Teraz jest 28 października 2020, 18:05 - Śr

• Reklama

Bugatti - Design & Motion

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bugatti - Design & Motion (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
7
54%
5 - Bardzo dobry
5
38%
6 - Genialny
1
8%

Liczba głosów : 13

• Autor
  • Wiadomość

pirath

Super Perfumaniak

Bugatti - Design & Motion

Post03 listopada 2011, 09:24 - Cz

A ja dziś pachnę tym ;)
jest lekko słodkawy i zaskoczył mnie tym jak dobrze sobie radzi z temperaturą -16 stopni.

wierny czytacz

Forumowicz

Re: Bugatti - Design & Motion

Post03 listopada 2011, 09:24 - Cz

a jak z trwałością?

pirath

Super Perfumaniak

Post03 listopada 2011, 09:25 - Cz

bardzo dobra, 6-9h u mnie, zależnie od siły aplikacji i pogody ;) generalnie 6 psiknięć załatwia sprawę na szychtę ;)

pirath

Super Perfumaniak

Post03 listopada 2011, 09:26 - Cz

i dziś znów słodkawy i wyrazisty Design&Motion... ciekawe kto kogo udusi... kolega mnie czarnym adidasem, którym zlewa się z lubością od gwiazdki, czy ja go moim Bugattim... pocieszam się że arsenał mam potężniejszy, choć brak w nim kourosa... puki co...

lichu

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post03 listopada 2011, 09:26 - Cz

No i na mnie padło, dostałem próbki z douglasa... przyznam że myliłem się mocno, jest to udane pachnidło.

1kemoT

Forumowicz

Post03 listopada 2011, 09:27 - Cz

Dzisiaj na mnie mój najnowszy nabytek. Zaaplikowałem rano 4 strzały (w przypadku tego atomizera chyba nie można mówić "chmury"), po 10 godzinach wyraźnie wyczuwalny.

lichu

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post03 listopada 2011, 10:21 - Cz

Za ile dorwałeś ten zapach??

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post03 września 2012, 15:58 - Pn

Testowałem chyba dwa razy w perfumerii i D&M zaintrygował mnie na tyle, że zapragnąłem swojego flakonu. W końcu nadeszła ta chwila. O samej kompozycji na razie się nie wypowiem, bo za wcześnie na to. Zdziwiło mnie, że po psiknięciu na wierzch dłoni zostawił bardzo tłusty ślad, co przy EDT niezbyt często się zdarza. Jednak ma to odzwierciedlenie w projekcji, gdyż bardzo wyraźnie go czuję przy niespecjalnym skupianiu się na nim i globalnym użyciu innej, potężnej wody- Grey Flannel.
Posiadam tester, więc jest na nim wykaz nut i klasyfikacja. Nuty pominę, ale producent pisze, iż woda należy do grupy ambrowo-piżmowej-fougere. Na razie zapach przypomina mi owoce i rumianek skąpane w ambrowym smarze :lol: Ale to tak wstępnie piszę, bo zapewne mój odbiór się zmieni.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 września 2012, 16:22 - Śr

Zdecydowanie jeden z najlepszych - a zarazem najmniej docenianych - zapachów we współczesnym mainstreamie. Dałem zasłużoną "5".

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post05 września 2012, 16:48 - Śr

Zgadza się Cookie. D&M jest przepiękną wonią. Ale wydaje mi się, że stał się ofiarą własnej kompozycji.
Zbyt dobry dla przeciętnego wąchacza, jednak nie tak dobry dla tych najbardziej wymagających (a w takich pewnie Bugatti celowało wypuszczając tę wodę, gdyż cena ok 350zł/125ml do najniższych nie należy).
Nie jest to poziom ani Diora, ani Gucci, do Guerlaina też brakuje. Jeżeli jednak chodzi o średni segment mainstreamowych półek, to D&M zdecydowanie lśni na ich tle. Zastrzeżenia mam jedynie do bazy zapachu, która stara się być drzewną, ale w rzeczywistości jest "dezodoratnową" i jak żywo przypomina mi Lanvin L'Homme Sport. Natomiast otwarcie i serce zapachu zasługują na uznanie. Jest kilka podobnych, ambrowych woni. Niestety są to zazwyczaj ciemne, nijakie papki. Twórcom D&M udało się stworzyć coś więcej. Jak już wcześniej pisałem zapach bardzo przypomina owoce i rumianek zanurzone w smarze. I dalej się tego trzymam. Z czasem "rumianek" (w składzie nie został wyszczególniony) nieco dominuje kompozycję, przez co jeszcze bardziej mi się podoba. Ten etap trwa w nieskończoność, (przynajmniej 8 godzin) słabnąc jedynie i dochodząc do bazy, która na skórze utrzymuje się chyba drugie tyle. Projekcję ma również potężną i nie muszę się zastanawiać czy pachnę, czy nie.
Bardzo udana kompozycja. Obecnie dostępna w Douglasie w absurdalnych cenach, których warta nie jest. Myślę, że 200zł/125 ml warto jednak wydać, jeśli gdzieś się nawet w takiej cenie pojawi. Ale im mniej, tym lepiej :mrgreen:

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post05 września 2012, 17:08 - Śr

Będąc wczoraj w D. zauważyłem, że Design&Motion jest na półce z zapachami przecenionymi.

xentrix

Super Perfumaniak

Post09 października 2012, 20:08 - Wt

no to dzis padło po wczesniejszych testach na Bugatti D&M w globalu . A wiec zaczynamy .

8:30 - aplikacja ok 8 - 10 chmur
9-17 siedze w pracy - cały czas go czuje , nie tak jak bvlgari ph extreme , który daje o sobie znac raz na jakis czas , bugatti jest wyczuwalny prawie non stop. Teraz juz wiem ,ze z aplikacją przesadziłem (chyba 6 chmur bedzie idealne). Tak wiec projekcja b.duza przy 8 chmurach. Byc może nieco padło na koszulke przy spryskiwaniu.
18:00 w domu - po przebraniu juz go prawie nie czuje ....ale on wciaz trwa...
20:55 - wącham przedramie gdzie takze go w celach testowych rano umiesciłem - wciaż da sie go wyraźnie wyczuc....

a wiec przy 8 chmurach - mega projekcja , trwalosc ponad 12 godzin :!: - tego sie nie spodziewałem absolutnie

sama kompozycja zapachowa nie jest może do końca moją - chociaz może sie polubimy ;) , bo to mój pierwszy zapach o takiej konstrukcji ( zawsze były albo świeżaki albo słodziaki ). Wyczuwam tutaj przede wszystkim ...hm no wlasnie nie wiem co to jest ... nie mam pojęcia.Na myśl przychodzi mi wanilia,skóra,kardamon. Może tak jak pisał pknbgr wyczuwalny jest tutaj smar ? Troche to podobnie pachnie , tutaj sie zgodze , jednak pdobienstwa do Lanvin L'Homme Sport żadnego tutaj nie znajduje. Zupełnie żadnego,dla mnie to zupełnie inna bajka.
Podsumowując , ze wzgledu na walory użytkowe - które były dla mnie mega zaskoczeniem to nie wypada dac innej oceny niż 5 ( sam zapach jest kwestią gustu i oceniam go wstępnie na 4 ).Przymierzam się do oceny 5- jak dla mnie. Dobra pozycja do sprawdzenia - z pewnoscia znajdzie swoich zwolenników.Bardzo udane i ciekawe pachnidło.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post09 października 2012, 20:40 - Wt

Matko Boska, 8 chmur! :o
U mnie 4 to maksimum i nawet przez katar się przebija przy całodniowej trwałości.
O tym Lanvinie chyba nie pisałem na trzeźwo. :oops:

xentrix

Super Perfumaniak

Post09 października 2012, 20:44 - Wt

pknbgr napisał(a):Matko Boska, 8 chmur! :o
U mnie 4 to maksimum i nawet przez katar się przebija przy całodniowej trwałości.
O tym Lanvinie chyba nie pisałem na trzeźwo. :oops:

teraz już wiem ,ze 8 to masakra...spustoszenie , może nawet te 6 , o ktorych pisałem to za dużo , może 4 stykną...trzeba popróbować ...

gurlen87

Perfumaniak

Post10 października 2012, 09:54 - Śr

Wskaźniki ocen, nie najgorsze.., idę wypróbować. A jak z analogią do Paco Rabanne 1 Million, jest o czym mówić ? ;)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post10 października 2012, 09:59 - Śr

Jest analogia. Moim jednak zdaniem Bugatti ma więcej do powiedzenia. Jest lżejszy, nie tak słodki, no i ten "rumianek w smarze" zdecydowanie bardziej intryguje niż syntetyczna pomarańcza.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post10 października 2012, 13:05 - Śr

gurlen87 napisał(a):Wskaźniki ocen, nie najgorsze.., idę wypróbować. A jak z analogią do Paco Rabanne 1 Million, jest o czym mówić ? ;)

Ja analogii nie wypatruje ale to jest moje zdanie ;)

xentrix

Super Perfumaniak

Post10 października 2012, 17:26 - Śr

kwiatek napisał(a):
gurlen87 napisał(a):Wskaźniki ocen, nie najgorsze.., idę wypróbować. A jak z analogią do Paco Rabanne 1 Million, jest o czym mówić ? ;)

Ja analogii nie wypatruje ale to jest moje zdanie ;)

mysle podobnie jak kwiatek - nie ma tam analogii jesli mnie pamiec co do 1 Milliona nie myli , bo pamietam go tylko z próbki i to jak przez mgłę

a co do bugatti to rano po przebudzeniu lekki szok ... prawie doba od aplikacji a ja go na przedramieniu wciąż czuje ...( dokładnie 22,5 godziny ) WTF ??? :shock: :shock: :shock:
teraz juz jestem przekonany ,ze to b.dobre pachnidło i naciskam 5 w ankiecie ;)

gurlen87

Perfumaniak

Post10 października 2012, 20:43 - Śr

Cookie13 napisał(a):Będąc wczoraj w D. zauważyłem, że Design&Motion jest na półce z zapachami przecenionymi.

Niestety u mnie ani w D. ani w S. nie ma, nici ze wstępnych testów :(

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post10 października 2012, 20:48 - Śr

gurlen87 napisał(a):
Cookie13 napisał(a):Będąc wczoraj w D. zauważyłem, że Design&Motion jest na półce z zapachami przecenionymi.

Niestety u mnie ani w D. ani w S. nie ma, nici ze wstępnych testów :(

Chętnie bym Cie poratował ale tata kwiatka zużył.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie