Teraz jest 24 października 2020, 07:16 - So

• Reklama

Franck Olivier - Sunrise Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Franck Olivier - Sunrise Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
9%
3 - Przeciętny
3
27%
4 - Dobry
1
9%
5 - Bardzo dobry
4
36%
6 - Genialny
2
18%

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

Cookie13

Sensei Perfuforum

Franck Olivier - Sunrise Men

Post07 grudnia 2015, 15:18 - Pn

Obrazek

Sunrise Men - Franck Olivier

Premiera; 2010
Twórca; Franck Olivier ( ? )
Rodzina; drzewno-aromatyczna

Skład
N.G.; bergamotka, lawenda, mirt
N.S.; jaśmin, liście fiołka, szałwia muszkatołowa
N.B.; bób tonka, drzewo sandałowe, ambra

Nie jest tajemnicą, że Franck Olivier umiejętność olfaktorycznej mimikry opanował do perfekcji. Tajemnica sukcesu polega jednak nie na wiernym odwzorowaniu poszczególnych zapachów, a na zabiegu, który można określić mianem twórczego naśladownictwa. Sunrise Men nie jest odosobnionym przypadkiem w ofercie Francka Oliviera i nie ulega wątpliwości, że także i ten zapach stworzony został wedle tej metody. Jeśli przyjąć, że alternatywą dla Platinum Egoiste od Chanel jest Eau de Passion Men, to tym samym będzie Sunrise Men dla Fierce - Abercombie & Fitch. Różnica polega na tym, że Sunrise Men zdaje się być zapachem mniej liniowym od swojego " źródła inspiracji " i wykazuje większą zmienność na skórze, polegającą może nie jakiejś wyraźnej ewolucji, ale na przesuwaniu się akcentów w obrębie tego samego spektrum zapachowego. Natomiast podobnie jak i Fierce jest tak samo zadziorny i emanujący nowocześnie ujętą świeżością, która dla jednych jest zaletą, zaś dla innych mankamentem, bo przemieszcza zapach w kierunku aromatów nie stricte perfumeryjnych, a bardziej chemicznych i detergentowych. Jednak taka jest specyfika - a także nie ukrywajmy tajemnica sukcesu - Fierce i komu nie wadzi to w zapachu amerykańskiego producenta odzieży, to tym bardziej nie powinno przeszkadzać w Sunrise Men, który jawi się jako zmodyfikowana i bardziej dopracowana odsłona Fierce. Sunrise Men zwraca na siebie uwagę i to raczej w ten pozytywny sposób. Jest pachnidłem emanującym pewnością siebie, odświeżającym, energetycznym, a do tego uniwersalnym. W kontekście reformulacji jakiej poddano Fierce ( ponoć bardzo ucierpiały przede wszystkim parametry użytkowe ), Sunrise Men jest czymś zdecydowanie więcej, niż tylko prostą alternatywą. Tym bardziej, że aktualne ceny Fierce ( o Fierce Intense nie wspominając ) to istne horrendum. Trwałość Sunrise Men wynosi ponad 7 godzin przy niezłej projekcji, ale warunkiem jest odważna aplikacja ( 6-8 spray'ów ).
Moja ocena Sunrise Men; mocne "4".

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Re: Franck Olivier - Sunrise Men

Post07 grudnia 2015, 15:30 - Pn

Jestem na NIE. 2,5 może 3,0 bym dał ale to maks.
Na mnie słabo wypada. Fajnie jednak że zapach się tu jednak pojawił

Jak ktoś chce zamiennik A&F to jest choćby Mount Blanc Legend.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 grudnia 2015, 15:34 - Pn

Sunrise Men jeszcze bliżej do Fierce, niż Legend. No i cenowo wypada najkorzystniej z tej trójki, ale to przecież truizm.

Legis

Aktywny forumowicz

Post07 grudnia 2015, 18:39 - Pn

Cookie13 napisał(a):Sunrise Men jeszcze bliżej do Fierce, niż Legend. No i cenowo wypada najkorzystniej z tej trójki, ale to przecież truizm.

Jest to zapach, któremu od jutra zamierzam się przyjrzeć, bowiem składając zamówienie zaszalałem nieco i dokonałem blind buy'a w trzech odsłonach :D Pierwsza to EdPM, którą śmiało mogę nazwać udaną, drugą odsłoną jest właśnie Sunrise i wziąwszy pod uwagę recenzję (jak zawsze rzeczową) Cookiego a także pozytywny stosunek do Fierce'a jestem dobrej myśli, na koniec zaś w ramach wisienki na torcie, zostawiłem sobie Oud Touch Man ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post07 grudnia 2015, 18:46 - Pn

Triple blind buy, powiadasz :) . Wobec tego czekam na Twoje wrażenia w odpowiednich tematach.

BlueJeans

Moderator

Post07 czerwca 2016, 20:50 - Wt

Mial ktos moze do czynienia z tym zapachem? Mam na mysli jego podobienstwo do Fierce/ MB Legend. Czy faktycznie wypada mocno chemicznie i odbiega od wczesniej wspomnianych zapachow?

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post08 czerwca 2016, 07:01 - Śr

Odpowiedź na oba Twoje pytania brzmi: "tak". Czyli jest (bardzo) podobny i jest chemiczny (przynajmniej na mnie). Patrząc po recenzjach niektórzy tego nie czują , więc próbuj może będziesz tym szczęśliwcem na którym Sunrise będzie się układał dobrze i chemia nie wyjdzie (a przynajmniej jej nie wyczujesz)
Ostatnio edytowano 08 czerwca 2016, 08:50 - Śr przez grzegorz01, łącznie edytowano 1 raz

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post08 czerwca 2016, 08:47 - Śr

BlueJeans napisał(a):Mial ktos moze do czynienia z tym zapachem? Mam na mysli jego podobienstwo do Fierce/ MB Legend. Czy faktycznie wypada mocno chemicznie i odbiega od wczesniej wspomnianych zapachow?

A skąd. Tak sobie z wyobraźni skrobnąłem pierwszego posta ;) .

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post08 czerwca 2016, 09:56 - Śr

Cookie13 napisał(a):
BlueJeans napisał(a):Mial ktos moze do czynienia z tym zapachem? Mam na mysli jego podobienstwo do Fierce/ MB Legend. Czy faktycznie wypada mocno chemicznie i odbiega od wczesniej wspomnianych zapachow?

:lol: :lol: :lol:

BlueJeans

Moderator

Post08 czerwca 2016, 21:24 - Śr

Cookie13 napisał(a):

(-_-) Chodzi mi oczywiscie czy ktos poza osobami wypowiadajacymi sie wczesniej doda cos od siebie :P

Muzzer27

Aktywny forumowicz

Post21 czerwca 2016, 10:55 - Wt

Ja go mam, używałem go całe zeszłe lato. Jak na tę cene prezentuję obłędną jakość jak dla mnie. Pachnie calutki dzień. Podobno bardzo podobny do Fierc'a, ale nigdy go nie wąchałem, więc opieram się tylko na opiniach. Jak dla mnie jednak Sunrise to rewelacyjny zapach, zastanawiam się, czy nie wyposażyć się w większy zapas na wypadek, gdyby kiedyś strzeliło komuś do głowy, żeby go wycofać.

marez777

Aktywny forumowicz

Post01 maja 2017, 14:12 - Pn

No właśnie - cieżko go dostać ostatnio - jakby ktoś miał na zbyciu flaszeczkę, chętnie przygarnę ;)

Grzejanek

Forumowicz

Post01 maja 2017, 15:03 - Pn

kilka dni temu sprzedałem. Dość trwały, mocno inspirowany fircykiem, wypada nawet lepiej niż MB. Jednak to nie moje nutki, wiec poszedł w świat.
Celuj w księżyc,
bo nawet jeśli nie trafisz
będziesz między gwiazdami
.

frusci

Post13 marca 2020, 10:41 - Pt

Temat się trochę zakurzył więc postanowiłem go odświeżyć po moim ostatnim blind buy'u jakim był właśnie Sunrise :) Szczerze to chyba najbardziej do zakupu skusiła mnie informacja o tym że to klon A&F Fierce (którego notabene nie wąchałem :lol: ). Pierwsze zetknięcie z tym zapachem trochę mnie zaskoczyło, jakby mydełko i coś słodkiego pod spodem a jednocześnie powiew świeżości (nie typowo cytrusowy), pomyslałem "czy serio tak właśnie pachnie ten słynny Fierce?". Miałem trochę mieszane uczucia bo to chyba nie do końca moje klimaty ale trzeba przyznać, że sam zapach jakościowo stoi na naprawdę dobrym poziomie. Jeśli chodzi o projekcję to unosił się w powietrzu ok 4-5 godzin, po czym stał się bliskoskórny. Potrafił się jednak odezwać nawet po tym czasie. Co mnie zdziwiło następnego dnia to sytuacja gdzie mając zaplikowanego Lalique EN Sport nagle spod niego zaczęła wybrzmiewać świeża słodycz Sunrise'a. Po dniu przerwy stwiedziłem, że pora na kolejny test, i co? Okazało się, że mój nos się przyzwyczaił i zapach mi się mega podoba, wręcz mnie oczarował swoją kompozycją. Gdyby był jeszcze trwalszy (choć nie wiem czy wtedy by mnie nie męczył) to pewnie dostałby ode mnie 5, a tak zasłużył "tylko" na 4 :)

marez777

Aktywny forumowicz

Post15 marca 2020, 09:35 - N

Wg Twojej oceny, Fircyk powinien dostać 2 w ocenie, bo jego parametry to poprostu skandal :( Sunrise go robi na miękko :mrgreen:

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post15 marca 2020, 09:48 - N

Sunrise jest sztuczny, chemiczny i głowa od niego boli. Dla mnie bardziej śmierdzi niż pachnie.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post15 marca 2020, 11:59 - N

Fierce też jest sztuczny i chemiczny. Tylko głowa od niego niektórych boli mniej :) .

marez777

Aktywny forumowicz

Post15 marca 2020, 17:14 - N

W punkt :twisted:

frusci

Post20 marca 2020, 08:20 - Pt

marez777 napisał(a):Wg Twojej oceny, Fircyk powinien dostać 2 w ocenie, bo jego parametry to poprostu skandal :( Sunrise go robi na miękko :mrgreen:

Właśnie wszedłem do wątku żeby podnieść mu ocenę o jedno oczko, bo zasłużył, a co! :) po kilku wyjściach w ciepłe popołudnia to jest zdecydowanie to, co powoduje że człowiek czuje się rześko (trwałość jednak trochę wyższa niż mi się na początku wydawało), nie zawsze to muszą być cytrusy ;)

Cookie13 napisał(a):Fierce też jest sztuczny i chemiczny. Tylko głowa od niego niektórych boli mniej :) .

Może tak twierdzą, bo im wstyd, że wydali na Fierce'a prawie 5 razy tyle ile kosztuje Sunrise :lol:

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 marca 2020, 09:59 - Pt

Istnieje taka możliwość. Życie dobitnie pokazuje, że jednostka ludzka zrobi naprawdę wiele, żeby sobie wygodnie zinterpretować, niewygodne dla siebie fakty ;) :D .

Powrót do Perfumy męskie