Teraz jest 20 października 2020, 21:23 - Wt

• Reklama

Dolce & Gabbana - The One for Men Eau de Parfum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dolce & Gabbana - The One for Men Eau de Parfum:

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
11
17%
4 - Dobry
9
14%
5 - Bardzo dobry
26
40%
6 - Genialny
19
29%

Liczba głosów : 65

• Autor
  • Wiadomość

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Dolce & Gabbana - The One for Men Eau de Parfum

Post25 listopada 2015, 12:52 - Śr

Obrazek
Za fragranticą;
Został wydany w 2015 roku.
Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Polge.
Nutami głowy są grejpfrut, kolendra i bazylia;
nutami serca są kwiat pomarańczy, imbir i kardamon;
nutami bazy są tytoń, Żywica bursztynowa i cedr.

(wg wzoru agat'a)
1. Kompozycja - 6/6, znakomita
2. Wyczuwalne składniki- na pewno kardamon, imbir, żywica bursztynowa, nieco tytoniu jest i bazylia ładnie podana
3. Wyczuwalność składników syntetycznych- b.d., nie wyczuwam,kompozycją i składnikami jestem zachwycony. Jest to głęboki, esencjonalny, nieco orientalny zapach
4. Trwałość - 4/6 - jak na dzisiejsze standardy, to norma, czyli psikając się rano spokojnie możecie na wieczór założyć co innego. Jeżeli chce się pachnieć cały dzień nie obejdzie się bez dopsikiwania
5. Projekcja - 3/6- jest taka sobie, mogła by być lepsza. maks. na długość ramion, po 3-4h osiada bliżej ciała, po 6 h wyczuwalny juz raczej tylko z bardzo bliska
6. Przeznaczenie:
- męski
- pora roku: wiosna, jesień, zima
- pora dnia: myślę że każda w chłodniejsze dni (<20st.C),
7. Podobieństwo do innego zapachu- oczywiście najbliżej mu do Dolce & Gabbana The One For Men EDT. jest prawie taki sam ale jakiś taki wydaje mi się głębszy, ale ma też coś z YSL La nuit Edt/intense ale nie jest ani tak słodki jak intense ani tak mocno kardamonowy jak Edt, w bazie jest też jakaś taka dziwna pudrowość, że na myśl mi przyszedł Dior Homme (ale to raczej luźne skojarzenia).
8. Ocena końcowa - średnia wychodzi 4,3/6 podciągam na 5, zapach z gatunku ciepłych, męskich, balsamiczno-aromatycznych a nawet delikatnie pudrowych, ale nie przesadnie słodkich. Tymi perfumami Olivier Polge zasłużył sobie na miejsce w kręgu moich ulubionych nosów (choć o F Black i tak mam do niego żal)

Podsumowanie w jednym zdaniu:
Wow, już wiem że to będzie mój ulubiony zapach tej zimy, psikam się nim bez opamiętania więc pewnie szybko flacha zniknie.
Ostatnio edytowano 02 sierpnia 2016, 11:38 - Wt przez grzegorz01, łącznie edytowano 2 razy

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Re: Dolce & Gabbana - The One for Men Eau de Parfum

Post18 grudnia 2015, 16:23 - Pt

Zaciekawiony ostatnimi zakupami na forum udałem się do perfumerii przetestować The One EDP. Zawód totalny! W tym roku gorszy zapach jaki wąchełem od tego to tylko CK Reveal Men. Syntetyczne, fuj :) Nie wyszedłbym w tym do ludzi.

street

Aktywny forumowicz

Post18 grudnia 2015, 23:34 - Pt

Gustaw1 napisał(a):Zaciekawiony ostatnimi zakupami na forum udałem się do perfumerii przetestować The One EDP. Zawód totalny! W tym roku gorszy zapach jaki wąchełem od tego to tylko CK Reveal Men. Syntetyczne, fuj :) Nie wyszedłbym w tym do ludzi.

Syntetyczne ? chyba flaszki pomyliłeś :lol:

Southpaw

Aktywny forumowicz

Post19 grudnia 2015, 13:16 - So

pirath zjechał zapach w swojej recenzji - tzn że jest świetny i koniecznie muszę go spróbować 8-)

Spasticink

Bardzo aktywny forumowicz

Post27 stycznia 2016, 14:36 - Śr

street napisał(a):
Gustaw1 napisał(a):Zaciekawiony ostatnimi zakupami na forum udałem się do perfumerii przetestować The One EDP. Zawód totalny! W tym roku gorszy zapach jaki wąchełem od tego to tylko CK Reveal Men. Syntetyczne, fuj :) Nie wyszedłbym w tym do ludzi.

Syntetyczne ? chyba flaszki pomyliłeś :lol:

na pewno pomylił i wąchał 1 Miliarda :P

Posiadam zarówno wersję EDT jak i EDP.
Jest to zapach zdecydowanie z grupy "słodkości" i na chłodniejsze dni (jak już ktoś pisał, <20 stopni),

EDT jest bardziej świeży i na mnie po 3-4 godzinach znika, EDP jest cięższy i uwaga ! można go przedawkować ;) Trwałość na mnie super, cały dzień w pracy, aż do wieczora.

Na początku chciałem dać 5, ale dałem 4, ze względu na przegięcie z ceną i kolejny odgrzewany kotlet (The One ma chyba już z kilka edycji, gorzej niż otatnie wariacje od YSL). Wiem że płaci się za znaczek i marketing przede wszystkim, ale inne b.dobre słodkie kompozycje jak CK One, Rochas Man, Individuel Montblanc nie mają tak sztucznie wywindowanych cen. Dobrze że udało mi się dorwać tester w fajnej cenie na e-glamour, ale po zużyciu drugiej flaszki już na pewno nie kupię.

cruzier

Forumowicz

Post17 lutego 2016, 16:55 - Śr

Nie rozumiem zachwytów nad tymi perfumami. Używałem, próbowałem wmówić sobie że jest boski ... nie udało się dlatego mu podziękowałem. Ani wyrazu, jakiejś zadziorności ani jak na EDP trwałości. Fakt jest przyjemy, bardzo bliskoskórny i to by było na tyle ... Zaznaczyłbym, że jest dobry - jednak w tej cenie - tylko 3+

Bezguscie

Forumowicz

Post17 lutego 2016, 17:36 - Śr

No co ty? Znany model z Koeln poleca, a Ty tutaj takie nastawienie? Przecież wiadomo, że gust, demokrację i samochody to Niemcy mają najlepsze, prawda? Das stimmt, oder?
A mówiąc całkiem poważnie, to pierwsza wersja EDT jest dużo lepsza od pozostałych (w tym EDP), ale niestety parametry ma mizerne. I bądź tu mądry.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

mundek9098

Forumowicz

Post07 marca 2016, 15:09 - Pn

Ja trochę na przekór napiszę o nich. Jak dla mnie dziwnym trochę było czytanie opinii o słabej trwałości. U mnie przez co najmniej 7-8 godzin jest wyczuwalny. Zgodzę się natomiast co do projekcji - nie jest to co prawda zapach bliskoskórny, aczkolwiek nie narzuca się swoją obecnością. Pomijając już kwestię, że jestem zauroczony tym zapachem, wiele kobiet których pytałem też uwielbia ten zapach. Osobiście uważam, że są to bardzo dobre perfumy, które pasują mi, może nie do noszenia po szkole, ale do mniej lub bardziej formalnych spotkań, jakichś drobniejszych wyjść. Prawdziwie męski zapach, aczkolwiek w świecie perfum jestem początkujący i pewnie wiele przede mną. A ode mnie dla nich mocna piąteczka (szóstki, z bólem serca, za projekcję dać nie mogę). W drodze wersja Collector i mam nadzieję, że ona mnie jeszcze trochę zaskoczy :)

kita

Post07 marca 2016, 18:43 - Pn

Super są, niestety szybko się kończą. Jak to każde perfumy heh. Zaś odkładam na nie piniążka. Nie znudzą mi się ^^

Luka

Forumowicz

Post16 maja 2016, 19:33 - Pn

Według mnie wersja perfumowana jest okrojona z jakiegoś elementu, który najbardziej mi się podobał w EDT. Przez co EDP do mnie nie trafia. Kompletnie nie zgadzam się z opiniami jakby zapachy były identyczne. Oczywiście jest tam więcej podobieństw niż różnić, ale nadal to nie są w 100% te same zapachy. Przekopałem dość sporo opinii na jego temat w internetach i nie jestem odosobniony w twierdzeniu, że EDT pachnie lepiej.

Parametry TRAGICZNE. Zapach nie tylko nie trzyma się na skórze, ale i wyparowuje w tempie ekspresowym z ubrań i włosów. Raz już byłem tak mega zdenerwowany, że zaaplikowałem chyba z 30 chmur, a i tak po godzinie nic nie czułem na bluzce :lol: Projekcja jest zerowa.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post16 maja 2016, 19:42 - Pn

może jakąś podróbe miałeś albo Ci wlali czegoś innego próbki :?

Luka

Forumowicz

Post16 maja 2016, 19:45 - Pn

Nie wydaje mi się. Miałem tester z e-glamour, pewnie jak wszyscy tutaj na forum ;)

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post16 maja 2016, 19:49 - Pn

to mysle Twoja skora ewidentnie nie polubila sie z D&G ;)

Luka

Forumowicz

Post16 maja 2016, 20:05 - Pn

Ale pisałem przecież, że dałem jakieś 30 chmur na bluzkę, nie na skórę ;)

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post16 maja 2016, 20:10 - Pn

:shock: czyli cos z zapachem jest nie halo :P po tylu chmurach to czuc chyba z tydzien :lol:

Luka

Forumowicz

Post16 maja 2016, 20:16 - Pn

Tak, jak pisałem wcześniej. Przekopując internet z opiniami na temat tego zapachu, trafiłem na dość sporą ilość osób, która miała podobne doświadczenia.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post16 maja 2016, 20:16 - Pn

albo i dwa tygodnie...

bez żartów na ubraniach to nawet 4711, którego norlanie po godzinie nie czuć trzyma cały dzień

pierwsze słysze żeby The One EDP miał taką słabą trwałość, daj linka

Luka

Forumowicz

Post16 maja 2016, 20:32 - Pn

grzegorz01 napisał(a):daj linka

Jak mam dać Ci linka np. do danego komentarza na fragrantice? Nie da się ;)
Poza tym nie tylko tam o tym czytałem. Kierowałem się opiniami skąd się tylko da. Na jakiś forach, opiniach na Amazonie, opiniach w jakiś sklepach internetowych, gdzie ludzie go kupowali itd.

Masz kilka z brzegu znalezionych na szybko profili. Wejdź w ich opinie i znajdź DG. Inaczej tego nie ma jak podlinkować.

http://www.fragrantica.com/member/995249/
http://www.fragrantica.com/member/752596/
http://www.fragrantica.com/member/920816/
http://www.fragrantica.com/member/987078/
http://www.fragrantica.com/member/648575/
http://www.fragrantica.com/member/981895/
http://www.fragrantica.com/member/133258/

Luka

Forumowicz

Post16 maja 2016, 20:38 - Pn

Choć tutaj nie wiem o jakiej wersji mówi. Ale czy ma to znaczenie? Nawet jeśli było to EDT, to i tak lipa straszna. 45 chmur? Ludzie, no dajcie spokój.

Obrazek

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post16 maja 2016, 20:47 - Pn

EdT a EdP to jest różnica

sugerujesz że pozostałe (jak sądzę większość) głosów mówiąca o trwałości co najmniej przyzwoitej (najczęściej wymieniany jest przedział 5-8h) to, co wymyślone są?
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie