Teraz jest 29 października 2020, 02:16 - Cz

• Reklama

Hugo Boss - Bottled Oud

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Hugo Boss - Bottled Oud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
6%
3 - Przeciętny
3
17%
4 - Dobry
7
39%
5 - Bardzo dobry
5
28%
6 - Genialny
2
11%

Liczba głosów : 18

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Hugo Boss - Bottled Oud

Post13 grudnia 2015, 22:38 - N

Boss Bottled Oud marki Hugo Boss to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Boss Bottled Oud został wydany w 2015 roku.

Obrazek

nuty głowy: cytrusy i jabłko;
nuty serca: szafran, goździk (przyprawa), labdanum i cynamon;
nuty bazy: agar (oud), drzewo sandałowe i cypriol.

Założyłem ten wątek, bo o dziwo najnowszy Bottled nie dorobił się jeszcze własnego poza wpisem w "nowościach", w których niektórzy przewidywali, że wyjdzie kupa. No i wyszła kupa jak ta lala. ;) Zapach zdaje się zrobiony na zasadzie - jest moda na oud, więc dodajmy go do naszego bestsellera i wypuśćmy na rynek jako kolejny flanker. Długo szukałem słowa, które najlepiej by opisywało te perfumy i w końcu mam: są wulgarne. Ten cały w "100% naturalny oud" pasuje do szarego Bossa jak pięść do nosa. Stępił i przytłumił charakterystyczne dla niego nuty, a sam, mam wrażenie, niewiele wnosi do samej kompozycji perfum. On po prostu tam nie pasuje.
Niestety, nie pierwszy to i nie ostatni zapach zrobiony raczej pod dyktando speców od marketingu i sprzedaży. Ciekawe czy udało im się zrealizować cele sprzedażowe. Mam pewne wątpliwości...

Ernest84

Aktywny forumowicz

Re: Hugo Boss - Bottled Oud

Post04 lipca 2016, 21:42 - Pn

Trzeba przyznać że to naprawdę dobry zapach. W otwarciu czuć nawiązanie do klasyka. W sercu na mojej skórze rozwija się podobnie do TL BSI. Jest przyprawowo, zapach mocno projektuje. Baza pachnie mi YSL la Nuit de l'homme. Piękny wieczorowy zapach. Trzeba dodać że parametry bardzo dobre. Siedzi skubany już 9h na nadgarstku i nie che wyparować. Jak skończy mi się Nuit to pomyślę nad pełną flaszką tego Bossa. W ankiecie 5.

BlueJeans

Moderator

Post04 lipca 2016, 22:02 - Pn

Testowalem go raz w drogerii w ubieglym tygodniu i od razu oczarowal mnie swoim oudowym klimatem. Kompozycja ta jest na pewno udana i na chwile obecna oceniam calosc na 5.

P.S. cena troszke wysoka jak na Bossa :P

wahoo

Perfumaniak

Post05 lipca 2016, 07:30 - Wt

Ja po jeszcze paru testach podtrzymuję swoje zdanie - ani to Bottled, ani to "100% Oud". Połączenie zrobione na siłę i bez pomysłu, w dodatku męczące i drażniące na dłuższą metę. Więcej jak "3" nie jestem w stanie dać.

anics

Forumowicz

Post05 lipca 2016, 16:55 - Wt

A dla mnie właśnie Bottled, śmierdzący oudem, ale wyraźnie Bottled.
W jeden dzień bardzo przyjemny smrodek, a w następny już nie do zniesienia. zapach ciekawy, inny, dobra alternatywa dla baaardzo oklepanego "zwykłego" szarego Bottled'a.
Trwałość i projekcja bardzo dobra.
Czwóreczka ode mnie.

Mikâil

Forumowicz

Post06 lipca 2016, 10:14 - Śr

Muszę koniecznie przetestować. Czy ktoś wie w której Warszawskiej drogerii można go spotkać ?
Kod: Zaznacz cały

anics

Forumowicz

Post06 lipca 2016, 10:27 - Śr

Sephora go ma.

Mikâil

Forumowicz

Post06 lipca 2016, 11:45 - Śr

Ok, dzięki, w Sephorze dawno nie byłem, dzisiaj się wybiorę sprawdzić.

-------

Byłem, sprawdziłem, oceniłem. Ode mnie ma mocne 4. Nic odkrywczego w nim nie ma, jak nazwa wskazuje szary zmieszany z oudem i właśnie to się wyczuwa. W otwarciu czuć szarego z domieszką oudu, w drugiej fazie mam wrażenie że ten oud lekko przygasa. Zapewne było to zamierzone, w końcu ma być przyjemnie i bezpiecznie. Nic więcej o nim nie da się napisać.
Kod: Zaznacz cały

paradox

Forumowicz

Post07 lipca 2016, 00:08 - Cz

Wcale nie jest taki zły. Trochę na siłę negowany, bo Boss zrobił OUDa, jak to możliwe? Po co i dlaczego? :) A zrobił, bo nikt mu tego zabronić nie może. Czuć że to Bottled, bo jest tu znane wszystkim jabłuszko, jest cynamon i drzewo sandałowe, oprócz tych tradycyjnych dla Bottled składników, które są raczej tłem tego zapachu, mamy tu też spora dawkę drewna agarowego, powszechnie znanego jako Oud, które dominuje w ten kompozycji od początku do końca. Cały ten Oud sprawia że zapach jest gorzki, smolisty, dymny i pachnie trochę jak spalony węgiel, jednak czas od czasu wyczuwalny słodki cynamon i jabłuszko łagodzą agarową goryczkę. Generalnie całość jest bardzo grzeczna i bezpieczna, do YSL M7 mu daleko, ale jak na Bossa jest całkiem ok.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post18 lipca 2016, 07:42 - Pn

Dla mnie ten Boss jest ciekawym doznaniem. Szkoda, że tak mało perfumeryjnym. :) Rozumiem jednak, że może się ten dziwak komuś podobać. Z początku pachnie to wszystko chemią, cytrusami, przyprawami i chemią. Jak już się uspokoi wychodzi coś na kształt Bottled z chemicznym oudem i czymś jeszcze. Trwa to dosyć długo. Czuć pomysł, chęć wylansowania czegoś innego. Nie dla mnie on jednak. Zostawię go innym. Niech oni go ocenią. :lol:

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post01 grudnia 2016, 21:53 - Cz

A mi się spodobał. Mimo, że oud to pewnie chemiczna mikstura mająca ten składnik imitować. Całkiem fajnie i intrygująco układa się na skórze. Klimatem przypominał mi Acqua di parma oud. Nie możemy się spodziewać od Bossa że wypuści monstrum typu Montale dark aoud .

kudzior

Ultra Perfumaniak

Post02 grudnia 2016, 07:49 - Pt

Nie musi wypuszczac zapachu pokroju dark ouda, ponieważ duzo bardziej projektuje niz nowy montale !, wedlug mnie zapach super !

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post02 grudnia 2016, 13:17 - Pt

Z oud'ów z półki massmarketowej nie licząc juz nie produkowanego M7 i może jeszcze Fahrenheit Absolute to najlepszy oud jaki wąchałem.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post02 grudnia 2016, 14:17 - Pt

Miło, że wróciłeś kwiatku :) .

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post02 grudnia 2016, 14:47 - Pt

Dziękuję Ciastku.

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post09 września 2019, 16:39 - Pn

Pierwsze wrażenie całkiem pozytywne. Dobry zapach wyszedł z połączenia oudu z DNA klasycznego Bottled. Nie pachnie to jak jabłecznik w piwnicy, jak ktoś, gdzieś go opisywał. Początkowa faza kojarzy mi się z Davidoffem Leather Blend. Później kompozycja łagodnieje. Jutro ubiorę go do pracy to zobaczę jak zagra.

EDIT
Zapach jest dobry, bez szału ale na zbliżającą się jesień będzie to bardzo ciekawa propozycja. Projekcja bardzo fajna przez pierwszą godzinę, później całkiem przeciętnie, trwałość nie powala, na poziomie 6-7h. Fajny, ale to trochę za mało dla mnie. Flakon wylądował jednak na straganie.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

bialogardzianin

Forumowicz

Post15 września 2019, 15:50 - N

Testuję go z rozbiórki, wg mnie charakter Bottled szybko zanika i potem jest bardziej drzewnie, dardzo miły jest drydown, chyba skuszę się na flaszkę (z wersji Intense też jestem mega zadowolony).

sebastianw203

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 3

Post04 maja 2020, 23:00 - Pn

Najlepszy zapach od Bossa, po prostu Cudo.. Jabłka, ale nie byle jakie, wąchając korek mam wrażenie jakbym otworzył słoik "Soczystej Renaty" tak daje jablkiem z cynamonem. Przepiękny zapach, zauroczyłem się już w 15r jak powąchałem w S. ale teraz to jest magia. Będzie się bił z Aventusem o mój SS :) polecam każdemu kto lubi jabłkowe wytwory. Co do parametrów - projekcja rzeczywiście 1-2h mocna potem gaśnie natomiast trwałość psiknięty 21 wieczorem do 14 następnego dnia, sprawdzone przez współżyjących w mieszkaniu :)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 maja 2020, 07:51 - Wt

Ten zapach to się naprawdę Bossowi udał. Jest tak dobry, że jak na standardy tej marki, można go postrzegać jako taki trochę wypadek przy pracy ;) .

Spasticink

Bardzo aktywny forumowicz

Hugo Boss - Bottled Oud

Post05 maja 2020, 12:43 - Wt

Dlatego wycofali go z oferty, bo zawyżał poziom w portfolio marki :D
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie