Teraz jest 28 października 2020, 17:47 - Śr

• Reklama

Bentley - Infinite EDT

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bentley - Infinite EDT (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
5%
3 - Przeciętny
3
14%
4 - Dobry
8
36%
5 - Bardzo dobry
7
32%
6 - Genialny
3
14%

Liczba głosów : 22

• Autor
  • Wiadomość

Danziger

Aktywny forumowicz

Bentley - Infinite EDT

Post13 września 2015, 00:39 - N

Infinite Eau de Toilette marki Bentley to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn.
Infinite Eau de Toilette został wydany w 2015 roku.
Twórcą kompozycji zapachowej jest Nathalie Lorson.
Nutami głowy są cytrusy, lawenda i cedr;
nutami serca są fiołek, pieprz bourbon i geranium;
nutami bazy są ambra, paczula i haitańska wetyweria.
Obrazek

Zapach zbliżony do tematu przewodniego Terre Hermesa..
To narzuca się już na początku.
Złośliwi mogą określić go jako Terre like...
Jeśli kogoś drażniła ofensywna i narzucająca się pozycja Hermesa; tutaj znajdzie spokój i minimalizm. ;)
Zapach średniej projekcji i trwałości na poziomie 5 godzin aż do bliskoskórnego wygasania po 7 h..

xentrix

Super Perfumaniak

Re: Bentley - Infinite Eau de Toilette

Post13 września 2015, 18:39 - N

Czyli z parametrami szalu nie ma . Pozostaje pytanie czy mając Terre, Jewela, Red Vetyver , Black Touch warto nabyć ten zapach ?
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post13 września 2015, 18:56 - N

xentrix napisał(a):Czyli z parametrami szalu nie ma . Pozostaje pytanie czy mając Terre, Jewela, Red Vetyver , Black Touch warto nabyć ten zapach ?

+1 i czy może warto raczej skierować nos w kierunku Infinite Intense EDP?
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Danziger

Aktywny forumowicz

Post14 września 2015, 00:21 - Pn

xentrix napisał(a):Czyli z parametrami szalu nie ma . Pozostaje pytanie czy mając Terre, Jewela, Red Vetyver , Black Touch warto nabyć ten zapach ?

Nie chcę nikogo zniechęcać ;)
Ale wobec tego pytania - dla posiadaczy wyżej wymienionych - będzie to zakup co najmniej zbędny..
Od kilku dni można go przetestować w D.

Czekam na wersję Intense i tu mam nadzieję - można będzie coś więcej odkrywczego napisać.
Widziałem już rozbiórki - więc dajcie cynk panowie 8-)

Serious Sam

Forumowicz

Re: Bentley - Infinite EDT

Post16 września 2015, 21:46 - Śr

Z klimatów terropodobnych ten zapach najbardziej przypomina mi Grigioperlę Essence, jest dość delikatny, zwiewny i zrównoważony, nie drażni jak - co po niektórych - Hermes.

JKJ

Aktywny forumowicz

Post18 września 2015, 14:58 - Pt

Otwarcie i pierwsze godziny rzeczywiście mocno przypominają Terre d'Hermes. Niestety po ok.3 godzinach zaczyna trochę proszkiem do prania czuć i może gdyby cena była lepsza to by to jakoś zrekompensowała ale niestety w Douglasie tylko 60zł tańszy od Terre

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post18 września 2015, 17:38 - Pt

Ogarnięcie konsultantek sprzedających w D. jest zerowe. Byłem niedawno w Arkadii, żadna nie słyszała o nowych Bentley'ach, jak się pytałem o najnowszego, to pokazywały mi Azure :? Co jak co, ale w największym (chyba) Douglas'ie w Polsce mógłby się pojawić (razem z Intense) :evil:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Bendigo

Bardzo aktywny forumowicz

Post18 września 2015, 18:02 - Pt

W toruńskim Douglasie "konsultantka" też nie miała pojęcia o nowych perfumach Bentleya. Stwierdziła jedynie, że Polska traktowana jest jako kraj drugiej kategorii, gdzie nie wszystkie nowości docierają po prostu. Oczywiście zachęcała mnie do zakupu nowego Diora :-/

Nabuchodonozor

Post18 września 2015, 18:07 - Pt

Marcin__ napisał(a):Ogarnięcie konsultantek sprzedających w D. jest zerowe. Byłem niedawno w Arkadii, żadna nie słyszała o nowych Bentley'ach, jak się pytałem o najnowszego, to pokazywały mi Azure :? Co jak co, ale w największym (chyba) Douglas'ie w Polsce mógłby się pojawić (razem z Intense) :evil:

Apropo konsultantek, poprosiłem ostatnio o polecenie jakiegoś ciekawego oudu. Dziewczyna pomyślała, że pytam pewnie o markę i po chwili konsternacji przeszła na bezpieczniejszy temat z nowościami ... :?
Sorry za OT ;)

marxel

Post18 września 2015, 20:12 - Pt

Marcin__ napisał(a):Ogarnięcie konsultantek sprzedających w D. jest zerowe. Byłem niedawno w Arkadii, żadna nie słyszała o nowych Bentley'ach, jak się pytałem o najnowszego, to pokazywały mi Azure :? Co jak co, ale w największym (chyba) Douglas'ie w Polsce mógłby się pojawić (razem z Intense) :evil:

To że one sie nie intersują zapachami, przez co sa niedoinformowane to jedno, ale innym faktem jest to że praktycznie aż do dnia dostawy nikt w D. nie wie czy, co, i kiedy ma dojść, nawet konsultantki w tym wypadku z avemi tego nie wiedzą, bo nie dostają takich informacji.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post18 września 2015, 20:22 - Pt

dokladnie tak jest jak napisales!!dowiaduja sie dopiero wtedy jak kurier przynosi paczki 8-) inna sprawa to ta ze jesli sie panie konsultantki interesuja to wiedza co tam w trawie piszczy jesli nie to wlasnie odpowiedzi tych pan sa Nam dobrze znane np nie ma niewiem a na koniec ostatnio modne "czy wachal pan nowego Diora" :lol:

marxel

Post18 września 2015, 20:32 - Pt

Belial Lord napisał(a):dokladnie tak jest jak napisales!!dowiaduja sie dopiero wtedy jak kurier przynosi paczki 8-) inna sprawa to ta ze jesli sie panie konsultantki interesuja to wiedza co tam w trawie piszczy jesli nie to wlasnie odpowiedzi tych pan sa Nam dobrze znane np nie ma niewiem a na koniec ostatnio modne "czy wachal pan nowego Diora" :lol:

Tak to tam wygląda, teraz pewnie jest promo na diora, lub na sam zapach, czyli jesli np we wrzesniu zrobią jako sklep 30tys z diora, ew. (jesli na sam zapach) każdy pracownik sprzeda po 8-10 sztuk to dostanie gift.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post18 września 2015, 20:37 - Pt

pracowales tam? 8-) dokladnie mowisz tak jak moja znajoma z jednej ze stacjonarek..natomiast ona za najlepsze wyniki sprzedazy otrzymala nagrode -wyjazd do paryza z pracownikami z calej Polski(i nie tylko) ktorych wyniki rowniez sa na bardzo dobrym poziomie..prosze mi wybaczyc za off

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post18 września 2015, 21:52 - Pt

Jeśli chodzi o promocję Diora Sau(s)vage, to jest ona chamska i nachalna. Konsultanci marki krzątają się zarówno po D., jak i po S., wtykają pod nos bloter spryskany nim, brakuje mi jeszcze tylko tekstu o akordzie orgazmicznym. Już słyszałem o naturalnych składnikach i pięknej ambrze oraz skórzanej bergamotce w nim.

No a Avemi to takie same cwaniaki, jak każdy inny dystrybutor - wpychają do stacjonarek to, do czego mają 100% pewność, że się sprzeda. Może też być taka możliwość, że Infinite, wraz z Infinite Intense trafią/trafiły do wybranych D. Tylko ciekawe, na jakiej zasadzie.

MHW

Post18 września 2015, 22:04 - Pt

Zaciekawiliście mnie tym zapachem. Czy podobieństwo do Terre jest wystarczająco duże, by Bentley mógł być bliższym niż dalszym substytutem?
(O ile będzie sporo tańszy w perfumeriach internetowych, przy różniczy ~50zł wolałbym jednak Terre).
Kocham Perfuforum!

Danziger

Aktywny forumowicz

Post19 września 2015, 01:19 - So

Nie traktowałbym go jako zamiennik. Mimo wszystko skręca w inną stronę.
Wspomnę tylko ,że wrzucając dziś koszulę do prania, wyczułem go bardzo wyraźnie :D
Tydzień po aplikacji i nadal się trzyma.
Prawdopodobnie ISO E daje znać o sobie ;)

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post24 września 2015, 19:53 - Cz

OK, dostałem tycią próbkę laną do fiolki (co się w ogóle nie zdarza w D.), testuję sobie...

Moim zdaniem ten Bentley to połączenie Terre d'Hermes EDT i Cartier Declaration d'Un Soir, może ze szczyptą Cartier Declaration w tle. Jest wyraźnie przyprawowy, ale równie wyraźnie czuję tu różę.

Ciekawy. Niby nic nowego, a jednak podane w inny sposób. Nathalie Lorson ma talent.

MHW

Post24 września 2015, 19:58 - Cz

Marcin__ napisał(a):OK, dostałem tycią próbkę laną do fiolki (co się w ogóle nie zdarza w D.), testuję sobie...

Moim zdaniem ten Bentley to połączenie Terre d'Hermes EDT i Cartier Declaration d'Un Soir, może ze szczyptą Cartier Declaration w tle. Jest wyraźnie przyprawowy, ale równie wyraźnie czuję tu różę.

Ciekawy. Niby nic nowego, a jednak podane w inny sposób. Nathalie Lorson ma talent.

Zaciekawiłeś, oba zapachy lubię. Coś czuję, że muszę przetestować i czekać, aż pojawi się w sieci.
Kocham Perfuforum!

MHW

Post06 grudnia 2015, 20:55 - N

No i przetestowałem go ostatio. Wraz z wersją Intense. Intense jest kompletnie innym zapachem, bardzo gorzkim, zwykły edt jest dla mnie podobnie słodki do Men Intense. Oczywiście czuć tu tę bentleyowską szorstkość, która niezwykle mi się podoba. Zastanawiam się jednak, czy na tyle mocno, by nabyć flakon.
Kocham Perfuforum!

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post30 grudnia 2015, 23:23 - Śr

Niedługo łatwiej będzie wymienić marki, które nie mają w swoim portfolio zapachu terrepodobnego, niż te, które mają ;)
Test tzw "przelotny", więc i opinia krótka.
Infinite nie jest zły. Jest po prostu kolejnym, który chce ugryźć kawałek tortu, który jako pierwszy upiekł Hermes.
Red Vetiver, Citrus&Wood, Black Touch, Icon, Jewel for Him... - jest tego trochę. Teraz dołącza Bentley. Coś z tym Bentleyem się dzieje, skoro najpierw kopiuje Gucia, teraz inspiruje się Hermesem...
Lubię protoplastę, więc i Infinite miło drażni mój nos, ale za dużo mam terrepodobnych perfum, żebym pragnął kolejnych.
Natomiast odlewkę w celach porównawczych bardzo chętnie bym nabył.
Artur
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie