Teraz jest 28 października 2020, 06:15 - Śr

• Reklama

Givenchy - Pi

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Givenchy - Pi (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
5
4%
3 - Przeciętny
9
8%
4 - Dobry
31
26%
5 - Bardzo dobry
56
48%
6 - Genialny
16
14%

Liczba głosów : 117

• Autor
  • Wiadomość

RoQ

Super Perfumaniak

Givenchy - Pi

Post25 października 2011, 02:57 - Wt

Jeden z moich "słodkich" faworytów.
Mimo upływu lat, nadal uważam, że tak mocno rozdmuchiwany L'instant Guerlain'a nie dorasta mu do pięt.
Pi jest słodki, ale męski, a przy tym rozweselający. Pachnąc Pi, łatwiej dogadać się z urzędniczkami ZUS, czy Urzędu Skarbowego. Zapach pięknie się rozwija i trwa godzinami. Nie wyobrażam sobie półki "gourmand" bez Pi. To zapach obowiązkowy.
Ma ogromny potencjał, ale stosowany z umiarem staje się seksowny i niesamowicie komfortowy. Panie przepadają za tym zapachem.
Nie wszystkie oczywiście. Te, ze "starej szkoły" to znaczy te, które rzadko golą nogi i nadużywają taniego lakieru do włosów, preferują panów pachnących np. Quorum :mrgreen:
Oczywiście jest to zapach na szczególne okazje i chłodne wieczory. Trwałość i projekcja mogą być problemem, bo są imponujące. Może nie aż tak, jak w przypadku A*Mena, ale wystarczające, że żeby pozbyć się Pi ze skóry, trzeba szorować ciało prawie do kości.
Podsumowując, moja kolekcja zapachów bez Givenchy Pi, to jak Piza bez Krzywej Wieży...
Ps. Obserwuję lekki, ale konsekwentny wzrost cen Pi na ebay, co wskazywałoby, że zapach wkrótce zacznie znikać z obiegu. Miłośnicy tego zapachu powinni trzymać palec na cynglu finansowym i obserwować tendencje, żeby kiedyś nie obudzić się z ręką w nocniku. To oczywiście tylko moje przeczucia, ale licho wie, czy za parę miesięcy na rynku nie pozostaną tylko popłuczyny po klasycznym Pi w postaci wersji Neo, Neo Tropical i pochodnych. Dobranoc Państwu... :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 26 listopada 2011, 10:33 - So przez RoQ, łącznie edytowano 1 raz

pirath

Super Perfumaniak

Re: Givenchy - Pi

Post25 października 2011, 08:37 - Wt

byłby ciekawszy gdyby bardziej zaakcentowano jego nuty kosztem słodyczy... a tak wychodzi krówka mordoklejka, choć nie powiem jest przyjemny

domurst

Perfumaniak

Post25 października 2011, 09:16 - Wt

Zgadzam się z pirathe'em, ale to już chyba właściwość wanilii, że mocno dominuje nad resztą składników i nie daje się przebić innym molekułom. Dlatego za waniliowcami nie przepadam, bo popadają w zbyt monotematyczne, ciężkawe akordy...
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post25 października 2011, 10:41 - Wt

domurst napisał(a):Zgadzam się z pirathe'em, ale to już chyba właściwość wanilii, że mocno dominuje nad resztą składników i nie daje się przebić innym molekułom. Dlatego za waniliowcami nie przepadam, bo popadają w zbyt monotematyczne, ciężkawe akordy...

jeśli chodzi o zawartość wanilii w składzie to tutaj nie mogę się zgodzić,
nie wszystkie są zdominowane przez nią, takie Envy czy Prada APH intense np.
są całkiem ładnie zmieszane ;) a to tylko przykłady...

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Post25 października 2011, 10:56 - Wt

Bardzo mi się podoba,z pewnością któregoś dnia nabędę buteleczkę ;)
Przy nim Pi Neo to słabizna ;)

GY

Forumowicz

Post25 października 2011, 11:07 - Wt

Jeden z przyjemniejszych ciepłych zapachów z tych które poznałem. Może dlatego, że lubię tą słodkość wanilii. Przywołuje we mnie uśmiech i trochę słońca w zimne dni. Słuchając rady RoQ czas chyba kupić flaszkę.
Neo nie powinno nawet stać koło Pi ;)
Ostatnio edytowano 25 października 2011, 17:05 - Wt przez GY, łącznie edytowano 1 raz

RayFlash

Super Perfumaniak

Post25 października 2011, 15:44 - Wt

Świetny zapach! Dla mnie trudny do rozpindolenia na części pierwsze. Tworzy specyficzną aurę maślanego ciasteczka, porzuconego u stóp jakiejś jodełki może. Może Alicja zgubiła? Z powodzeniem sprawdziłby się na kobiecym ciele, ale zarazem nie odbiera męskości facetowi, emanując na nim przysiadalnością i obietnicą bezpieczeństwa.

Akurat wczoraj zapodałem go sobie do podusi. Bardzo przyjemnie się zasypiało. Pachnie całkiem naturalnie. Jednakowoż entuzjaści analizy faz nie znajdą tu wiele dla siebie. :D

No i z całym szacunkiem, Panowie, ale Pi Neo to zupełnie inne perfumy. Tak, jak Pi jest idealny na chłodniejsze dni, tak Neo lepiej spisuje się, gdy jest cieplej - doskonale komponuje się z błękitną, w kolorze płynu, rozpinaną koszulą w kratę. Oba zapachy bardzo lubię, Neo nawet bardziej, ale to już mój prywatny hopel i osobna historia. :)

domurst

Perfumaniak

Post25 października 2011, 19:32 - Wt

Zupełnie przypadkowo testuję dziś na sobie Gaultier 2 - ma w sobie coś z Pi. Tzn nie tyle "coś" a wanilię. Tyle że u Gaultiera jest jakby szlachetniej i mniej cukierkowo. Tak czy siak, dla mnie, podobnie jak Pi, nie do noszenia - zbyt waniliowo

GY

Forumowicz

Post26 października 2011, 11:09 - Śr

Muszę tego Gaultiera przetestować :)

Prorok

Forumowicz

Post26 października 2011, 21:16 - Śr

jak dla mnie koszmar - stawiam w jednej linii z roma uomo - waniliowe maszkary , których nie jestem w stanie uzywac

jarosword

Aktywny forumowicz

Post26 października 2011, 21:32 - Śr

belor, ten Pan powyżej obraził naszą Romę. Co z nim zrobimy? ;)

belor

Post27 października 2011, 07:52 - Cz

jarosword napisał(a):belor, ten Pan powyżej obraził naszą Romę. Co z nim zrobimy? ;)

racja, kara musi być zaistę!
to ty go trzymaj, a ja mu będę guilty wlewał przez nos ;)

RoQ

Super Perfumaniak

Post27 października 2011, 10:02 - Cz

domurst napisał(a):Zgadzam się z pirathe'em, ale to już chyba właściwość wanilii, że mocno dominuje nad resztą składników i nie daje się przebić innym molekułom. Dlatego za waniliowcami nie przepadam, bo popadają w zbyt monotematyczne, ciężkawe akordy...

Wanilia w Pi jest chyba najpiękniejszą wanilią jaką znam. Nawet nie wyobrażam sobie piękniejszej. Jest bardziej cukierkowo-drewniana i mniej waniliowa, niż na przykład w Boss Bottled. Tej w Romie raczej już nie trawię. Jest za bardzo waniliowa :)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post27 października 2011, 15:35 - Cz

Prorok napisał(a):jak dla mnie koszmar - stawiam w jednej linii z roma uomo - waniliowe maszkary , których nie jestem w stanie uzywac

Cóż, z monotematycznymi zapachami jest taki problem, że trzeba lubić temat albo monotematyczność. :)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post27 października 2011, 15:41 - Cz

domurst napisał(a):Zupełnie przypadkowo testuję dziś na sobie Gaultier 2 - ma w sobie coś z Pi. Tzn nie tyle "coś" a wanilię. Tyle że u Gaultiera jest jakby szlachetniej i mniej cukierkowo. Tak czy siak, dla mnie, podobnie jak Pi, nie do noszenia - zbyt waniliowo

Pomyślałem o Gaultierze 2 w kontekście Pi, ale w tym sensie, jak bardzo się od siebie różnią, mimo że oba to waniliowce.

domurst

Perfumaniak

Post27 października 2011, 15:59 - Cz

I jakie masz odczucia a'propos Gaultier'a?

RayFlash

Super Perfumaniak

Post27 października 2011, 16:23 - Cz

Szczerze mówiąc, mieszane. Zużyłem prawie całą próbkę (byczą - trzeba dodać), żeby wyrobić sobie opinię, i chyba nie do końca mi się to udało.

Wydaje się od Pi dużo bardziej kobiecy, jeśli można tak powiedzieć. Testowałem latem i muszę przyznać, że nosiło się go wtedy bez problemów. Czyli miłośnikom wanilii z powodzeniem mógłby posłużyć za signature scent. Podobał mi się jego swobodny charakter, ale z drugiej nie znalazłem w nim nic, co by mnie jakoś szczególnie zachwyciło. Nie wiem, czemu ilekroć go użyłem, w głowie zapalała mi się lampka z napisem "James Dean", i to jest chyba to, co mnie w nim urzekło najbardziej: moje własne o nim wyobrażenie. :)

Co do samego zapachu, rzeczywiście wyczuwam na początku efekt gotowanego na mleku ryżu, o którym niektórzy wspominają. Grape soda (napój przeważnie z czerwonych winogron) również jest wyczuwalna. To jest w sumie interesujące, jeśli wierzyć, że Gaultier 2 składa się z trzech tylko nut, jak podaje producent (ja nie wierzę). Poza tym jest bardzo trwały, o świetnej projekcji. Fan wanilii powinien się zainteresować, zwłaszcza że ponoć wycofany.

tomson69

Aktywny forumowicz

Post13 stycznia 2012, 21:25 - Pt

Powiem krótko...
Nuty głowy: bazylia, estragon, rozmaryn, mandarynka.
Nuty serca: neroli, geranium, anyż, lilia.
Baza: wanilia, drewno cedrowe, tonka, benzoes, migdałowiec, brązowy cukier.

Ale według mnie powinno być...

Nuty głowy: wanilia, wanilia wanilia
Nuty serca: wanilia, wanilia, wanilia
Baza: wanilia, wanilia, wanilia

:D :D
Zapach ciekawy, bardzo i to baaaardzo waniliowy poza tym trwały. Testowałem go już dawno temu, bardzo mi się spodobał ale bałem się że po kilku dniach użytkowania może rozboleć mnie od niego głowa :?

Pako

Forumowicz

Post13 stycznia 2012, 21:37 - Pt

Zgadzam się z powyższą opinią :P Tona wanilii i co jakiś czas nuta brązowego cukru :) Bardzo lubię ten zapach (kocham wanilię), miałem zamiar go kupić już dawno ale po drodze poznałem jeszcze kilka zapachów i jakoś zakup przeciągnął mi się w czasie ;p Ale kiedyś na pewno kupię.
No i ten przepiękny flakon...ahh :D

Ocena:5

klystianek

Aktywny forumowicz

Post13 stycznia 2012, 21:49 - Pt

to nie wanilia tylko
http://pl.wikipedia.org/wiki/Benzoina
:P ale ludzaco przypomina wanilie
Top Niche: 1. Black Aoud 2. Musc Ravageur 3. L'air du Desert Marocain
Top Designer: 1. Terre d'Hermes 2. Guerlain L'Instant PH EDT 3. YSL M7
Następna strona