Teraz jest 22 października 2020, 07:31 - Cz

• Reklama

Chanel - Pour Monsieur Concentree

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Chanel - Pour Monsieur Concentree (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
20%
4 - Dobry
2
20%
5 - Bardzo dobry
4
40%
6 - Genialny
2
20%

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Chanel - Pour Monsieur Concentree

Post26 października 2011, 07:53 - Śr

Miałem okazję powąchać dziś Pour Monsieur Concentree. Zapach jest przepiękny. Jest to zupełnie coś innego niż zwykły zielony Pour Monsieur. Gałkę muszkatołową faktycznie czuć w dużych ilościach. Odbiór jest taki, że jest to zapach przede wszystkim przyprawowy (jest tam również kardamon) i ciepły. Oprócz przypraw reszta nut jest wymieszana bardzo dobrze i nic specjalnie się nie wyróżnia ani nie "wystaje". Zapach nie przechodzi jakiejś drastycznej metamorfozy, jak np. wąchany przeze mnie rano Habit Rouge. Jest odrobinę ostrzejszy w otwarciu, a potem się ociepla i bardzo delikatnie wysładza, za co odpowiadają zapewne wanilia i opoponax w bazie. Nie lubię niestety testów w perfumeriach, bo sporo mi zawsze umyka i chętnie przetestowałbym ten zapach z próbki w domu, bo jest ze wszech miar warty uwagi. Kompletnie nie czuć, że pochodzi z 1989 roku. Pachnie jak najnowsza niszowa premiera i mógłby spokojnie zająć swoje miejsce w Q. z dwa razy wyższą ceną na metce. Znajduję tu całkiem sporo podobieństw do równie świetnego jeśli nie lepszego Coeur De Vetiver Sacre L'Artisana. Ale tam jest herbata, a tu nie ma herbaty. Po prostu nie wiem, jak mogłem tak długo nie znać tej kompozycji Polge'a.
Ostatnio edytowano 25 marca 2012, 18:17 - N przez kapłan, łącznie edytowano 1 raz

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Chanel - Pour Monsieur Concentree

Post26 października 2011, 07:54 - Śr

W pełni zgadzam się z Twoim opisem, kapłan. Dokładnie tak samo odbieram Pour Monsieur Concentree. To doskonałe, a przed wszystkim przepiękne męskie pachnidło. Ja nawet preferuję tę wersje nad klasyka, ktory ma jednak bardziej szyprowy, a mniej przyprawowy charakter (choć wciąż jest świetny bez dwóch zdań). Jeżeli chodzi o ceny, to sugeruję obserwować allegro. Można trafić okazję (ostatnio widziałem po 140 zł za 75 ml).

kapłan

Post07 kwietnia 2012, 19:56 - So

Jakiś czas temu robe zwrócił mi uwagę w innym temacie, że te perfumy uległy reformulacji. Dziś odwiedziłem S. i mogę to potwierdzić. Reformulacja brutalna i zdecydowanie na gorsze. A mój pierwszy post w tym temacie był dosłownie pół roku temu. Spieszmy się kochać perfumy.

Krzysztof M.

Post09 maja 2012, 13:23 - Śr

PM Concentree dzisiaj wytargał mnie za łeb.
Nie mam pojęcia kiedy wyprodukowany więc się nie wypowiem (pewnie na półkach stoją te po i przed ref.).
Po 10-20 minutach od aplikacji zaczarował totalnie.
Od dwóch godzin twardo (raczej ujmująco, aksamitnie i miękko, ale mocno) tkwi na nadgarstku i czaruje nadal.
Kiedyś go ominąłem w przeświadczeniu, że to umocniony Pour Monsieur. Myliłem się.
Concentree jest powalający. Kapłan trafnie go opisał.

edit
Na początku obie wersje wydaja mi się trochę zbieżne. Różnice rosną w funkcji czasu, ale analogia jest naturalna.
Ostatnio edytowano 10 maja 2012, 19:52 - Cz przez Krzysztof M., łącznie edytowano 1 raz

Krzysztof M.

Post09 maja 2012, 19:57 - Śr

Jestem zafascynowany tym pachnidłem. 2001. Klasyk? Trochę mi odbiega.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post11 maja 2012, 15:42 - Pt

Jestem ciekaw, kto ocenił na "3". A to dlatego, że skłaniam się niestety ku podobnej ocenie. :]

kapłan

Post11 maja 2012, 16:13 - Pt

Ta wersja, którą wąchałem ostatnio, na pewno zasługuje na taką ocenę. To co wąchałem jeszcze jesienią - na 5. Może trudno uwierzyć w tak drastyczną zmianę, ale ja tak to odbieram. Chyba że nos mi się rozkalibrował. To co zrobili temu zapachowi to abominacja.

Fajne było w nim to, że czuć było lepsze składniki, ogólnie kompozycja też była fajna - ta wanilia wyłaniająca się spod przypraw - mimo że nie najnowsza, nie waliło dziadem. Teraz to się zrobiło jakieś syntetyczne g****. Gdybym je wąchał na ślepo, chyba bym nie poznał, że to PMC.

FourOfKind

Post11 maja 2012, 19:51 - Pt

Reformulacja ostatnio przybiera na sile. Platinum Egoiste, Pour Monsieur Concentree. Dramat.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post12 maja 2012, 15:45 - So

Nie zakładałbym reformulacji zbyt pochopnie, póki nie ma co do tego pewności.

kapłan napisał(a):Ta wersja, którą wąchałem ostatnio, na pewno zasługuje na taką ocenę. To co wąchałem jeszcze jesienią - na 5. Może trudno uwierzyć w tak drastyczną zmianę, ale ja tak to odbieram. Chyba że nos mi się rozkalibrował. To co zrobili temu zapachowi to abominacja.

Fajne było w nim to, że czuć było lepsze składniki, ogólnie kompozycja też była fajna - ta wanilia wyłaniająca się spod przypraw - mimo że nie najnowsza, nie waliło dziadem. Teraz to się zrobiło jakieś syntetyczne g****. Gdybym je wąchał na ślepo, chyba bym nie poznał, że to PMC.

Obstawiam, Kapłanie, że to jednak kwestia nosa, ale nie tyle jego rozkalibrowania, co doświadczenia.

fqjcior

Post12 maja 2012, 16:53 - So

FourOfKind napisał(a):Reformulacja ostatnio przybiera na sile. Platinum Egoiste, Pour Monsieur Concentree. Dramat.

Dior robi to przynajmniej otwarcie i oficjalnie, a Pan Polge po cichu. Co niezbyt dobrze o nim świadczy. 1:0 dla Diora.

FourOfKind

Post12 maja 2012, 16:57 - So

fqjcior napisał(a):
FourOfKind napisał(a):Reformulacja ostatnio przybiera na sile. Platinum Egoiste, Pour Monsieur Concentree. Dramat.

Dior robi to przynajmniej otwarcie i oficjalnie, a Pan Polge po cichu. Co niezbyt dobrze o nim świadczy. 1:0 dla Diora.

Myślę, że to nie Polge, ale Dyrektor Finansowy :)

fqjcior

Post12 maja 2012, 17:02 - So

FourOfKind napisał(a):
fqjcior napisał(a):

Myślę, że to nie Polge, ale Dyrektor Finansowy :)

Taa.. Jak on się nazywa?? Wertheimer?

FourOfKind

Post12 maja 2012, 17:08 - So

Na szczęście nie znam, bo już bym wysyłał do niego maila po tym co dzisiaj przeżyłem z nowym Antaeusem :D

Krzysztof M.

Post26 maja 2012, 17:28 - So

Obecnie mój nr 1. Nosa oderwać nie można :D

Simon

Post16 listopada 2012, 21:41 - Pt

Z każdym kolejnym użyciem, przypadamy sobie coraz bardziej do gustu. Wybrałem ten zapach na lotnisku, jako coś zbliżonego do klasycznej Wody Kolońskiej Chanel, która bardzo mi się spodobała. Mam jednak ten problem, że ciężko mi wybrać jakiś zapach wąchając go tylko przez chwilę. Potrzebuję się z nim dogłębnie zapoznać. Wybrałem więc Pour Monsieur Concentree, jako dużo tańszy i jestem z tego wyboru bardzo zadowolony.

Dla mnie to zapach przede wszystkim elegancki i nietuzinkowy. Niby świeży, ale jednak z tym dodatkowym czymś, co sprawia, że jest nietuzinkowy. Gdzieś przeczytałem, że czasem mówi się o nim, jakoby był dziadkowy. Kompletnie nie mam o nim takiego zdania. Nie znam starej wersji i mówiąc szczerze nie chcę jej poznawać, bo boję się, że przestałbym tak lubić tą. Poza tym nie chcę jak wariat potem polować na nieprodukowane już perfumy ;) Z obecnym Pour Monsieur Concentree jest mi bardzo po drodze.

Krzysztof M.

Post24 listopada 2012, 21:53 - So

PMC z PM nie ma wiele wspólnego (no przesadziłem :) )

Zapach pokroju PM jest piękną propozycją dla wielbicieli klasyki, za którą dam się powiesić.
PMC jest piękną propozycją dla wielbicieli klasyki, za którą dam se urwać jaja.
Wybieram drugie i proszę o rezygnację z komentarzy :lol:
PMC wybarwia się pięknie, miękko i aksamitnie.

gilbert

Perfumaniak

Post25 listopada 2012, 12:49 - N

Krzysztof M. napisał(a):PMC z PM nie ma wiele wspólnego (no przesadziłem :) )

Podpisuje się pod tym stwierdzeniem. Wersja Concentree jest dla mnie o wiele fajniejsza i przede wszystkim łatwiejsza w noszeniu. Warto sprawdzić.
Podstawowy PM to już klasyk pełną gębą i pewnie niewiele osób jest go w stanie aktualnie używać.

Marciu

Post03 kwietnia 2013, 23:04 - Śr

Znalazłem ten zapach w bardzo dobrej cenie, i to za setkę! Czytałem temat i rozważam zakup. Tylko się upewnię: skoro nawet lubię wody kolońskie w starym typie, to PMC potencjalnie może mi podejść prawda? Już pomijam pytanie o to czy dziadkowy, czy nie, bo sprzeciwiam się dobierania perfum do wieku.
No i jeszcze jedno pytanie: to jest concentree, a więc trwałość i pozostałe parametry nie powinny mnie zawieść, hm?

darivsz

Aktywny forumowicz

Post04 kwietnia 2013, 00:01 - Cz

Warto przejść się do perfumerii i powąchać. Pour Monsieur Concentree nie jest zapachem dziadkowym, ale jest dość specyfinczy - co nie oznacza, że zły. Chciałbym ten zapach w kolekcji, ale przyjdzie na to jeszcze czas :)

Parametry użytkowe ma na przyzwoitym poziomie.

Marciu

Post04 kwietnia 2013, 07:42 - Cz

Pytam dlatego, że go nie znam. Znam wersję "zwykłą". No to muszę powąchać :)
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie