Teraz jest 24 października 2020, 12:43 - So

• Reklama

Fendi - Theorema Uomo

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Fendi - Theorema Uomo (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
33%
5 - Bardzo dobry
1
33%
6 - Genialny
1
33%

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

Biral

Perfumaniak

Fendi - Theorema Uomo

Post24 października 2011, 07:14 - Pn

Jest już późne popołudnie, podnoszę nadgarstek i nadal czuję ostrość Theoremy, które zaaplikowałem o szóstej rano (trzy małe psiknięcia, nie dociskam zbyt mocno, bo chmurka spora). Dla tych, którzy się z nimi nie spotkali trochę faktów. Twórca, nikt inny jak Jacques Cavallier (M7, L'Eau d'Issey Pour Homme, Opium, River Gauche). Zachwalać nie trzeba :-)
Idąc za fragrantiką:
top notes: pieprz, bergamotka, geranium, kardamon
middle notes: gałka musztatołowa, wetiwer, cedr
base notes: labdanum, ambra, piżmo
Początek bardzo rześki za sprawą bergamotki i geranium, przy tym ostry. Uwielbiam takie początki. Świeżość utrzymuje się u mnie przez prawie cały czas. Zaznaczę, że nie jest to typowy "świeżak". Od samego początku czuję się elegancję. Czuć, że zrobił je doświadczony nos i nie wczoraj. Wracając do składników. Bardzo szybko pojawia się gałka muszkatołowa i trochę się rządzi razem z cedrem. Pomimo pieprzu i gałki, nie odnoszę żadnego wrażenia orientalności tych perfum. Jest czysto i elegancko. Dosyć szybko pojawia się baza, szczególnie piżmo i ambra. Po godzinie królują ze stale utrzymującą się bergamotką i geranium - je czuje do samego końca. Ciężko mi zidentyfikować labdanum, niezbyt kojarzę ten zapach. Jest w Theoremie coś magicznego. Mimo świeżości, nie jest to łatwy zapach do noszenia. Zawsze przed użyciem mam takie dziwne wahanie, czy aby jestem na nie dzisiaj gotowy ;-) Moje 100ml starczy mi na dekadę, a może i dłużej.
Myślę, że idealny zapach na ciepłe dni, na każdą okazję. Idealny do jasnej koszuli, noszonej na wiosennym luzie. Spakowałbym go na podróż do Włoch. Z tym krajem kojarzy mi się najbardziej. Zaliczam go do tej samej klasy co Loewe Pour Homme.

cassyoosh

Aktywny forumowicz

Re: Fendi - Theorema Uomo

Post24 października 2011, 07:15 - Pn

zaryzykuję opinię (dzięki Biralowi mogę poniuchać Theoremę)

wstęp: Theorema ma coś z duszy Aventusa
rozwinięcie: Aventus ma coś z duszy Theoremy
konkluzja: muszę koniecznie mieć flachę Theoremy, bo inaczej chyba pęknę

i to by było na tyle w temacie Wietnamu :)
nic się nie zmieniło, wszystko jest jak było, niebo tak wysoko znów
-------------------------------------------
http://www.fragrantica.com/member/48291

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 marca 2012, 13:51 - Cz

Biral na dekadę, no co Ty. Trudno się powstrzymać, bo zapach ma magnesik. Przecież kiedyś, kiedy jeszcze stały w sieciówkach zachwycały charakterem. Pachniały po swojemu, ambitnie i inaczej niż reszta.
Theorema Uomo nie jest może przykładem tego szaleństwa i ekstrawagancji w wykonaniu Fendi, jednak to wyborny letniak.
Wyrachowany, pieprzony cytrus oparty o drzewo w upalny dzień, do tego z klasą i drwiącym uśmieszkiem :) .
Gustowna rzecz. Uroczy prosty flakon podkreśla estetykę samego zapachu. Nie dla dzieciaków. Dałbym między 5 z minusem a 4 z plusem, ale nie ma to dam 5.

Pamiętam, że kilka ładnych lat temu damskie specjały ryły beret bez litości. Zabić albo pokochać. Męskie aż tak odważne nie są.

RoQ

Super Perfumaniak

Post15 marca 2012, 14:02 - Cz

Ja niestety, nie kupię tego w UK. Nawet przetestować nie mogę...

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post15 marca 2012, 14:07 - Cz

nie porwał mnie, nic specjalnego,
nawet się nie rozwinę bo nie ma nad czym...

Powrót do Perfumy męskie