Teraz jest 28 października 2020, 18:41 - Śr

• Reklama

Al Rehab - Silver

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Al Rehab - Silver (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
29%
4 - Dobry
1
14%
5 - Bardzo dobry
3
43%
6 - Genialny
1
14%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

lektor1993

Forumowicz

Al Rehab - Silver

Post09 maja 2015, 15:58 - So

Nuty (z fragrantica.com): drzewne, cytrusowe, kwiatowe, morskie, zielone, białe piżmo

Zapach jest oferowany w pojemnościach 100ml, 35ml jako EDP oraz jako koncentrat perfum w 3ml i 6ml w formie "roll-on".

Obrazek

Ostatnio miałem trochę wolnego czasu i robiłem "research" w internecie w poszukiwaniu ciekawostek. Uwagę przykuł właśnie Silver od Al Rehab, głównie z powodu niskiej ceny, oferowanego koncentratu oraz dość częstego przedstawiania go jako tańszy odpowiednik Silver Mountain Water od Creed'a.
O ile na youtube czy innych forach zagranicznych trochę się mówi o Silverze, tak na naszym domowym podwórku zainteresowanie jest wręcz znikome...

Czy ktoś miał okazję go spróbować? Jak się prezentuje na tle wypustów od wielkich koncernów typu Coty czy P&G? Czy jest on warty uwagi? Jak wygląda na tle pozostałej oferty tego arabskiego domu perfumeryjnego?

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Re: Al Rehab - Silver

Post09 maja 2015, 21:12 - So

Po pierwsze to unisex.
Po drugie wcale nie jest tani 100ml wychodzi ok. 130zl
To zapach z gatunku świeżych cytrusowy cyt
Za sklepem "to mocne bardzo świeże i orzeźwiające jak poranna bryza perfumy. Jest w nich nuta cytrusu, morskiej bryzy." myślę ze opis ok. Odzwierciedla zapach. Od siebie dodam ze jest to zapach bardzo naturalny nie czuje w nim chemii, nie czuje tez jakichś nut które by draznily.
Co do podobieństwa do SMW to nie wiem nie znam creeda ale ponoć jest duże, tak twierdzi np. Jeremy ale on tez miewa wpadki wiec trzeba by sprawdzic samemu ja niestety nie mam możliwości. Ktoś tam stwierdził podobieństwo do CK one (pewnie przez cytryny), czy ja wiem Silver jest dużo suchszy Ck czuc ze to nie jest naturalny zapach tylko perfumy.

srG

Perfumaniak

Post09 maja 2015, 21:41 - So

Tak jak pisze grzegorz01, Silver to unisex.
Pisałem kiedyś o nim w temacie o Al Rehab. Jak jesteś ciekaw to wpisz w szukajce.

Ogólnie Silver jest podobny do SMW, ale przy tym bardzo syntetyczny.
Wolałbym już Al Wisam Day.

artik17

Forumowicz

Post29 sierpnia 2015, 20:10 - So

Tak dokładnie to unisex,ale zdecydowanie dla kobiet,zakupiłem w ciemno, nie miał nawet odwagi się tym skropić, miałem 35ml i oddałem koledze, który uwielbia tego typu zapachy, trawłość wyśmienita w końcu to woda perfumowana, atomizer zlewa obficie więc po tyg. kolega miał już tylko pusty flakonik :shock:

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post02 czerwca 2016, 13:08 - Cz

Dostałem kidyś od Wielce Szlachetnego Kolegi Srg 6ml roll-on gęstego Silvera.
Podobieństwo do SMW jest ewidentne i zapewne nieprzypadkowe, ale brak produktowi Al Rehab świeżości, wdzięku, lotności i klasy Creeda.
Zapach przyjemny, dobrze się go nosi i ma przyzwoite parametry, ale czuć niespotykaną w SMW syntetyczność.
Artur

Novella

Perfumaniak

Post10 sierpnia 2016, 22:29 - Śr

byle jaki- olejek , olejek rozrobiony/oddałem znajomym/
mam rasasi i creeda ale podobieństwa do silvera za bardzo nie czuje

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post10 sierpnia 2016, 22:32 - Śr

może dlatego że to AL-Rehab :D

pamiętajcie że nikt się nie wwąchuje tak jak my, perfumy są wyczuwalne z pewnej odległości do tego często dochodzą czynniki zewnętrzne, co w konsekwencji nie daje takich wrażeń olfaktorystycznych jak siedzenie w domu i psiknięcie sobie na nadgarstek
innymi słowy w normalnym odbiorze zapachu przez osobę z zewnątrz wiele niuansów które sai wyczuwamy jest kompletnie nie czytelnych dla innych i tak dla przykładu moga mieć naprawdę ciężki problem z odróżnieniem dajmy na to Platinum Egoiste od FO Eau de Passion czy Fierca od MB Legend

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post11 sierpnia 2016, 14:20 - Cz

Dokładnie tak.
Ten sam zapach wąchany z różnych odległości brzmi różnie.
Wąchając perfumy "analitycznie" z bliskiej odległości z nadgarstka nieraz sie dziwiłem, ile rzeczy można wywąchać, niewyczuwalnych przy wąchaniu z większego dystansu.
Co do Al Rehab - nie jest to może najwyższa półka, ale też takie całkowite dno też nie.
Artur

dwimveandra

Post12 sierpnia 2016, 22:50 - Pt

artik17 napisał(a):Tak dokładnie to unisex,ale zdecydowanie dla kobiet

Moim zdaniem obydwa zapachy nie są zbyt kobiece. No, może nadają się dla jakiejś szefowej, która musi chodzić w szarej garsonce... Ja w obu czułam się fatalnie (pewnie dlatego nie udało mi się jeszcze zostać szefową ;) ). Rzeczywiście jest w nich podobieństwo, jeśli ktoś szuka tańszego zamiennika SMW.

perfumoholiczka

Post04 czerwca 2018, 19:12 - Pn

Proponuje Ci spróbować perfumy w olejku, np Sultan, cytrusowo/paczulowy Mister lub cynamonowo/imbirowy SuperMan. Mój chłopak ich używa i ...genialnie pachną na facecie :D !!!!!!! A tak poza tym, to Al-Rehab ma chyba dystrybutora w Polsce https://www.alrehab-shop.com/ Czy już ktoś testował ich oficjalny sklep? Polecacie?

Powrót do Perfumy unisex