Teraz jest 30 października 2020, 22:53 - Pt

• Reklama

Dior - Eau Sauvage Cologne

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Eau Sauvage Cologne (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
1%
3 - Przeciętny
3
4%
4 - Dobry
10
13%
5 - Bardzo dobry
48
64%
6 - Genialny
13
17%

Liczba głosów : 75

• Autor
  • Wiadomość

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Dior - Eau Sauvage Cologne

Post21 lipca 2015, 21:34 - Wt

Eau Sauvage Cologne marki Christian Dior to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Eau Sauvage Cologne został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Nutami głowy są kalabryjska bergamotka, mandarynka i grejpfrut; nutami serca są petitgrain, hedione, galbanum i różowy pieprz; nutą bazy jest wetyweria.

Obrazek

Nie powiem, ciekaw jestem opinii. Korci mnie, żeby kupić go w ciemno (cały flakon) za miesiąc... Dokładnie tak zrobiłem z Eau Sauvage Parfum i nie zawiodłem się.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Dior - Eau Sauvage Cologne

Post23 lipca 2015, 11:36 - Cz

Kompozycyjnie kompetentny zapach z przewagą nut cytrusowo-zielonych (bergamotka, galbanum i petit grain). Przyjemnie układa się na skórze, ma niezłą projekcję, trwałość gdzieś w okolicach 6 godz, ale to jeszcze będę sprawdzał. Ogólnie po pierwszych testach oceniam go pozytywnie, choć Dior Homme Cologne 2013 zrobił na mnie swego czasu zdecydowanie większe wrażenie. ESC wydaje się być mniej nowoczesny. Co ciekawe na pewnym etapie kojarzy mi się.... Heaven od Choparda. :)

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post11 sierpnia 2015, 22:27 - Wt

Co tak cicho w temacie? Dwie rozbiórki były, jakieś (nomen omen) dzikie okazje cenowe w internetowych perfumeriach i nic?
Ja skorzystałem z jednej z rozbiórek i z przyjemnością testuję sobie ESC.
Od razu powiem, że mi się podoba. Zresztą, wg mnie ten zapach jest tak skonstruowany, że raczej większości będzie się podobał.
Może to nie jest dla niego komplement, ale tak go odbieram - bardzo przyjemny, rześki, lekko słodkawy zapach.
Nowoczesna interpretacja kolońskości, która oddala się od kanonu, ale oferuje uniwersalny, świeży, męski zapach bez tzw dziada.
Co w nim czuć? Z grubsza to, co w składzie. Na początku najwięcej słodkawej mandarynki podbitej lekko gorzkim grejpfrutem i bergamotką. Potem zapach zaczyna lekko świdrować (coś jak pieprz, może imbir?) i skręcać w stronę nut kwiatowych. Sądzę, że to efekt aromamolekuły hedione, której w postaci "czystej" nie miałem okazji wąchać, ale czytałem, że to właśnie takie delikatne, a'la kwiatowe klimaty. Na pewno czuć też petitgrain, który wydaje się wzmacniać mandarynkę z otwarcia i dodawać jej nieco "ciężaru"oraz zielone galbanum.
Po jakimś czasie daje się też wyczuć wetywerię, ale taką ułagodzoną, nie ziemistą, nie brudną, ale raczej cierpką i leciutko dymną.
No i tak to sobie aromatycznie flukuuje przez parę godzin, otaczając nosiciela aromatyczną chmurką "smakowitej świeżości".
Dla mnie to godny konkurent takich współczesnych a'la kolońskich kompozycji jak Dior Homme Cologne czy Chanel Allure Homme Sport Cologne.
Artur

xentrix

Super Perfumaniak

Post12 sierpnia 2015, 18:54 - Śr

Czyli z eau sauvage EDT mało ma wspólnego ? Typowo nowoczesny jak zapachy,które wymieniłeś na końcu posta ?
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

blackcat

Aktywny forumowicz

Post12 sierpnia 2015, 20:17 - Śr

Wg portalu fragrantica przypomina DHS '08.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post12 sierpnia 2015, 21:28 - Śr

xentrix napisał(a):Czyli z eau sauvage EDT mało ma wspólnego ? Typowo nowoczesny jak zapachy,które wymieniłeś na końcu posta ?

Szczerze mówiąc, gdybym nie wiedział, że to Dior ESE to nie skojarzyłbym go z klasycznym Eau Sauvage.
Wiedząc, podświadomie i całkiem świadomie szukałem podobieństw i różnic.
Cóż, jak dla mnie, to dalekie pokrewieństwo - coś jak cioteczny stryjek z wujecznym bratankiem ;)
Robiłem testy porównawcze i niby jakieś tam wspólne brzmienie występuje, ale to jednak inne kompozycje.
W ESC usunięto cytrynę i rozmaryn z otwarcia oraz mech dębowy z bazy, czyli pozbyto się "dziadka".
Cytrusowo-aromatyczny charakter uzyskano dzięki mandarynce, grejpfrutowi, duetowi petitgrain-galbanum i hedione.
Dzięki tym zabiegom zapach zyskał zdecydowanie nowocześniejszy od klasyka sznyt, natomiast zachował klasowe, eleganckie brzmienie.
Lubię klasyka i czasami używam. Czuję się w nim jednak jakoś tak poważniej, nieco sztywniej, dostojniej. Z ESC nie mam tego wrażenia - czuję się elegancko, ale na luzie. I włosów mam więcej ;)
Artur

Prorok

Forumowicz

Post18 sierpnia 2015, 19:46 - Wt

Porywając się na ten zapach oczekiwałem nowoczesnej a zarazem ponadczasowej wody kolońskiej dla mezczyzny w wieku 30 + .
Moje nadzieje zostały zostały w pełni spełnione .
Utrzymany w tonacji cierpkawo - gorzkawo - wytrawnej.
Chłodny , zdystansowany , szlachetny .
Skojarzenia : czystość , biel , świeżość , dojrzała elegancja.
Piękna nuta grapefruitowa .
Na pewno przypadnie do gustu miłośnikom Dior Homme Cologne 2013 , Chanel Allure Cologne Sport , Dior Homme Sport , Eau de Rochas , Armani Prive Vetiver Babylone , Prada Luna Rossa , Creed Neroli Sauvage , Profumum Roma Acqua Viva .
Jak na cytrus zapach ma bardzo dobrą trwałosć - 6-8 godzin . Projekcja na odległosc ramion . Bez problemów wyczuwalny przez otoczenie .

Greg

Aktywny forumowicz

Post24 września 2015, 01:30 - Cz

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post19 listopada 2015, 20:36 - Cz

Dziś pierwszy test. W zasadzie, to nie jest pora na ten zapach, ale wcześniej jakoś nie miałem dostępu do próbki, przespałem też rozbiórki, gdzie ESC był rozlewany.

Czuję w nim... Zielony groszek, a zwłaszcza kwiaty. Ten zapach znam bardzo dobrze i jego aromatu nie pomylę z niczym innym. Oprócz tego, cytrusy i jaśmin z klasyka.

Eau Sauvage Cologne jest zapachem dość prostym (a przynajmniej taki się wydaje), ale pachnie bardzo dobrze. Wcale nie dla mężczyzn z "jakiejś" kategorii wiekowej.

Powiedziałbym, że są to perfumy nadające się do biura przez cały rok, ja nosiłbym je jednak głównie wiosną i latem.

W marcu chyba zapoluję na flakon.

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Gustaw1

Aktywny forumowicz

Post20 listopada 2015, 23:04 - Pt

Wlasnie sie zastanawiam czy to nie bedzie lepsza alternatywa zamiast Dior Homme Cologne 2013 na lato.

xentrix

Super Perfumaniak

Post20 listopada 2015, 23:05 - Pt

Marcin__ napisał(a):Dziś pierwszy test. W zasadzie, to nie jest pora na ten zapach, ale wcześniej jakoś nie miałem dostępu do próbki, przespałem też rozbiórki, gdzie ESC był rozlewany.

raczej nie było rozbiórki tego zapachu

Artplum

Sensei Perfuforum

Post21 listopada 2015, 01:27 - So

xentrix napisał(a):
Marcin__ napisał(a):Dziś pierwszy test. W zasadzie, to nie jest pora na ten zapach, ale wcześniej jakoś nie miałem dostępu do próbki, przespałem też rozbiórki, gdzie ESC był rozlewany.

Była, a nawet dwie były
Artur

xentrix

Super Perfumaniak

Post21 listopada 2015, 11:16 - So

Artplum napisał(a):
xentrix napisał(a):

Była, a nawet dwie były

to gdzie ja byłem ? :shock:

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post21 listopada 2015, 11:25 - So

Jedną na pewno robił kudzior, razem z Cartier Declaration d'Un Soir Intense, drugą - nie przypomnę sobie kto. Nieważne.

Dior Homme Cologne 2013 jest bardziej miękki, gładszy. Zarówno tam, jak i w przypadku ES Cologne, cytrusy są piękne i naturalne - Demachy jest w tym mistrzem.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post13 lutego 2016, 16:22 - So

Ponoć trwałość lepsza niż w DHC2013, to co nada się na zastępstwo?

Marcin__

Hiper Perfumaniak

Post13 lutego 2016, 17:48 - So

Na mnie DHC2013 ma lepszą trwałość, ale jest "bardziej zwiewny", lżejszy IMO.

Jeżeli chodzi o zastępstwo, to dla mnie są to dwa różne zapachy.

dragosteadintei

Aktywny forumowicz

Post14 lutego 2016, 09:32 - N

A na mnie sauvage lepiej die trzyma niż Cologne 2013 a kompozycyjnie wybieram Cologne 2013

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post13 kwietnia 2016, 15:28 - Śr

Panowie czy sauvage cologne jest w jakims stopniu podobny do dior cologne 2013 czy chanel cologne?czy laczy je jedynie przeznaczenie zapachu(lato,upaly :P )i druga sprawa czy parametrami jest lepszy od w/w??dzieki

disaster3

Super Perfumaniak

Post13 kwietnia 2016, 16:01 - Śr

Na mojej skórze ma najlepsza trwałość całej trójki. Jest bardziej męski, zadziorny i powiem szczerze, że zdziwiło mnie to ale bardzo mi przypomina Davidoff'a Goodlife'a. Nie wiem czemu mam takie skojarzenie. Ale 1'sza taka myśl się pojawiła po psikach testowych.
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post13 kwietnia 2016, 16:16 - Śr

A czemu sprzedajesz? Nie podszedł? DHC lepszy co ;) ?
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie