Teraz jest 28 października 2020, 18:15 - Śr

• Reklama

Baldessarini - Ultimate EDT

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Baldessarini - Ultimate EDT (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
29%
5 - Bardzo dobry
5
71%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

nowy48

Forumowicz

Baldessarini - Ultimate EDT

Post03 grudnia 2015, 11:57 - Cz

baldessarini-ultimate.png
baldessarini-ultimate.png

Pikantny, ostry zapach dla wszystkich charyzmatycznych i pewnych siebie mężczyzn, którzy dzielnie i pewnie idą po swój cel. Został wprowadzony na rynek w 2015 roku.

Głowa:
Różowy pieprz, bergamotka, mandarynka

Serce:
Frezja, jaśmin, magnolia

Baza:
Ambra, labdanum, paczula, skóra, kadzidło
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

nowy48

Forumowicz

Post03 grudnia 2015, 23:51 - Cz

To tak po krotce. Jeśli ktoś pamięta jeszcze cacharel nemo to dzięki ultimate odswiezy sobie pamięć. Jak dla mnie to bardzo wierna kopia i zdecydowanie czołówka jeśli chodzi o zapachowe premiery 2015. Tak pominien pachnieć Sauvage. Brawa dla tworcy
Złote myśli użytkownika:
Marcin__ napisał(a):
"Nigdy nie testowales na sobie niczego na miejscu w perfumerii (w tym m. in. globalnie)?"
"Bardzo cieszy mnie wznowienie produkcji, bo teraz przynajmniej nie muszę się spieszyć."

Danziger

Aktywny forumowicz

Re: Baldessarini - Ultimate EDT

Post04 grudnia 2015, 00:33 - Pt

A gdzie to już stoi do niuchnięcia ? 8-)

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post01 sierpnia 2016, 07:19 - Pn

wlasnie mozna gdzie to poniuchac?? :P

volcano

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 sierpnia 2016, 07:59 - Pn

U mnie niuchniesz ...

Luka

Forumowicz

Post05 września 2016, 17:32 - Pn

Ma ktoś może jeszcze jakieś przemyślenia o tym zapachu? Dość mało się o nim mówi, a ci co już mówią, to tylko chwalą, więc tym bardziej mnie to dziwi. Osobiście nigdy nie wąchałem, a brać flakonu w ciemno nie chcę. Nikt też nie robi odlewek :P

wahoo

Perfumaniak

Post07 września 2016, 20:47 - Śr

Luka napisał(a):Ma ktoś może jeszcze jakieś przemyślenia o tym zapachu? Dość mało się o nim mówi, a ci co już mówią, to tylko chwalą, więc tym bardziej mnie to dziwi. Osobiście nigdy nie wąchałem, a brać flakonu w ciemno nie chcę. Nikt też nie robi odlewek :P

Wiem, że to porównanie oklepane do bólu, ale Ultimate w swojej konstrukcji i rozwoju na skórze (bo nie zapachowo) przypomina Terre.
Otwarcie to mix wytrawnych cytrusów i pieprzu, który z czasem powoli ustępuje miejsca (ale nie gaśnie zupełnie) paczulowo-ambrowej bazie - tworzy to razem bardzo ciekawe połączenie, nie przypominające nic co do tej pory poznałem. Skóry ani kwiatów, które powinny być w fazie serca, w zasadzie nie wyczuwam.
Trochę czasu minęło zanim w pełni doceniłem Ultimate. Świetnie się sprawdzi jako office scent - pachnie ciekawie, nowatorsko i charakterystycznie, a do tego wytrzymuje swoje 8h na skórze.
Dla mnie zapach na bardzo mocną "4"

TWBolek

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post13 kwietnia 2017, 12:30 - Cz

Kolejna odmiana odmiany Terre. Tak w skrócie mógłbym określić ten zapach. Jeszcze muszę potestować ale pierwsze wrażenie jest właśnie takie.

W sumie to dziwne bo wetywerii w składzie nie wymieniono ale czuć tą cienką mineralność. Może teraz Iso E super i inny syf robi za wetywerię? Nuty wymienione w składzie to chyba dorabia się po stworzeniu zapachu.

EDIT: Podobieństwo do Terre jest tylko na początku. Później robi się kwiatowo i lekko kadzidalnie, ale jest to kadzidło w odmianie, która mnie nie zachwyca (Zirh Ikon, Bottega Veneta Pour Homme, Loewe Anonimo). Fanom współczesnych "poważnych" zapachów jak np. Dunhill Icon może się spodobać ale chyba nic nie urwie. Mnie niczym nie porywa. Jest OK i tyle.

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post19 kwietnia 2017, 11:35 - Śr

Nosiłem globalnie i kilka razy na ręku więc pokuszę się o mały update.

Wg współczesnych standardów Baldessarini Ultimate to pachnidło co najmniej dobre, a może i bardzo dobre - szczególnie biorąc pod uwagę cenę po której można go dostać. Jest kwiatowo, pieprznie, kadzidlanie i lekko dymnie. Całość wybrzmiewa umiarkowaną niszą.

Trwałość/projekcja są co najmniej dobre - bez trudu wyczuwałem go po 8 godzinach na sobie.
Jakościowo/technicznie też nic nie mam do zarzucenia.

Gdyby Ultimate wyszedł pod szyldem Lalique czy Bentleya (a spokojnie mógłby) z miejsca zyskałby kilkukrotnie większą popularność.

sabbracadabra

Forumowicz

Post19 kwietnia 2017, 13:13 - Śr

TWBolek napisał(a):Gdyby Ultimate wyszedł pod szyldem Lalique czy Bentleya (a spokojnie mógłby) z miejsca zyskałby kilkukrotnie większą popularność.

Rzumiem, że popularność na forum, nie wśród ogółu klientów.

TWBolek

Aktywny forumowicz

Post19 kwietnia 2017, 15:35 - Śr

Jedno ma niekiedy przełożenie na drugie - więcej recenzji, większa sprzedaż, więcej komentarzy w sklepach internetowych, na wizażu itd. Dzięki temu już nawet pod Lidlem i w komisariacie wiedzą, że Encre Noire wielkim zapachem jest, Terre i Deklaracja to klasa a Dunhill Icon też niczego sobie. A tak to...

Czytnik

Forumowicz

Post18 lipca 2017, 19:00 - Wt

Mocny, męski zapach. Jeżeli ktoś uwielbia ciemność Zirh Ikon to zakocha się, tak jak ja, także w tym zapachu. Oczywiście jest bardziej złożony od Ikona. Facet powyżej 40 powinien się w tym bardzo dobrze czuć.
Zdecydowanie dominującą nutą jest kadzidło, przebija właściwie w całym okresie. Jest bardzo mroczne i ciężkie.
Początkowo z tą główną nutą próbują podjąć walkę cytrusy - bez powodzenia, później robi się trochę skórzanie, lekko słodko i kwiatowo. W mojej opinii końcówka jest słaba i taka jakaś tania, bez wyrazu - jakby któs wyłączył prąd

Powrót do Perfumy męskie