Teraz jest 24 października 2020, 12:02 - So

• Reklama

EIGHT & BOB - Original

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

EIGHT & BOB - Original

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
4%
3 - Przeciętny
2
8%
4 - Dobry
3
12%
5 - Bardzo dobry
17
65%
6 - Genialny
3
12%

Liczba głosów : 26

• Autor
  • Wiadomość

street

Aktywny forumowicz

EIGHT & BOB - Original

Post08 maja 2015, 07:59 - Pt

EIGHT & BOB marki EIGHT & BOB to aromatyczne perfumy dla mężczyzn.
EIGHT & BOB został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Albert Fouquet.
Nutami głowy są imbir, kardamon, cytryna i bergamotka; nutami serca są cedr, orzech laskowy, labdanum i drzewo gwajakowe;
nutami bazy są paczula, drzewo sandałowe, ambra i wanilia.

Obrazek

http://www.fragrantica.pl/perfumy/EIGHT-BOB/EIGHT-BOB-16295.html

dla mnie typowy klasyk, trwałość 10+, projekcja bardzo dobra, trudno jest znaleźć jego odpowiednik wśród mainstreamu lub chociażby podobny zapach.
Często komplementowany na perfuforum mało popularny a szkoda.

maruz

Perfumaniak

Re: EIGHT & BOB Original

Post08 maja 2015, 08:52 - Pt

Czasem nie jest podobny do Fahrenheit 32?

JayKay

Re: EIGHT & BOB Original

Post09 maja 2015, 14:29 - So

Moim zdaniem bardzo.
Bardzo bardzo.

agat1969

Bardzo aktywny forumowicz

Re: EIGHT & BOB - Original

Post24 sierpnia 2015, 05:57 - Pn

1. Kompozycja- 6/6, znakomita, to taka kompozycja, która powinna podobać się wszystkim, nie trudna, miła w odbiorze, skonstruowana jak książka nakazuje
2. Wyczuwalne składniki-kompozycja skonstruowana wg zasady, na początku w nucie głowy są cytrusy, nuty środkowe to składniki typowo męskie - nuty drzewne z nutą lasu iglastego ( cedr) na czele, a baza to przede wszystkim wanilia, która króluje w całym zapachu
3. Wyczuwalność składników syntetycznych- 0/6,
4. Trwałość 3/6 - niestety zapach ni jak nie chce się trzymać mojej skóry, znika po 3 godzinach, a szkoda i to wielka szkoda,
choć mam znajomych, których zapach ten trzyma się około 12 godzin
5. Projekcja-3/6- średnia, w sam raz
6. Przeznaczenie:
- uniseks, ze szczególnym wskazaniem na Panów
- pora roku: cały rok
- pora dnia: od rana do nocy
7. Podobieństwo do innego zapachu- mnie ten zapach kojarzy się z Caron Pour Un Homme, choć zapachy kompozycyjnie raczej nie są podobne do siebie, ale stworzone zostały w podobnym okresie,
choć obecna wersja powstała w 2012 r. ale "myślę sobie", że pewnie jest zbliżona choć w części do swojego pierwowzoru ( to taka pewnie reformulacja zapachowa) :D
kompozycyjnie temu zapachowi jak już wspomniano powyżej najbliżej do Fahrenheit 32 Christian Dior ( tak na marginesie mój nr 2 z całej serii zapachów Fahrenheit)
8. Ocena ogólna- subiektywna- 5/6 , zapach oceniam bardzo wysoko, bo na to zasługuje, ale na dzień dzisiejszy nie kusi mnie na tyle aby posiadać własny flakon.
Wspomnę również, że wg. mnie cena jest zbyt wysoka i może właśnie to mnie powstrzymuje od zakupu flakonu.
A poza tym mam Caron i to mi wystarcza.

Pewnie oczywiście wszyscy wiedzą, ale warto wspomnieć, że zapach ten kojarzony jest z rodziną Kennedych oraz ówczesnych gwiazd Hollywood ( m. in. Cary Grant , James Stewart) .
Mente et Malleo

Mikâil

Forumowicz

Post16 lutego 2019, 20:00 - So

Gdy już myślałem, że w perfumowym świecie nic mnie nie zaskoczy tak, aby mi kapcie spadły, gdy swoją kolekcję pod kątem porządanych przeze mnie zapachów uznałem za skończoną, czekając wczoraj na przyjaciela pingwina wstąpiłem do Quality w Mariocie i miałem okazję poznać zapach o nazwie Eight & Bob - no i kapcie mi spadły :twisted: Co za niesamowita woń, to chyba moje odkrycie roku! Niebanalnie piękny, unikalny, poprawiający nastrój, od razu stał się dla mnie must have :) Aż się dziwię, że jest tak mało popularny na forum - chociaż nie będę narzekał z tego powodu :D Dzisiaj zabrałem swoją dziewczynę do Quality aby pokazać jej moje odkrycie i przy okazji upewnić się, że mój nos odbierze ten zapach dzisiaj tak wyjątkowo jak wczoraj. No i się potwierdziło - Eight & Bob kupił nas kompozycją całkowicie. Flakon w drodze :) Już dawno nic mnie tak nie urzekło... :roll:
Kod: Zaznacz cały

Bear Nose

Aktywny forumowicz

Post16 lutego 2019, 22:26 - So

Ciekawi mnie ten zapach, usłyszałem o tym zapachu pierwszy raz tu :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=A7FBFw5CqUw ,nastepnie na forum (z opisów tych zapachów jak i z review z yt ),pozostałe mam zamiar poznać, rozglądam się za próbkami :D

Mikâil, niesamowite :o :o , że po pierwszym poznaniu zapachu w perfumerii zamówiłeś flakon :).
Musi być to dobry zapach :)

Mikâil

Forumowicz

Post17 lutego 2019, 09:52 - N

Zdecydowanie rozbierajcie :!: Jeżeli ktoś lubi zapachy w klimacie (nie mam na myśli kompozycji tylko dopasowanie do okazji, osoby) Amouage Reflection Man, czyli zapachy pasujące do miliardera, jakiegoś charyzmatycznego przywódcy czy tajemniczego uwodziciela w garniturze jeżdzącego Aston Martinem to polecam przetestowanie :D To jest zapach który zrobi wrażenie na otoczeniu, nie ma w nim trudnych nut które mogłyby kogoś odrzucić, żadnych piwnic, dymów, opon, pleśni itd. W kompozycji czuć wysoką jakość składników, cytrusy są soczyste, nuty orzecha laskowego bardzo przyjemne, wanilia nie jest przesłodzona. Całość perfekcyjnie zmieszana.
Ostatnio edytowano 26 listopada 2019, 21:19 - Wt przez Mikâil, łącznie edytowano 1 raz
Kod: Zaznacz cały

ras23

Forumowicz

Post10 listopada 2019, 12:47 - N

Mistrzostwo :!: cudowne połączenie świeżości z nutami drzewnymi okraszone odrobiną slodyczy, zapach jest delikatny i balsamiczny, co trafia idealnie w mój nos, dodatkowo nuta orzecha dopełnia jak dla mnie całość kompozycji, uwielbiam orzech laskowy w każdej postaci, w perfumach spotykam się pierwszy raz i żałuję, że tak późno :)
Sprzedam próbki/dekanty - różności/nowości
Mainstream Nisza

viewtopic.php?f=52&t=27183

Wakabaya

Aktywny forumowicz

Post10 listopada 2019, 12:56 - N

Mnie też kupił właśnie ten orzech.

RAVENSHEART

Aktywny forumowicz

Post24 listopada 2019, 22:39 - N

Piękny zapach z dobrymi parametrami. Niewątpliwie podobny do Fahrenheita 32. Gdybym nie miał F32 to na pewno bym kupił a tak to muszę porównać ręka w rękę.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post25 listopada 2019, 01:15 - Pn

Testuję od jakiegoś czasu z odlewki.
Hmm... To naprawdę dobre pachnidło jest! Ma wszystko, co potrzeba - przyjemne, naturalne brzmienie, komfort użytkowania, przyzwoite parametry i aprobatę, a wręcz afirmację otoczenia.
Rzeczywiście budzi skojarzenia z 32, trochę z Caronem i Reflection Man.
Wszystko niby w porządku, tylko legenda trochę rozdmuchana, więc i oczekiwania wielkie i tutaj Original jakby ciut nie nadążał...
Artur

alpaczino

Aktywny forumowicz

Post26 listopada 2019, 19:26 - Wt

Zgadzam się z powyższymi opiniami, jednak w moim przypadku "uwiera" mnie w nim jakaś nuta zapachowa, której do końca nie mogę zidentyfikować. :ugeek:
Tylko z tego powodu flakonu nie będzie. Nie mniej jednak odlewkę chętnie zużyję. :roll:
pozdrawiam

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post28 listopada 2019, 09:45 - Cz

Dla mnie z kolei jest to duże rozczarowanie. Bloterowo i z nadgarstka jeszcze się bronią. Ale noszone globalnie mnie męczą. Początek jest jeszcze ok, bo cytrusy ładnie wybrzmiewają, a imbir dodaje im lotności. Ale gdy do gry wchodzą drzewne utrwalacze to wychodzi kurz i zaczyna się męka. Nie, normalnie jestem na nie. Może to tylko moja skóra tak zgrywa się z tym zapachem, ale nie lubię ich nosić. Trwałość niestety całodniowa.

Co do podobieństwa to F32, to oczywiście ono występuję. Charakter kompozycji tylko się różni. Dior jest kremowo-ciepły, a E&B aromatyczny. Z tych dwóch zdecydowanie wybieram Diora.

Wakabaya

Aktywny forumowicz

Post01 grudnia 2019, 20:42 - N

Strzeliłem go sobie na wieczór dla przypomnienia. To były pierwsze poznane przeze mnie niszowe perfumy. Przydałoby się w nim trochę więcej orzecha, ale jest w porządku. Taki nieinwazyjny dzienniak. Niby słodki, ale nie do końca, dzięki balansowi. Projekcja nienarzucająca się oraz dobra trwałość. W upał potrafi męczyć i możliwe, że ustawię go jako jesienno-zimowe perfumy, bo jak przygrzeje, to robi się karmelowy. Nie wiem czy zużyję całą flaszkę.

pblonski

Post08 lutego 2020, 13:19 - So

Moim zdaniem top 3 od Boba ;)
Jakościowo się broni, jest bardzo uniwersalny i chyba nie spotkałem się z żadnym negatywnym komentarzem.

Lekko słodki, świeży, orzechowo czysty zapach.
Cytrusów nie czuję a to czyni z tych perfum bardzo ciekawy przypadek: świeżo ale nie cytrusowo.

Długo zajęło mi odkrycie Original ale zdecydowanie było warto.

Ode mnie 5.

kamolskee

Perfumaniak

Post12 maja 2020, 16:56 - Wt

alpaczino napisał(a):Zgadzam się z powyższymi opiniami, jednak w moim przypadku "uwiera" mnie w nim jakaś nuta zapachowa, której do końca nie mogę zidentyfikować. :ugeek:
Tylko z tego powodu flakonu nie będzie. Nie mniej jednak odlewkę chętnie zużyję. :roll:

Mnie też uwiera, jakiś taki "kurz", "duszność", nie wiem jak to określić. Jest jakaś nuta podobna do tej z CK Dark Obsession. Nie spodziewałem się nie wiadomo czego, ale patrząc na cenę czy fajny Egypt, ten zapach nie zrobił na mnie w ogóle wrażenia. Co więcej, odlewkę sprezentuję chyba komuś, może tacie na urodziny? Odłożyłem ją "na bok" zresztą, co jest wymowne, że raczej nie będę go teraz używać. Może po jakimś czasie bym się przekonał, ale jednak to nie mój klimat.
Bentley inaczej niż w motoryzacji, zaskakuje mnie pozytywnie nie tylko jakością, ale też ceną :)

beziex

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post22 maja 2020, 21:09 - Pt

Póki co w mojej opinii najlepszy zapach z tej stajni (choć znam tylko 5). Bardzo przyjemny, kupił mnie od pierwszej aplikacji, to otwarcie jest niesamowite, uwielbiam je! Szkoda tylko że nie ma lepszych parametrów na mojej skórze :cry: Ode mnie zasłużona piąteczka
Perfumy to nie nałóg, to styl życia

STRAGAN
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=22941

Spasticink

Post23 maja 2020, 13:18 - So

M_Michal napisał(a):Dla mnie z kolei jest to duże rozczarowanie. Bloterowo i z nadgarstka jeszcze się bronią. Ale noszone globalnie mnie męczą. Początek jest jeszcze ok, bo cytrusy ładnie wybrzmiewają, a imbir dodaje im lotności. Ale gdy do gry wchodzą drzewne utrwalacze to wychodzi kurz i zaczyna się męka. Nie, normalnie jestem na nie. Może to tylko moja skóra tak zgrywa się z tym zapachem, ale nie lubię ich nosić. Trwałość niestety całodniowa.

Co do podobieństwa to F32, to oczywiście ono występuję. Charakter kompozycji tylko się różni. Dior jest kremowo-ciepły, a E&B aromatyczny. Z tych dwóch zdecydowanie wybieram Diora.

Jako posiadacz odlewki z ostatniej rozbiórki podpisuję sie pod ww opinią.

Generalnie zapach dobry, bliski kuzyn Fahrenheita 32, ale Dior jest bardziej kremowy, z pazurkiem w postaci wetywerii i ogólnie przyjemniejszy w noszeniu.
Pomimo bardzo dużej zbieżności nie traktował bym obu jako zamienniki 1 do 1, chociaż fani F32 nie mają zbytnio wyboru i Bob to obecnie najlepszy zamiennik.
W Bobie na mnie równierz wychodzi coś sucho-mydlanego co uwiera. Nie nazwałbym to kurzem i aż tak bardzo nie irytuje aby rezygnować z globala, ale co zabawne, na nadgarstku o wiele fajniej się go nosi, w sensie jako fajna odskocznia gdy się machnie ręką przed nosem przełamując inny globalnie użyty zapach na sobie :)

Cena z kosmosu, nawet te promocyjne 450 zł ostatnio na notino to przesada, nie mówiąc już o normalnych cenach oscylujących w okolicach 600.
Nawet przy cenie 200-250 bym całej butli raczej nie wziął, zostanę przy odlewce. Ocena 4. Idę poszukać F32 :P

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post23 maja 2020, 14:56 - So

Dołączam do grona sceptyków. Nie mówię, że zapach jest zły, ale mnie zwyczajnie nie urzekł. Kurzu tutaj nie wyczuwam, natomiast na mojej skórze robi się nieznośnie pudrowo-mydlany, nieco wręcz kobiecy. O ile mogę docenić jego oryginalność, bo nie znam niczego co pachnie podobnie o tyle sama kompozycja do mnie zupełnie nie trafia.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post23 maja 2020, 18:18 - So

Mnie się podoba, ale pozostanę przy odlewce.
Za te pieniądze chciałbym jednak czegoś więcej
Artur
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie