewnić. Jeśli jednak zaaplikujesz bezpośrednio przed pracą, to masz szansę opuścić współpracowników, zanim na dobre zacznie się ten orientalny " animal-show ".

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 kwietnia 2012, 16:44 - Cz

A w ankiecie, której - mam nadzieję tylko chwilowo nie ma - Epic Man otrzymał ode mnie "5".

kamolskee

Perfumaniak

Post05 kwietnia 2012, 16:47 - Cz

Cookie, spoko - dla znawców będą to animalne nuty, a Kowalscy pewnie nie wyczują o co 'cmon.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 kwietnia 2012, 16:49 - Cz

A masz jakichś znawców w pracy ?

kamolskee

Perfumaniak

Post05 kwietnia 2012, 16:51 - Cz

Cookie13 napisał(a):A masz jakichś znawców w pracy ?

Chyba nie. Ogólnie większość kobiet - przynajmniej te, które dały to poznać po sobie - jest zachwycona Jubilation, ale przeważnie słyszę jakieś teksty o prześlicznej ambrze, więc sam nie wiem :roll:

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post05 kwietnia 2012, 16:58 - Cz

ankiety pogubiły się po moderacjach forum,
wstawiłem ankiety w parę miejsc,
gdybyście zauważyli braki ankiet w tematach
to proszę Was o to byście podsyłali mi linki na pw,

co do Epic, nuty animalne rzeczywiście wychodzą dopiero w bazie,
ja czuję mocno oud w składzie, iście arabskie perfumy, wyczuwalność
jest kolosalna, dosyć często wącham z próbki i mam dylemat kiedy to nosić..?

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 kwietnia 2012, 17:00 - Cz

" Prześliczna ambra " ? Niech im zatem będzie. Błoga nieświadomość nie boli ( ha,ha,ha ).

kamolskee

Perfumaniak

Post06 kwietnia 2012, 14:59 - Pt

Zgadzam się, że trwałość jest przeolbrzmia. Nawet dzisiaj czuję przy ruchach nadgarstka ten specyficzny zapach połączenia słodkiego kadzidła z asfaltem :D Nut animalnych nie wyczuwam, tzn. może to co czuję to ten zwierz, ale mnie to nie odrzuca i w ogóle nie kojarzy się z animal planet :D

belor

Post06 kwietnia 2012, 15:10 - Pt

Ilekroć czytam o amułażach, tylekroć mnie intrygują te zapachy. Obok Montale to właśnie wasze opisy tej marki najbardziej mnie zaciekawiły. Memoire, Epic, Lyric - te chciałbym kiedyś poznać. Ale wszystko w swoim czasie :)

kamolskee

Perfumaniak

Post06 kwietnia 2012, 15:20 - Pt

Belor: fakt, że to drogie zapachy, ale też cena w pełni zasłużona uważam, przynajmniej przy większości pozycji od A. (zresztą, co gust to...). W każdym razie zawsze można z kimś kupić zapach (chociażby tester z ebaya) lub wziąć udział w rozbiórce.

belor

Post06 kwietnia 2012, 15:33 - Pt

Masz rację, generalnie stronię od rozbiórek (chyba tylko raz wziąłem udział), niemniej jeśli będzie okazja szarpnąć jakąś mikro odleweczkę, co by tylko skonfrontować wyobrażenia z rzeczywistością - spróbuję :) Gorzej, jak mnie zachwyci... najwyżej nie będę jadł 2 miesiące, ale flakon się pojawi... (m.in. także dlatego stronię od niszy) odlewki nie dają mi "satysfakcji" ;)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post01 lipca 2012, 23:43 - N

Póki co nie mogę przebrnąć przez Epica. Od samego otwarcia atakuje mnie spocony zwierzak, który wyskoczył z ogniska. Chociaż bardziej do tego zapachu pasuje mi taka wizualizacja:

Obrazek
Kultowy świniak.

Przepalona i przepocona skóra. Ludzka czy zwierzęca? Nie tego się spodziewałem. Myślałem, że będzie kadzidlano-przyprawowy po przeczytaniu recenzji fqjciora i pierwszym zgrubnym teście. Niestety dla mojego nosa taki nie jest. Zbyt kwaśny i dosłowny. Moim odczuciom bliżej do tych Marcina Budzyka. Nie odrzuca mnie jednak, ale i nie powala, nie przyciąga, nie fascynuje. Jakiś taki dziwny.

kamolskee

Perfumaniak

Post02 lipca 2012, 08:38 - Pn

Mnie na początku bardzo się podobał, ale jak sobie uświadomiłem, czym to pachnie, to już mam dosyć ;)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post02 lipca 2012, 09:07 - Pn

kamolskee napisał(a):Mnie na początku bardzo się podobał, ale jak sobie uświadomiłem, czym to pachnie, to już mam dosyć ;)

Co sobie uświadomiłeś?

zolt

Bardzo aktywny forumowicz

Post02 lipca 2012, 11:06 - Pn

pknbgr napisał(a):
kamolskee napisał(a):Mnie na początku bardzo się podobał, ale jak sobie uświadomiłem, czym to pachnie, to już mam dosyć ;)

Co sobie uświadomiłeś?

Dołączam się do pytania. ;-)

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post02 lipca 2012, 11:37 - Pn

Mi sie Epic podoba, jedynie mam problem z jego noszeniem,
na jakie okazję mozna go zakładać? Myślę, że ubiór także
trzeba by dostosować, może kiecka od sułtana Omanu ? :D

RayFlash

Super Perfumaniak

Post02 lipca 2012, 14:55 - Pn

pknbgr napisał(a):Póki co nie mogę przebrnąć przez Epica. Od samego otwarcia atakuje mnie spocony zwierzak, który wyskoczył z ogniska. Chociaż bardziej do tego zapachu pasuje mi taka wizualizacja:

Obrazek
Kultowy świniak.

Przepalona i przepocona skóra. Ludzka czy zwierzęca? Nie tego się spodziewałem. Myślałem, że będzie kadzidlano-przyprawowy po przeczytaniu recenzji fqjciora i pierwszym zgrubnym teście. Niestety dla mojego nosa taki nie jest. Zbyt kwaśny i dosłowny. Moim odczuciom bliżej do tych Marcina Budzyka. Nie odrzuca mnie jednak, ale i nie powala, nie przyciąga, nie fascynuje. Jakiś taki dziwny.

Bo jest kadzidlano-przyprawowy. :D

Przypuszczam, że kmin miażdży Ci futerał na lokówkę. Najbliższy kuzyn Epica, w moim odczuciu, to Declaration.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post02 lipca 2012, 15:21 - Pn

Futerał na lokówkę?
Owszem jest przyprawowo-kadzidlany, ale inaczej sobie to wyobrażałem. A przynajmniej nie jak przyprawionego świaniaka w ognisku :lol:
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie