Teraz jest 22 października 2020, 16:19 - Cz

• Reklama

Cartier - Must Cartier Pour Homme Essence

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Cartier - Must Cartier Pour Homme Essence (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
22%
5 - Bardzo dobry
3
33%
6 - Genialny
4
44%

Liczba głosów : 9

• Autor
  • Wiadomość

RoQ

Super Perfumaniak

Cartier - Must Cartier Pour Homme Essence

Post27 października 2011, 11:46 - Cz

Oprócz Declaration, to jedyny zapach Cartier, jaki sobie zostawiłem. Piszę o wersji Essence, która uchodzi za dużo lepszą.
Uchodzi, choć sam nie miałem okazji spróbować wersji oryginalnej.
Orientalny, mocny i dosyć barokowy, ale ma w sobie coś... animalnego.
Coś, co nie pozwala mi wywalić tego zapachu do piwnicy. Nuty bazowe...
Oczywiście piżmo i prawdopodobnie anyż, ale mam to gdzieś. To "coś", zwala mnie z nóg.
Nie. Nie używam Must. Jest dla mnie trochę za mocny, za trwały i troszkę passe, ale muszę mieć go w swojej kolekcji i czasem się psiknąć.
Patrząc obiektywnie, to bardzo fajny zapach. Kobietom i o dziwo bardzo młodym, też się podoba.
Skoro wielu z Was nie obawia się spróbować oldschoolwą Pashę, czy Habit Rouge, warto sięgnąć po Must Essence.
Choćby z samej chęci "zaliczenia" tej pozycji...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 23 listopada 2011, 14:25 - Śr przez RoQ, łącznie edytowano 1 raz

pirath

Super Perfumaniak

Re: Must Cartier Pour Homme Essence

Post27 października 2011, 11:50 - Cz

szkoda że nie mieszkasz w naszej strefie pobierania opłat pocztowych, bo uśmiechnął bym się o próbkę... bardzo chcę poznać Must w wersji Essence...

RoQ

Super Perfumaniak

Post27 października 2011, 12:02 - Cz

pirath napisał(a):szkoda że nie mieszkasz w naszej strefie pobierania opłat pocztowych, bo uśmiechnął bym się o próbkę... bardzo chcę poznać Must w wersji Essence...

Zakochałem się w nim w polskiej Sepohorze...Tylko to było jakieś 7 lat temu ;)

pirath

Super Perfumaniak

Post27 października 2011, 12:04 - Cz

teraz tego cuda nigdzie nie uświadczysz...

RoQ

Super Perfumaniak

Post27 października 2011, 12:31 - Cz

pirath napisał(a):teraz tego cuda nigdzie nie uświadczysz...

Jak przylecę do PL, dostaniesz ode mnie próbkę ;)

pirath

Super Perfumaniak

Post27 października 2011, 21:14 - Cz

dziękować :)

RayFlash

Super Perfumaniak

Re: Cartier - Must Cartier Pour Homme Essence

Post27 stycznia 2012, 16:23 - Pt

Jestem w trakcie pierwszego testu tego zapachu. Póki co, zdumiewająco przypomina mi Chergui Serge'a Lutensa... w wersji light oczywiście. Interesujące. :)

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post26 marca 2012, 09:34 - Pn

Ciekawy jestem porównania obu wersji.
Essence nie wąchałem, ale zwykły Must z początku przypomina mi CK Obsession for Men, jakby w nieco lajtowej wersji.
Póżniej, nieco świeższy i różnice w stosunku do wymienionego bardziej znaczące. Fajna dosyć ciepła przyprawowa kompozycja. Nie tak gorąca jak CKO. Trwałość dobra, ale CKO nie przebije. W duglasie standardowy Must obecny i warty sprawdzenia. Nie oceniam z braku Essence.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Odp: Cartier - Must Cartier Pour Homme Essence

Post11 października 2012, 17:24 - Cz

Drugi dzień z rzędu mam na sobie tę wodę. Cudo. Pachnie jak stragan z odpustowymi słodyczami: cukierki anyżowe, trochę pierników i inne puchate smaczności.
Uwielbiam anyż zaraz po fiołku, a tutaj jest go sporo i przez cały czas się utrzymuje. Zdziwiło mnie, że ten Cartier strasznie lekki jest i ciężko przedawkować z aplikacją. Naprawdę bardzo fajny.
Porównanie do Chergui moim zdaniem chybione. Kilku osobom się narażę, ale wydaje mi się, że Must Essence jest ciutkę lepsze od Lutensa. Przede wszystkim nie wali taką jednostajną słodyczą po kliku godzinach.
Natomiast porównanie do CK jest nie fair. Obsession to inna kategoria wagowa. No i cynamon vs anyż.

blueberry

Forumowicz

Post11 października 2012, 20:37 - Cz

Mnie nie przypomina Chergui w ogóle. Rzekłabym: gdzie Rzym, a gdzie Krym ;) Chergui jest miodowo-tytoniowy, ale też apteczny-i taki nieprzewidywalny trochę. Tego zupełnie nie ma w ME, nawet gdyby przyjąć, że jest to coś w rozwodnionej wersji. Zdecydowanie prędzej dostrzegam podobieństwo do Obsession - cynamonu jest w nim naprawdę sporo i wg mnie czuć go najbardziej, oczywiście imbir i wetiwer z paczulą. Jest też anyż na bank dla mojego nosa, choć lista składników nie podaje go. Ogólnie muszę przyznać, że na mojej skórze, jak już ta pierwsza słodycz z Must Essence uleci to robi się podobny do damskiego Musta (który jest jednak o niebo bogatszy i animalistyczny ciutkę, za co pozostanę mu wierna), a to przez aromat gorzkiej, wykwintnej czekolady w bazie, wg mnie jest to wspólna cecha tych pachnideł. Taki zapach poprawiający humor, ciepły, ale przy okazji lekki. I oczywiście w mojej kartotece uniseks. Trudno byłoby go nie polubić. Jesień to idealna pora dla niego.

A jak oceniasz parametry tj. Trwałość&Projekcję, pknbgr ? :)

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post11 października 2012, 20:50 - Cz

Projekcja raczej dyskretna. Nie jest zapachem głośnym i dominującym. Raczej przypomina o sobie od czasu do czasu lekką chmurką.
Co do trwałości się jeszcze nie wypowiem, ale mam wrażenie, że jest kiepska (choć mogę się mylić, co już nie raz w tym aspekcie mi się zdarzyło).

Flakon. Kurdę- trzeba o nim wspomnieć. Kawał pięknego, ciężkiego szkła. Do tego ta czerwień i zieleń. Majstersztyk sztuki użytkowej.
Nieco lżejszy od Gucci PH, ale i tak cholernie ciężki. Fantastycznie!

blueberry

Forumowicz

Post12 października 2012, 09:48 - Pt

Tak, raczej dyskretna projekcja - dla otoczenia z daleka niewyczuwalna, natomiast od czasu do czasu sam "nosiciel" poczuje delikatne muśnięcie zapachem.
Trwałość - hmm, to akurat dość złożona sprawa - z mojej skóry ulatywał z reguły już tak po 5h, a czasem siedział dłużej, natomiast na ubraniach było tak, że w ciągu dnia nie czułam go na sobie już pod koniec dnia na przykład, a następnego dnia wyczuwałam, że sweter czy apaszka zostały nim jednak skropione. Generalnie jednak tytan mocy to to nie jest, więc w ciągu dnia "dopsik" mi się zdarzał.
No i flakon, piękny jest, lubię takie "kolorowe szkiełka" :D Wizualnie to perfekcja, choć normalnie nie przepadam za połączeniem zieleni i czerwieni, te jednak są inne.
Zakrętka waży prawie tyle co perfumy :lol: Ciężar jest wadą, nie polecam nosić ze sobą flaszki, tylko odlewkę jak już :D

RayFlash

Super Perfumaniak

Re: Odp: Cartier - Must Cartier Pour Homme Essence

Post12 października 2012, 14:34 - Pt

pknbgr napisał(a):Drugi dzień z rzędu mam na sobie tę wodę. Cudo. Pachnie jak stragan z odpustowymi słodyczami: cukierki anyżowe, trochę pierników i inne puchate smaczności.
Uwielbiam anyż zaraz po fiołku, a tutaj jest go sporo i przez cały czas się utrzymuje. Zdziwiło mnie, że ten Cartier strasznie lekki jest i ciężko przedawkować z aplikacją. Naprawdę bardzo fajny.
Porównanie do Chergui moim zdaniem chybione. Kilku osobom się narażę, ale wydaje mi się, że Must Essence jest ciutkę lepsze od Lutensa. Przede wszystkim nie wali taką jednostajną słodyczą po kliku godzinach.
Natomiast porównanie do CK jest nie fair. Obsession to inna kategoria wagowa. No i cynamon vs anyż.

Oba pachną jak słodki, uniseksowy poliuretan, z tym że Chergui jest bardziej uni, a Essence - sexy.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post12 października 2012, 14:38 - Pt

No i na tym ich podobieństwo się kończy.
Mam dziś na sobie Chergui i tęskno mi trochę do Must :mrgreen: Wszystko przez ten anyż.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post12 października 2012, 14:45 - Pt

pknbgr napisał(a):No i na tym ich podobieństwo się kończy.
Mam dziś na sobie Chergui i tęskno mi trochę do Must :mrgreen: Wszystko przez ten anyż.

To bardzo dużo jak na podobieństwo. Nie znam wielu zapachów, które tak pachną.

Jak Ty tam wywąchałeś anyż, to ja pojęcia nie mam. Całą noc próbowałem to zrobić, zaprzągłem nawet Au Masculin do pomocy, ale mi się nie udało. :|

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post12 października 2012, 14:49 - Pt

Wybacz, że przeze mnie spać nie mogłeś :cry:

Znasz te cukierki?
Obrazek

RayFlash

Super Perfumaniak

Post12 października 2012, 14:53 - Pt

Nie znam, ale zaczynam rozumieć analogię. Coś w tym jest, faktycznie. Chociaż dopóki nie spróbuję, pozostanie to tylko wyobrażeniem. :)

Nie przepraszaj, Pkn! Uroki obsesji, ot co! Czy pasji?...

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post12 października 2012, 14:57 - Pt

RayFlash napisał(a):Nie znam, ale zaczynam rozumieć analogię. Coś w tym jest, faktycznie. Chociaż dopóki nie spróbuję, pozostanie to tylko wyobrażeniem. :)

Poznaj. Najlepiej te sprzedawane na odpustach- takie kwadratowe.
Bo wydaje mi się, że w Au Masculin więcej lukrecji jest niż anyżu. A te cukierki to anyż i cukier.

RayFlash napisał(a):Nie przepraszaj, Pkn! Uroki obsesji, ot co! Czy pasji?...

...choroby :mrgreen: Jak zwał tak zwał. ;)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post12 października 2012, 15:02 - Pt

pknbgr napisał(a):
RayFlash napisał(a):Nie znam, ale zaczynam rozumieć analogię. Coś w tym jest, faktycznie. Chociaż dopóki nie spróbuję, pozostanie to tylko wyobrażeniem. :)

Poznaj. Najlepiej te sprzedawane na odpustach- takie kwadratowe.
Bo wydaje mi się, że w Au Masculin więcej lukrecji jest niż anyżu. A te cukierki to anyż i cukier.

RayFlash napisał(a):Nie przepraszaj, Pkn! Uroki obsesji, ot co! Czy pasji?...

...choroby :mrgreen: Jak zwał tak zwał. ;)

Choroba, jak nic. :mrgreen:

Całkowicie się z Tobą zgadzam, co do Au Masculin: lukrecja w przewadze.

Tak w ogóle, te cukierki to zaskakująco trafna i naprawdę niezła wizualizacja Essence. Mam wrażenie, że to tak wyjątkowo homogeniczna mieszanka, iż pachnie w efekcie jak cukierek.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post12 października 2012, 15:16 - Pt

U mnie te cukierki leżą jeszcze na czymś takim:

Obrazek

Oczywiście nic nie jest przesłodzone.
Odpustowe maszkyty w płynie.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie