Teraz jest 29 października 2020, 17:41 - Cz

• Reklama

Creed - Vetiver Geranium

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Creed - Vetiver Geranium (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
7%
2 - Słaby
2
14%
3 - Przeciętny
1
7%
4 - Dobry
6
43%
5 - Bardzo dobry
3
21%
6 - Genialny
1
7%

Liczba głosów : 14

• Autor
  • Wiadomość

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Creed - Vetiver Geranium

Post11 maja 2015, 20:35 - Pn

Perfumy z nowej serii Creeda, o której dystrybutor (Perfumeria Q) pisze:

Marka Creed prezentuje nową kolekcję oryginalnych wód perfumowanych ACQUA ORIGINALE. Zostały one stworzone zgodnie z filozofią marki Creed, z najlepszej jakości składników naturalnych. Luksusowe flakony, złożone z wyrafinowanych i hipnotyzujących linii, odbijają światło jak oszlifowany diament. Owalna podstawa rozszerza się łagodnym łukiem niczym kobiece ciało, a smukłą szyjkę wieńczy kremowy korek. Wykonane zostały przez francuskich szklarzy z piasków z Fontainebleau, zgodnie ze starą sztuką rzemieślniczą. Efektem jest niezwykle czyste, przezroczyste szkło o wysokiej trwałości. Nowa kolekcja Creed emanuje elegancją i szlachetnością.

Stworzone przez Oliviera Creeda, zainspirowane rzadkimi naturalnymi esencjami, perfumy te to mariaż nut drzewnych, kwiatowych oraz wschodnich i zachodnich przypraw. Subtelne i lekkie, wzniosłe i wyrafinowane, prawdziwie luksusowe. Każda kompozycja zachwyca i przyciąga odświeżającą mieszanką kwiatów i ziół.

O Vetiver Geranium z kolei możemy przeczytać:

Wątłe cienie drzew prowadzą nas prosto do chłodnego lasu. Oczy, zmęczone od blasku słońca, wreszcie mogą odpocząć. Otaczają nas kwiaty geranium, cedry, dzikie jabłonie i róże. Mrocznej, ciemnozielonej głębi nadaje paczula i cynamonowo-ambrowa słodycz. Moglibyśmy cały dzień pławić się w leśnym mroku i jego zapachach, zalewających nas zielonymi przebłyskami wspomnień.

Flakon i pudełko wyglądają jak na poniższym, zapożyczonym, zdjęciu:

Creed VG.jpg

Perfumy przez jednych klasyfikowane są jako męskie, przez innych jako unisex. Postanowiłem umieścić je w dziale uniseksów, bo też tak mi się kojarzą.

Spis nut wg perfumerii Q - ciekawostką jest brak wetywerii w perfumach z "Vetiver" w nazwie

Nuty głowy: zielone jabłko, bergamotka, cytryna
Nuty serca: geranium, cynamon, róża
Nuty bazy: paczula, cedr, piżmo, ambra

W sieci na razie nie ma zbyt wiele informacji. Poniżej parę linków:

http://www.fragrantica.com/perfume/Cree ... 24783.html

http://www.fragrantica.pl/perfumy/Creed ... 24783.html

http://www.basenotes.net/ID26141624.html

http://whatmenshouldsmelllike.com/2015/ ... -geranium/

Te perfumy od początku "chodziły mi po głowie", bo lubię geranium i lubię (na ogół) tematy wetiwerowe. Skorzystałem więc z Forumowej rozbiórki i właśnie mam okazję poznawać ten zapach.
Hmm... Szczerze mówiąc trochę inaczej go sobie wyobrażałem.
Oczekiwałem czegoś wyrazistego, zdecydowanego, soczystego...
Na razie jest jakoś tak nijako....
Ładnie, jak to u Creeda - naturalnie, przyjemnie, subtelnie, ale tak jakoś bez pazura...
Nie będę na razie się rozpisywał, ani tym bardziej oceniał.
Mam nadzieję, że mój nos po prostu potrzebuje czasu, żeby rozgryźć to pachnidło.
Zapraszam do dyskusji o zapachu i proszę o dodanie ankiety.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Artur

archie.m90

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: Creed - Vetiver Geranium

Post11 maja 2015, 22:09 - Pn

fajny.. ma coś w sobie. Zdecydowanie męski - odczuwam delikatnie koloński sznyt (pewnie przez geranium), cytrynka/bargamotka+zielonkawe coś i faktycznie róża (bez przezczytania skladu nie moglem jej wyczaić) bardzo subtelna i jakby rozwiodniona choć to określenie ma wydźwięk trochę negatywny co nie do końca tutaj pasuje. Podoba mi się ten zapach ale z butów nie wyrwał. Projekcja chyba niezła bo momentami czułem od samego siebie.

emera

Perfumaniak

Post13 maja 2015, 21:13 - Śr

Artplum napisał(a):(...)Hmm... Szczerze mówiąc trochę inaczej go sobie wyobrażałem. Oczekiwałem czegoś wyrazistego, zdecydowanego, soczystego... Na razie jest jakoś tak nijako.... Ładnie, jak to u Creeda - naturalnie, przyjemnie, subtelnie, ale tak jakoś bez pazura...
I to samo w zasadzie wniosłaby moja recenzja.
Bardzo przeszkadza mi cytryna. Taka wściekła. Jak ze środków czystości, odświeżaczy powietrza. Z czasem dochodzi cierpkie geranium, ale jakże go (za) mało!
Zapach dość ulotny, znika ze mnie po kilku godzinach (wwąchiwania się we włokcie, i gdzie tam jeszcze dałam radę nosa przybliżyć).
Bezlitośnie, palec w oko (bez urazy, bardzo proszę): uniseksowe pachnidło dla szaleńców podążających za marką lub dla wybitnie wrażliwych nosów, które tę lekkość docenią. Ja nie potrafię. Odczuwam wstyd istnienia.

P.S. Oczywiście, dam mu jeszcze szansę w upalny dzień. A później wleję do żelazka.

Blejd

Forumowicz

Post14 maja 2015, 20:08 - Cz

emera napisał(a):
Artplum napisał(a):(...)Hmm... Szczerze mówiąc trochę inaczej go sobie wyobrażałem. Oczekiwałem czegoś wyrazistego, zdecydowanego, soczystego... Na razie jest jakoś tak nijako.... Ładnie, jak to u Creeda - naturalnie, przyjemnie, subtelnie, ale tak jakoś bez pazura...
I to samo w zasadzie wniosłaby moja recenzja.
Bardzo przeszkadza mi cytryna. Taka wściekła. Jak ze środków czystości, odświeżaczy powietrza. Z czasem dochodzi cierpkie geranium, ale jakże go (za) mało!
Zapach dość ulotny, znika ze mnie po kilku godzinach (wwąchiwania się we włokcie, i gdzie tam jeszcze dałam radę nosa przybliżyć).
Bezlitośnie, palec w oko (bez urazy, bardzo proszę): uniseksowe pachnidło dla szaleńców podążających za marką lub dla wybitnie wrażliwych nosów, które tę lekkość docenią. Ja nie potrafię. Odczuwam wstyd istnienia.

P.S. Oczywiście, dam mu jeszcze szansę w upalny dzień. A później wleję do żelazka.

Nic dodać nic ująć. Na mnie wychodzi trochę wetywerii. Ujdzie. Miły ale flaszki nie kupię. A jak odlewki nie zużyję, wleję resztę zamiast płynu do spryskiwaczy.
Some men just want to watch the world burn...

takeszi

Forumowicz

Post16 maja 2015, 10:05 - So

Właśnie testuję, geranium czuję bardzo, bardzo wyraźnie, cytryna też dość intensywna, w tle delikatnie nuty drzewne.
Jedyny minus: trwałość, a w zasadzie jej brak :?

honoris causa

Bardzo aktywny forumowicz

Post16 maja 2015, 10:20 - So

^ to może jest naturalny.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

agat1969

Post01 września 2015, 09:30 - Wt

1. Kompozycja- 4,5 / 6, nowoczesna, cytrusowo- vetiwerowa, z dużą domieszką geranium, dostałem to czego oczekiwałem
2. Wyczuwalne składniki- mocno dominuje nuta cytrusowa z domieszką dużej ilości geranium, baza bardzo pięknie podkreśla głównego bohatera kompozycji, niektórych nut podanych przez producenta nie czuje, np. róży i jabłka
3. Wyczuwalność składników syntetycznych- 0/6,
4. Trwałość- 5 / 6 - jak na zapach świeży, cytrusowy-niemal, to trwałość w granicach 6-7 godzin dobrze wyczuwalna, kolejne kilka godzin wyczuwalny blisko skórnie, natomiast na ubraniach zapach utrzymuje się do 24 godzin , to naprawdę jakiś cud, jak ten zapach długo trzyma się na mnie, bo zazwyczaj zapachy znikają ze mnie bardzo szybko. Pragnę tylko zaznaczyć, że w przypadku tego zapachu aplikacja jaką stosuję jest duża.
5. Projekcja-4/6- idealna, tzw. biurowa, nienachalna, choć przez pierwsze godziny jest dość mocno wyczuwalny przez otoczenie, ale nikogo nie przytłacza
6. Przeznaczenie:
- wg. mnie, uniseks , choć tak naprawdę to idealny zapach dla Pana, do pracy w biurze
- pora roku: każda , nawet zima,
- pora dnia: każda
7. Podobieństwo do innego zapachu- nie znam podobnego zapachu, ale przyrównałbym go do klasycznych zapachów Aqua di Parmy
8. Ocena ogólna- subiektywna- 5/6, bardzo przyzwoite, powiedziałbym nawet, że bardzo solidne, nowoczesne pachnidło w stylu wód kolońskich, choć wodą kolońską nie jest.
Wszystko czego oczekiwałem po tym zapachu otrzymałem, tzn., kompozycję, która pieści mój nos, dużą trwałość i projekcję oraz naturalny wydźwięk. Marka Creed po raz kolejny spełniła moje oczekiwania.
Mente et Malleo

Bach_rules!

Perfumaniak

Post01 września 2015, 11:26 - Wt

Artplum napisał(a):Ładnie, jak to u Creeda - naturalnie, przyjemnie, subtelnie,

Zgadza się
Artplum napisał(a):ale tak jakoś bez pazura...

I tu też można by dodać: "jak to u Creeda" ;)

agat1969

Post01 września 2015, 12:13 - Wt

Bach_rules! napisał(a):
Artplum napisał(a):Ładnie, jak to u Creeda - naturalnie, przyjemnie, subtelnie,

Zgadza się
Artplum napisał(a):ale tak jakoś bez pazura...

I tu też można by dodać: "jak to u Creeda" ;)

czy każdy zapach musi mieć pazur?, a nie może być po prostu "ładny", przecież takie zapachy też są potrzebne, ileż można pachnieć zapachami z pazurem... ;)

w tym wypadku, mnie w zupełności zadowala to, że zapach ten jest "ładny", taka jego funkcja, w zupełności mi wystarcza
nie przeszkadza mi, że ktoś może mieć inne odczucia w stosunku do tej kompozycji :D, każdy z nas inaczej odbiera zapachy...
Mente et Malleo

Artplum

Sensei Perfuforum

Post01 września 2015, 13:19 - Wt

agat1969 napisał(a):czy każdy zapach musi mieć pazur?, a nie może być po prostu "ładny", przecież takie zapachy też są potrzebne, ileż można pachnieć zapachami z pazurem... ;)

w tym wypadku, mnie w zupełności zadowala to, że zapach ten jest "ładny", taka jego funkcja, w zupełności mi wystarcza
nie przeszkadza mi, że ktoś może mieć inne odczucia w stosunku do tej kompozycji :D, każdy z nas inaczej odbiera zapachy...

Nie musi, ale fajnie, jak ma :D
Lubię, kiedy perfumy mają to coć, ten element charakterystyczny, coś, co je wyróżnia i nie pozwala pomylić z niczym innym, coś, co zapada w pamięć, co każe do nich wracać. Pazur po prostu ;)
Oczywiście, doceniam wiele pięknych kompozycji, które po prostu dobrze pachną i komfortowo się noszą.
Mam całkiem sporo takich wód, bo często tak po prostu "muszę" pachnieć.
Ale od Creeda jednak chciałbym czegoś więcej, choć ich perfumy nie zawsze ten pazur mają.
Ale i tak je lubię ;)
Artur

Bach_rules!

Perfumaniak

Post01 września 2015, 13:42 - Wt

agat1969 napisał(a):czy każdy zapach musi mieć pazur?, a nie może być po prostu "ładny", przecież takie zapachy też są potrzebne, ileż można pachnieć zapachami z pazurem... ;)

Oczywiście, że nie każdy musi mieć pazur. A gdzieżeś to w mojej wypowiedzi wyczytał? Po prostu stwierdziłem, że Creedy w znakomitej większości są bez pazura, a przy tym tak skomponowane, że są ładne, gładkie, eleganckie.

agat1969 napisał(a):nie przeszkadza mi, że ktoś może mieć inne odczucia w stosunku do tej kompozycji :D, każdy z nas inaczej odbiera zapachy...

Nasze odczucia wcale nie są inne. Zgadzamy się, że nie ma pazura i zgadzamy się, że są ładne. Nie wiem, dlaczego moją niewinną uwagę odebrałeś jako krytykę Creedów.

A w ogóle pojęcie "pazur" jest bardzo nieprecyzyjne :lol:

A teraz trochę sobie samemu zaprzeczę. Otóż uważam, że pazur posiada GIT. I w jakimś sensie także Aventus.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post01 września 2015, 14:18 - Wt

Bach_rules! napisał(a): Otóż uważam, że pazur posiada GIT. I w jakimś sensie także Aventus.

Haha, miałem to samo napisać. Dorzuciłbym jeszcze Tabarome.
A parę innych Creedów nie ma pazura, ale ma pazurki. Albo tipsy :lol:
Artur

Bach_rules!

Perfumaniak

Post01 września 2015, 15:15 - Wt

A ja z kolei przez moment wahałem się, czy nie dopisać do tego zestawu Tabarome.
Co za zgodność! :)

agat1969

Post02 września 2015, 05:40 - Śr

Artplum napisał(a):

Nie musi, ale fajnie, jak ma :D
Lubię, kiedy perfumy mają to coć, ten element charakterystyczny, coś, co je wyróżnia i nie pozwala pomylić z niczym innym, coś, co zapada w pamięć, co każe do nich wracać. Pazur po prostu ;)
Oczywiście, doceniam wiele pięknych kompozycji, które po prostu dobrze pachną i komfortowo się noszą.
Mam całkiem sporo takich wód, bo często tak po prostu "muszę" pachnieć.
Ale od Creeda jednak chciałbym czegoś więcej, choć ich perfumy nie zawsze ten pazur mają.
Ale i tak je lubię ;)

+1
Mente et Malleo

agat1969

Post02 września 2015, 05:42 - Śr

Bach_rules! napisał(a):

Oczywiście, że nie każdy musi mieć pazur. A gdzieżeś to w mojej wypowiedzi wyczytał? Po prostu stwierdziłem, że Creedy w znakomitej większości są bez pazura, a przy tym tak skomponowane, że są ładne, gładkie, eleganckie.

agat1969 napisał(a):nie przeszkadza mi, że ktoś może mieć inne odczucia w stosunku do tej kompozycji :D, każdy z nas inaczej odbiera zapachy...

Nasze odczucia wcale nie są inne. Zgadzamy się, że nie ma pazura i zgadzamy się, że są ładne. Nie wiem, dlaczego moją niewinną uwagę odebrałeś jako krytykę Creedów.

A w ogóle pojęcie "pazur" jest bardzo nieprecyzyjne :lol:

A teraz trochę sobie samemu zaprzeczę. Otóż uważam, że pazur posiada GIT. I w jakimś sensie także Aventus.

Broń Boże, nie odebrałem niczego tutaj jaki krytyki, a tym bardziej Creedów, każdy ma swoje zdanie, swoje przemyślenia i o to chodzi... :D :D :D

No to i "ja" dorzucę tego pazura- Creed Orange Spice
Mente et Malleo

Bach_rules!

Perfumaniak

Post04 września 2015, 22:39 - Pt

agat1969 napisał(a):No to i "ja" dorzucę tego pazura- Creed Orange Spice

Fakt. Ale ten pazur mi kiedyś pocharatał nozdrza :mrgreen:

aleksander

Super Perfumaniak

Post04 września 2015, 22:51 - Pt

Bach_rules! napisał(a):
agat1969 napisał(a):No to i "ja" dorzucę tego pazura- Creed Orange Spice

Fakt. Ale ten pazur mi kiedyś pocharatał nozdrza.
Te krwawe ślady przed filharmonią szczecińską były Twoje?

Bach_rules!

Perfumaniak

Post04 września 2015, 22:55 - Pt

tiaa... ;)

lukesho

Moderator

Post29 kwietnia 2016, 12:00 - Pt

Nosiłem raz i mam mieszane uczucia. Geranium świetnie wyeksponowane, od razu skojarzył mi się z Hermesem Terre d'Hermes. Wszystko ładnie pięknie, szykownie, elegancko, ale za krótko. Trwałość 4 godziny woła o pomstę do nieba. Szkoda, bo początek był naprawdę obiecujący. Dam w ankiecie 4, ale jest to bardzo słabe 4 ze względu na kiepskie parametry.

Machiavelli

Post20 kwietnia 2018, 20:17 - Pt

Z Creedem i jego wypustami nie lubię się za bardzo, choć kilka ich kompozycji doceniam. Vetiver Geranium to chyba pierwszy przypadek, gdy coś od nich subiektywnie mi podchodzi i z przyjemnością mógłbym nosić. Niby przyjemniaczek, ale ma w sobie odrobinkę tej retro-szorstkości, z którą kojarzę brytyjską perfumerię.
Niestety, ten cudowny cytrusowo-geraniowy akord trwa na mnie raptem pół godziny, potem zostaje już tylko bliskoskórna poświata z cedrem w roli głównej. Praktycznie nie czuję wetywerii, a i nie mam pojęcia jakich piżm użyli, bo tak jak zwykle potrafią one utrwalić bazę na wiele godzin, tak w tym przypadku nie wyczuwam żadnego śladu Vetiver Geranium już po 2-3 godzinach.

Piękna, elegancka i prosta kompozycja na lato o prawdziwie żałosnych parametrach. Tak mógłbym podsumować moje wrażenia.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie