Teraz jest 21 października 2020, 14:33 - Śr

• Reklama

Jaguar - Jaguar for Men

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Jaguar - Jaguar for Men (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
7%
2 - Słaby
2
7%
3 - Przeciętny
5
17%
4 - Dobry
4
14%
5 - Bardzo dobry
16
55%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 29

• Autor
  • Wiadomość

Sierota

Forumowicz

Jaguar - Jaguar for Men

Post24 października 2011, 07:11 - Pn

Jaguar for Men - aromatyczno-ziołowa kompozycja typu fougere.

Nie widzę wątku poświęconego temu klasykowi a więc taki tworzę, bo warto mieć Jaguar for Men pod ręką

Głowa: lawenda, bazylia, tymianek, jałowiec, bergamotka, mandarynka, pomarańcz.
Serce: drzewo sandałowe, cedr, paczuli, gałka muszkatołowa, goździki, jodła.
Baza: piżmo, ambra, tytoń, paproć.

Autorem kompozycji jest Thierry Wasser a zapach pojawił się 20 lat temu i jak na klasykę przystało, nie starzeje się.

Otwarcie bardzo świeże ziołowe, mieszaniną ziół z przyklasztornego ogródka zdominowanego zapachem bazylii i lawendy, ale z czasem ewoluuje w kierunku nut jodłowo-balsamicznych i taki świeżo jodłowo-jałowcowy pozostaje do końca, a na mojej suchej skórze trwa minimum 9 godzin.

Klimatem Jaguar for Men przypomina YSL Rive Gauche. Oba pachnidła nieco oldskulowe, nobliwe i z charakterystycznym dystansem. Zapach bynajmniej nie jest uwodzicielski jak to można doczytać w wielu opiniach w sieci, ale bez wątpienia elegancki i z klasą jak przystało na klasykę. Jak znalazł na co dzień dla dojrzałego faceta ;)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

aleksander

Super Perfumaniak

Re: Jaguar - Jaguar for Men

Post24 października 2011, 07:12 - Pn

Miałem ją kilka miesięcy temu w ręce.
Moc i trwałość jest spora.

Co mnie w niej denerwowało, wydawało mi się,
jakby do tych wszystkich wymienionych składników
ktoś dodał plastikowe kuleczki. Jakby puder z plastiku,
który oblepił wszystkie fazy zapachu.

Nie mogłem się uwolnić od tego wrażenia.
Ostatnio edytowano 24 października 2011, 08:41 - Pn przez aleksander, łącznie edytowano 1 raz

RoQ

Super Perfumaniak

Post28 października 2011, 03:09 - Pt

Kiedyś za nim szalałem. Już mi przeszło. Kompozycja moim zdaniem bardzo dobra, ale teraz to już geriatria...
Parę lat temu nie mogłem go nigdzie dostać, teraz można kupić w sklepie setkę za 12 funtów.

matlak

Aktywny forumowicz

Post15 maja 2012, 13:05 - Wt

Witam, dziś pierwszy raz w drogerii Natura poznałem Jaguara.... pierwsze 2 niuchy... odrzucił mnie... ale skądś to znałem ... i teraz prosiłbym o wypowiedzenie się czy ktoś podziela moją opinię....

po 2h zastanawiania się wpadło mi do głowy że ten Jaguar pachnie podobnie do MEMOIR man ?! Zapach tej łykowatej białej naci tudzież białej komży ... nie mogłem zdzierżyć tej białej komżowatej naciowatej łykowatości w memoir który mnie odrzucił i tutaj było to samo... całe zajęcia nad tym myślałem co mi to przypomina. Z tym że w Jaguarze jest biała naciowata komżowatość jest okraszona zielonymi glonami, a w Amouagu kadzidełkiem kościelnym. :lol:

Przypomnę składniki powtarzające się w obu kompozycjach:

Głowa: lawenda, bazylia, tymianek, jałowiec, bergamotka, mandarynka, pomarańcz.
Serce: drzewo sandałowe, cedr, paczuli, gałka muszkatołowa, goździki, jodła.
Baza: piżmo, ambra, tytoń, paproć.

może inne składniki też by się mogło pozamieniać np. mech dębowy, piołun, z jakąś jodłą, tymiakniem czy jałowcem

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post03 sierpnia 2012, 08:05 - Pt

Ostatnio zakupiłem Jaguara,i tu mam pytanie:czy cos grzebali przy zapachu,bo z rok temu wąchalem tester w perfumerii i wydawał mi sie ciut mocniejszy,chociaż ten tez mi odpowiada,jest ok,i kolor butelki,tamta była bardzo ciemno zielona,ta jest zielona już nie tak bardzo.(bardziej przezroczysta)
Tak mi sie wydaje,bo to było dawno,dla pewnosci pojade dzisiaj do Bydzi sie upewnic.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post12 września 2012, 22:20 - Śr

Ostatnio skuszony niską ceną i ciekawym flakonem, naniosłem zielonego kota na nadgarstek. Niestety zapach uosabia wszystko, czego najbardziej nie lubię w perfumach męskich. Stara, geriatryczna woń oparta o miks trudnych do zidentyfikowania zielonych składników. Budzi skojarzenia PRL / kiosk RUCH, w międzyczasie zalatując starymi mydłami i środkami czystości, które oferują iglastą świeżość.

Oczywiście ocena kompozycji jest czysto subiektywna, natomiast obiektywnie patrząc, na minus Jaguara przemawia sztuczność i wyjątkowa syntetyczność, która gra główne skrzypce od początku do końca. To jest akurat fakt, być może wersja starsza była pod tym względem lepsza. Tutaj niestety czuć taniość, bylejakość i masowość. Nie lubię składników "zielonych", a już chronicznie nie znoszę ich sztucznych substytutów. To się nie powinno nazywać Jaguar. Testowałem wersję dostępną obecnie w Superpharm.

aleksander

Super Perfumaniak

Post13 września 2012, 08:05 - Cz

Andres Iniesta napisał(a):na minus Jaguara przemawia sztuczność i wyjątkowa syntetyczność, która gra główne skrzypce od początku do końca.
Twoje słowa utwierdziły mnie w spostrzeżeniu dotyczącym chemikalizacji tej wody.

Serious Sam

Forumowicz

Odp: Jaguar - Jaguar for Men

Post14 września 2012, 10:06 - Pt

Zgadzam się z Robertem. Fakt, jest to zapach nieco syntetyczny, choć zawsze zastanawiam się, czy jego ostrość wynika właśnie z tego czy jest zamierzona. Jakby nie było cały czas można wyczuć, że jest to ciekawa i złożona kompozycja, czego nie można powiedzieć o większości tanich perfum, jednowymiarowych do bólu. Uważam, że to znakomita woda za tę cenę.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post14 września 2012, 15:32 - Pt

Ja w nim żadnej "chemii" nie wyczuwałem. Pamiętam tylko jakąś nutę, która nie brzmiała zbyt dobrze, jak na mój gust. Może być jednak, że to kwestia oswojenia się z zapachem. Musiałbym jeszcze potestować, by móc powiedzieć coś więcej.

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post14 września 2012, 22:28 - Pt

Oddałem Jaguara Tatusiowi, zresztą, po siedemdziesiątce fajnie się nim pachnie.
Warzywniak, z pewnością. Z klasą, której trudno odmówić. Jego złożoność polega na tym, że po minucie i 4 godzinach na weselu daje jak ruska orkiestra. Wielbię różne klasyki, ale to jedyny chyba który oddałem.

gilbert

Perfumaniak

Post14 września 2012, 22:40 - Pt

Ja niestety nie dałem rady Jaguarowi. Kiedyś chciałem go kupić, ale odpuściłem.

Lubie klasyczne kompozycje, ale tutaj, to dla mnie przesada.
W parze z Paco Rabanne PH to dla mnie najbardziej 'dziadkowe' pachnidła w mainstreamie.

Ta syntetyczność może i też występowała, w sumie nie ma się co dziwić, za taką cenę.
Plus za bardzo fajny flakon, ale na tym plusy się kończą. Przynajmniej teraz.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post14 września 2012, 22:52 - Pt

Krzysztof M. napisał(a):Oddałem Jaguara Tatusiowi, zresztą, po siedemdziesiątce fajnie się nim pachnie.
Warzywniak, z pewnością. Z klasą, której trudno odmówić. Jego złożoność polega na tym, że po minucie i 4 godzinach na weselu daje jak ruska orkiestra. Wielbię różne klasyki, ale to jedyny chyba który oddałem.

Warzywniak, tak, a nawet i mięsny. ;) No mną też coś nie zawładnął ten Jaguar, mimo że kocham "kowbojskie" klimaty. :)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post14 września 2012, 22:56 - Pt

gilbert napisał(a):Ja niestety nie dałem rady Jaguarowi. Kiedyś chciałem go kupić, ale odpuściłem.

W parze z Paco Rabanne PH to dla mnie najbardziej 'dziadkowe' pachnidła w mainstreamie.

Ta syntetyczność może i też występowała, w sumie nie ma się co dziwić, za taką cenę.

Hm, skoro zestawiasz go z moim ukochanym PRPH, to może powinienem do niego wrócić?...

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post14 września 2012, 23:37 - Pt

Robert z Barcina napisał(a):Ostatnio zakupiłem Jaguara,i tu mam pytanie:czy cos grzebali przy zapachu,bo z rok temu wąchalem tester w perfumerii i wydawał mi sie ciut mocniejszy,chociaż ten tez mi odpowiada,jest ok,i kolor butelki,tamta była bardzo ciemno zielona,ta jest zielona już nie tak bardzo.(bardziej przezroczysta)
Tak mi sie wydaje,bo to było dawno,dla pewnosci pojade dzisiaj do Bydzi sie upewnic.

Wydawało Ci się. Grzebali tak dawno....
Też miałem Jaguara niedawno i w jego przypadku nie o moc chodzi.
Chyba, że znowu grzebali ostatnio :lol: :lol:

gilbert

Perfumaniak

Post14 września 2012, 23:43 - Pt

RayFlash napisał(a):
gilbert napisał(a):Ja niestety nie dałem rady Jaguarowi. Kiedyś chciałem go kupić, ale odpuściłem.

Hm, skoro zestawiasz go z moim ukochanym PRPH, to może powinienem do niego wrócić?...

Kompozycyjnie Paco wydaje się jednak lepszy.
Zestawiłem dlatego, gdyż obydwa te zapachy łączy długaaaaaaa, siwa broda.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post14 września 2012, 23:44 - Pt

Nie znajduję jej w Paco absolutnie.

gilbert

Perfumaniak

Post14 września 2012, 23:46 - Pt

RayFlash napisał(a):Nie znajduję jej w Paco absolutnie.

Co nos, to opinia.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post14 września 2012, 23:48 - Pt

Nie wiem, może, nie zajmuje mnie to wcale.

xentrix

Super Perfumaniak

Post04 grudnia 2012, 20:48 - Wt

prawdopodobnie próbka , która posiadałem była wersją sprzed reformulacji ( nie ma 100% pewnosci ) , zapach z grupy oldschoolowych , dla faceta 50+ , dla mnie nie do zniesienia ale nie ze względu na oldschool , bo to nie wyklucza zapachu , lecz ze wzgledu na nieco chemiczny charakter a co gorsze jakąs nutę zielsko-warzywną ,której nie mogę znieść . Jest ona dla mnie koszmarna , wiec dyskwalifikuje to zapach do stosowania . Uwaga ! Oprócz minusów , są też plusy ;) . Trwałosc b.dobra , projekcja także duża , no i cena atrakcyjna. Jak komus zapach przypasuje , to ciekawa propozycja . Ja mowie NIE !
ze wzgledu na parametry użytkowe , które wyciagają zapach mocno w góre daje 4- .
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

illusion

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post06 grudnia 2012, 20:30 - Cz

Mam ta samą próbkę co xentrix i co?
Pomimo, że nie po drodze mi z oldschoolami to o dziwno zapach mi się podoba :D
Jest dla mnie o wiele bardziej do przyjęcia niż chociażby Giorgio Heverly Hills, któremu nie dałem rady.
W Giorgio znajduje się sporo składników ciężkiego kalibru jak wanilia, miód i paczula. Jaguar z kolei to zielony świeżak w klasycznym wydaniu. Jak ktoś zerknie na mój TOP 3 to zrozumie że lubię klimaty w stylu "fresh-spicy-woody". Tyle w temacie
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie