Teraz jest 23 października 2020, 11:27 - Pt

• Reklama

Creed - Bois du Portugal

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Creed - Bois du Portugal (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
3
8%
2 - Słaby
1
3%
3 - Przeciętny
1
3%
4 - Dobry
4
11%
5 - Bardzo dobry
10
27%
6 - Genialny
18
49%

Liczba głosów : 37

• Autor
  • Wiadomość

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Creed - Bois du Portugal

Post24 października 2011, 07:07 - Pn

Testuję po raz pierwszy tego klasyka i jest tak sobie. Nie wiem jeszcze czy lubię ten zapach, czy nie.

Samo otwarcie jest intrygujące i faktycznie kojarzy się z lasem. Uczucie jakbyś zanurzył twarz w naczyniu wypełnionym świeżym, częściowo zmiażdżonym listowiem, z kawałkami gałązek, prosto z drzew. To pewnie zasługa lawendy, której towarzyszy bergamotka lub cytryna i jeszcze coś zielonego. (Spojrzałem w spis nut na fragrantice i jest on dla mnie nieadekwatny: http://www.fragrantica.com/perfume/Cree ... -3805.html Wg mnie nie ma szans, żeby taki efekt uzyskano przy pomocy samych tylko nut drzewnych i wetiweru.) Ta faza jednak bardzo szybko znika i zaczyna nagle dominować bardzo nieprzyjemny dla mnie akord czegoś jakby stęchłego, czego nie podejmuję się zidentyfikować. Przy kolejnych testach spróbuję rozpoznać co to jest, ale póki co ta faza zapachu już mi umknęła. Wdycham właśnie całkiem przyjemny drzewno-lawendowy i lekko wetiwerowy "drydown". Ale czy wystarczająco przyjemny, żeby wywołać we mnie jakieś silniejsze emocje?

Co do klasyczności, czy oldskulowości tego zapachu, wyraża się ona wg mnie tym, że cała ta drzewność, zieloność itd. jest taka jakaś przyciszona, niesoczysta, jakby przysypana cienką warstwą pudru (z wyjątkiem dosłownie samego otwarcia otwarcia). Tak jakbyśmy oglądali zdjęcie w kolorze sepii sprzed lat zamiast w normalnych, naturalnych barwach. O ile większość Creedów, które wąchałem była do siebie w jakimś tam stopniu podobna (GIT, MI, SMW, Himalaya, Erolfa, Green Valley), to ten nie ma z nimi nic wspólnego.

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Re: Creed - Bois du Portugal

Post24 października 2011, 07:08 - Pn

A dla mnie jest najbardziej męski z CRRED'ów(nie miałem okazji poznać tylko Aventusa)Dwa razy do niego podchodziłem,i za drugim stwierdziłem,że to jest to :)

Simon

Post11 marca 2012, 15:29 - N

Zdecydowanie najbardziej męski Creed. Ja bym o nim wręcz powiedział, że jest samczy. Klasyk zdecydowanie. Bez problemu mogę sobie wyobrazić eleganckich mężczyzn lat 60 ubranych w ten zapach. Swoją drogą wczoraj oglądałem film Leatherheads (Miłosne Gierki po polsku, powinni naprawdę zabijać za takie tłumaczenia pełne inwencji twórczej) i według mnie bohater, grany przez Clooneya, idealnie pasuje do tego zapachu :) Co dla mnie wcale nie dyskwalifikuje Bois du Portugal, jako kompozycji od której „wieje trupem”. Wręcz przeciwnie, myślę że pomimo upływu lat, kompozycja ta jest bardzo noszalna.

Obrazek

Co do samego zapachu, ja nie odbieram go jako pudrowego, ale faktycznie jest w nim coś takiego, co jakby przeciska się przez inne składniki. Z jednej strony bowiem mamy wetiwer, lawendę i drewno sandałowe i cedrowe, z drugiej jest tu jakaś balsamiczność, tłustość kompozycji, słodkość wkradająca się gdzieś z dalszego planu. Nie jestem pewien czy to w pewnej mierze nie jest zasługa olejku jaki uzyskuje się z drzewa sandałowego. Bardziej mi taka nuta tutaj pasuje, niż suche drewno.

Niszka

Administrator

Post12 marca 2012, 08:54 - Pn

Lata 80' wiecznie żywe. :D Zdecydowanie zapach osadzony w klimatach tamtych lat, co zresztą potwierdza rok produkcji. Zapach moim zdaniem dla faceta 35+, chyba jeszcze jestem za młody na tego typu klimaty. W otwarciu czuję jakąś wściekłą, stomatologiczną mandarynkę, której w oficjalnym składzie nie widać. Ogólnie wolę pozostać przy Green Irish Tweed i Original Vetiver, chociaż nie wiedzieć czemu, Bois du Portugal bardzo zakumplował się z moją skórą i nadspodziewanie dobrze mi się go nosi. Kolejny raz jakość składników mnie rozwaliła, perfumy pachną niesamowicie naturalnie.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post12 marca 2012, 11:16 - Pn

Jak to dobrze mieć powyżej 35 lat ;-) Ale fakt faktem BdP to pachnidło dla dojrzałego faceta. Bardzo naturalnie pachnące - to prawda. Creedy to mają bez dwóch zdań. BdP przykuł moją uwagę słodkim cytrusem, lawendą i sandałowcem. Wszystko sklecone bardzo harmonijnie w po prostu piękne pachnidło. Gdybym miał je do czegoś porównać, to najbardziej przypomina mi New York Parfums de Nicolai i z bardziej popularnych - Heritage Guerlaina (który jest oczko lepszy moim zdaniem). Ogólnie oceniam BdP na 5, choć nie przekonał mnie na tyle, bym chciał mieć własny flakon. A recenzja na blogu pewnie niedługo.

Simon

Post12 marca 2012, 15:08 - Pn

Do pracy raczej bym nie założył, ale na jakieś wieczorne wyjście. Zastanawiam się, czy byłby to dobry zapach na spotkanie z kobietą. Na pierwsze spotkanie chyba jednak lepsze byłoby coś innego :)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post12 marca 2012, 15:23 - Pn

fqjcior napisał(a):Jak to dobrze mieć powyżej 35 lat ;-) Ale fakt faktem BdP to pachnidło dla dojrzałego faceta. Bardzo naturalnie pachnące - to prawda. Creedy to mają bez dwóch zdań. BdP przykuł moją uwagę słodkim cytrusem, lawendą i sandałowcem. Wszystko sklecone bardzo harmonijnie w po prostu piękne pachnidło. Gdybym miał je do czegoś porównać, to najbardziej przypomina mi New York Parfums de Nicolai i z bardziej popularnych - Heritage Guerlaina (który jest oczko lepszy moim zdaniem). Ogólnie oceniam BdP na 5, choć nie przekonał mnie na tyle, bym chciał mieć własny flakon. A recenzja na blogu pewnie niedługo.

Moim zdaniem, Bois Du Portugal to niezwykle nobliwy zapach dla faceta powyżej czterdziestki. Bardzo szlachetny zapach, emanujący jednak jakąś nieprawdopodobną statecznością, bez cienia ekstrawagancji, czy najmniejszego nawet szaleństwa. Przez to Bois Du Portugal wydaje mi się zapachem stargetowanym bardzo ściśle. No i - last but not least - nie jest to mój typ emocjonalno-charakterologiczny.

fqjcior

Post12 marca 2012, 15:48 - Pn

Cookie13 napisał(a):
fqjcior napisał(a):Jak to dobrze mieć powyżej 35 lat ;-) Ale fakt faktem BdP to pachnidło dla dojrzałego faceta. Bardzo naturalnie pachnące - to prawda. Creedy to mają bez dwóch zdań. BdP przykuł moją uwagę słodkim cytrusem, lawendą i sandałowcem. Wszystko sklecone bardzo harmonijnie w po prostu piękne pachnidło. Gdybym miał je do czegoś porównać, to najbardziej przypomina mi New York Parfums de Nicolai i z bardziej popularnych - Heritage Guerlaina (który jest oczko lepszy moim zdaniem). Ogólnie oceniam BdP na 5, choć nie przekonał mnie na tyle, bym chciał mieć własny flakon. A recenzja na blogu pewnie niedługo.

Moim zdaniem, Bois Du Portugal to niezwykle nobliwy zapach dla faceta powyżej czterdziestki. Bardzo szlachetny zapach, emanujący jednak jakąś nieprawdopodobną statecznością, bez cienia ekstrawagancji, czy najmniejszego nawet szaleństwa. Przez to Bois Du Portugal wydaje mi się zapachem stargetowanym bardzo ściśle. No i - last but not least - nie jest to mój typ emocjonalno-charakterologiczny.

Oj przesadzasz z tą 40-ką, no ale nie będę się już o te parę lat targował :-)

BTW: Czy któryś ze znanych Ci Creedów jest ekstrawagancki??

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post12 marca 2012, 15:56 - Pn

Żaden, to fakt. Lecz ten jest wyjątkowo nieekstrawagancki. Bois Du Portugal to wręcz antyteza ekstrawagancji. Ale trzeba przyznać, że moc ma naprawdę solidną...

RayFlash

Super Perfumaniak

Post12 marca 2012, 16:12 - Pn

Nie znam BdP, ale Twoje słowa, Ciastku, to dla mnie świetna (anty)reklama. ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post12 marca 2012, 16:16 - Pn

Dlaczego ? W swojej kategorii BdP wymiata. A poza tym Ty masz dość szerokie spektrum preferencji ( od Paco Rabanne Pour Homme po M/Mink ), więc niewykluczone, że i BdP Ci podejdzie. Chociaż osobiście obstawiam, że raczej tylko docenisz...

RayFlash

Super Perfumaniak

Post12 marca 2012, 16:30 - Pn

Tak, mój gust jest bardzo eklektyczny. :D Ale bardziej niż cokolwiek innego w perfumach lubię, jak jest z charakterem i ekstrawagancko. :D

Clevland

Forumowicz

Post12 marca 2012, 21:18 - Pn

Puder, wetiver, lawenda.

Dziadka co prawda tutaj nie ma, ale siwe włosy zaczynają się pojawiać...

Klasyk w starym stylu- lata 80-te.

Projekcja średnia.

Nie dla mnie- szukam innych wrażeń.

fqjcior

Post12 marca 2012, 21:28 - Pn

Dużo jeszcze przed Wami, moje dzieci :-)

Simon

Post12 marca 2012, 21:57 - Pn

Ja to lubię takie dorosłe zapachy. Ale wierzcie mi, że pomimo niezbyt zaawansowanego wieku :lol: wcale nie muszę sobie dodawać włosów na klacie. Po prostu lubię takie kompozycje :)

A co do projekcji, to się wtrącę, że na mnie Bois du Portugal ma genialną wręcz projekcję. Pomimo tego, że nie jest mocna, jest bardzo dobra w sensie lotności. Testowałem ten zapach wczoraj i z relacji osób trzecich wiem, że przy każdym moim wejściu do pomieszczenia i przejściu w pobliżu danej osoby, było go wyraźnie czuć. A z aplikacją poleciałem delikatnie, jak to przeważnie robię. Lubię tego typu projektujące zapachy - razem ze mną wchodzą i wychodzą. Czuć je, ale nie zostają w pomieszczeniu, kiedy mnie już tam nie ma. Klasa.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post31 października 2012, 15:35 - Śr

Dziwny ten Creed. Roztacza wokół mnie dość sporą bańkę miękkich cytrusów, a po przystawieniu nosa do miejsca aplikacji czuję szorstką, lawendową nutę. Nieco zmieniając słowa kapłana z pierwszego postu mogę napisać: testuję po raz któryś tego klasyka i jest tak sobie. Nie wiem jeszcze czy lubię ten zapach, czy nie. Jedno mogę rzec: nuuuuuda. Do 1987 roku powstało sporo zdecydowanie ciekawszych i lepszych wód od tego Creeda z Eau Sauvage Diora utrzymanym w podobnym klimacie na czele. Tragedii wprawdzie nie ma, ale biorąc pod uwagę jego cenę i to, że są od niego ciekawsi, jest bardzo przeciętnie. Sytuacji nie ratuje nawet jego męski charakter.

Simon

Creed - Bois du Portugal

Post18 listopada 2012, 22:36 - N

Dzisiaj go użyłem i przyszło mi do głowy, że to mógłby być zapach Bonda ze Skyfall. Tego nieogolonego Bonda, szorstkiego a jednak intrygującego. Coś takiego ma ten zapach w sobie. Jest taki właśnie nieco szorstki, nieco zimny jak Bond (nie w sensie że odświeżający). Niby trzyma na dystans, ale jednocześnie zwraca na siebie uwagę.

Dzisiaj wyjątkowo dobrze mi się go nosiło. Czytając Wasze wypowiedzi zastanawiam się tylko jak ktoś zupełnie obcy oceniłby mnie w tym zapachu. Nie żebym się tym przejmował, po prostu ciekawi mnie czy usłyszałbym coś w stylu „wypsikałeś się perfumami dziadka”, czy raczej byłby to pomruk zadowolenia padający z ust kobiety ;) Elegancki garnitur, wzrok zagubiony gdzieś w oddali i wyraz twarzy gościa, z którym mało kto chce zadzierać. Na dokładkę piękna kobieta, zupełnie oczarowana tym gościem. Jakoś nietrudno mi tak się poczuć w tym zapachu ;)

matlak

Aktywny forumowicz

Post19 listopada 2012, 13:24 - Pn

Z początku przypomina mi mieszankę Lancome Sagamore i cytrusów z klasycznego zapachu Armaniego.. zobaczymy jak potoczy się dalej, jak narazie pomimo mojego wieku jestem bardzo zadowolony i śmiem rzec że chętnie bym go ponosił na formalne okazje.

po jedym małym psiknięciu projekcja na dobrym poziomie przez około 3-4h teraz ciągając nosem po nadgarstku jeszcze wyczuwalny.. co dziwne jest jakiś piernikowy...

Jak dla mnie super pachnidło. Napewno odlewkę zużyję, a jak ktoś będzie mieć do odsprzedania to odkupię. Są tu zawarte najbardziej pociągające nuty z kilku innych typowo samczych zapachów..a tego co mi w innych nie pasowało nie wyczuwam.. jeżeli projekcja była by zamiast 3 na 7-8h brałbym butle i nie miał dylematu bo ostatnio większość zapachów zaczęła mnie nużyć swoją słabością:|

Niszka

Administrator

Post20 listopada 2012, 09:36 - Wt

Przecież można się dopsikiwać. Zbyt mocno przywiązuje się wagę do trwałości na skórze. :)

matlak

Aktywny forumowicz

Post20 listopada 2012, 15:12 - Wt

słabość w ostatnim zdaniu tyczyła się kompozycji :D a BdP i tak chętnie jeszcze jakąś odleweczkę kupię tak mi się spodobał :)
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie