Teraz jest 22 października 2020, 15:26 - Cz

• Reklama

Cartier - Eau de Cartier Vetiver Bleu

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Cartier - Eau de Cartier Vetiver Bleu (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
33%
4 - Dobry
1
17%
5 - Bardzo dobry
3
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Cartier - Eau de Cartier Vetiver Bleu

Post02 sierpnia 2015, 20:06 - N

Nuty: mięta, lukrecja, wetiwer

Obrazek

Nie miałem wcześniej styczności z pachnidłami Eau de Cartier, to jest pierwsze. Nie powiem, skusiło mnie to "Vetiver Bleu" w nazwie i mięta w nutach, bo jestem sierotą po Live Jazz i ciągle szukam czegoś co mogłoby mi go zastąpić. Cóż, nowa woda Cartiera nim nie będzie, ale nie jest bynajmniej zła. Otwarcie to rzeczywiście prawie sama mięta. Całkiem ładna, choć nie mogłem się pozbyć wrażenia, że to ten rodzaj mięty jak z gum do żucia (Wrigley chyba? :) ). Po paru minutach dochodzi do głosu lukrecja i zapach się dość mocno wysładza. Samej wetywerii jest w nim niewiele, majaczy gdzieś w tle przez cały czas trwania zapachu, nigdy nie akcentując mocniej swojej obecności. Typowy unisex - mi się spodobał, zabrała mi go żona. Parametry, jak na "eau de", całkiem przyzwoite, do 8 h przy 5-6 chmurach. Projekcja skromna, biurowa raczej taka.

Ktoś testował już tę wodę? Ciekaw jestem Waszych opinii...

zidam

Forumowicz

Re: Cartier - Eau de Cartier Vetiver Bleu

Post23 września 2017, 16:21 - So

Ziołowo-korzenny, otwarcie lekko pieprzne. Zielony, w tle nuta mięty. Kojarzy się z wilgocią i liśćmi, łodygami - to pewnie zasługa wetywerii. Ciekawy, jednocześnie świeży, zielony i lekko słodkawy, z czasem coraz słodszy. Ma w sobie coś przyciągającego, choć brakuje mu trochę pazura, wydaje się zbyt ugładzony, unisexowy. Sama kompozycja jest jednak przyjemna. Projekcja niska, trwałość dobra. Pachnie jak rozrzedzona, bardziej wodna i korzenna wersja Malizii Uomo Vetyver ;)

igrek

Forumowicz

Re: Cartier - Eau de Cartier Vetiver Bleu

Post16 kwietnia 2019, 13:46 - Wt

Dziś teścik globalny tego unisexu. Otwarcie to pogniecione badyle (które oceniam pozytywnie) z subtelną miętą w tle. Po kilku minutach zaczyna pojawiać się słodycz, która z czasem wychodzi na prowadzenie. Mięta stanowi wspólny mianownik obu faz. Kompozycja jest piękna i dostojna. Może kojarzyć się z Tic-Tacami lub gumą do żucia, ale trudno uniknąć takich skojarzeń, gdy z miętą mamy do czynienia zazwyczaj w takich właśnie produktach.

Jedynym, a jednocześnie kluczowym dla mnie mankamentem są parametry, które nie pozwalają mi w pełni cieszyć się tym pachnidłem. Kilka minut projekcji, po której zapach staje się bliskoskórny i z każdą kolejną godziną czuć go coraz mniej. Podczas noszenia dał mi o sobie znać tylko raz, jakieś 10 minut po aplikacji. Po 3 godzinach na nadgarstku pozostaje ledwie słodko-mentolowe wspomnienie. Zbyt dyskretny jak na mój gust.

Kompozycję oceniam wyżej niż Cartier Roadster, którym dość łatwo się "przesłodzić", a co za tym idzie, jest propozycją do noszenia co najwyżej raz na kilka dni. Tutaj słodycz została rozwodniona, dzięki czemu całość jest mniej cukierkowa, bardziej rześka i nie zamula. Gdyby nie parametry, Eau de Cartier Vetiver Bleu oceniłbym nawet jako lepsze perfumy.

Biorąc pod uwagę cenę (za 206 zł w perfumeriach internetowych można wyhaczyć flakon 200 ml), jeśli ktoś poszukuje dyskretnego, a jednocześnie przepięknego zapachu do pracy, na wiosnę może być to strzał w 10.
KUPIĘ ODLEWKI: Amouage Lyric Man, Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Homme, Ralph Lauren Polo Black
SPRZEDAM: Versace Blue Jeans, Versace Dreamer

Powrót do Perfumy unisex