Teraz jest 21 października 2020, 14:00 - Śr

• Reklama

EIGHT & BOB - Egypt

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

EIGHT & BOB - Egypt

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
14%
5 - Bardzo dobry
7
50%
6 - Genialny
5
36%

Liczba głosów : 14

• Autor
  • Wiadomość

street

Aktywny forumowicz

EIGHT & BOB - Egypt

Post08 maja 2015, 08:05 - Pt

Egypt to zapach przyprawowo-drzewny, wibrujący, prosty, a jednocześnie wyrafinowany.
Otwierają go nuty lawendy i bazylii, zmieszane z mchem i cytrusowymi akordami cytryny.
Nuty głowy tworzą aromatyczny, naturalny i tajemniczy klimat. Zmysłowe, mocne serce budują egzotyczne przyprawy,
takie jak kardamon i gałka muszkatołowa. Intensywności nadaje paczula i sandałowiec, zmieszane z akordem skóry i elegancką, harmonijną nutą ambry.

Obrazek

http://www.fragrantica.pl/perfumy/EIGHT-BOB/Egypt-28498.html

Skład:
Nuty głowy: cytryna, lawenda, mech
Nuty serca: kardamon, gałka muszkatołowa
Nuty bazy: sandałowiec, skóra, paczula

Rodzina zapachowa: aromatyczna (fougère)

Data powstania: 2014

Testuje od 2 dni, dość przypomina mi amouage journey, trwałość znakomita, projekcja mniejsza niż wersji klasycznej ale nie jest bliskoskorna.

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Re: EIGHT & BOB - Egypt

Post20 sierpnia 2015, 20:29 - Cz

Całkiem przyzwoity zapach, zdecydowanie na półki "mainstream".
Myślę, że nie można go nie polubić, otwarcie tego zapachu jest tak oczywiste i ma na celu przyciągnąć , zwabić potencjalnego nabywcę ( połączenie lawendy z cytryną), nuty środkowe typowo przyprawowe, mnie się bardzo podobają, nic mnie tu nie drażni, a baza bardzo typowa dla wielu zapachów( skóra, paczula).

Minusy dla mnie to zdecydowanie, zbyt mała trwałość, bo już projekcja jest, jak dla mnie, w sam raz, tzw. "biurowa" ( lekko wyczuwalna przez otoczenie, nienachalna).
No oczywiście cena zdecydowanie 2 razy za duża.
Aha , nazwa tego zapachu nijak nie może mi się skojarzyć z Egiptem...skąd oni wzięli taką nazwę...
Mente et Malleo

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post28 lutego 2017, 23:22 - Wt

D&G Pour Homme? Coś w tym stylu
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"
Julian Tuwim

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post04 kwietnia 2019, 18:01 - Cz

Czasem jest tak, że gdy czytam opinie kolegów, zastanawiam się, czy ja na pewno mam takie same perfumy.

Wokół „Egiptu” chodziłem już jakiś czas. Zaczęło się od testu nadgarstkowego. Później przyszła kolej na dwa pełne użycia, które upewniły mnie w decyzji o zakupie flakonu. Te perfumy są po prostu fenomenalne. Zresztą, cała marka Eight & Bob pełna jest takich perełek. Niby jest to fougere... Niby, bo są lawenda i mech, ale brakuje słodyczy kumaryny. Za to jest mnóstwo przypraw korzennych, które naprawdę robią robotę. Tak jak to mam miejsce w pozostałych znanych mi perfumach Eight & Bob, kompozycja jest niezwykle gładka – nic tu nie przeszkadza, nic na siłę nie dopada do nosa. Proporcje są wręcz perfekcyjne.

Parametry są bardzo dobre. Używając tych perfum rano, czułem je po pracy, choć zapach miał już wtedy charakter bliskoskórny. Projekcję mogę określić mianem „biurowej”, a więc zapach jest dobrze wyczuwalny przez otoczenie, ale nie ma mowy o nachalności.

W ten oto sposób mam obok Houbigant Fougere Royale drugie perfumy fougere, które podobają się jednocześnie mi i otoczeniu, mogę ich używać cały rok i w każdych okolicznościach, nie zastanawiając się, czy swym zbyt mocnym charakterem nie będą niestosowne w pracy.

Moja ocena to 6/6.

ras23

Forumowicz

Post09 listopada 2019, 19:51 - So

Ja również dam 6/6. Świetna kompozycja, zwłaszcza, że to moje klimaty, ciepłe, balsamiczne, korzenne, zapach jest świetnie zbalansowany i ułożony. Od dłuższego czasu przymierzałem się do testów tej marki i nadszedł właściwy czas. Egypt poszedł na pierwsze testy i jest poprostu genialny.
Sprzedam próbki/dekanty męskie - różności/nowości
Zaharoff for Women EDP

viewtopic.php?f=52&t=27183

wasylz

Forumowicz

Post28 sierpnia 2020, 10:58 - Pt

Będzie to mój faworyt na nadchodzącą jesień i zimę - postawiony obok The One EDP i La Nuit - bo dla mnie to są podobne klimaty. Na pewno 5+ - , ale myślę że będzie 6, zaczekam do jesieni

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post28 sierpnia 2020, 12:01 - Pt

Ja też z konkretnymi testami czekam na jesień, bo wydaje mi się, że to będzie odpowiednia pora.
Kupiłem kiedyś odlewkę i przetestowałem tylko przelotnie - zapach ciepły, elegancki, komfortowy, ale raczej nie na lato.
Artur

Powrót do Perfumy unisex